Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Την οιστροδιαλη δεν την θέλουμε πολύ υψηλή. Εφόσον είναι μέσα στα όρια όλα καλα. Είναι σαν να έχεις αιματοκρίτη 38 με όρια φυσιολογικού 36 με 46 κ να λες ααα έχω αναιμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

αχαχαχαχ συγνωμη κοπελα μου που γελαω αλλα ειναι τρελο αυτο που λες! Αλλα ξερω οτι ειναι απλα το αγχος σου. Οταν λενε "φυσιολογικες τιμες" σημαινει οτι οτιδηποτε μεσα σε αυτες τις τιμες ειναι φυσιολογικο!!!! Το 18 θα ηταν λιγο ααααντε και το 19....Το 44 δεν ειναι καν κοντα στο οριο!

Ναι λογικό να γελάς κοντεύω να σκάσω έχω γυρίσει σπίτι κ κλαίω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμία σχεση έχει να κάνει με τα οιστρογόνα. Αν είναι πολύ υψηλή δεν ωριμάζουν σωστά τα ωοθηλακια.  Η αμη είναι αυτή π δείχνει τ απόθεμα άλλα πάντα σε σύγκριση με άλλες εξετάσεις. Κ εννοείται κ εκεί δ σ λένε έχεις πχ άλλους 100 φυσιολογικούς κύκλους. Απλά ανά ηλικια έχει κ άλλη τιμή. Είσαι μέσα στα όρια π πάει να πει ότι είσαι μια χαρα. Για την ημέρα τ κύκλου π την έκανες τόση πρέπει να είναι. Παει να πει ότι ωριμάζουν με φυσιολογικό ρυθμό τα ωοθηλακια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! ρε κοριτσάκι μ γτ κλαις; με κάτι π έβαλες στο μυαλό σ ότι δ πάει καλα ενώ οι εξετάσεις σ από μόνες τους λένε ότι είσαι στα φυσιολογικα; δηλ αύριο μεθαύριο π θα χεις τ μωράκι σ τι θα κανεις; θα τρελαίνεσαι με τ παραμικρό π θα παθαινει; πχ θα βγάζει ένα σπυράκι κ συ θα κλαις μη τυχόν κ είναι κατι σοβαρο; πίστεψε με π σ λέω μια χαρα είσαι. Εγώ τις έχω κάνει όλες αυτές τις εξετάσεις κ στα λέω. Άδικα μη στεναχωριέσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα επίπεδα της οιστραδιόλης εξαρτώνται από τη φάση του έμμηνου κύκλου, είναι υψηλότερα κατά την ωορρηξία και χαμηλότερα κατά την έμμηνο ρύση. Η αυξημένη οιστραδιόλη συνδέεται με μια σειρά από ανεπιθύμητες ενέργειες.
Τα ήπια υψηλά επίπεδα οιστραδιόλης προκαλούν ακμή, δυσκοιλιότητα, απώλεια της λίμπιντο και κατάθλιψη.
Περισσότερο σοβαρές επιδράσεις μπορεί να περιλαμβάνουν καρκίνο του ενδομητρίου και του μαστού, στειρότητα, αύξηση βάρους, εγκεφαλικό επεισόδιο και καρδιακή προσβολή.

πηγη http://hashimoto.gr

Οπως βλεπεις εξαρταται απο το σημειο του κυκλου σου και η τιμη της οπως και ολες οι ορμονολογικες που κανουμε. Δε θα εχεις την ιδια οιστραδιολη την 14η μερα την ιδια την 20η. Επισης εισαι μεσα στα ορια οποτε δεν εχεις να τρελαινεσαι για τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μ φοβήθηκα πολύ! Γιατί δεν μπορούσα να ησυχάσω νόμιζα ότι είναι τα αποθέματα με αυτά π διάβασα! Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ π με ηρεμισατε έτσι κάνω γενικά ότι κ να δω τρελενομαι νομιζω πως κάτι σοβαρό είναι! Νομίζω πως έπαθα κρίση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πως είστε σήμερα; Εγώ για πρώτη μέρα άνεργη νιώθω μια χαρά! Μόνο που έχουμε διακοπή ρεύματος ως τις δώδεκα και δεν μπορώ να κάνω τπτ! Θα πάω στο μαγαζί του φίλου μου να του κάνω παρέα. Όποτε του πάω βόλτα το έμβρυο του φέρνει γούρι. Εύχομαι να περάσαν τα δύσκολα για όλες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Πως είστε σήμερα; Εγώ για πρώτη μέρα άνεργη νιώθω μια χαρά! Μόνο που έχουμε διακοπή ρεύματος ως τις δώδεκα και δεν μπορώ να κάνω τπτ! Θα πάω στο μαγαζί του φίλου μου να του κάνω παρέα. Όποτε του πάω βόλτα το έμβρυο του φέρνει γούρι. Εύχομαι να περάσαν τα δύσκολα για όλες σας. 

Καλημερα! Εγω εξακολουθω να ειμαι νευριασμένη, αλλα λιγο καλυτερα απο χθες γιατι οπως ειπαμε δνε μπορεις να σαι ετσι συνεχεια. Κανεις μεγαλο κακο, οποτε απλα προσπαθεις να προχωρας παρακατω και να μην ταραζεσαι. Εκμεταλλευσουν το χρονο σου με σενα και το εμβρυο οπως λες. χιχιχι. Καλο θα σας κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχει μια υπέροχη μέρα σήμερα, ας αφήσουμε πίσω ό,τι μας φοβίζει και αγχώνει! Είμαστε υγιείς, έχουμε αγάπη, όλα τα έχουμε! Κάθε ένα πρόβλημα θα λυθεί με ένα βήμα τη φορά, δεν ωφελεί να πονοκεφαλιάζουμε. 
 @misofeggaro καλή αρχή στη νέα σου ζωή!! 
@Kat-Cat ετοίμασες βαλίτσες;; θα σε χάσουμε τώρα που θα πας στα ξένα ή θα μπαίνεις από κινητό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!?

@misofeggaro μια ιδέα είναι όλα χαλάρωσε και απόλαυσε το.Νόμιζα ότι καπάκι θα πας σε νέα δουλειά.

@Kat-Cat άντε εσύ μετράς αντίστροφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!?

@misofeggaro μια ιδέα είναι όλα χαλάρωσε και απόλαυσε το.Νόμιζα ότι καπάκι θα πας σε νέα δουλειά.

@Kat-Cat άντε εσύ μετράς αντίστροφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κ οντως ωραια ανοιξιάτικη ηλιόλουστη μέρα...τοσο ανοιξιάτικη που ξυπνησα με πιθανή αλλεργία στο ενα ματι ειναι κατακόκκινο με λιγο κνησμό. Εχει καμια εγκυμονούσα ή μανούλα ιδέα τι κάνουμε σε αυτη την περίπτωση; Κανει να βάλουμε κολλύριο ; 

Ρε κορίτσια ποτε δεν ειχα αλλεργία σε τιποτα, 32 χρονων ειμαι ! Κ με έπιασε τωρα στην εγκυμοσυνη!!! Μα τι να πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!?

@misofeggaro μια ιδέα είναι όλα χαλάρωσε και απόλαυσε το.Νόμιζα ότι καπάκι θα πας σε νέα δουλειά.

@Kat-Cat άντε εσύ μετράς αντίστροφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει τερμάτισε το forum!Κόλλαγε και δε με άφηνε να κάνω δημοσίευση και τώρα βλέπω ότι ανέβηκε 3 φορές αυτό που έγραψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko και @Soto ναι μετράω αντίστροφα για το ταξιδι, μπας και ηρεμήσω γιατι απο βδομαδα, παλι στην τρελα και στο τρεξιμο να μπουν ολα αυτα σε μια σειρα. Θα μπαινω και απο κινητο, γιατι τωρα με την Ε/Ε δεν εχουμε και roaming αρα οι χρεωσεις ειναι ιδιες. @NicolVall γινεται τοσος χαμος στην εγκυμοσυνη που ολα μπορουν να συμβουν! Για το ματι ισως να παρει ενα tobrex που δεν εχει κορτιζονη! Ρωτα και το γιατρο σου. Επισης κανε πλυσεις με χαμομηλακι και βαλε φυσικα δακρυα (Αυτα σιγουρα δεν κανουν κακο), για να ανακουφιστεις. Ειδικα το χαμομηλακι βαλσαμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ηρέμησε και απόλαυσε το ταξίδι σου.Όταν με το καλό γυρίσεις κοιτάς τις εκκρεμότητες!

@NicolVall για κολλυριο δεν ξέρω αλλά όπως είπε και η @Kat-Cat το χαμομήλι είναι πάντως καιρού?. Εμένα ο γιατρός μου έχει πει να κάνω και κολπικές πλύσεις.

@NikhNikh Καλημερούδια

@Soto ευτυχώς και μια αισιόδοξη ματιά!Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα πήξιμο και άγιος ο Θεός!!!
Είμαι φουλ αγχωμένη γιατί από τη μία βαριέμαι τόσο πού να δουλέψω σήμερα και από την άλλη νοιώθω οτι δεν προλαβαίνω!! Έχει και τόσο τέλεια μέρα που μόνο για δουλειά δεν είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα απλα πνιγομαι απο δουλεια !!!!!!!! για αυτο χαθηκα !!!!! παμε με αισιοδοξια ολα θα γινουν !!!!!!!! και μενα @NicolVallο αντρας μου τουμπανο απο αλλεργια χαμομηλακι !!!! @Kat-Catαστα πισω ολα καθε προβλημα εχει και την  λυση του οπως ελεγε και ενας μαθηματικος που ειχα περνα καλα τωρα και με το καλο οταν επιστρεψεις με δυσκολια μεν αλλα θα γινουν ολα !!!!!! 

κοριτσια μου υπολοιπες ελπιζω να ειστε καλα !!!! για την κοπελα που εκανε εξετασης χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!!! ελπιζω πιο μετα να ειμαι πιο χαλαρα και να ξανα μπω !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα και απο μενα απλα πνιγομαι απο δουλεια !!!!!!!! για αυτο χαθηκα !!!!! παμε με αισιοδοξια ολα θα γινουν !!!!!!!! και μενα @NicolVallο αντρας μου τουμπανο απο αλλεργια χαμομηλακι !!!! @Kat-Catαστα πισω ολα καθε προβλημα εχει και την  λυση του οπως ελεγε και ενας μαθηματικος που ειχα περνα καλα τωρα και με το καλο οταν επιστρεψεις με δυσκολια μεν αλλα θα γινουν ολα !!!!!! 

κοριτσια μου υπολοιπες ελπιζω να ειστε καλα !!!! για την κοπελα που εκανε εξετασης χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!!! ελπιζω πιο μετα να ειμαι πιο χαλαρα και να ξανα μπω !!!!!

Γεια σου κοριτσι, και εγω τωρα λιγο χαλαρωσα με τα πολλα τηλεφωνηματα/ραντεβου/γραψιματα. Εχω ενα καρο εκκρεμοτητες αλλα ολες εχουν παει απο βδομαδα λογω ταξιδιου, οποτε τωρα κανω ο,τι μπορω να διευκολυνω την κατασταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat επανηλθα !!!! αστα και εγω μερικες φορες λεω να ειχα αλλα δυο χερια τι καλα που θα ητανε χαχαχαχαχαχα!!! ελα ελα κανε οτι ειναι να κανεις και μπες σε μουντ ιταλικο!!!!!!!! παγωτο μην ξεχασεις  να φας!!!! και να σου πω μην σκεφτεσαι το μετα ριξτο λιγο και ξερεις τωρα εισαι και σε κατασταση αλλη!!!!!! εισαι καλα παντως απο ανακοτσουρες κτλ δε εχω δει να γραφεις τπτ οποτε σουπερ πολυ καλο αυτο ετσι να παει μεχρι το τελος κοριτσαρα μου φτου φτου φτου σας φτηνω ολες τιες εγκυουλες !!!! αααααα και βαλτε και κανενα ματακι επανω σας ολες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat επανηλθα !!!! αστα και εγω μερικες φορες λεω να ειχα αλλα δυο χερια τι καλα που θα ητανε χαχαχαχαχαχα!!! ελα ελα κανε οτι ειναι να κανεις και μπες σε μουντ ιταλικο!!!!!!!! παγωτο μην ξεχασεις  να φας!!!! και να σου πω μην σκεφτεσαι το μετα ριξτο λιγο και ξερεις τωρα εισαι και σε κατασταση αλλη!!!!!! εισαι καλα παντως απο ανακοτσουρες κτλ δε εχω δει να γραφεις τπτ οποτε σουπερ πολυ καλο αυτο ετσι να παει μεχρι το τελος κοριτσαρα μου φτου φτου φτου σας φτηνω ολες τιες εγκυουλες !!!! αααααα και βαλτε και κανενα ματακι επανω σας ολες σας!!!!!

Μεχρι στιγμης ειμαι σα να μην ειμαι για να ειμαι ειλικρινης. Κατι χρυσομπεζοκιτρινα υγρα εχω μεσα στη μερα (λιγα) που τα ειπα σε γιατρο και μου ειπε ειναι φυσιολογικα, δεν εχω κραμπες, δεν εχω πονους, δεν εχω ανακατωσουρες, δεν εχω ζαλαδες/πονοκεφαλους, αναγουλες, δεν εχω δυσκοιλιοτητΑ. Τιποτα. Ενα ελαφρα πρησμενο στηθος μονο που το εχω παντα στο δευτερο μισο του κυκλου μου και απλα δεν εφυγε ποτε. Μπορει να σκασουν μυτη βεβαια απο την επομενη εβδομαδα, αλλα αν παει καλα η εγκυμοσυνη, ο,τι γλυτωσω σε βδομαδες απο συμπτωματα καλο θα ειναι. Γενικα ειμαι λιγο τρομαγμενη και αγχωμενη να δω πως θα παει και μετανιωσα πολυ και τη χθεσινη μου ταραχη γιατι τετοια θα εχω πολλα οποτε πρεπει να προστατευθω. ελπιζω να πανε και ολα καλα στο ταξιδι να μην τυχειτιποτα στραβο.....Αχ λιγος καιρος εμεινε που θα γραφετε και οι υπολοιπες εδω μεσα για τις δικες σας κυησεις, ανησυχιες κλπ. Πολυ λιγος. Το νιωθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Catτελεια ετσι να παει να μην ταλαιπωριεσαι ναι ειναι νωρις καλα συγουρα θα εχεις σε λιγο καιρο αυτο που λενε ολα τα κοριτσια λιγο περισσοτερο να νιωθεις κουρασμενη και μπορει να θες να κανεις νανι πιο πολυ !!! λογικο τωρα δουλευει ο οργανισμος στο τουρμπο!!!! τπτ δε θα γινει μην το σκεφτεσαι ολα θα πανε τελεια θα πατε και με το καλο θα γυρισετε !!!!!! ακριβως αυτο μην το περνεις ολο το βαρος δυστηχως οι δουλειες ετσι ειναι εχουνε μεγαλες και πολλες δυσκολιες ειδηκα τωρα κανε και λιγο τον κινεζο που λεμε !!!! μακαρι  κοριτσαρα μου να ειμαιστε ολες μαζι στην ιδια κατασταση ενδιαφερουσες χαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...