Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ


katrina

Recommended Posts

Κορίτσια έχουμε μιλήσει αυτές τις ημέρες για την πρόκληση τοκετού. Όσες έχετε εμπειρία, σε ποια εβδομάδα κάνατε; Και για ποιο λόγο; Ως προγραμματισμένος τοκετός μέχρι την 38 εβδομάδα είναι εφικτό ή διατρέχει κινδύνους; Κάνατε κάποιες εξετάσεις πριν ξεκινήσετε τον τοκετό; Γνωστή μου που γέννησε στην 37+2 έκανε πριν εξετάσεις και πρόκληση και όλα πήγαν θαυμάσια, εκτός του γεγονότος ότι τελικά το μωρό ήταν λιποβαρές! (2300γρ.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καμία απάντηση για το συγκεκριμένο θέμα;;; Όπως θα καταλάβετε ρωτάω και για προγραμματισμό του τοκετού μέσω πρόκλησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

Ο Π.Η.Τ. ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ 13/12 ΚΑΙ 13/12 ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?

ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΕ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ?

ΔΙΝΟΥΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΜΟΝΟ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina mou kai se mena i mikri den ithele na bgei kai perimename mexri pou ekleisa kai ton 9mina kai meta piga na genniso me proklisi. 40ebomadon kai 1 imera. eksetaseis den ekana oute ki ego..

den ksero gia pio logo kanane proklisi sti fili sou toso noris??? isos gi auto na ginane kai oi eksetaseis.. ean den iparxei sobaros logos gia to paidi i ti mama den xreiazete na bgei prin kleisei ton 9 mina . etsi mou eixe pei emena o giatos mou. me to kalo loipon katrinaki.. me ena pono :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veni και Sisi ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Να σας πω την αλήθει είναι δική μου σκέψη, όχι του γιατρού μου, που όμως σύντομα θέλω να το συζητήσω. Γνωρίζω πολλές κοπέλες που γέννησαν με πρόκληση νωρίτερα για προγραμματισμό. Ο λόγος είναι ο εξής: Είμαι 1,5 ώρα μακριά από το μαιευτήριο και γενικότερα ανησυχώ για τις 2 τελευταίες εβδομάδες έπειτα από κάτι κοντινό που άκουσα. Από ό,τι κατάλαβα δεν είναι και πολύ καλό να πιεστεί το μωρό! Ευχαριστώ και πάλι! Να ζήσουν τα παιδιά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina mou geia sou...

Giati kanane proklisei stin fili sou etsi grigwra???

Egw pisteuw agapi mou pws einai kalitera na vgei to mwraki ton 9 mina ki meta an xriastei...

Kai einai fusiko to mwraki na vgei lipovareis se etsi eudomadwn pou gennithiken pisteuw...

An exw lathos koritsia,,,sugnwmi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο λόγος ήταν για να αποφευχθεί κίνδυνος περιτυλίγματος του λώρου, καθώς ήταν μακριά και προφανώς είχε κάποιες σαφείς ενδείξεις. Σίγουρα έχεις δίκιο Τζοάννα αλλά σκέφτεσαι και το άγχος των τελευταίων ημερών! Πάντως πολλές γνωστές μου ακολούθησαν τη συγκεκριμένη μέθοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάντως ποτε δεν ήθελα να τα βάλω με την φύση :)

Με το καλό σου ευχομαι !!! Δεν χρειαζεται να ανησυχεις τοσο πολυ , ουτε να ακους την καθε ιστορια . Καθε γέννηση , καθε μωρό , καθε γυναικα ειναι μια διαφορετική περίπτωση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina mou...

Den kserw ti allo na pw...

Den prepei na skeutesai to anxos twn teleutaion imerwn...

Ola tha pan kala agapi mou,mono min anxwnesai esu...:)

Den uparxei logos na vgaleis ki esu to mwraki sou pio grigwra...

Polles gunaikes gennisane ton 9 mina ki ola tous pigan kala...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ μπηκα 38η εβδομάδα με προκληση γιατι η μπεμπα ηταν ηδη 3350 και ηταν τυλιγμενη με τον λώρο. Βεβαια ειχα ραντεβου για προκληση 6 η ώρα το πρωι αλλα στο δρομο απ το ανχος ξεκίνησαν και οι δικοι μου οι πονοι κ ετσι ειχα και δικους μου απλα απο καποια στιγμη κ περα επειδη αργουσαμε μου εβαλαν και τεχνητους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ και πάλι! Και εγώ θεωρώ μετά από όσα μου είπατε ότι χωρίς λόγο δεν είναι και η καλύτερη δυνατή λύση! Ελπίζω η μπέμπα να βοηθήσει σε αυτό και να θελήσει να βγει μέχρι την 38 εβδομάδα! Ως τότε πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά και βλέπουμε! Συνέχεια βλέπω όνειρο ότι τυλίχτηκε με το λώρο και τρομάζω! Μάλλον επηρεάστηκα πολύ από αυτό που άκουσα και ήταν και πρόσφατο! Τζοάννα, sisi και lala ευχαριστώ και πάλι! Κάρμεν μακάρι η μπέμπα να έχει το επιθυμητό βάρος όπως και η δική σου και ν'ανταποκριθώ αν χρειαστεί σε μία πρόκληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πανε ολα καλά μην ανυσηχεις καθόλου. Εμένα ηταν τυλιγμενη δυο βολτες με τον λωρο και ο γιατρος μου το ειπε στα τελευταια αλλα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ολα θα ειναι μια χαρα και σε λιγο θα μας δειξεις την μπεμπα σου. Κανε υπομονη κ ολα θα ειναι μια χαρα και θα τα καταφερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina μου καλησπέρα κι από εμένα!

Γέννησα με πρόκληση 38 εβδομάδων και 2 ημερών. Ψέματα! Μπήκα για να γεννήσω με πρόκληση, αλλά τελικά έκανα καισαρική λόγω μη εξέλιξης τοκετού και διπλής περιτύλιξης εμβρύου.

Μπήκα για πρόκληση λόγω ανεπάρκειας πλακούντα. Μία μέρα πριν και στην τυπική εξέταση στο ιατρείο του γυναικολόγου μου, είδαμε στον υπέρηχο έναν πλακούντα γεμάτο ασβεστώσεις. Στην προτελευταία επίσκεψη (10 μέρες πριν) ήταν πεντακάθαρος.

Από όσο γνωρίζω πρόκληση τοκετού πριν την ΠΗΤ γίνεται για διάφορους λόγους. Ανεπάρκεια πλακούντα, σάκχαρο εγκύου, σπάσιμο νερών χωρίς τραχηλική διαστολή εγκύου.

Υπάρχουν βέβαια και άλλοι λόγοι, όχι ιατρικοί αλλά προσωπικοί που οδηγούν μια γυναίκα στην πρόκληση για να γεννήσει μια συγκεκριμένη ημερομηνία. Αυτούς δεν τους εξετάζουμε..

Με το καλό γλυκιά μου, με έναν πόνο και πολύ χαρά και μην ανησυχείς καθόλου! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηγα την τελευταια μερα πητ...20 μαρτιου...μου βαλανε τεχνητους δεν με πιασανε ...βεβαια ηταν πολυ ψηλα ο μικρος...αλλα ο γιατρος ηθελε να δοκιμασει τα παντα....τελικα καναμε καισαρικη...μην αγχωνεσαι ομως ..σε συννενοηση με τον γιατρο ολα θα γινουν....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μου πρότεινε να πάμε με τεχνητούς την Πεμπτη-Παρασεκυή, όποτε θέλω που θα είμαι 39 εβδ γιατί η μπέμπα στην 38 η εβδ ήταν ήδη 4 κιλά:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου επειδη το μωρο της φιλης σου ηταν λιποβαρες δε σημαινει οτι ολα τα μωρα αυτης της εβδομαδας θα ειναι το ιδιο!Τον πρωτο μου γιο τον γεννησα στην 36 εβδομαδα και ηταν 2500 και 50 ποντους παρακαλω.Δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτηδα ουτε τιποτα.Στην μικρη μου κορη που ειναι και προσφατο εκανα προκληση στην 39+4 εβδομαδα επειδη ειχε μια ελαφρα περιδεση.Οταν πηγα στην κλινικη ηταν ηδη μια αλλα κοπελα που την πιασαν οι πονοι.Και ειχαμε τον ιδιο γυναικολογο.Πηγα εχοντας ηδη 3 διαστολη.Ογιατρος μου εδωσε μισο χαπι και ολα εξελιχθηκαν πολυ γρηγορα.Η αλλη κοπελα ενω ηταν ηδη εκει πριν απο μενα γεννησε μιαμιση ωρα μετα!Ελενη_dms ευχομαι με το καλο.Ολα να πανε κατ'ευχην και ΄'εναν πονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάρμεν, Ιφιγένεια,Αρετή και ntemi σας ευχαριστώ πολύ! Ειλικρινά με έχει πιάσει μία κρίση πανικού! Ίσως επειδή πλησιάζει ο καιρός! Να χαίρεστε τα μωρά σας! eleni με το καλό να γεννήσεις και μ'έναν πόνο! 'Επειτα περιμένουμε και τις δικές σου εμπειρίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jovanna μου o γιατρός μου είναι κάθετος σε αυτό, δε συμφωνεί δηλαδή! Δική μου είναι η ''αλλόκοτη'' ιδέα! (λόγω φόβου αλλά και επειδή βλέπω ότι πολλές κοπέλες εφαρμόζουν τον προγραμματισμό με αυτόν τον τρόπο).Δεν συντρέχει λόγος για πρόκληση όταν δεν υπάρχει αιτία υποστηρίζει, όπως δηλαδή είπαν και όλες οι κοπέλες. Τελικά καλύτερα ν'αφήνουμε τη φύση να ενεργεί και να επεμβαίνουμε μόνο όταν χρειάζεται! Τελικώς θα πάρω τόσο θάρρος και δύναμη που θα ζητήσω να γεννήσω και χωρίς επισκληρίδιο! (υπερβολή...)Άντε να δούμε...

Ευχαριστώ πολύ πάντως! Βοηθάει όταν σου μιλάνε κάποιοι εκ πείρας, καθώς δε βαδίζεις στο άγνωστο! Να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.katrina mou tote tha diafwnisw mazi sou.xaxaxaxxaxa...akuro ayto pou eipa...kai egw gennisa fisologika kai xwris episkliridio......itan ola iperoxa......:)...otan tha deis na bgainei to mpempaki sou tha ta ksexaseis ola...ksekina perpatima kai tha genniseis pio grigora...poli perpatima omws...:)))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna μου μόλις μπω στην 36 εβδομάδα θα ξεκινήσω περπάτημα. Μπρος ολοταχώς!!!

Αλλά χωρίς επισκληρίδιο;;;....

Σας θαυμάζω εσάς που το αποτολμήσατε και το φέρατε εις πέρας!

Δεν ξέρω αν θα τολμήσω αυτό, γιατί θα γίνω το ακουστικό θέαμα του νοσοκομείου!

Πάντως όταν γεννήσω θα διηγούμαι την ιστορία μου για πολλά χρόνια, όπως κάνουν οι άντρες για την εμπειρία του στρατού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

jovanna μου μόλις μπω στην 36 εβδομάδα θα ξεκινήσω περπάτημα. Μπρος ολοταχώς!!!

Αλλά χωρίς επισκληρίδιο;;;....

Σας θαυμάζω εσάς που το αποτολμήσατε και το φέρατε εις πέρας!

Δεν ξέρω αν θα τολμήσω αυτό, γιατί θα γίνω το ακουστικό θέαμα του νοσοκομείου!

Πάντως όταν γεννήσω θα διηγούμαι την ιστορία μου για πολλά χρόνια, όπως κάνουν οι άντρες για την εμπειρία του στρατού!

Μόνο που ο στρατός δεν έχει καμμιά σχέση με την γέννα!! Αλλά τί να πουν και οι άντρες?

Αν θέλεις να γεννηθεί νωρίτερα το μωρό σου 1. περπάτησε, 2. ανέβα κατέβα σκαλιά και 3. κάνε έρωτα με τον άντρα σου ;) (υποθέτω ότι είναι ο άντρα σου:laugh: ) γιατί το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις με αποτέλεσμα να πας νωρίτερα για γέννα!!!

ό,τι και να κάνει με το καλό.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με βάση την προσωπική μου εμπειρία, θα σου γράψω τα εξής:

Πολλές φορές γυναίκες που λένε ότι δεν θα τα καταφέρουν και ότι θα ακουστούν σε όλο το νοσοκομείο, είναι πιο θαρραλέες απο άλλες...Εμένα μου πέρνανε αίμα και λυποθημούσα....( ακόμα και τώρα μουρμουράω όταν μου πέρνουν αίμα... ).Όταν ήρθε η ώρα να γεννήσω,έκανα 17 ολόκληρες ώρες με πολλούς πόνους και τον γιό μου με μεγάλο κεφαλάκι και ψηλά....δεν κατέβαινε με τίποτα ( ο γιατρός είπε ότι ήταν απο τις δύσκολες γέννες ). Παρόλα αυτά δεν με ένοιαζε τίποτα!!!Το μόνο που ήθελα ήταν να δώ το όμορφο προσωπάκι του μπέμπη μας!!!!Το αποτέλεσμα ήταν να γεννήσω φυσιολογικά και το χρωστάω κατα κύριο λόγο στην τέλεια μαία που με βοήθησε πάρα πολύ!!!

Ακόμα και τώρα ο σύζυγος μου λέει ότι δεν το περίμενε πότε ότι θα τα καταφέρω....( ήταν μέσα μέχρι και ένα τέταρτο πρίν γεννήσω )Ήθελα όμως τόσο πολύ να φέρω στον κόσμο αυτό το παιδί και έτσι συνέχεια σκεφτόμουνα ότι οι πόνοι θα περάσουν και αυτό που θα μου μείνει, είναι αυτό το υπέροχο πλασματάκι στην αγκαλιά...

Και να θυμάσαι...κάποιες γεννάνε μέσα σε λίγη ώρα και δεν προλαβαίνουν, όχι επισκληρίδιο να κάνουν, αλλά ουτε να την σκεφτούν...χα,χα,χα!!!Ελπίζω να είσαι μία απο αυτές!!!Με το καλό γλυκιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ 37η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ ΑΠΟ ΠΡΙΝ

ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΓΙΑΤΙ Ο Μ.... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ.

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.....ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ!!!!

ΟΤΙ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ(ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ)

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΣΤΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΕ .ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΛΕΟΝ.ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΤΩ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΓΗΚΕ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟ.

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ.:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...