Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Εσύ @mayra_d τι συμπτώματα έχεις και σε ποια μέρα εμβρυομεταφορα ς Είσαι?

Μονο ενοχλήσεις χαμηλά είχα τεντώματα και τσιμπήματα, ούτε δέκατα, ούτε στήθος πρησμένο (αλλά γενικά δεν πρήζεται το στήθος μου). Σήμερα το πρωί πήγα έδωσα αίμα, θα ξέρω στις 16.00. Εσύ τι συμπτώματα έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mayra_d είπε:

Μονο ενοχλήσεις χαμηλά είχα τεντώματα και τσιμπήματα, ούτε δέκατα, ούτε στήθος πρησμένο (αλλά γενικά δεν πρήζεται το στήθος μου). Σήμερα το πρωί πήγα έδωσα αίμα, θα ξέρω στις 16.00. Εσύ τι συμπτώματα έχεις?

Είμαι στην 11η μερα εμβρυομεταφορας εδώ και 2 μέρες έχω κάτι σαν  πονους περιοδου..δεκατα 37.4 ..πονος στη μέση...και πρησμένο στήθος...καλα Αποτελέσματα σου εύχομαι...μακαρι να πανε ολα Καλά και να έχεις μια τεραστια χωριακη !!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!

@mayra_d τα καλυτερα ευχομαι!!! Θα περιμενουμε με αγωνία τα αποτελέσματα σου!!!! Τα τεντώματα και τα τσιμπήματα πολυ καλα μου ακούγονται!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gina 955 είπε:

Είμαι στην 11η μερα εμβρυομεταφορας εδώ και 2 μέρες έχω κάτι σαν  πονους περιοδου..δεκατα 37.4 ..πονος στη μέση...και πρησμένο στήθος...καλα Αποτελέσματα σου εύχομαι...μακαρι να πανε ολα Καλά και να έχεις μια τεραστια χωριακη !!!! ?

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δύσκολο το βλέπω... Το ξέρεις ότι έχεις πάρα πολλες πιθανότητες να είσαι θεωρήσε έγκυος έτσι!? :) Στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mayra_d είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δύσκολο το βλέπω... Το ξέρεις ότι έχεις πάρα πολλες πιθανότητες να είσαι θεωρήσε έγκυος έτσι!? :) Στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Κάθε οργανισμός και κάθε γυναίκα είναι διαφορετικα ...πολλες γυναίκες δεν είχαν κανένα  συμπτώμα ....μην το σκεφταισε Έτσι...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Gina 955!!! Πονους ειχα, σπυρί ειχα, νευρα ειχα και μια μερα πριν τη προγραμματισμένη χοριακη ξεκινησε και το αιμα που εχω τοσο καιρο! Ασχετα που εμενα μου συνεχίζει, δεν ηταν παντως περιόδου. Ημουν χιλια τις εκατό σιγουρη οτι αδιαθετω επι 2 μερες. Γιαυτο μην απογοητεύεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

Μονο ενοχλήσεις χαμηλά είχα τεντώματα και τσιμπήματα, ούτε δέκατα, ούτε στήθος πρησμένο (αλλά γενικά δεν πρήζεται το στήθος μου). Σήμερα το πρωί πήγα έδωσα αίμα, θα ξέρω στις 16.00. Εσύ τι συμπτώματα έχεις?

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ. ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Papadakis καλωσηρθες και καλη επιτυχια

@nikona σε ευχαριστώ πολύ. 

 

Εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα την Δευτέρα 12/3 και από συμπτώματα τίποτα εκτός από πολλά υγρά λόγω της προγεστερονης πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Χωρισ Να θέλω να το παίξω ειδικός θα σου μιλήσω για την δίκη μου εμπειρία αρχικά την δεύτερη μέρα της περιόδου με βάζει πάντα και κάνω ορμονικές εξετάσεις. Εάν είναι όλα οκ  που μέχρι στιγμής είναι ξεκινάμε 

σικλακουρ , utrogestan και vibramic .την δεκτή μέρα κάνουμε υπέρηχο και επαναλαμβάνουμε τις ορμονικες και τότε μολις Παρω τις απαντήσεις τις στέλνω και με καλούν για οδηγίες : ποτέ δηλαδή θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.αυτα !!  εαν κρίνω από το user name σου είσαι 32 ;;; ένα έχεις στην κατάψυξη ; εγώ αυτό που θέλω να τονίσω είναι πως πρέπει να προσέχουμε πολύ τους γιατρούς τους οποίους εμπιστεύομαστε. Δυστυχώς σε αυτό το χώρο υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση  και επειδή είμαι αρκετά κοινωνικός άνθρωπος όλα αυτά τα χρόνια έχω ακούσει άπειρες ιστορίες που μόνο αηδία μου έχουν προκαλέσει.οτι θέλεις να με ρωτάς.

Άρα δηλαδή δεν έκανες καταστολή έκανες σε φυσικό κύκλο,ναι 32 κ μου έμεινε μόνο μία βλαστοκυστη δυστυχώς τα υπόλοιπα δεν προχώρησαν είχα κάνει δέκα.απλα μου είπαν να πάρω όταν θα μου ξαναέρθει για υπέρηχο κ τότε πέφτει μέσα στο πασχα κ γι αυτό αγχωθηκα δηλαδή αν είμαι στη τέταρτη μέρα πχ δε θα μπορούσα να ξεκινησω πρέπει να είμαι στη δεύτερη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Mairh32 εγω ακολουθω το πρωτοκολλο με την καταστολη για την εμβρ/ρα. Ο γιατρος μου μου ειπε να παω για υπερηχο την τρίτη ή τεταρτη ή πέμπτη μερα του κύκλου.Νομιζω λογω της καταστολης υπαρχει ευελιξια στο προγραμμα. 

 

Θα κάνεις τώρα σε αυτόν το κύκλο εσύ;εγώ το βλέπω να τους χάσω κ τους δύο λόγω γιορτών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ναι θα κάνω την αλλη εβδομάδα αν όλα ειναι καλά

Πάντως εμένα μου δίνουν αρκετο περιθώριο για τον υπέρηχο αλλά αυτό ίσως έχει να κάνει και με το πρωτοκολλο αν δηλαδη γινεται με καταστολη ή σε φυσικο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις γυναίκες που αγωνιούν να αποκτήσουν το αυτονόητο για τους περισσότερους και ταυτοχρόνως πολυτιμότερο δώρο της ζωής!! Θα σας πω εν συντομία την ιστορία μου για να βοηθήσω αν μπορώ κάποιες που είναι στην αναμονή για χοριακή. Πριν 4 χρόνια κάναμε την 1 μας εξωσωματική. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονους πόνους περιόδου, σκουροχρωμες θηλές, έντονο πρήξιμο στην κοιλιά,κουραζόμουν ακόμα κι αν ανέβαινα 10 σκαλιά. Το αποτέλεσμα ήταν θετική χοριακή. Πριν 2 χρόνια κάναμε εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων εμβρύων. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα πόνους περιόδου για 2 μέρες οι οποίοι μετά υποχώρησαν και ίδρωνα στον ύπνο μου επίσης για 2 μέρες. Πρήξιμο στην κοιλιά και τελικά αρνητική χοριακή. Το Γενάρη ξεκινήσαμε τη 2 εξωσωματική μας. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονο πρήξιμο στην κοιλιά το  οποίο υποχώρησε σε μια βδομάδα και λίγους πόνους περιόδου οι οποίοι επίσης υποχώρησαν σε μια βδομάδα. Το μόνο καινούριο σύμπτωμα ήταν η δυσκοιλιότητα η οποία προκαλείται από το φάρμακα. Το αποτέλεσμα είναι μια θετική χοριακή!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η candycrash είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις γυναίκες που αγωνιούν να αποκτήσουν το αυτονόητο για τους περισσότερους και ταυτοχρόνως πολυτιμότερο δώρο της ζωής!! Θα σας πω εν συντομία την ιστορία μου για να βοηθήσω αν μπορώ κάποιες που είναι στην αναμονή για χοριακή. Πριν 4 χρόνια κάναμε την 1 μας εξωσωματική. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονους πόνους περιόδου, σκουροχρωμες θηλές, έντονο πρήξιμο στην κοιλιά,κουραζόμουν ακόμα κι αν ανέβαινα 10 σκαλιά. Το αποτέλεσμα ήταν θετική χοριακή. Πριν 2 χρόνια κάναμε εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων εμβρύων. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα πόνους περιόδου για 2 μέρες οι οποίοι μετά υποχώρησαν και ίδρωνα στον ύπνο μου επίσης για 2 μέρες. Πρήξιμο στην κοιλιά και τελικά αρνητική χοριακή. Το Γενάρη ξεκινήσαμε τη 2 εξωσωματική μας. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονο πρήξιμο στην κοιλιά το  οποίο υποχώρησε σε μια βδομάδα και λίγους πόνους περιόδου οι οποίοι επίσης υποχώρησαν σε μια βδομάδα. Το μόνο καινούριο σύμπτωμα ήταν η δυσκοιλιότητα η οποία προκαλείται από το φάρμακα. Το αποτέλεσμα είναι μια θετική χοριακή!!  

 

Ευχαριστούμε πολύ που μοιράζεσε μαζί μας την ιστορία σου ...εγω Είμαι στην 11η μέρα εμβρυομεταφορας και την Δευτέρα είναι να κάνω τη β χωριακη..εχω ολα τα συμπτώματα που λες παραπάνω +Εγώ έχω και δέκατα 37.4 από το Σάββατο που μας πέρασε...η αναμονή Αυτή με έχει τρελάνει...μακαρι να εχω τα ιδια αποτελέσματα με εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ που μοιράζεσε μαζί μας την ιστορία σου ...εγω Είμαι στην 11η μέρα εμβρυομεταφορας και την Δευτέρα είναι να κάνω τη β χωριακη..εχω ολα τα συμπτώματα που λες παραπάνω +Εγώ έχω και δέκατα 37.4 από το Σάββατο που μας πέρασε...η αναμονή Αυτή με έχει τρελάνει...μακαρι να εχω τα ιδια αποτελέσματα με εσένα!!

Στο εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου! Θετικά είναι αυτά που έχεις! Θεωρώ ότι θα πετύχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mayra_d είπε:

Δυστυχώς 0 πάλι...

Έλα κοπέλα μου! ΠΦΦΦΦ.....Λυπάμαι πολύ....ηρέμησε και θάρθει κάπου παρακάτω η στιγμή της θετικής χοριακής για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η candycrash είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις γυναίκες που αγωνιούν να αποκτήσουν το αυτονόητο για τους περισσότερους και ταυτοχρόνως πολυτιμότερο δώρο της ζωής!! Θα σας πω εν συντομία την ιστορία μου για να βοηθήσω αν μπορώ κάποιες που είναι στην αναμονή για χοριακή. Πριν 4 χρόνια κάναμε την 1 μας εξωσωματική. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονους πόνους περιόδου, σκουροχρωμες θηλές, έντονο πρήξιμο στην κοιλιά,κουραζόμουν ακόμα κι αν ανέβαινα 10 σκαλιά. Το αποτέλεσμα ήταν θετική χοριακή. Πριν 2 χρόνια κάναμε εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων εμβρύων. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα πόνους περιόδου για 2 μέρες οι οποίοι μετά υποχώρησαν και ίδρωνα στον ύπνο μου επίσης για 2 μέρες. Πρήξιμο στην κοιλιά και τελικά αρνητική χοριακή. Το Γενάρη ξεκινήσαμε τη 2 εξωσωματική μας. Μετά την εμβρυομεταφορά είχα έντονο πρήξιμο στην κοιλιά το  οποίο υποχώρησε σε μια βδομάδα και λίγους πόνους περιόδου οι οποίοι επίσης υποχώρησαν σε μια βδομάδα. Το μόνο καινούριο σύμπτωμα ήταν η δυσκοιλιότητα η οποία προκαλείται από το φάρμακα. Το αποτέλεσμα είναι μια θετική χοριακή!!  

 

Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...