Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η papou είπε:

είμαι κι εγώ!!!το άαααλλο Σάββατο :x

Εννοειται!!!! Και εσυ και ολες ειμαστε!!!! ;)

ολες θετικές να βγουμε Παναγια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω αν ξέρετε πότε έρχεται η περίοδος μετά από αποτυχημένη εξωσωματική; μήπως πρέπει να κόψεις πρώτα τα χάπια και τις ενέσεις; ρωτάω γιατί έχω συμπτώματα περιόδου, πολύ πρησμένο  στήθος και κράμπες χαμηλά..έτσι απο περιέργεια?

Εγλω στην πρώτη προσπάθεια, δεν πρόλαβα να κάνω καν χοριακή!!!αδιαθέτησα νωρίτερα!!εεε να μην έχω και την αγωνία μέχρι τέλους!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η papou είπε:

Εγλω στην πρώτη προσπάθεια, δεν πρόλαβα να κάνω καν χοριακή!!!αδιαθέτησα νωρίτερα!!εεε να μην έχω και την αγωνία μέχρι τέλους!!!:x

Αυτό έπαθα και στις 3 σπερματεγχυσεις μου. Απτη μια πολυ εκνευριστικό απτην αλλη γλίτωνα και την εξεταση και το αγχος της απάντησης...

ας μη ξανασυμβεί αυτο σε καμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Αυτό έπαθα και στις 3 σπερματεγχυσεις μου. Απτη μια πολυ εκνευριστικό απτην αλλη γλίτωνα και την εξεταση και το αγχος της απάντησης...

ας μη ξανασυμβεί αυτο σε καμια!

Κι εγώ σήμερα από το πρωί νιώθω πόνους περιόδου κ με πονάνε πολύ τα πόδια όπως κ στη περιοδο,ε ιμαι στη τέταρτη μέρα μετά από εμβρυομεταφορα δε μπορεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Ευχαριστω πολύ για την απαντηση γιατι πηγα να θεωρηθώ τρελη! Ολόκληρο πραγμα νιωθω πως εχω εκει. Δεν ειναι ιδεα μου.Πηρα τον γυναικολογο και του το ειπα και με εκραξε λιγο και εκνευρίστηκα λιγο. Ορεξη εχω να λεω βλακειες... αφου ετσι νιωθω και αφου κατι με εμποδίζει να μην το πω;;;; 

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Εννοειται!!!! Και εσυ και ολες ειμαστε!!!! ;)

ολες θετικές να βγουμε Παναγια μου!!!!!

να ρωτάς ό, τι θες!!!Καμία ερώτηση δεν είναι παράλογη!!!το σώμα μας και η ψυχολογία μας δοκιμάζουν τόσες αλλαγές!!!κι εγώ το ένιωθα αυτό!!!γι' αυτό σε αυτήν την προσπάθεια επέλεξα να κάνω υποδόρια προγεστερόνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια μας σήμερα❤ εγώ έχω χοριακη την άλλη δευτέρα είναι καμιά μαζί ή έμεινα τελευταια;

Κι εγω..... την άλλη Τετάρτη. Αφού είμαστε πολυ κοντά ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Κι εγω..... την άλλη Τετάρτη. Αφού είμαστε πολυ κοντά ? 

Άντε που είσαι το θυμομουνα ότι ήμασταν μαζί αλλά σε έχασα.εκανες εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου. Δυστυχώς έπεσε πιο κάτω η χοριακή μου...  μου είπαν να σταματήσω και τα χάπια... Πώς να το ξανακάνω από την αρχή... δεν έχω κι άλλο έμβρυο.. κι'αυτό ήταν βλαστοκύστη ΑΑ.. τί να πω, σας εύχομαι καλή επιτυχία και θα σας παρακολουθώ κάθε μέρα περιμένοντας τα καλύτερά σας νέα!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Δυστυχώς έπεσε πιο κάτω η χοριακή μου...  μου είπαν να σταματήσω και τα χάπια... Πώς να το ξανακάνω από την αρχή... δεν έχω κι άλλο έμβρυο.. κι'αυτό ήταν βλαστοκύστη ΑΑ.. τί να πω, σας εύχομαι καλή επιτυχία και θα σας παρακολουθώ κάθε μέρα περιμένοντας τα καλύτερά σας νέα!!! ??????

@Bellaki λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη. Θα πάρεις τον χρόνο σου και με το καλό θα ξαναπροσπαθήσεις όταν θα είσαι έτοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Δυστυχώς έπεσε πιο κάτω η χοριακή μου...  μου είπαν να σταματήσω και τα χάπια... Πώς να το ξανακάνω από την αρχή... δεν έχω κι άλλο έμβρυο.. κι'αυτό ήταν βλαστοκύστη ΑΑ.. τί να πω, σας εύχομαι καλή επιτυχία και θα σας παρακολουθώ κάθε μέρα περιμένοντας τα καλύτερά σας νέα!!! ??????

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου..ξέρω ότι είναι δύσκολο ότι κ αν σου πούμε εμείς..ξέσπασε,ηρέμησε,βάλτα κάτω,ψάξου κ με το καλό θα κάνεις κ άλλη προσπάθεια,πιο τυχερή!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Κι εγώ σήμερα από το πρωί νιώθω πόνους περιόδου κ με πονάνε πολύ τα πόδια όπως κ στη περιοδο,ε ιμαι στη τέταρτη μέρα μετά από εμβρυομεταφορα δε μπορεί.

Ειναι πολυ νωρις για να ειναι περιόδου και πολυ σωστή μερα για να ειναι εμφύτευσης!!! Δεν θελω να σου φουσκωσω τα μυαλά αλλα...!!!! Μαλλον εγινε το θαυματακι σου! Ευχομαι ολόψυχα να πηγε και να ρίζωσε και να τα λέτε τους επόμενους μηνες!!! ;)

κανε μονο θετικές σκεψεις γιατι εχεις πολλες πιθανοτητες αυτη τη στιγμη να εισαι ηδη έγκυος! Αν δεις και λιγο αιματακι εμφύτευσης θα δέσει το γλυκο!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Δυστυχώς έπεσε πιο κάτω η χοριακή μου...  μου είπαν να σταματήσω και τα χάπια... Πώς να το ξανακάνω από την αρχή... δεν έχω κι άλλο έμβρυο.. κι'αυτό ήταν βλαστοκύστη ΑΑ.. τί να πω, σας εύχομαι καλή επιτυχία και θα σας παρακολουθώ κάθε μέρα περιμένοντας τα καλύτερά σας νέα!!! ??????

Κρίμα που δεν ήταν αυτη η τυχερη σου προσπαθεια... αλλα τι λεμε;  Δεν απογοητευόμαστε! Προετοιμαζόμαστε για ενα ακομη ταξιδι προς τον σκοπό μας! Απογοητεύσου- κλάψε- ξεσπα-μετα ομως..... Εισπνοή - εκπνοή ... αφιέρωσε χρονο στον εαυτο σου, κανε πραγματα που σου αρεσουν. Υπενθύμισε στον εαυτο σου τον λόγο για τον οποιο εχεις ξεκινησει αυτον τον αγώνα , να παρεις ξανα δυναμη, να πεισμώσεις, να πεις εγω μανα θα γινω! Τοσες τα κατάφεραν και με πολυ χειρότερες συνθήκες , δεν θα τα καταφέρω εγω;;;; απλα δεν ηταν η ώρα. Καποιος λογος θα υπαρχει που εσυ δεν θα μαθεις ποτε... αλλα θα υπαρχει. 

Ευχαριστούμε για τις ευχές και μην χαθείς... εδω ειμαστε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Ειναι πολυ νωρις για να ειναι περιόδου και πολυ σωστή μερα για να ειναι εμφύτευσης!!! Δεν θελω να σου φουσκωσω τα μυαλά αλλα...!!!! Μαλλον εγινε το θαυματακι σου! Ευχομαι ολόψυχα να πηγε και να ρίζωσε και να τα λέτε τους επόμενους μηνες!!! ;)

κανε μονο θετικές σκεψεις γιατι εχεις πολλες πιθανοτητες αυτη τη στιγμη να εισαι ηδη έγκυος! Αν δεις και λιγο αιματακι εμφύτευσης θα δέσει το γλυκο!  

Φούσκωσε τα μου χαχαχα!είχα ένα θεματακι δυσκοιλιότητας τις πρώτες μέρες κ φοβήθηκαν πολύ μήπως έκανα κακό κ δε προχώρησαν γι αυτό.εσυ τι έγινε βγηκε ή χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Φούσκωσε τα μου χαχαχα!είχα ένα θεματακι δυσκοιλιότητας τις πρώτες μέρες κ φοβήθηκαν πολύ μήπως έκανα κακό κ δε προχώρησαν γι αυτό.εσυ τι έγινε βγηκε ή χοριακη;;;

Μην σε αγχωνει καθολου αυτο! Εμενα με ειχε παρει απο κατω και το γεγονος οτι ζορίστηκα στη τουαλετα μια μερα μετα αλλα κυριως που τη μερα της εμβρυομεταφορας με επιασε πονος αφόρητος στα νεφρά απο τα νερά που ειχα πιει και κατούρησα (συγγνωμη κιολας) 2 λεπτα μετα τη διαδικασία. Και εβλεπα τις αλλες κοπέλες που ηταν ξαπλωμένες και εκλαιγα που ημουν τοσο αχρηστη που δεν καταφερα ουτε να ξαπλώσω 10 λεπτα! Και ενιωθα πονους περιόδου απο τη 4-5η μερα της εμβρυομεταφορας και σημερα η χοριακη βγηκε 260! Καλα παμε προς το παρον! Ειναι νωρις αλλα παμε καλα!  Γιαυτο μην σε αγχωνει αυτο καθολου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat! είπε:

Μην σε αγχωνει καθολου αυτο! Εμενα με ειχε παρει απο κατω και το γεγονος οτι ζορίστηκα στη τουαλετα μια μερα μετα αλλα κυριως που τη μερα της εμβρυομεταφορας με επιασε πονος αφόρητος στα νεφρά απο τα νερά που ειχα πιει και κατούρησα (συγγνωμη κιολας) 2 λεπτα μετα τη διαδικασία. Και εβλεπα τις αλλες κοπέλες που ηταν ξαπλωμένες και εκλαιγα που ημουν τοσο αχρηστη που δεν καταφερα ουτε να ξαπλώσω 10 λεπτα! Και ενιωθα πονους περιόδου απο τη 4-5η μερα της εμβρυομεταφορας και σημερα η χοριακη βγηκε 260! Καλα παμε προς το παρον! Ειναι νωρις αλλα παμε καλα!  Γιαυτο μην σε αγχωνει αυτο καθολου!

 

Εντάξει χαρηκα παρά πολύ τώρα συγχαρητήρια❤πολύ πολύ καλά πας!σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια να κρατήσεις το μεράκι σου αγκαλιά,καλα ημουνα σίγουρη ότι θα ανέβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εντάξει χαρηκα παρά πολύ τώρα συγχαρητήρια❤πολύ πολύ καλά πας!σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια να κρατήσεις το μεράκι σου αγκαλιά,καλα ημουνα σίγουρη ότι θα ανέβει!

Μακαρι!!! Ξερω πως ειναι πολυ νωρις αλλα και μονο οτι παιρνω καλες χοριακες εννοειται πως με χαροποιεί. Στο καπακι βεβαια παντα αγχωνομαι για το επόμενο στάδιο αλλα μεχρι τώρα ολα καλα!!!

τα καφε τα άτιμα  μην ειχα... ολο με σερβιετα ειμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Μην σε αγχωνει καθολου αυτο! Εμενα με ειχε παρει απο κατω και το γεγονος οτι ζορίστηκα στη τουαλετα μια μερα μετα αλλα κυριως που τη μερα της εμβρυομεταφορας με επιασε πονος αφόρητος στα νεφρά απο τα νερά που ειχα πιει και κατούρησα (συγγνωμη κιολας) 2 λεπτα μετα τη διαδικασία. Και εβλεπα τις αλλες κοπέλες που ηταν ξαπλωμένες και εκλαιγα που ημουν τοσο αχρηστη που δεν καταφερα ουτε να ξαπλώσω 10 λεπτα! Και ενιωθα πονους περιόδου απο τη 4-5η μερα της εμβρυομεταφορας και σημερα η χοριακη βγηκε 260! Καλα παμε προς το παρον! Ειναι νωρις αλλα παμε καλα!  Γιαυτο μην σε αγχωνει αυτο καθολου!

 

Συγχαρητήρια!!!όλα καλά από εδώ κ πέρα...άντε να ανοίξουμε κ άλλο ποστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η loralora είπε:

Αρνητικη κοριτσια.Ευχομαι καλά αποτελεσματα σε όσες περιμένουν και κουράγιο.

 

Λυπάμαι πολύ. Άσχημη μέρα και για τις δυο μας.. εγώ αποφάσισα να ξανακάνω σε 4 μήνες.. ελπίζω να είσαι εδώ με ευχάριστα νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Λυπάμαι πολύ. Άσχημη μέρα και για τις δυο μας.. εγώ αποφάσισα να ξανακάνω σε 4 μήνες.. ελπίζω να είσαι εδώ με ευχάριστα νέα...

Όσες το έχουμε περάσει , μπορούμε να σας νιώσουμε!!!Πάρ' τε το χρόνο σας και πάλι από την αρχή!!!Μας κάνουν νάζια τα σποράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοροτσια μου Καλή επιτυχία σε ολες μας ...εγω Σήμερα έκανα την εμβριομεταφορα με 2 εμβρυακια άριστης ποιότητας 3ης μέρας...ολοι Είναι πολλοί ευχαριστημένοι...μακαρι να πάνε όλα καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...