Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Πως πάτε κορίτσια;αύριο έχω εμβρυομεταφορα τελικά μόνο τέσσερα επιβίωσαν.οσο περνάει ή ώρα φοβάμαι μη χαθούν κι άλλα δε ξέρω γιατί δε τα κατάφεραν τα υπόλοιπα εφόσον ήταν ώριμα,ειμαι απογοητευμένη γιατί για να μην τα αφήνουν να γίνει βλαστοκυστες φοβούνται δε ξέρω τι να σκεφτώ.

Καλησπερα Μαιρη! Και εγω σε επίπεδο βλαστοκυστης προτιμούσα να κανουμε την εμβρυομεταφορα αλλα ο γιατρός μου προχώρησε τη Τριτη μερα με "φρέσκα"  γιατι ηταν πολυ καλα ποιοτικά τα 2 που βαλαμε αλλα εγω απογοητεύτηκα... ξερω πως η βλαστοκύστη ανεβάζει τις πιθανοτητες επιτυχιας αλλα δεν ειμαστε σιγουροι οτι θα τα αναφέρουν να Φτασουν σε αυτο ο στάδιο. Εμενα απο τα 10 που γονιμοποιήθηκαν βαλαμε τα 2 τη προηγουμενη Τριτη και απο τα υπόλοιπα 8 σε επίπεδο βλαστοκυστης κατάφεραν να φτάσουν μονο τα 2... αυτα αν 2 ομως νιωθω πως ειναι σιγουρα πολλα υποσχόμενα για επομενη προσπαθεια. Μακαρι να τα καταφερουμε και οι δυο μας! Οι ιατροί μας θα έρθουν καλυτερα γιατι κανουν οτι κανουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αυτό είναι πολύ καλό. Μπράβο!!!! ΚΑι πάλι καλή επιτυχία!!!!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η loralora είπε:

Αυτό έχει σημασια  οτι είναι καλά.Εισαι μικρούλα και ταωαρια σου ειναι καλά .

Αυτό είναι το θέμα ότι πήραν δέκα και τα οχτώ ήταν απολύτως ώριμα και έγινε και μικρό γονιμοποίηση,δε ξέρω τι έφταιξε.εσεις πετυχατε θετικό αποτέλεσμα άσχετα με το μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

 

Αυτό είναι το θέμα ότι πήραν δέκα και τα οχτώ ήταν απολύτως ώριμα και έγινε και μικρό γονιμοποίηση,δε ξέρω τι έφταιξε.εσεις πετυχατε θετικό αποτέλεσμα άσχετα με το μετά;

Εγώ δεν πέτυχα θετικό αποτέλεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εγώ δεν πέτυχα θετικό αποτέλεσμα

?μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τι να πω δεν υπάρχει αυτό το άγχος που ζούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Καλησπερα Μαιρη! Και εγω σε επίπεδο βλαστοκυστης προτιμούσα να κανουμε την εμβρυομεταφορα αλλα ο γιατρός μου προχώρησε τη Τριτη μερα με "φρέσκα"  γιατι ηταν πολυ καλα ποιοτικά τα 2 που βαλαμε αλλα εγω απογοητεύτηκα... ξερω πως η βλαστοκύστη ανεβάζει τις πιθανοτητες επιτυχιας αλλα δεν ειμαστε σιγουροι οτι θα τα αναφέρουν να Φτασουν σε αυτο ο στάδιο. Εμενα απο τα 10 που γονιμοποιήθηκαν βαλαμε τα 2 τη προηγουμενη Τριτη και απο τα υπόλοιπα 8 σε επίπεδο βλαστοκυστης κατάφεραν να φτάσουν μονο τα 2... αυτα αν 2 ομως νιωθω πως ειναι σιγουρα πολλα υποσχόμενα για επομενη προσπαθεια. Μακαρι να τα καταφερουμε και οι δυο μας! Οι ιατροί μας θα έρθουν καλυτερα γιατι κανουν οτι κανουν!

Τα ίδια περίπου έγιναν κ σε μένα,π ήραν 10 ωάρια τα 8 ήταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν τα εφτα.τελικα έμειναν 4 σήμερα δεύτερη μέρα και αύριο θα πάω να μου βάλουν δύο.ε συ όπου να ναι θα κάνεις χοριακη σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

?μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες τι να πω δεν υπάρχει αυτό το άγχος που ζούμε.

Κοριτσάκι μου καλή επιτυχία για αύριο..είναι πολύ συγκινητική στιγμή..μην αγχώνεσαι τόσο..όλα καλά θα πάνε!!σκέψου ότι οι περισσότερες εγκυμοσύνες απο εξωσωματική προέκυψαν με έμβρυα 3ης ημέρας..η βλαστοκύστη είναι κάτι πιο "σύγχρονο"..κ δεν ταιριάζουν όλα σε όλες!!εμένα η προσπάθειά μου πέτυχε με 4ης ημέρας,πριν γίνουν βλαστοκύστες..να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου,τον εαυτό σου κ τα εμβρυάκια σου!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κοριτσάκι μου καλή επιτυχία για αύριο..είναι πολύ συγκινητική στιγμή..μην αγχώνεσαι τόσο..όλα καλά θα πάνε!!σκέψου ότι οι περισσότερες εγκυμοσύνες απο εξωσωματική προέκυψαν με έμβρυα 3ης ημέρας..η βλαστοκύστη είναι κάτι πιο "σύγχρονο"..κ δεν ταιριάζουν όλα σε όλες!!εμένα η προσπάθειά μου πέτυχε με 4ης ημέρας,πριν γίνουν βλαστοκύστες..να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου,τον εαυτό σου κ τα εμβρυάκια σου!!!??

Εσυ κοριτσάκι μου τώρα κυοφορείς διδυμάκια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κοριτσάκι μου καλή επιτυχία για αύριο..είναι πολύ συγκινητική στιγμή..μην αγχώνεσαι τόσο..όλα καλά θα πάνε!!σκέψου ότι οι περισσότερες εγκυμοσύνες απο εξωσωματική προέκυψαν με έμβρυα 3ης ημέρας..η βλαστοκύστη είναι κάτι πιο "σύγχρονο"..κ δεν ταιριάζουν όλα σε όλες!!εμένα η προσπάθειά μου πέτυχε με 4ης ημέρας,πριν γίνουν βλαστοκύστες..να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου,τον εαυτό σου κ τα εμβρυάκια σου!!!??

Ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκιά μου,η αλήθεια είναι πως σήμερα όλη μέρα κλαίω κ δε ξέρω το λόγο είναι όλα τα συναισθήματα μαζί συγκίνηση άγχος φόβος ανυπομονησία.περιμενω πως κ πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εσυ κοριτσάκι μου τώρα κυοφορείς διδυμάκια???

όχι..ένα σάκο είδαμε την περασμένη εβδομάδα..δε ξέρω αν κρύβεται και κανένα άλλο!!χαχα...αύριο έχω πάλι ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

όχι..ένα σάκο είδαμε την περασμένη εβδομάδα..δε ξέρω αν κρύβεται και κανένα άλλο!!χαχα...αύριο έχω πάλι ραντεβού.

ααχαχχα, λες να κρυβεται??? Καλη επιτυχια αυριο, μακαρι να το ακουσετε κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ααχαχχα, λες να κρυβεται??? Καλη επιτυχια αυριο, μακαρι να το ακουσετε κιολας!

Στον υπέρηχο που έκανα στον γιατρό μου αχνοφαινόταν και κάτι άλλο δίπλα...μετά από 3 ημέρες που πήγα στο κέντρο εξωσωματικής φαινόταν καθαρά ένας αλλά είχαν διαφορετικό μηχάνημα, γι αυτό λέω μήπως κρύβεται!!!ευχαριστώ πολύ πάντως..

@Mairh32 λογικό είναι να είσαι φορτισμένη συναισθηματικά...όλες τα ίδια περνάμε!!προσπάθησε να χαλαρώσεις για να το απολαύσεις...είσαι στην τελική ευθεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Στον υπέρηχο που έκανα στον γιατρό μου αχνοφαινόταν και κάτι άλλο δίπλα...μετά από 3 ημέρες που πήγα στο κέντρο εξωσωματικής φαινόταν καθαρά ένας αλλά είχαν διαφορετικό μηχάνημα, γι αυτό λέω μήπως κρύβεται!!!ευχαριστώ πολύ πάντως..

@Mairh32 λογικό είναι να είσαι φορτισμένη συναισθηματικά...όλες τα ίδια περνάμε!!προσπάθησε να χαλαρώσεις για να το απολαύσεις...είσαι στην τελική ευθεία!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Στον υπέρηχο που έκανα στον γιατρό μου αχνοφαινόταν και κάτι άλλο δίπλα...μετά από 3 ημέρες που πήγα στο κέντρο εξωσωματικής φαινόταν καθαρά ένας αλλά είχαν διαφορετικό μηχάνημα, γι αυτό λέω μήπως κρύβεται!!!ευχαριστώ πολύ πάντως..

@Mairh32 λογικό είναι να είσαι φορτισμένη συναισθηματικά...όλες τα ίδια περνάμε!!προσπάθησε να χαλαρώσεις για να το απολαύσεις...είσαι στην τελική ευθεία!!

Α εσύ είσαι εγκυουλα ε;;να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσυνη εύχομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Τα ίδια περίπου έγιναν κ σε μένα,π ήραν 10 ωάρια τα 8 ήταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν τα εφτα.τελικα έμειναν 4 σήμερα δεύτερη μέρα και αύριο θα πάω να μου βάλουν δύο.ε συ όπου να ναι θα κάνεις χοριακη σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετική!

Εμενα σκεψου πηραν 20 και γονιμοποιήθηκαν τα μισα... απογοητευτικό σαν αναλογία αλλα σαν απόλυτος αριθμός καλος! Ασχετο που μετα μειναμε με 4... 

Κοιτα αυριο να ευχαριστηθεις την εμβρυομεταφορα γιατι εγω ειχα πονους απο την υπερδιέγερση και απο τα νερά που ειχα πιει κ με πίεζε η κυστη, μια που στραβοπηρα το γεγονος οτι δεν έβαζα βλαστοκυστες γενικα δεν το χαρηκα και ειναι μια ωραια στιγμη... εβλεπα τις αλλες κοπέλες με το χαμόγελο στα χειλη ηταν! Και ετσι πρεπει!

σ´ευχαριστω πολυ για την ευχή σου! Σημερα εχω πεσει στη παγίδα του άγχους κ τα βλεπω ολα μαυρα. Η αναμονή ειναι ο,τι χειροτερο στη διαδικασία. ευχομαι να μη χρειαστει, αλλα αν ξανακανω προσπαθεια θα το διαχειριστώ διαφορετικά. Κοιτα να το χαρεις! Πολυ πολυ καλη επιτυχια για αυριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Χαχαχα όχι δεν είμαι καθόλου αγχωδης!τουλάχιστον μου είπε ότι ειναι καλά αυτά τα τέσσερα.

@Mairh32 καλη έπιτυχια!!!! Μια θετικη χοριακη!! Ολα θα πανε τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια σε ολες , το 2018 εχω ακουσει τοσες εγκυμοσυνες απο εξωσωματικη που πιστευω οτι φετος ειναι η χρονια μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona είμαι στη φαση της αναμονης μεταψτην ετ.

@Mairh32προσπάθησε να ηρεμησεις οσο μπορεις γιατι αυτη η ενταση δε σου κανει καλό.Εχω κανει 4 εξωσωματικες και στο λέω.Την 3η φορα πήγα με τσιτα τα νευρα και δεν ευχαριστηθηκα την διαδικασια της ετ. Το δύσκολο ειναι οι 12 μερες μετα ,ιδιαιτερα οσο περνανε οι μερες.Οπλισου με υπομονη και αποσυντονισε οσο μπορεις το μυαλο σου,βιβλια,σειρές και ξεκουραση.Σου εύχομαι μέσα απο την καρδια μου καλη ετ σημερα και μια ++++++++χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η loralora είπε:

@Cat!κι εγω ετσι είμαι,μια θετική μια πέφτω ψυχολογικά

Καλημερα! Διαβασα που λες πως την 3η φορα πηγες τσιτσα νευρα και δεν ευχαριστήθηκες... δεν ξερεις ποσο το εχω μετανιώσει που ημουν ετσι την ημέρα της εμβρυομεταφορας. Αφου σκεφτομαι πως να περιμενω θετικό αποτελεσμα με τετοιο ξεκίνημα....;;;; εγω και ημέρα ειμαι στα κατω μου... εσυ πως εισαι ημέρα; περνανε οι μερες... Αντε να παρουμε καλα αποτελέσματα και οι δυο μας Παναγια μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Καλημερα! Διαβασα που λες πως την 3η φορα πηγες τσιτσα νευρα και δεν ευχαριστήθηκες... δεν ξερεις ποσο το εχω μετανιώσει που ημουν ετσι την ημέρα της εμβρυομεταφορας. Αφου σκεφτομαι πως να περιμενω θετικό αποτελεσμα με τετοιο ξεκίνημα....;;;; εγω και ημέρα ειμαι στα κατω μου... εσυ πως εισαι ημέρα; περνανε οι μερες... Αντε να παρουμε καλα αποτελέσματα και οι δυο μας Παναγια μου!!!! 

Πραγματικα μην το σκέφτεσαι αυτό για τη διάθεση...! Σιγά που όσες συλλαμβάναμε είτε φυσιολογικά ειτε με εξωσωματική είχαμε καλή και θετική διάθεση όταν γινόταν η διαδικασία. Ειδικά αν στο μυαλό σου εχεις το στοχο σου εκεινη την ωρα, και νευρα θα χεις και στρες και όλα. Ο,τι ειναι να γινει θα γινει ανεξαρτήτως! Ευχομαι σε καλα αποτελέσματα για όλες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat!είμαι καλά. Στη δουλειά είμαι και απασχολούμαι. Αυτή η διαδικασία είναι πολύ στρεσσογονα ιδιαίτερα μετά την ετ. Πόσες μέρες σου έμειναν ακόμα? Πρώτη σου προσπάθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@Cat!είμαι καλά. Στη δουλειά είμαι και απασχολούμαι. Αυτή η διαδικασία είναι πολύ στρεσσογονα ιδιαίτερα μετά την ετ. Πόσες μέρες σου έμειναν ακόμα? Πρώτη σου προσπάθεια?

Ναι, και εγώ πάλι καλά που έχω και τη δουλειά μου και ξεχνιέμαι κάποιες ωρες μες στη μέρα! Λειπει και ο σύζυγος εξωτερικό και θα κανει μήνες να έρθει και πάω να τρελαθώ σπίτι μόνη!!! Εχω αλλες 2 μερες... το Σαββατο θα κανω... 

Ναι είναι η πρωτη μου εξωσωματική! Εχω κανει 3 σπερματεγχυσεις και μία εξωσωματικη που δεν ολοκληρώθηκε ποτε,μείναμε στο στάδιο ωοληψιας φυσικού κύκλου αλλα ναυάγησε τοτε η προσπαθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Πραγματικα μην το σκέφτεσαι αυτό για τη διάθεση...! Σιγά που όσες συλλαμβάναμε είτε φυσιολογικά ειτε με εξωσωματική είχαμε καλή και θετική διάθεση όταν γινόταν η διαδικασία. Ειδικά αν στο μυαλό σου εχεις το στοχο σου εκεινη την ωρα, και νευρα θα χεις και στρες και όλα. Ο,τι ειναι να γινει θα γινει ανεξαρτήτως! Ευχομαι σε καλα αποτελέσματα για όλες σας.

Μακάρι για όλες μας!!! Καλό μήνα κιόλας!!! Καλή Άνοιξη να έχουμε! Μακάρι να "ανθίσει" μέσα μας αυτό που όλες επιθυμούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...