Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιδεες για βαφτιση


Recommended Posts

Καλημέρα!Σκέφτηκα να ανοίξω ένα ποστ όπου θα δημοσιευουμε ιδεες για την βαφτιση!Μπορουμε να βαζουμε φωτο που ειδαμε στο διαδικτυο και που ισως βοηθησουν καποια φιλη απο το φορουμ!Γιατι οχι,και μπομπονιερες-προσκλητηρια απο τις βαφτισεις των παιδιων μας.:laugh: Ελπιζω να βοηθησουμε οποια ψαχνει ιδεες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ)

(ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ-ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΤΛ) ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN, ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙ..

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ..

ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ DOWN ΕΛΛΑΔΟΣ

ΤΗΛ.2310 902.615

FAX.2310 940.500

ΚΑΡΑΝΙΒΑΛΟΥ 31 - ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑ

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πω για τη μπομπονιέρα που έφτιαξα στη βάπτιση της κόρης μου.

Πήρα κασετίνα που έχει 4 κερακια αρωματικά μικρά μέσα, σε ρόζ και λιλά χρώμα (είναι ορθογώνια η κασετίνα και μην φανταστείτε ότι ειναι τεράστια). Πήρα ωραία πουγκάκια στις αποχρώσεις του κεριού και έβαλα τα κουφέτα, αγόρασα τούλι φούξια (δίχτυ) και έτσι τύληξα τη κασετίνα και τέλος ρόζ κορδέλα φιόγκο.

Όλοι μου είπανε ότι είναι απο τις καλύτερες μπομπονιέρες που έχουν δει σε βάπτιση, να φανταστείτε ότι έγιναν ανάρπαστες και δεν μου έμεινε ούτε μία!!

Για τα παιδάκια πήρα ανεμόμυλους σε ροζ και πράσινο χρώμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ Κ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

Κ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΝΑΜΕ ΕΞΩ.

ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki έγραψε:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ Κ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

Δώσε μας και αλλές πληροφορίες. τηλ. Δ/νσεις κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά πάρα πολύ καλή ιδέα!Αξίζει να στηρίζουμε άτομα που το χρειάζονται!Ξέρεις ότι τα λεφτά που δίνεις πιάνουν τόπο.Εμείς φτιάξαμε τις προσκλήσεις σε μια φίλη μου γραφίστρια.Το θέμα μας ήταν ένα γλιφιτζουράκι.Αν καταφέρω να ανεβάσω ποτέ φώτο θα σας την δείξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛ 210 4256040.

ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΝΙΚΑΙΑ,ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΖΗΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝΕ

ΤΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΕΣΩ ΗΜΕΙΛ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕ ΧΙΛΙΑ....

ΦΙΛΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις τον γιο μας τον ειχαμε βαφτισει 2 ιουλη 2005 στην αρχαια επιδαυρο γραφικοτατη η εκκλησια φοβερη θεα τη θαλασσα και πιατο ολη την επιδαυρο.Ειχαμε κοραστεο παρα πολυ για τη βαφτιση τα προσκλητηρια τα φτοιαξαμε μονοι μας στον υπολογιστη ειχε θεμα το νεμο ηταν καταπληκτικο ο μικρος μεσα στη θαλασσα στο βυθο και διπλα του η θαλασια χελωνα να τον κοιταει απο πανω ειχα βαλει διαφανεια και ειχαμε γραψει το ποιηματακι το οποιο το ειχα γραψει εγω.Ειχαμε παει και ειχαμε κλεισει και μπουμπουνιερες λεγαμε να ειναι οικονομικες γιατι θα της πληρωνε η πεθερα μου και επειδη απο και που θα της περναμε ηταν γνωστη της και θα εδεινε τα λεφτα οποτε μπορουσε.Η αληθεια ειναι οτι το συγκεκριμενο μαγαζι απο το οποιο πηρε και ο νονος τα βαφτιστικα τα οποια ηταν τελεια μπουμπυνιες δεν ειχε ιδιαιτερε συνηθισμενα .Αυτα που αρεσαν σε μενα ειχαν 1,30.Μια εβδομαδα πριν τη βαφτιση με πηρε τηλεφωνο ο κυριος που ειχε το μαγαζι και μου ειπε οτι τα καπακια απο τις μπουμπουνιε ενω η πεθερα μου ηθελε κατω απο ενα ευρω.Ειπα στον αντρα μου να πληρωσουμε τη διαφορα αλλα μου ειπε οτι η μαμα του θα στεναχωριοταν αντε ειπα κανε υπομονη και διαλεξα ενα και μοναδικο σχεδιο που μου αρεσε στην τιμη 0,95.Μια εβδομαδα πριν τη βαφτιση με πηραν απο το μαγαζι και μου ειπαν οτι τα καπακια απο τις μπουμπουνιερες που ειχα διαλεξει ηταν σπασμενα τα ειχε στην αποθηκη και να πηγαινα να διαλεγα αλλο σχεδιο.Του λεω απο το τηλεφωνο οτι τα αλλα σχεδια που εχεις στην τιμη αυτη δεν μου αρεσουν και αν ειναι να διαλεξω κατι απο τις αλλες και να τα βρουμε καλα μου λεει ελα .Παω κοριτσια και μου λεει δεν μπορω να σου δωσω αυτες γιατι ειναι νεα σχεδια μονο στην αναγραφομενη τιμη και τη να κανω αφου σπασανε να κοιτα αυτη και μου δειχνε κατι παμπαλαιες .Τα ειχα παρ4ει και να εχω τη πεθερα μου και να μου λεει α καλη ειναι τα πηρα στο κρανιο και του λεω θα παω αλλου να δω .Ο αντρας μου να μου λεει πρεπι να ειναι μεχρι ενα ευρω γιατι η μανα μου δεν μπορει και αρχιζω εναν καβγα αλλο πραγμα πηγενα σε μαγαζια και η ψυχολογια μου ηταν τοσο χαλια δεν μου αρεσαν αυτα που ειχαν στη τιμη αυτη .2 σχεδια που μου αρεσαν και ειχαν λιγοτερο δεν ειχε ολα τα κομματια.(Και μεσα σε ολα να εχω και το μικρο με πυρετο, κανααμε βαφτιση καιμειχε 38,50 Τελικα του λεω θα παω να παρω οτι μπουμπουνιερα θελω και θα τη πληρωσουμε ολη εμεις και η μαμα σου αργοτερα ασ βαλει τα λεφτα στο λογαριασμο του μωρου.Ανυποχωρητη η πεθερα , καταληξαμε με 1000 βασανα και πηραμε κατι μπουμπουνιερες βατραχακια σε διαφορες ποζεςκαι μας την αφησε το παλικαρι (ενοοειτε σε αλλο μαγαζι και πηγα με μια φιλη μου και τον αντρα μου)1,10 .αν καταφερω θα σας κατεβασω και φωτο απο το προσκλητηριο αλλα και απο τη μπουμπουνιερα.Επισης και με το στολισμο της εκκλησιας ειχα νοικιασει απο εδω μπουκαλες με ηλιο και ειχα αγορασει τα μπαλονια και τα φτοιαξαμε μονοι μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου υπερπαραγωγη αυτες οι μπομπονιερες ε;Χαχα!Σημασια εχει οτι ο μικρουλης σας βαφτιστηκε και εχει την υγεια του!Τα υπολοιπα λεπτομεριες που δεν αξιζει καν να αγχωνεσαι για αυτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ26 έγραψε:

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ)

(ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ-ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΤΛ) ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN, ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙ..

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ..

ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ DOWN ΕΛΛΑΔΟΣ

ΤΗΛ.2310 902.615

FAX.2310 940.500

ΚΑΡΑΝΙΒΑΛΟΥ 31 - ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑ

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

KAI ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΜΑΣ.ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ?ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ...ΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΝΟΥΝΕ? ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΕΣ ΕΚΕΙ?

ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΒΕΒΑΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ.:)

ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

ΓΙΑ ΓΑΜΟ..

ΑΠΟ ΣΤΕΦΑΝΑ-ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ-ΜΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ-ΛΑΜΠΑΔΕΣ ΠΟΤΗΡΙΑ-ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ.. ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ..!!

ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ..

ΑΠΟ ΡΟΥΧΑ ΜΩΡΟΥ-ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ-ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ-ΚΤΛ.

ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΡΙΣΕΨΟΥΝ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ..

ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΣ ΠΙΣΩ..

(ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ. ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ Κ.ΑΓΓΕΛΑ.

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗΝ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΥΣΤΗΣΕΙ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...