Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

στις On 28/1/2018 at 12:04 ΠΜ, ο/η Σπουργιτακι είπε:

 Γειά σου @olga86! Ήμαστε κ συνονόματες το Σπουργιτάκι είναι το παρατσούκλι μου!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη που έκανες διατροφή μέχρι τέλος πόσα κιλά είχες βάλει;

Σε ρωτάω γιατί εχω ξεκινήσει ήδη με παραπανίσια κιλά.Προς το παρον-9 εβδ και 5 μερες- δεν εχω πάρει καθόλου είμαι σταθερή-λόγω έντονης αδιαθεσιας δν μπροω το φαγητό.

Σκέφτομαι αν όλα πανε καλά στο 2ο τρίμηνο να ξεκινήσω κάποια διατροφη!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

καλημερα συνονοματη! @Σπουργιτακι  μεχρι τον 6ο ειχα χασει 2 κιλα και συνολο πηρα 7 κιλα τα οποια εχασα αμεσως και ακομα περισσοτερα.κανονικα βαρος παιρνουμε το 2ο τριμηνο πιο πριν ειναι κατακρατηση και φαι οχι μωρο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 4:26 ΜΜ, ο/η Love1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ είμαι 36 εβδομάδων σήμερα μπήκα στο μήνα μου και ανυπομονώ σε λιγότερο από μήνα να πάρω αγκαλιά το πρώτο μου μωράκι..το κοριτσάκι μου..ήθελα να ευχηθώ σε όλες σας να έχετε τελειομηνες εγκυμοσυνες και κρατήσετε στα χέρια σας γερά μωρά!! :-)

Και να απολαύσετε αυτό το μαγικό ταξίδι γιατί πραγματικά ούτε που θα καταλάβετε πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!

Με το καλό κορίτσι μου με το καλό η πριγκίπισσα σου και σε ευχαριστούμε πολύ πολυ. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

5 και 6 σημερα ξύπνησα με φρικτούς πόνους και καφέ και τα έχω χάσει πήρα τον γιατρό μου είπε ξεκουράσει έχω τρομάξει πάρα πολύ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2018 at 12:58 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

5 και 6 σημερα ξύπνησα με φρικτούς πόνους και καφέ και τα έχω χάσει πήρα τον γιατρό μου είπε ξεκουράσει έχω τρομάξει πάρα πολύ ???

Καλημέρα... αγαπη μου τώρα το είδα. Πως είσαι? Θα εχω το νου μου περιμένω νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2018 at 12:58 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

5 και 6 σημερα ξύπνησα με φρικτούς πόνους και καφέ και τα έχω χάσει πήρα τον γιατρό μου είπε ξεκουράσει έχω τρομάξει πάρα πολύ ???

Καλησπέρα και περαστικά. Κάνε υπομονή και κάνε ό,τι ακριβώς λέει ο γιατρός σου κι όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ @babybaby και @Erka μου ξάπλα είμαι συνεχίζω την αγωγή  σημερα ειμαι καπως καλυτερα τα καφε εχουν μειωθει και πλεον ειναι μπεζ ανοιχτό και στην 4 βδομάδα τα ειχα αλλά μετά από 5 μέρες σταματήσανε τελείως υπομονή κάνω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ευχαριστώ @babybaby και @Erka μου ξάπλα είμαι συνεχίζω την αγωγή  σημερα ειμαι καπως καλυτερα τα καφε εχουν μειωθει και πλεον ειναι μπεζ ανοιχτό και στην 4 βδομάδα τα ειχα αλλά μετά από 5 μέρες σταματήσανε τελείως υπομονή κάνω ???

3 ουτροτζεσταν τη μέρα? Όλα καλα κορίτσι μου. Ο γιατρός το είπε? Όλα Καλα θα πανέ εγώ Σκέψου ειχα αίμα και ακόμη Υπαρχει ο Φόβος αλλα ακουσαμε κανονικα την καρδουλα του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Erka είπε:

3 ουτροτζεσταν τη μέρα? Όλα καλα κορίτσι μου. Ο γιατρός το είπε? Όλα Καλα θα πανέ εγώ Σκέψου ειχα αίμα και ακόμη Υπαρχει ο Φόβος αλλα ακουσαμε κανονικα την καρδουλα του. 

Όχι παίρνω 6 την ημερα ουτρογεσταν. Παλιό αιμα είναι καθαρίζει η μήτρα αν ήταν κάτι άλλο θα έβλεπες κόκκινο γιατί μεγαλώνει ο σάκος και βγάζει εξω ότι υπήρχε αυτοκαθαριζετε κάπως έτσι μου το είπε. Ηρέμησα κάπως για να είμαι ειλικρινής τώρα μάλλον Πέμπτη η Παρασκευή θα παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Όχι παίρνω 6 την ημερα ουτρογεσταν. Παλιό αιμα είναι καθαρίζει η μήτρα αν ήταν κάτι άλλο θα έβλεπες κόκκινο γιατί μεγαλώνει ο σάκος και βγάζει εξω ότι υπήρχε αυτοκαθαριζετε κάπως έτσι μου το είπε. Ηρέμησα κάπως για να είμαι ειλικρινής τώρα μάλλον Πέμπτη η Παρασκευή θα παω

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Μια χαρα λοιπον. Είσαι και ξαπλα? Αντε να πας και να μας πεις. 6? Των πόσο mg? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Μια χαρα λοιπον. Είσαι και ξαπλα? Αντε να πας και να μας πεις. 6? Των πόσο mg? 

6 τον 200 παίρνω ένα πρωί από το στόμα ένα κολπικα δύο μεσημέρι από το στόμα και ένα βράδυ από το στόμα και ένα κολπικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunshine 88 είπε:

6 τον 200 παίρνω ένα πρωί από το στόμα ένα κολπικα δύο μεσημέρι από το στόμα και ένα βράδυ από το στόμα και ένα κολπικα

Πολλα μου φαίνονται αλλα ο γιατρός σου ξερει. Εγώ τρια των 200mg Πρωι μεσημέρι βραδυ που ειχα αιμα. Τι να πεις. Όλα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Πολλα μου φαίνονται αλλα ο γιατρός σου ξερει. Εγώ τρια των 200mg Πρωι μεσημέρι βραδυ που ειχα αιμα. Τι να πεις. Όλα καλα. 

Αυτοί κάτι θα ξέρουν εγώ έπαιρνα ήδη @Erka μου είπε εξωσωματική μάλλον έπαιρνα ήδη τρία πριν αρχίζουν τα καφε ??.Σημασια έχει να πάνε όλα καλα τα υπόλοιπα δεν έχω θέμα θέλω μόνο το ζουζούνι μου να είναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Αυτοί κάτι θα ξέρουν εγώ έπαιρνα ήδη @Erka μου είπε εξωσωματική μάλλον έπαιρνα ήδη τρία πριν αρχίζουν τα καφε ??.Σημασια έχει να πάνε όλα καλα τα υπόλοιπα δεν έχω θέμα θέλω μόνο το ζουζούνι μου να είναι καλα

Εννοείται αυτό κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημερα κ καλη εβδομαδα! Τι κάνετε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;; Χάθηκα λιγο γιατι ειχα Σαββατοκύριακο φωτια στην δουλεια έκθεση κτλ κ χαμος... πως είστε;;;

@Erka μου τι γινεται με το θεμα σου;

@Sunshine 88 μην αγχωνεσαι Ξεκούραση κ υπομονη κ όλα θα ειναι καλα!! Ειναι σύνηθες αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα κ καλη εβδομαδα! Τι κάνετε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;; Χάθηκα λιγο γιατι ειχα Σαββατοκύριακο φωτια στην δουλεια έκθεση κτλ κ χαμος... πως είστε;;;

@Erka μου τι γινεται με το θεμα σου;

@Sunshine 88 μην αγχωνεσαι Ξεκούραση κ υπομονη κ όλα θα ειναι καλα!! Ειναι σύνηθες αυτο!

Καλημερουδια!!!! Είμαι ακόμη ξαπλα αλλα απο προχθες δεν εχω αιμα.... μην το ματιασω.... εσύ καλα κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Erka μπραβο κοριτσι μου! Τελεια νεα!!! Ποτε πας παλι γιατρό;

Εγω δουλεια κ ανακατωσούρα!!! Τα γνωστα τπτ δεν εχει αλλαξει .. ανυπομονώ να παει 16 ο μήνας που εχουμε την αυχενική διαφάνεια να δω ξανα το μωρακι,να γινει κ η εξέταση...εχω τοσο άγχος να ειναι ολα καλά που μετράω τις μερες μια μια...ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

@Erka μπραβο κοριτσι μου! Τελεια νεα!!! Ποτε πας παλι γιατρό;

Εγω δουλεια κ ανακατωσούρα!!! Τα γνωστα τπτ δεν εχει αλλαξει .. ανυπομονώ να παει 16 ο μήνας που εχουμε την αυχενική διαφάνεια να δω ξανα το μωρακι,να γινει κ η εξέταση...εχω τοσο άγχος να ειναι ολα καλά που μετράω τις μερες μια μια...ουφ

Όλα καλά θα πανε. Εγώ 18/02  παω παλι. Θα είμαι 10+2 εβδομαδων.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Όλα καλά θα πανε. Εγώ 18/02  παω παλι. Θα είμαι 10+2 εβδομαδων.... 

Ε τοτε θα σου πει κ εσενα για την αυχενική διαφάνεια σιγουρα! Γιατι προτείνεται να γινει μεχρι 13η ή 14η εβδομαδα αν θυμαμαι καλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Ε τοτε θα σου πει κ εσενα για την αυχενική διαφάνεια σιγουρα! Γιατι προτείνεται να γινει μεχρι 13η ή 14η εβδομαδα αν θυμαμαι καλά. 

 

Ναι ναι τι ξερω.... αντέ να δούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.Ελπιζω να σας βρίσκω όλες καλά. Προχωράω κανονικά εγώ 9+2 σήμερα και πλέον φαίνομαι κανονικά έγκυος. Πολύ κούραση και νυστα ρε κορίτσια.δε την παλεύω να κάνω τπτ. Είδαμε πάλι το νινακι μας την Πέμπτη και είχε 180 παλμούς και ήταν 2 ολόκληρα εκατοστα χαχαχα. Ραντεβού πάλι στις 15/2 και θα μου πει τότε για την αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @olga86 ! Κ εγώ μία από τα ίδια...10η εβδομαδα κ νυστάζω παντου κ παντα. Ευτυχως πλεον εχουν μειωθεί οι αναγούλες γιατι δεν την πάλευα!

τελεια το μωρακι σας ολα καλά!!! Εγω 16/02 πάω για την αυχενική κ με εχει φαει το άγχος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ όλες τις εγκυουλες της παρέας! Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας. Είδα έχουμε κι άλλα νέα μέλη! Καλωσήρθατε λοιπόν! Έτσι να πληθαινουμε!

Είχα μέρες να μπω κι να γράψω γιατί δεν ήμουν κι τόσο καλά... κι τώρα με χάλια ψυχολογία είμαι κι δεν μπορώ να κλείσω μάτι... Ήμουν στον γιατρό σήμερα ξανά. Πήγα για δεύτερη γνώμη για το θέμα μου με την κυστη στις ωοθήκες.  Δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. Μέσα σε 2 εβδομάδες μεγάλωσε 2 εκατοστά. Φτάσαμε 7.1 ....

Κι πρέπει να αφαιρεθεί μαζί με την ωοθικη γιατί είναι κακοήθης...

Ξανά έχω ραντεβού την Πέμπτη με την γιατρό μου να δω τι θα μου πει κι εκείνη...

Το μωράκι μου αναπτύσσεται μια χαρά το ψυχουλι μου. Τι όμορφα που κάθεται εκεί στην κοιλίτσα μου... Η καρδούλα του σαν τρελή χτυπάει! Πόσο δάκρυα συγκίνησης κι από την άλλη απογοήτευσης.  Δεν ξέρω τι θα γίνει. Φοβάμαι τόσο πολύ για το μωράκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Anria είπε:

Χαιρετώ όλες τις εγκυουλες της παρέας! Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας. Είδα έχουμε κι άλλα νέα μέλη! Καλωσήρθατε λοιπόν! Έτσι να πληθαινουμε!

Είχα μέρες να μπω κι να γράψω γιατί δεν ήμουν κι τόσο καλά... κι τώρα με χάλια ψυχολογία είμαι κι δεν μπορώ να κλείσω μάτι... Ήμουν στον γιατρό σήμερα ξανά. Πήγα για δεύτερη γνώμη για το θέμα μου με την κυστη στις ωοθήκες.  Δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. Μέσα σε 2 εβδομάδες μεγάλωσε 2 εκατοστά. Φτάσαμε 7.1 ....

Κι πρέπει να αφαιρεθεί μαζί με την ωοθικη γιατί είναι κακοήθης...

Ξανά έχω ραντεβού την Πέμπτη με την γιατρό μου να δω τι θα μου πει κι εκείνη...

Το μωράκι μου αναπτύσσεται μια χαρά το ψυχουλι μου. Τι όμορφα που κάθεται εκεί στην κοιλίτσα μου... Η καρδούλα του σαν τρελή χτυπάει! Πόσο δάκρυα συγκίνησης κι από την άλλη απογοήτευσης.  Δεν ξέρω τι θα γίνει. Φοβάμαι τόσο πολύ για το μωράκι μου...

Κουραγιο κορίτσι μου. Πόσο μπορει να επηρέασει το μωρο και πότε πρέπει να γίνει η αφαίρεση. Τι σου είπε ο γιατρός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anria λυπάμαι πολύ κορίτσι μου...τι μπορεί να γίνει τώρα? Θα επηρεάσει η αφαίρεση τον έμβρυο? Πώς γνωρίζουν ότι είναι κακοηθεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...