Μετάβαση σε περιεχόμενο

προετοιμασια χρειαζεται?


μαρινιω

Recommended Posts

κοριτσια εχω την εξης απορια..εαν θελω να κανω μωρακι σε 1 χρονο απο τωρα πρεπει να αρχιζω να προσεχω απο τωρα?ας πουμε να τρωω πιο υγιεινα?να προσεχω κατι αλλο?οσες ξερετε περιμενω απαντησεις...ευχαριστω...:);):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ειναι να μην βαζουμε χρονικα ορια....στο λεω εκ πειρας...δεν ερχεται οταν το θελουμε....επιπλεον λενε οτι ειναι καλο να κανεις μια υγιεινη διατροφη,να κοψεις το τσιγαρο κ.τ.λ..εγω ζουσα χωρις να κοψω καμμια απο τις συνηθειες μου και οταν εμεινα εγκυος αρχισα να προσεχω πραγματα που πριν δεν προσεχα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΜΑΡΙΝΙΩ ΕΙΠΕ "ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ" ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΩΡΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ..

ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ "ΟΡΙΑ" ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ..:)

ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΡΙΝΙΩ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΕΣΥ.

ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

(ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ Η ΠΡΩΗΝ ΤΡΕΛΟΚΑΠΝΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΚΡΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΟΛΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ)..

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ΝΟΜΙΖΩ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ..

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pote min kaneis programma tha sillavw ton tadi mina kai tha gennisw tote.sto thema egkymosini i lexi programma de xoraei.soy to lew epidi to ezisa.de xriazete na perioriseis tipota oyte na prosekseis i na kopseis kati poy soy aresei.otan mineis meto kalo egkyos moni soy tha katalaveis ti se enoxlei kai tha to kopseis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΣ! ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsi mou geia sou...

Kitatse kalo einai na prwsexeis tin ugeia sou kai tin diatrofi sou apo tora,epidi mporei na meinis egkuws pio grigora:) :P:)

Otan den to perimenoume mas erxete agapi mou...

Ate me to kalo kai suntoma ena mwraki...

dev154pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες...δεν βαζω χρονικα ορια...απλα οι προσπαθειες θα ξεκινησουν απο του χρονου μαλλον..οποτε θελω να ρωτησω για να ειμαι πιο προετοιμασμενη;) αν και μονο που το σκεφτομαι μου φενεται πολυ αγχωτικο το να φροντιζεις μια ζωουλα που αναπτυσσεται μεσα σου...αλλα παραλληλα τοσο ομορφο...;):):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΙΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΟΣ.ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΑΠΟ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΚΟ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ ΑΚΟΜΑ).ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALO THA EINAI NA PAS STON GYNAIKOLOGO SOU EKEINOS THA SE SYMBOYLEPSI-OTAN APOFASISEIS OTI THELEIS MORAKI-MPOREI NA GINEI ENAS PROGENNHTIKOS ELEGXOS-AIMAOTLOGIKES EKSETASEIS-EMENA MOY EXEI DOSEI KAI FOLIKO OXY-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα συνονόματη....λοιπόν καιεγω ετσι ελεγα και εθετα χρονικα περιθωρια...αλλα οταν το ηθελα...δεν....παλεψα πολύ και τελικα ο Θεούλης το εστειλε μετα απο 5 χρονια και παλι καλα...:unsure: :unsure:

΄Δεν χρειαζρεται να μπεις στην γυαλα απλα κοψε τις πολλές καταχρησεις και ακολουθησε ενα πιο ισοοροπημενο διαιτολόγιο. Πήγαινε και σε ενα γιατρο για τσεκ απ και εγω το εκανα...

Ευχομαι να σου πάνε ολα καλά και να μας νακοινωσεις ευχαριστα νεα οταν θα το θες πραγματικα!!!;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ μου καλημέρα και απο μένα!Συμφωνα με διάφορους επιστήμονες πρεπει το ζευγάρι όταν θα πάρει την απόφαση να ξεκινήσει για παιδί να κάνει κάποιες εξετάσεις και να κάνει υγιεινη ζωή ετσι ώστε το έμβρυο να μεγαλώνει σε ένα υγιές περιβάλλον.Δηλάδή πρέπει να έλέγξεις το ζαχαρό σου(αν έχεις ανεβασμένο πρέπει να το ρυθμίσεις)να κάνεις τέστ πάπ κ.αΟσο για την διατροφή σου πρέπει να τρέφεσαι υγειηνα με φρούτα κ.τ.λ,να κόψεις το τσιγάρο,το αλκοόλ και τους πολλούς καφέδες.Φυσικά ολα αυτα ειναι σπάνια στην Ελλάδα και ειναι λίγα τα ζευγάρια που "καθαρίζουν"τον οργανισμό τους για τον ερχομό ενός παιδιού.Στο εξωτερικό π.χ σε κάποιες χώρες τα ζευγάρια πριν παντρευτούν κάνουν εξετάσεις!!!!!!!!!!Τραβηγμένο ίσως και αυτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ, καλό θα ήταν να κάνεις προγεννετικό έλεγχο. Ειναι εξετασεις αίματος που θα σου γράψει ο γιατρός σου όταν του πεις ότι επιθυμείς να κάνεις μωράκι. (καλό θα ήταν να τις κάνεις από τώρα).

Επίσης, καλό θα ήταν (αν καπνίζεις) να το κόψεις(αν μπρορεις).

Αυτα μπορώ να σε συμβουλεψω!!!

Σου εύχομαι όταν το αποφασίσεις, να σου έρθει γρήγορα και να μην σε ταλαιπωρήσει καθόλου!!!

Καλή σου επιτυχία κούκλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας κοριτσια!μακαρι να μου ερθει γρηγορα ενα μωρακι οταν το θελησω!:woohoo:

θα κανω τον απαραιτητο ελεγχο που λετε...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...