Μετάβαση σε περιεχόμενο

den akougetai i kardoula tou:(


girl84

Recommended Posts

koritsia geia sas....!isws prwti fora na anoigw ena thema alla pragmatika sas xreiazome!eimai egkios peripou 5misi vdomadwn!i xara mas molis to mathame...aperigrapti!

ekana to test farmakeiou, thetiko, kanw test ximeioy kai palin thetikoepiskeftome to giatro prin mia vdomada, ola kala!

mou leei na rtheis tin paraskeui (16/01/2009) na akousoume kardoula!

telika egw xthes otan xipnisa eida kilides kafe kai piga apeutheias giatro!telika dn itan tipote, to sakouli ekei, apokollisi den ipirxe!emeine siwpilos se mia fasi omws!tou lew giatre ti egine?mou leei den akouw kardoula!tou lew eprepe!nai m leei!

diladi m afisei na noithei oti kati paei lathos!agxwthika

to klama p ekana aperigrapto....thlipsi, apogoiteusi, agxos, lipi.....!m eipe na xanapaw apo vdomadas!

egw omws tha eskaga ws tin alli vdomada k apofasisa na parw deuteri gnwmi!piga se allo giatro!m leei autos oute k egw akouw kardoula alla isws einai poli nwris!m leei omws egw vlepw mia fisiologiki egkimosini!isws na egine arga i sullipsi k gia auto den akougetai i kardoula akoma!vevaia den mporoume na xeroume m eipe an egine kaki sillipsi apo twra!prepei na perimenoume!me rwtise omws an o proigoumenos giatros eide an anaptixthike to sakouli ap tin proigoumeni fora p piga!tou eipa nai giati m to eipe o prwtos giatros vlepw anaptixi alla oxi kardoula!

mou leei ara isws milame gia fisiologiki egkimosini k apla na argisei i kardoula toy mwrou giati isws egine arga i sillipsi kai epeidi eixes kai astathi kiklo!

mou eipe na xanapaw ti deutera alla egw eimai xalia!den thelw na xasw to mwraki!kante tin proseuxoula sas gia mena!me pire apo katw p den akougetai i kardoula t mwrou mou!me agxwsan distixws!o prwtos giatros kiriws, o deuteros oxi toso!alla me epirease arketa o prwtos giatros!:(

siggnwmi gia to katevato alla ithela na m peite k seis ti gnwmi sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ν'ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ Ν'ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!!ΣΤΗ ΔΙΛΚ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΔΑΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΗΝ 9 ΕΒΔΟΜΔΑ!!!ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟΥΛΗ!!ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84, κοπελα μου, μην στεναχωριεσαι!! απλα ειχες την ατυχια να πεσεις σε πανηλιθιο γιατρο!!!:angry: και φυσικα να μην επιστρεψεις στο πρωτο, με τιποτα!!

κι εγω, την 9η εβδομαδα ακουσα την καρδουλα του μωρου μου!! για την ακριβεια ημουν 8μισυ εβδομαδων! δεν ειμαι γιατρος, αλλα νομιζω οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο, ειναι πολυ νωρις ακομα!!

δεν το πιστευω οτι υπαρχουν τοσο αναισθητοι και ανευθυνοι ανθρωποι, που ελαφρα τη καρδια, τρελαινουν μια εγκυο γυναικα, χωρις κανενα λογο!!!!:angry: μακρια κοπελα μου, μακρια!!!

ολα θα πανε καλα!! ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη κι ενα υγιεστατο μπεμπακι στην αγκαλιτσα σου, σε 8 μηνες!!:kiss:

περιμενουμε τα νεα σου!!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agapi mou den uparxei logos na ananxwnesai apo tora...

Perimenai ews tin alli eudomada pou tha ksana pas na deis an pragmati kati den paei kala...

An sou pei o giatros pws pali den akougete kardoula totes na paeis kai se allo giatro gia deuteri gnwmi...

Den einai oloi oi giatroi kaloi stin douleia tous...

Kai kurios an den yon gnwrizais apo prin...

Ypomoni agapi mou kai makari na sou pane ola kala...

dev154pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristw koritsia!den xerete poso kalo mou kanei i stirixi sas!

einai i prwti m egkimosini kai me tromaxane toso poli!anti na xairome kathe stigmi auti tis fasis exw ena thlimmeno ifos!

exw pisti Sto Theo kai elpizw ola na pane volika!

gia alli mia fora sas euxaristw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84

einai poly nwris...

Stis 6,5 evbomades akousa kai egw

tin kardoula tou mwrou mou

kai itan kai poly nwris!!!

Gia synelthe ligo...

5 ebvomades ti na akouseis???

Adika pistevw se tarakse o giatros...

Ypomoni kai ola tha pane kala...

Bravo pou den xaneis tin pisti sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Εγώ σε αυτήν την δεύτερη εγκυμοσύνη μου, πήγα στον γιατρό μου στην 5η προς 6η εβδομάδα και δε άκουσα καρδούλα, παρά μόνο είδαμε να αναβοσβήνει μια κουκίδα μέσα στο σάκο και μου είπε ο γιατρός μου, πως είναι η καρδούλα του αλλά μόλις ξεκίνησε και να μην αγχώνομε θα την ακούσουμε την άλλη φορά.

Θα πάμε την άλλη εβδομάδα που θα είμαι στην 9η και εκεί θα πρέπει να ακούσουμε.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη την είχα ακούσει περίπου στην 8η εβδομάδα.

Θέλω να πιστεύω και εγώ πως σε αγχώσανε για το τίποτα και απορώ και γιατί ? μιλάμε για εγκυμοσύνη 5 εβδομάδων όχι για 8 και 10 που λες ότι θα έπρεπε κάτι να ακούγετε !!!!!!!

Όλα θα πάνε καλά

Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια είναι πάρα πολύ νωρίς για να ακούσεις. Εμείς την ακούσαμε γύρω στην 8η εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!

Σε περιμένουμε μετά το γιατρό να μας πεις πόσο δυνατά χτύπαγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teleutaia m periodos itan stis 26/11. o prwtos metrage tin ilikia tis egkimosinis ap tis 26/11 kai upologize pws imoun pio pollwn vdomadwn!o deuteros omws m eipe pws metrame ap ti mera tis sillipsis k an eixa stathero kiklo tha itan i 2/12 xwris sigouria omww!an omws egine argotera i sillipsi k efoson egw exw k astathi kiklo opote 5misi pros 6 vdomades eimai!

me sigxisane!esas pws ipologise o giatros sas tis vdomades tis egkimosinis sas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ Η ΚΟΛΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΙΔΑ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΕΛΑ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giri 84 η αληθεια ειναι πως κ εγω μπερδευομουνα στο μετρημα των εβδομαδων κ με τις δικες μου μετρησεις εκανα λαθος...ρωτησα το γιατρο μου κ μου ειπε πως μετρανε απο την τελευται περιοδο.....τελος παντων τωρα ειμαι στη 14 με βαση τις δικες τους μετρησεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! :)

Δεν "ακούγεται" η καρδούλα τόσο νωρίς. Κάπου εκεί στην 6η εβδομάδα πρέπει να φαίνεται στον υπέρηχο ότι πάλλεται, αλλά και πάλι δεν ακούγεται ήχος. Αυτό ψάχνουν οι γιατροί με τον κολπικό υπέρηχο, να δουν παλμό, κίνηση. Αν ο κύκλος σου είναι ασταθής, μπορεί η σύλληψη να΄ναι πολύ πιο αργά απ΄οτι την υπολογίζεις και γι’αυτό να μην βρίσκει παλμό ο γιατρός.

Όταν ήμουν σε αντίστοιχη φάση με σένα, ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω εξέταση χοριακής με απόσταση 3 ημερών. Δηλαδή έκανα Παρασκευή και Δευτέρα. Η τιμή της Δευτέρας θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 2,5 φορές μεγαλύτερη από την τιμή της Παρασκευής για να πούμε ότι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται σωστά. Δεν ήταν.. παρ’όλα αυτά μου έκανε υπέρηχους κάθε 2 μέρες μέχρι την επόμενη Παρασκευή για να δει την εξέλιξη.

Τι θέλω να πω: κάθε εγκυμοσύνη εξελίσσεται διαφορετικά και με διαφορετικούς ρυθμούς. Οι γιατροί το ξέρουν αυτό, γι'αυτό και δεν καταδικάζουν μια εγκυμοσύνη αμέσως! Θυμάμαι ο γιατρός που με είχε στείλει ο γυναικολόγος μου για εξειδικευμένο υπέρηχο μου είπε "κοίταξε να δεις, παρ' όλο που δε βλέπω παλμό, επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μου κι επειδή μιλάμε για μια ανθρώπινη ζωή, θέλω να ξανάρθεις μετά από δυο μέρες". Και μην σκεφτείτε ότι το έκανε για τα λεφτά, γιατί εξαρχής μου είπε δε θα σου πάρω λεφτά για τη δεύτερη επίσκεψη. Αφήστε που τελικά νομίζω μου πήρε λιγότερα απ’ ότι παίρνει συνήθως.. υπάρχουν πολλοί γιατροί που είναι πρώτα από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Οπότε κοριτσάκι μου, μη χάνεις την πίστη σου. Λίγη υπομονή, πολλή ψυχραιμία και να θυμάσαι πως, ότι αισθάνεσαι, το αισθάνεται και το παιδάκι σου! Γι’ αυτό ψυχραιμία! Και όχι άγχος. Ότι είναι να γίνει, να γίνει για καλό. Εγώ αυτό έλεγα συνέχεια. Γιατί το βασικότερο απ’ όλα είναι τα παιδάκια που γεννιούνται να είναι υγιή.

Girl84, εύχομαι να πάνε όλα καλά! Και σύντομα να μας πεις τα καλά νέα! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικοι γιατροι ειναι τελειως ζωα...

ειχα κανει ακτινογραφια στο χερι 9-10 μερες μετα τη συλληψη..φυσικα δεν το υποψιαζομουν καν οτι ειμαι εγκυος. παω σε εναν ηλιθιο ο οποιος χωρις καν να με ρωτησει ποτε ακριβως η σε ποιο σημειο εκανα την ακτινογραφια λεει: αφου εκανες ακτινογραφία πρεπει να το ρίξεις!" δεν μπορείτε να διανοηθείτε πόσα εμφράγματα έπαθα εκείνη τη στιγμή!Σηκώθηκα και έφυγα επιτόπου! Το ψάξαμε τελικά το θέμα διεξοδικά και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα...Αλλά μόνο και μόνο με το άγχος που μου δημιούργησε αυτός ο ηλίθιος δεν μπορούσα να κοιμηθώ 3 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girl84 έγραψε:

teleutaia m periodos itan stis 26/11. o prwtos metrage tin ilikia tis egkimosinis ap tis 26/11 kai upologize pws imoun pio pollwn vdomadwn!o deuteros omws m eipe pws metrame ap ti mera tis sillipsis k an eixa stathero kiklo tha itan i 2/12 xwris sigouria omww!an omws egine argotera i sillipsi k efoson egw exw k astathi kiklo opote 5misi pros 6 vdomades eimai!

me sigxisane!esas pws ipologise o giatros sas tis vdomades tis egkimosinis sas?

Έτσι είναι. Είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών και υπολογίζαμε τις εβδομάδες της εγκυμοσύνης από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου και συμβαδίζαμε με τον υπέρηχο που έδειχνε την εβδομάδα κύησης. Η φίλη μου που είναι έγκυος τώρα δεν είχε σταθερό κύκλο, η σύλληψη έγινε πιο αργά και η εβδομάδα της εγκυμοσύνης που έδειξε ο υπέρηχος είχε απόκλιση 2 εβδομάδες από αυτή που θα είχε αν μετρούσε την εγκυμοσύνη από την τελευταία περίοδο.

Αν είχες τελευταία περίοδο 26/11, τώρα είσαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών. Αλλά εφόσον είχες σταθερά ασταθή κύκλο πριν μείνεις έγκυος το πιθανότερο είναι να έγινε η σύλληψη αργότερα και τώρα να είσαι λιγότερων εβδομάδων. Οπότε λογικό είναι να μην υπήρχε ένδειξη καρδούλας.

Αν δεν υπήρχε κυτταράκι στον αμνιακό σάκο σου, δεν θα πολλαπλασιαζόταν για να σχηματιστεί το εμβρυάκι και ως εκ τούτου δεν θα μεγάλωνε και ο σάκος σου. Εφόσον το μέτρησε ο πρώτος γιατρός σου και τις δύο φορές και είδε ανάπτυξη μην ανησυχείς!

Θα το παρακολουθήσετε, θα ακούσετε καρδούλα και θυμίσου με... θα σου σηκωθεί η τρίχα από την ανατριχίλλα!! Θα είναι η ωραιότερη μελωδία που έχεις ακούσει έως σήμερα και μέχρι να ακούσεις το πρώτο του κλαμα!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na nai etsi ta pragmata koritsia!O THEOS, I PANAGIA KAI O XRISTOULIS na valoun to xeri tous kai na pane ola teleia!prospathw na min skeftome ton prwto giatro giati m dimiourgise trauma!

tha deixei tin deutera pou tha paw kai elpizw to sporaki mou na anaptissete fisiologikotata!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ..

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ..

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙΣ..:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΕΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΧΙΛΙΕΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα ότι είναι πολύ νωρίς για να ακούσεις την καρδούλα του. Έχεις δρόμο μπροστά σου. Μην αγχώνεσαι. Να διαλέξεις έναν γιατρό που να σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και θα προσευχηθώ για το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ. ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗΝ 6Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΛΛΕΤΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΗΝ 9Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

meta apo tis apantiseis sas exw kapws iremisei!ekana kai paraklisi stin Panagia kai euxomai ola na pane mia xara!

isws ontws na itan nwris kai na min eprepe na me eixe agxwsei etsi o prwtos giatros!

elpizw i deutera na nai i mera p tha akousw thetika nea gia to mpempaki mou pou to latreuw!

sas euxaristw oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...