Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

Νινακι εισαι παλι μαζι με τον αντρα σου; Μαλλον εχω χασει επεισοδια, σορυ... Πολυ χαιρομαι κοριτσι μου!!!! Με το καλο!

Κι εγω κοριτσια τα παρηγγειλα, αυριο θα τα εχω. Απο ποια μερα τα ξεκιναω; Απο την 9η εχω διαβασει;

Ω ναι....δεν με άφησε να φύγω.....και κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί για τη σχέση μας.....η αλήθεια είναι ότι είχαν φρικάρει κ εμένα λίγο οι ορμόνες μου μαζί κ εγώ!!

Πριν 2 ώρες μου τα έφεραν και έκανα ήδη το 1ο,βγήκε μια αχνή γραμμούλα εκτός από την κανονική.Με είχε αγχώσει κ εμένα το πότε πρέπει να τα ξεκινήσω,αλλά είχε μέσα πίνακα με τις ημέρες του κύκλου και αναλυτικές οδηγίες...ήταν μικρούλι κ εύκολο...λογικά αύριο θα δω κανονική γραμμή ή μεθαύριο κ έτσι θα ξέρω και το ότι κάνω ωορρηξία και το πότε!!Έχω ενθουσιαστεί...μακάρι να πιάσει κιόλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

Ω ναι....δεν με άφησε να φύγω.....και κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί για τη σχέση μας.....η αλήθεια είναι ότι είχαν φρικάρει κ εμένα λίγο οι ορμόνες μου μαζί κ εγώ!!

Πριν 2 ώρες μου τα έφεραν και έκανα ήδη το 1ο,βγήκε μια αχνή γραμμούλα εκτός από την κανονική.Με είχε αγχώσει κ εμένα το πότε πρέπει να τα ξεκινήσω,αλλά είχε μέσα πίνακα με τις ημέρες του κύκλου και αναλυτικές οδηγίες...ήταν μικρούλι κ εύκολο...λογικά αύριο θα δω κανονική γραμμή ή μεθαύριο κ έτσι θα ξέρω και το ότι κάνω ωορρηξία και το πότε!!Έχω ενθουσιαστεί...μακάρι να πιάσει κιόλας!!!

μακαρι κορίτσι μου στο εύχομαι! Κι εγώ σήμερα είχα γυναικολόγο να δούμε ωορρηξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α είναι εύκολο; Ωραία! Και ωορρηξία δλδ πότε έχεις; Τη μέρα που η δεύτερη γραμμή είναι έντονα κόκκινη; 

Ρε γαμώτο δεύτερος μήνας προσπαθειών για μένα ξεκινάει, και ακόμα διχάζομαι αν πρέπει στις γόνιμες κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα επειδή εξασθενεί το σπέρμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

Α είναι εύκολο; Ωραία! Και ωορρηξία δλδ πότε έχεις; Τη μέρα που η δεύτερη γραμμή είναι έντονα κόκκινη; 

Ρε γαμώτο δεύτερος μήνας προσπαθειών για μένα ξεκινάει, και ακόμα διχάζομαι αν πρέπει στις γόνιμες κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα επειδή εξασθενεί το σπέρμα...

Αυτό είναι όντως ένα θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η OLY10 είπε:

Αυτό είναι όντως ένα θέμα!

Ναι, τον πρώτο μήνα έγινε μέρα παρά μέρα επειδή είχα διαβάσει έτσι, και δεν πέτυχε (δε ξέρω βέβαια αν έφταιγε αυτό!). Λέτε τώρα να δοκιμάσω κάθε μέρα; Δε ξέρω ρε γαμώτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Ναι, τον πρώτο μήνα έγινε μέρα παρά μέρα επειδή είχα διαβάσει έτσι, και δεν πέτυχε (δε ξέρω βέβαια αν έφταιγε αυτό!). Λέτε τώρα να δοκιμάσω κάθε μέρα; Δε ξέρω ρε γαμώτο...

Κοίτα καταρχήν μην αγχώνεσαι! Δεύτερον καλό είναι να υπάρχει2-3 μέρες αποχή πριν τις γόνιμες και μετά μέρα παρα μέρα καλύτερα. Όμως αν με τα τεστάκια(δεν έχω δοκιμάσει με αυτόν τον τρόπο ποτέ) μπορείς να προσδιορίσεις το 24ωρο τότε είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Ναι, τον πρώτο μήνα έγινε μέρα παρά μέρα επειδή είχα διαβάσει έτσι, και δεν πέτυχε (δε ξέρω βέβαια αν έφταιγε αυτό!). Λέτε τώρα να δοκιμάσω κάθε μέρα; Δε ξέρω ρε γαμώτο...

Καθε μερα??? Ουαου! Εμάς κ το μερα παρα μερα μας κουραζε με την καθημερινοτητα μας κ τη δουλεια..

Κοριτσακι μου προσπαθεις μονο ενα μηνα.. Μην αγχωνεσαι τοσο απο τωρα! ☺

Καλησπερα σε ολες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου...θα σας ξε-αγχώσω εγώ....το έχω σκεφτεί πάρα πολύ και σύμφωνα με την έμπειρία μου και τις φοβερές μου γνώσεις έχω καταλήξη στο εξής συμπέρασμα: αν ο άντρας έχει πολύ δυνατούς παίκτες (φαινεται κ χωρίς σπερμοδιάγραμμα από το πόσο τριχωτός είναι) κάνεις "αγκαλίτσες" κάθε μέρα,αν ο άντρας είναι μέτριος σε τριχοφυία και ειδικά αν η γυναίκα χρειάζεται πολύ τριχωτό άντρα τότε κάθε δύο μέρες και πριν την ωορρηξία καλό θα ήταν να έχει και τρείς μέρες αποχή από την τριχοφυία του άντρα της.....πώς τα λέω έτσι η άτιμη....γιατρός έπρεπε να γίνω!!

Babybaby Όταν η γραμμή θα είναι έντονα κόκκινη δεν θα κάνεις τίποτα....οι επόμενες δύο με τρεις μέρες είναι οι πιο γόνιμες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Καθε μερα??? Ουαου! Εμάς κ το μερα παρα μερα μας κουραζε με την καθημερινοτητα μας κ τη δουλεια..

Κοριτσακι μου προσπαθεις μονο ενα μηνα.. Μην αγχωνεσαι τοσο απο τωρα! ☺

Καλησπερα σε ολες! 

Έχεις δίκιο, προσπαθώ να μην αγχώνομαι, αλλά καμιά φορά δεν το ελέγχω πολύ! Κι εμάς θα μας κουράσει, μη νομίζεις, έλεγα μόνο για τις τρεις μέρες στη μέση ακριβώς του κύκλου, αλλά μάλλον μέρα παρά μέρα θα το πάω πάλι και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

Κοριτσάρες μου...θα σας ξε-αγχώσω εγώ....το έχω σκεφτεί πάρα πολύ και σύμφωνα με την έμπειρία μου και τις φοβερές μου γνώσεις έχω καταλήξη στο εξής συμπέρασμα: αν ο άντρας έχει πολύ δυνατούς παίκτες (φαινεται κ χωρίς σπερμοδιάγραμμα από το πόσο τριχωτός είναι) κάνεις "αγκαλίτσες" κάθε μέρα,αν ο άντρας είναι μέτριος σε τριχοφυία και ειδικά αν η γυναίκα χρειάζεται πολύ τριχωτό άντρα τότε κάθε δύο μέρες και πριν την ωορρηξία καλό θα ήταν να έχει και τρείς μέρες αποχή από την τριχοφυία του άντρα της.....πώς τα λέω έτσι η άτιμη....γιατρός έπρεπε να γίνω!!

Babybaby Όταν η γραμμή θα είναι έντονα κόκκινη δεν θα κάνεις τίποτα....οι επόμενες δύο με τρεις μέρες είναι οι πιο γόνιμες!!

Μα η γραμμή δε δείχνει ότι εκείνη την ημέρα έχεις ωορρηξία; Δείχνει ότι σε 2-3 μέρες θα έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

μακαρι κορίτσι μου στο εύχομαι! Κι εγώ σήμερα είχα γυναικολόγο να δούμε ωορρηξία!

Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ....καλή επιτυχία κουκλίτσα μου....δώστε του να καταλάβει,πάνω του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Babybaby Το αυγουλάκι είναι έτοιμο για γονιμοποίηση όταν η ορμόνη που ανιχνεύει το τεστ αρχίσει και πέφτει...δλδ την επόμενη μέρα και τη μεθεπόμενη σίγουρα!!

Έχουν δίκιο τα κορίτσια...μην αγχώνεσαι από τώρα τόσο πολύ...ναι,προσπάθησε,διάβασε,ρώτα...αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς να αγχωθείς και σκέψου ότι όσο περνάνε οι μήνες έχεις πιο πολλές πιθανότητες να μείνεις έγκυος,εκτός κ αν υπάρχει κάποιο θέμα βέβαια.....πόσο χρονών είσαι αν μου επιτρέπεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νινα85 είπε:

Babybaby Το αυγουλάκι είναι έτοιμο για γονιμοποίηση όταν η ορμόνη που ανιχνεύει το τεστ αρχίσει και πέφτει...δλδ την επόμενη μέρα και τη μεθεπόμενη σίγουρα!!

Έχουν δίκιο τα κορίτσια...μην αγχώνεσαι από τώρα τόσο πολύ...ναι,προσπάθησε,διάβασε,ρώτα...αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς να αγχωθείς και σκέψου ότι όσο περνάνε οι μήνες έχεις πιο πολλές πιθανότητες να μείνεις έγκυος,εκτός κ αν υπάρχει κάποιο θέμα βέβαια.....πόσο χρονών είσαι αν μου επιτρέπεις;;

Θα κλείσω τα 27 σε ένα μήνα περίπου... Δυστυχώς είμαι αγχώδης με όλα μου, αυτό είναι και το μόνο σοβαρό πρόβλημα υγείας που είχα ποτέ μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νινα85 η γονιμότητα του αντρα δεν φαινεται απο την τριχοφυια του. Μπορει ενας τριχωτος αντρας να εχει πολλες τριχες λογω κληρονομικοτητας και να έχει θεματακι με το σπερμα για αλλουε λογους...και το αντιστροφο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Νινα85 η γονιμότητα του αντρα δεν φαινεται απο την τριχοφυια του. Μπορει ενας τριχωτος αντρας να εχει πολλες τριχες λογω κληρονομικοτητας και να έχει θεματακι με το σπερμα για αλλουε λογους...και το αντιστροφο. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Θα κλείσω τα 27 σε ένα μήνα περίπου... Δυστυχώς είμαι αγχώδης με όλα μου, αυτό είναι και το μόνο σοβαρό πρόβλημα υγείας που είχα ποτέ μου..

Άρα ξέρεις τί να πρέπει να διορθώσεις (όσο γίνεται βέβαια) σε πρώτη φάση,μπορείς όταν δουλεύεις ή κάνεις καθαριότητα στο σπίτι να αφοσιώνεσαι σε αυτό που κάνεις και όταν τλειώνεις με όλα να χαλαρώνεις με μουσικούλα,να κλείνεις τα μάτια να φαντάζεσαι τη ζωή σου όπως θέλεις να είναι....είναι το think positive που λέμε!!

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Νινα85 η γονιμότητα του αντρα δεν φαινεται απο την τριχοφυια του. Μπορει ενας τριχωτος αντρας να εχει πολλες τριχες λογω κληρονομικοτητας και να έχει θεματακι με το σπερμα για αλλουε λογους...και το αντιστροφο. 

Σαφέστατα και δεν είναι κάτι που ισχύει για όλους τους άντρες,όμως το έχω τσεκάρει σε αρκετούς....έχει να κάνει με την τεστοστερόνη....άντρες μετρίου τριχοφυίας έκαναν παιδιά ή αργούσαν κανα δυο χρόνια,άντρες με εντονη τριχοφυία και μιλάμε για πολύ τρίχα και όχι για απλη κληρονομικότητα είναι βολή και παιδί...βέβαια δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο το υποστηρίζει η ιατρική ( θα το ψάξω και θα σου πω ),δεν είμαι και γιατρός,αλλά και να το διακωμωδούμε λίγο να ηρεμούμε χρειάζεται καμμιά φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι για πλάκα ή σαν μίνι έρευνα δική σου οκ! Απλά εννοείται πως δεν ισχύει ιατρικά γιατί τότε όλες θα ψάχναμε για τριχωτούς και μόνο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νινα85 δεν ισχύει αυτό που είπες.. εμένα τα ξαδέρφια του άντρα μου δεν έχουν πολλές τρίχες  αλλά παιδιά έκαναν και κάνουν και είναι μια χαρά όπως και τα δικά μου ξαδέρφια που είναι τριχωτοι δυσκολεύτηκαν λίγο αλλά έκαναν. Εγώ πιστεύω δεν παίζει ρόλο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

@Νινα85 δεν ισχύει αυτό που είπες.. εμένα τα ξαδέρφια του άντρα μου δεν έχουν πολλές τρίχες  αλλά παιδιά έκαναν και κάνουν και είναι μια χαρά όπως και τα δικά μου ξαδέρφια που είναι τριχωτοι δυσκολεύτηκαν λίγο αλλά έκαναν. Εγώ πιστεύω δεν παίζει ρόλο αυτό.

Εμενα που ειναι ξανθος και δε φαινονται πολυ σε ποια κατηγορία τον κατατασσω;;;;; χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babybaby είπε:

Εμενα που ειναι ξανθος και δε φαινονται πολυ σε ποια κατηγορία τον κατατασσω;;;;; χαχαχαχ

Δυστυχώς για να βγάλω πόρισμα πρέπει να του περάσουμε μία βαφή σκούρο καστανό για να μπορέσω να βγάλω συμπέρασμα...είναι δύσκολη η περίπτωσή σου!!!χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

Δυστυχώς για να βγάλω πόρισμα πρέπει να του περάσουμε μία βαφή σκούρο καστανό για να μπορέσω να βγάλω συμπέρασμα...είναι δύσκολη η περίπτωσή σου!!!χαχαχαχαχαχ

χαχαχαχαχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κορίτσια καλή αρχή και σύντομα να μας πείτε τα νέα σας με και την εμπορία σας με τα τεστ.. Δεν θέλει άγχος..!!

Κατάφερα ύστερα από όσα έχουμε περάσει να το αποβάλλω....έκανε κακό και στις προσπάθειές μας και στη σχέση μας.....ο γιατρός στις μέρες που έλεγε να κάνουμε προσπάθειες έπεφτε σχεδόν μέσα....τώρα που θα ξέρουμε ακριβώς,είμαι πιο θετική κ εντελώς ήρεμη....κάπου στενοχωριόμουν και αγχωνόμουν γιατί δεν κάναμε ένα βήμα παραπάνω....έστω αυτό το τόσο μικρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...