Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα πριν την καθυστέρηση?


Cartoo_n

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια :)

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ αυτό που με καίει. ^_^

Υπάρχει κάποια από εσάς που είχε συμπτώματα πριν την καθυστέρηση της.... 

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΟΟυυυυ! Πρήξιμο στο στήθος, σαν να κομήθηκα πλάκα και να ξύπνησα Πάμελα Άντερσον, πρήξιμο στο σώμα, σαν να με τάιζαν στον ύπνο μου αρνιά και γαρδούμπες, πόνος στο στήθος, μόνο ανάσκελα κοιμόμουν....αυτά και μετά ήρθε η καθυστέρηση!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Konstantia μου και καλώς σε βρήκα. :)

Τα συμπτωματα ποτε σου ξεκινησαν. Εγω εδω και δυο εβδομαδες εχω καποια θεματα που με βαλανε σε υποψιες. Πχ....Ζαλαδες,ανακατοσουρες αλλα τα δυο που με πεοβληματιζουν πιο πολυ ειναι οτι αισθανομαι περιεργα μεσα μου (δεν μπορω να το εξηγησω) και απο χτες αρχισε να ματωνει η μυτη μου....εχεις ζησει ή εχεις ακουσει κατι παρομοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είσαι έγκυος αν αυτό επιθυμείς!!! Εγώ τα συμπτωματα που ειχα πριν την καθυστερηση ήταν οτι μέρες πριν πονουσε πολυ η κοιλιά μου με πόνους περιόδου. Επίσης μου ματωναν τα ούλα με το νήμα πράγμα που δεν συνέβαινε πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πονουσα πολυ στην μεση λες κ θ αδιαθετουσα..οπως κ χαμηλα στην κοιλια..απο τ αλλα ειχα κτ περιεργα στο στομαχι κ κομαρες πολλες....

μεινε αισιοδοξη κ μακαρι ν ερθει τ σπορακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια τι να πω χαιρομαι παρα πολυ με αυτα που ακουω σας ευχαριστω πολυ (ασε που εχω γινει εντελως κλαψιαρα με το παραμικρο με πιανει συγκινηση!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cartoo_n καλώς μας ήρθες εγω ειχα δυο μια που δεν προχώρησε και μια που διανύω τωρα !

στην πρώτη ειχα πρήξιμο και πονο στο στομάχι ουτε μέση τιποτα 

στη δεύτερη πονο στο στομάχι και μέση υπέφερα και φυςικα το στήθος χαμός !

αλλα στην προσπάθεια τοσο χρόνων εχω προκαλέσει και διαφορά στην αγωνία μου και επιθυμία μου κάθε φορά να ειμαι ... ακομα και εμετό έκανα 

οποτε θα ηθελα απλα να το πιστέψεις με την δυναμη της ψυχής σοΥ να ηρεμήσεις και με την πρώτη μερα καθυστέρησης ενα τεστακι και χοριακουλα 

ευχομαι να ειναι η μήνας σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cartoo_n είπε:

Αχ κοριτσια τι να πω χαιρομαι παρα πολυ με αυτα που ακουω σας ευχαριστω πολυ (ασε που εχω γινει εντελως κλαψιαρα με το παραμικρο με πιανει συγκινηση!!! :)

γεια σου καλως ηρθες ,

εγω ειχα νευρα, ειχα φλεβες στο μαστό και ατη θηλή, πονάκια περιόδου και μετά ενοχλήσεις στο στομάχι...

η μυτη μου επισης ηταν συνεχως μπουκομενη τωρα πντο θυμηθηκα !! 

με το καλό να εχεις καθυστεριση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στη πρώτη είχα βγάλει ακμή στο πρόσωπο και ποναγα χαμηλά σαν μαχαιριες. Στη δεύτερη είχα μια βδομάδα καφέ υγρα εμφυτευσης. Σου εύχομαι ένα θετικοτατο τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όταν ήμουν έγκυος 10 μέρες Πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα συχνοουρια το βράδυ. Πάντως δεδομένου ότι ματώνει η μύτη σου,να κάνεις τεστ ή χοριακη την 1η μέρα καθυστέρησης και αν είσαι  (στο εύχομαι ολόψυχα) να ενημερώσεις άμεσα τον γιατρό σου. Επίσης άσχετα από το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης έλεγξε την πίεση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

@Cartoo_n καλώς μας ήρθες εγω ειχα δυο μια που δεν προχώρησε και μια που διανύω τωρα !

στην πρώτη ειχα πρήξιμο και πονο στο στομάχι ουτε μέση τιποτα 

στη δεύτερη πονο στο στομάχι και μέση υπέφερα και φυςικα το στήθος χαμός !

αλλα στην προσπάθεια τοσο χρόνων εχω προκαλέσει και διαφορά στην αγωνία μου και επιθυμία μου κάθε φορά να ειμαι ... ακομα και εμετό έκανα 

οποτε θα ηθελα απλα να το πιστέψεις με την δυναμη της ψυχής σοΥ να ηρεμήσεις και με την πρώτη μερα καθυστέρησης ενα τεστακι και χοριακουλα 

ευχομαι να ειναι η μήνας σου ❤️❤️❤️

Καλώς σας βρηκα :) Σευχαριστω πολυ πολυ ειναι η πιο ομορφη ευχη που εχω παρει. Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οτι ποθει η ψυχουλα σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγώ στη πρώτη είχα βγάλει ακμή στο πρόσωπο και ποναγα χαμηλά σαν μαχαιριες. Στη δεύτερη είχα μια βδομάδα καφέ υγρα εμφυτευσης. Σου εύχομαι ένα θετικοτατο τεστακι!

Σευχαριστω πολυ καλη μου :) απο το στομα σου και στου Θεου τα αφτακι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου καλως ηρθες ,

εγω ειχα νευρα, ειχα φλεβες στο μαστό και ατη θηλή, πονάκια περιόδου και μετά ενοχλήσεις στο στομάχι...

η μυτη μου επισης ηταν συνεχως μπουκομενη τωρα πντο θυμηθηκα !! 

με το καλό να εχεις καθυστεριση 

Ευχαριστω πολυ!!!!! :) Αυτο με την μθτη εγβ προσωπικα δεν το ειχα ακουσει ποτε. Τι να πω.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Εγώ όταν ήμουν έγκυος 10 μέρες Πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα συχνοουρια το βράδυ. Πάντως δεδομένου ότι ματώνει η μύτη σου,να κάνεις τεστ ή χοριακη την 1η μέρα καθυστέρησης και αν είσαι  (στο εύχομαι ολόψυχα) να ενημερώσεις άμεσα τον γιατρό σου. Επίσης άσχετα από το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης έλεγξε την πίεση σου.

Σευχαριστω πολυ πολυ :) Κοιταξα την πιεση μου πρωτη πρωτη με το που ματωσε η μυτουλα μου σε βρισκω πολυ σωστη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Cartoo_n είπε:

Γεια σου Konstantia μου και καλώς σε βρήκα. :)

Τα συμπτωματα ποτε σου ξεκινησαν. Εγω εδω και δυο εβδομαδες εχω καποια θεματα που με βαλανε σε υποψιες. Πχ....Ζαλαδες,ανακατοσουρες αλλα τα δυο που με πεοβληματιζουν πιο πολυ ειναι οτι αισθανομαι περιεργα μεσα μου (δεν μπορω να το εξηγησω) και απο χτες αρχισε να ματωνει η μυτη μου....εχεις ζησει ή εχεις ακουσει κατι παρομοιο?

Τα συμπτωματα απο οτι θυμαμαι ξεκινησαν 10 μερες πριν αδιαθετισω. Φυσικα ειχα ολες τις ενδειξεις οτι θα μου ερθει περιοδος δλδ πονους στην μεση, πονακια χαμηλα στην κοιλια.....αλλα το ενστικτο μου μου ελεγε οτι ειμαι εγκυος! Δεν ξερω πως να στο εξηγησω αλλα ημουν σχεδον βεβαιη. Και ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου που ενιωθα τετοια σιγουρια για το ενστικτο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cartoo_n να σου πω εγω ειχα το κανονικο προεμμυνοριακο μου δηλ κομμαρες κακη διαθεση πονους περιοδου!ελεγα αδιαθετω απο ωρα σε ωρα ...και τελικα δεν αδιαθετησα...αλλα θακουσεις πολλα αλλη κοπελα δεν ειχε τιποτα... αλλη ειχε τα παντα...!!με το καλο σου ευχομαι να εισαι και να το χαρεις απεριοριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΕΤΤΑ30 είπε:

Cartoo_n να σου πω εγω ειχα το κανονικο προεμμυνοριακο μου δηλ κομμαρες κακη διαθεση πονους περιοδου!ελεγα αδιαθετω απο ωρα σε ωρα ...και τελικα δεν αδιαθετησα...αλλα θακουσεις πολλα αλλη κοπελα δεν ειχε τιποτα... αλλη ειχε τα παντα...!!με το καλο σου ευχομαι να εισαι και να το χαρεις απεριοριστα!!

Η αληθεια ειναι οτι εχω ακουσει τα παντα ολα απο περιπτωσεις....Σευχαριστω πολυ πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cartoo_n  πριν την καθυστερηση ειχα υπνηλια κ κοπωση/εξαντληση.Παρ ολ αυτα ειχα και πονους ακριβως σαν να ηταν να μου ερθει πρριοδος και καποια διαφανα υγρα που καθε μηνα ειχα πριν την περιοδο,σε σημειο που να πιστευω οτι θα αδιαθετησω.Εγω φυσικα προερχομουν απο υποβοηθουμενη αναπαραγωγη οποτε δεν μπηκα στη διαδικασια να περιμενω καθυστερηση,εκανα χοριακη την ημερα που μου ειχε πει ο γιατρος.Ακομη και τωρα που μπηκα 10η εβδομαδα τα συμπτωματα μου δεν ειναι πολλα.Απο γυναικα σε γυναικα ολα αυτα διαφερουν σε μεγαλο βαθμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎28‎.‎08‎.‎2017 at 6:59 ΜΜ, ο/η Cartoo_n είπε:

Γεια σου Konstantia μου και καλώς σε βρήκα. :)

Τα συμπτωματα ποτε σου ξεκινησαν. Εγω εδω και δυο εβδομαδες εχω καποια θεματα που με βαλανε σε υποψιες. Πχ....Ζαλαδες,ανακατοσουρες αλλα τα δυο που με πεοβληματιζουν πιο πολυ ειναι οτι αισθανομαι περιεργα μεσα μου (δεν μπορω να το εξηγησω) και απο χτες αρχισε να ματωνει η μυτη μου....εχεις ζησει ή εχεις ακουσει κατι παρομοιο?

Kalhmera,

sou euxomai suntoma egkuoula Kai na pane ola kala... oso gia ta sumptwmata pou les... se emena proswpika den uphrxe kanena,,ektos APO ena pou eipes Kai h8ela na sou apanthsw...pote ma pote den etrekse h muth mou aima.,... ektos APO thn fora pou hmoun egkuos, etrekse mia fora mia mera prin to ma8w Kai mou eixe  kanei entupwsh... :-) makari na exeis to ++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Kalhmera,

sou euxomai suntoma egkuoula Kai na pane ola kala... oso gia ta sumptwmata pou les... se emena proswpika den uphrxe kanena,,ektos APO ena pou eipes Kai h8ela na sou apanthsw...pote ma pote den etrekse h muth mou aima.,... ektos APO thn fora pou hmoun egkuos, etrekse mia fora mia mera prin to ma8w Kai mou eixe  kanei entupwsh... :-) makari na exeis to ++++

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!!!!! Οτι ομορφο ποθεις στη ζωη σου ευχη μου!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια :)

Σήμερα είχα και άλλο συμπτωμακι!!! Απο το πρωι εχω πολλα διαφανα υγρα..... η μθτη μου δεν ξανα ματωσε (παλι καλα) ειχε καμια απο εσας κατι τετοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...