Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξια


Candy ®

Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!  Εχθές παρέλαβα τα  home test ωορρηξιας!  Λοιπόν έκανα ένα εχθές αρνητικό έκανα ένα σήμερα αρνητικό!  Ένα πρόγραμμα Π έχω Μ βγάζει ότι σήμερα είναι ημέρα ωορρηξιας το τεστ Τ πρωί Μ βγήκε αρνητικό!  Ποτέ πρέπει να κάνω τα τεστ?  Ισχύει πάντα το αποτέλεσμα τους? Μπορεί να έγινε νωρίτερα η ωορρηξία!  Στεναχωρήθηκα Κ ανχωθηκα πρωί πρωί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Candy ® αν μπεις στο site ή διαβασεις τις οδηγιες γραφουν οχι με πρωινα ουρα. Να μην αγχωνεσαι . Σε εμενα εδειξαν ωορρηξια την 21 μερα, βεβαια εγω εχω σπω. Απο το αγχος που ειχα δεν μπορουσα να τα διαβασω και εστειλα φωτογραφια στο site  σε μνμ και μου απαντησαν αμεσως. Δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστα γιατι δεν με παρακολουθει γυναικολογος για να συγκρινω. Αυτο το μηνα που θα ξαναρχισω σερπαφαρ οποτε θα σου πω αν ειναι αξιοπιστα γιατι θα πηγαινω γυναικολογο για παρακολουθηση.

Εσυ σε τι φαση εισαι? Εχεις σπω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να έγινε λάθος επειδή ήταν πρωινά τι να πω!  Όχι Μ είχαν βρει ένα ενδομητριωμα σοκολατοειδης κύστη Κ μ είπε να προσπαθώ ελεύθερα Κ αν δεν γίνει κάτι σε ένα εξάμηνο να ξαναπάω!  Απλά τα πήρα για να πέφτω ακριβώς πάνω στις μέρες για περισσότερες πιθανότητες!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Candy καλημερα! Κατ´ αρχάς πρέπει να μας πεις τι κύκλο εχεις. 

Τα συγκεκριμενα τεστ ειναι καλο να τα κανεις μεσημερι χωρίς τις προηγούμενες δύο ωρες να εχεις πιει πολλα υγρα για να μην αραιωνει η ορμονη κ δεν μπορεσουν να την εντοπισουν. 

Μήπως τα ξεκίνησες πολυ αργα;;; Σε ποια μερα του κυκλου εισαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα @Candy ® αν μπεις στο site ή διαβασεις τις οδηγιες γραφουν οχι με πρωινα ουρα. Να μην αγχωνεσαι . Σε εμενα εδειξαν ωορρηξια την 21 μερα, βεβαια εγω εχω σπω. Απο το αγχος που ειχα δεν μπορουσα να τα διαβασω και εστειλα φωτογραφια στο site  σε μνμ και μου απαντησαν αμεσως. Δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστα γιατι δεν με παρακολουθει γυναικολογος για να συγκρινω. Αυτο το μηνα που θα ξαναρχισω σερπαφαρ οποτε θα σου πω αν ειναι αξιοπιστα γιατι θα πηγαινω γυναικολογο για παρακολουθηση.

Εσυ σε τι φαση εισαι? Εχεις σπω?

Κοριτσι μου το τεστ θα καταλάβεις αν ειναι αξιόπιστο αν η περίοδος σου έρθει σε 14 μερες από την ημέρα που έγινε θετικό.. Εμένα πάντως πάντα έπεφταν μέσα! Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κοριτσι μου το τεστ θα καταλάβεις αν ειναι αξιόπιστο αν η περίοδος σου έρθει σε 14 μερες από την ημέρα που έγινε θετικό.. Εμένα πάντως πάντα έπεφταν μέσα! Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου! 

@joy2 καλημερα, εμενα μου ηρθε η ακατανομαστη στις 16 μερες απο το θετικο τεστ ωορρηξιας. Αρα δεν εκανα ωορρηξια και ηταν λαθος το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stirella καλημέρα. Οχι, δεν εκανε λάθος το τεστ. Η δεύτερη φάση του κύκλου, η ωχρινική όπως ονομάζεται, δεν εχει την ίδια διάρκεια σε κάθε γυναίκα. Κυμαίνεται από 12-16 ημέρες. Ετσι σε αλλες γυναικες η περιοδος ερχεται σε 12 ημερες μετα την ωορρηξια και σε αλλες σε 13 ή 14 ή 15 ή 16. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

@joy2 καλημερα, εμενα μου ηρθε η ακατανομαστη στις 16 μερες απο το θετικο τεστ ωορρηξιας. Αρα δεν εκανα ωορρηξια και ηταν λαθος το τεστ?

Η περίοδος έρχεται 12 μέχρι 16 μέρες μετά την ωορρηξια, οπότε εγώ θεωρώ ότι το τεστ ήταν αξιόπιστο! Χωρίς να θέλω να τους κάνω διαφήμιση,  επειδή νιώθω πάντα την ωορρηξια μου, εμένα ήταν κ τους 10 μήνες έγκυρο!απλα έκανα τα τεστ για να έχουμε επαφές κ μια μέρα πριν κ κατά την ωορρηξια, αφού την ημέρα της ωορρηξιας την νιώθω ούτως ή άλλως, αλλά για να μην χάσουμε κ αυτή πριν που είναι εξίσου γόνιμη! Τα τεστ εγκυμοσύνης τους δεν τα δοκίμασα ποτέ γιατί πήγαινα κατευθείαν για χοριακη οπότε αυτά δεν ξέρω αν ειναι αξιόπιστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Candy καλημερα! Κατ´ αρχάς πρέπει να μας πεις τι κύκλο εχεις. 

Τα συγκεκριμενα τεστ ειναι καλο να τα κανεις μεσημερι χωρίς τις προηγούμενες δύο ωρες να εχεις πιει πολλα υγρα για να μην αραιωνει η ορμονη κ δεν μπορεσουν να την εντοπισουν. 

Μήπως τα ξεκίνησες πολυ αργα;;; Σε ποια μερα του κυκλου εισαι;;; 

Ναι τα ξεκίνησα αργά νομίζω σχετικά 16 με κύκλο 30 ημερών!  Αλλά το έκανα εχτές γιατί εχτές θα παρέλαβα λόγο Τ ότι Μ έδειχνε Κ έτσι το πρόγραμμα είπα να το σιγουρέψω με τα τεστ Κ τελικά έγινα χειρότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι Candy. Μάλλον τα ξεκινησες αργα. Γιατι μην ξεχνας οτι τα τεστ θετικοποιουνται περιπου μια μερα ΠΡΙΝ γίνει η ωορρηξια. Μετα βγαινουν αρνητικα. Στον επόμενο κυκλο ξεκίνησε τα πιο νωρίς. Αν ο κυκλος σου ειναι στανταρ 30 ημερων ξεκινησε τα απο την δεκατη μερα για σιγουρια. Για να μην την χασεις την ωορρηξια. Όλα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Candy ® είπε:

Διαβάζω βέβαια ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει η ωορρηξία και της πρώτες μέρες Μετα την περίοδο? 

Αυτό ισχυει για κοπέλες που εχουν πολυ μικρό κυκλο. Πχ 21 ημερων. Εσυ εχεις πιο μεγαλο οποτε λιγο δυσκολο να γινεται τοσο νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι έστω Κ από αυτές τις επαφές να μην χρειάζεται να κάνω αλλά τεστ !! :( με αγχώνει πολύ όλη αυτή η διαδικασία Κ είμαι συνέχεια πεσμένη Κ με άνχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Η περίοδος έρχεται 12 μέχρι 16 μέρες μετά την ωορρηξια, οπότε εγώ θεωρώ ότι το τεστ ήταν αξιόπιστο! Χωρίς να θέλω να τους κάνω διαφήμιση,  επειδή νιώθω πάντα την ωορρηξια μου, εμένα ήταν κ τους 10 μήνες έγκυρο!απλα έκανα τα τεστ για να έχουμε επαφές κ μια μέρα πριν κ κατά την ωορρηξια, αφού την ημέρα της ωορρηξιας την νιώθω ούτως ή άλλως, αλλά για να μην χάσουμε κ αυτή πριν που είναι εξίσου γόνιμη! Τα τεστ εγκυμοσύνης τους δεν τα δοκίμασα ποτέ γιατί πήγαινα κατευθείαν για χοριακη οπότε αυτά δεν ξέρω αν ειναι αξιόπιστα! 

σε ευχαριστω πολυ @joy2. δεν γνωριζα οτι η περιοδος μπορει να ερθει απο τη 12-16 μερα μετα την ωορρηξια. θεωρουσα οτι ηταν ακριβως στις 14.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η STIRELLA είπε:

σε ευχαριστω πολυ @joy2. δεν γνωριζα οτι η περιοδος μπορει να ερθει απο τη 12-16 μερα μετα την ωορρηξια. θεωρουσα οτι ηταν ακριβως στις 14.

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Όχι δεν έρχεται νταν στις 14 πάντα αλλά σίγουρα μέχρι 16! αν περάσουν οι 16 ημέρες μιλάμε για εγκυμοσύνη! Εμένα πχ με την αλλαγή των εποχών μου έρχεται άλλοτε στις 12 άλλοτε στις 14 κ μια δυο φορές που ήμουν χάλια με γρίπη στις 16..οποτε κ από κύκλο σε κύκλο στη γυναίκα αλλάζει, πάντα με μάξιμουμ τις 16 ημέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Candy ® είπε:

Μακάρι έστω Κ από αυτές τις επαφές να μην χρειάζεται να κάνω αλλά τεστ !! :( με αγχώνει πολύ όλη αυτή η διαδικασία Κ είμαι συνέχεια πεσμένη Κ με άνχος! 

Candy σε καταλαβαινω γιατι εχω περασει απο αυτο το σταδιο. Αλλα με το αγχος δεν βοηθας την κατασταση. Πρεπει να προσπαθησεις να ηρεμησεις. Ξερω οτι δεν ειναι ευκολο. Αλλα πρεπει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Candy σε καταλαβαινω γιατι εχω περασει απο αυτο το σταδιο. Αλλα με το αγχος δεν βοηθας την κατασταση. Πρεπει να προσπαθησεις να ηρεμησεις. Ξερω οτι δεν ειναι ευκολο. Αλλα πρεπει!!

Το ξέρω νικονα Μ!!  Έχω καταντήσει με κατάληψη σήμερα με το Π το έκανα Κ ήταν αρνητικό κλάματα!! Είναι δύσκολο όλο λέω μην το κάνει;  αυτό μην το σκέφτεσαι Κ όλο ξανά πέφτω ψυχολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολοι για ηρεμια μιλανε ρε κοριτσια και για μειωση του αγχους αλλα εγω δεν μπορω να μην το σκεφτομαι και να μην αγχωνομαι ειδικα μετα την παλλλινδρομη που ειχα το φεβρουαριο συνεχεια αυτο σκεφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stirella λυπαμαι πολυ για αυτο που συνεβη. Ειμαι κι εγω μια κοπελα που προσπαθω απο τον δεκεμβριο του 2015. Κι από τότε συμβαινουν ολο πραγματα αναποδα. Ξερω οτι ειναι δυσκολο, το περναω κι εγω. Απλα αυτο που περιγραφει η candy ειναι κακο για την ψυχολογια της. Ειναι λογικο να πεφτουμε αλλα πρεπει να σηκωνομαστε παλι!!! Πρεπει να το παλεψουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ολοι για ηρεμια μιλανε ρε κοριτσια και για μειωση του αγχους αλλα εγω δεν μπορω να μην το σκεφτομαι και να μην αγχωνομαι ειδικα μετα την παλλλινδρομη που ειχα το φεβρουαριο συνεχεια αυτο σκεφτομαι.

Καλά δεν το συζητάω είναι πολύ δύσκολο να το αποβάλω όλο αυτό κάποιες ώρες Κ μετά με πιάνει πάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μην το σκέφτεσαι, μην αγχώνεσαι, το λέμε όλες για να το ακούμε και εμείς οι ίδιες. Δεν γίνεται....αλλά καλά είναι να το λέμε...μπορεί κάποια να το κάνει πράξη και σίγουρα καλό θα της κάνει. Άλλωστε γι αυτό ήμαστε όλες εδώ...γιατί είναι κάτι που μας απασχολεί και θέλουμε να το συζητήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...