Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Αχ ναι..! Το ειχα ξεχασει οτι εισαι εξωτερικο... Ναι, η χοριακη θα εδειχνε... αναμενουμε την καθυστερηση λοιπον!!

Άντε να δούμε λοιπόν!! Ευχαριστώ και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

@Rafuμου υπομονούλα γιατί όντως είναι αρχή ακόμα.Στο εύχομαι ολόψυχα!!!Μήπως ξαναέκανες τεστάκι γιατί νομίζω θα έπαιρνες το διπλό!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @marillia μου! Όχι δεν πήρα άλλο. Και η γιατρός που της έδειξα την άχνη γραμμή που είδαμε μου λέει είναι νωρίς μην δίνεις βάση ακόμη! Υπομονή μόνο αυτό! Θα σκάσω όμως με καταλαβαίνεις ε;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @marillia μου! Όχι δεν πήρα άλλο. Και η γιατρός που της έδειξα την άχνη γραμμή που είδαμε μου λέει είναι νωρίς μην δίνεις βάση ακόμη! Υπομονή μόνο αυτό! Θα σκάσω όμως με καταλαβαίνεις ε;; ?

Εννοείτε αγωνία φουλ.Αλλά όσο μπορείς να χαλαρώνεις.Ακου λίγο μουσικούλα,διάβασε κανένα βιβλιο,καμιά ταινιούλα.Από πότε μετράς καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εννοείτε αγωνία φουλ.Αλλά όσο μπορείς να χαλαρώνεις.Ακου λίγο μουσικούλα,διάβασε κανένα βιβλιο,καμιά ταινιούλα.Από πότε μετράς καθυστέρηση?

Κοίτα! Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε στις 22/8. Τώρα περιμένω μέχρι τις 18. Κ η γυναικολόγος έτσι μου είπε γύρω στις 18 με βάση τον κύκλο μου πρέπει να έρθει. Αλλά θα περιμένεις μου λέει μέχρι τις 22/9. Ένα μήνα δλδ ακριβώς. Αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε, που εύχομαι να μη τη δω μπροστά μου ? Τότε θα κάνω ένα τεστ η θα της πάω σε ένα κυπελλάκι τα ουρά μου να το κάνει αυτή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Κοίτα! Τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε στις 22/8. Τώρα περιμένω μέχρι τις 18. Κ η γυναικολόγος έτσι μου είπε γύρω στις 18 με βάση τον κύκλο μου πρέπει να έρθει. Αλλά θα περιμένεις μου λέει μέχρι τις 22/9. Ένα μήνα δλδ ακριβώς. Αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε, που εύχομαι να μη τη δω μπροστά μου ? Τότε θα κάνω ένα τεστ η θα της πάω σε ένα κυπελλάκι τα ουρά μου να το κάνει αυτή! 

Δεν έχω και κανένα τρανταχτό σύμπτωμα ακόμη.. μόνο τα πονάκια κ τις ενοχλήσεις της περιόδου όπως κάθε μήνα αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιώθω ότι από στιγμή σε στιγμή έρχεται.. κ απογοητεύομαι ξέρεις.. πόσο ίδια συμπτώματα λέω μπορεί να είναι της περιόδου κ της εγκυμοσύνης; λογικά κάτι διαφορετικό δεν θα αισθανόμουν; Δν ξέρω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Νιώθω ότι από στιγμή σε στιγμή έρχεται.. κ απογοητεύομαι ξέρεις.. πόσο ίδια συμπτώματα λέω μπορεί να είναι της περιόδου κ της εγκυμοσύνης; λογικά κάτι διαφορετικό δεν θα αισθανόμουν; Δν ξέρω ?

Eγώ είχα πονάκια περιόδου όπως πάντα απλά ήταν σε ήπια μορφή.Οχι πάρα πολύ έντονα.Είχε πρηστεί το στήθος μου επίσης πολύ.Και 2-3 μέρες πριν την καθυστέρηση μου μύριζαν αρώματα και με χαλούσε!!!Αυτά όμως μετά τα συνδύασα γιατί δεν περίμενα να είμαι έγκυος.Ισως υπάρχουν και δεν το καταλαβαίνουμε.Μοιάζουν πολύ τα συμπτώματα οπότε μη σκας!!!Οσο δεν βλέπεις κανονική περίοδο μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Eγώ είχα πονάκια περιόδου όπως πάντα απλά ήταν σε ήπια μορφή.Οχι πάρα πολύ έντονα.Είχε πρηστεί το στήθος μου επίσης πολύ.Και 2-3 μέρες πριν την καθυστέρηση μου μύριζαν αρώματα και με χαλούσε!!!Αυτά όμως μετά τα συνδύασα γιατί δεν περίμενα να είμαι έγκυος.Ισως υπάρχουν και δεν το καταλαβαίνουμε.Μοιάζουν πολύ τα συμπτώματα οπότε μη σκας!!!Οσο δεν βλέπεις κανονική περίοδο μια χαρά!!!

Κ εγώ σε ήπια μορφή έχω τα πονάκια αλλά έτσι είμαι πάντα.. έχω ζάλη λίγο γιατί έχω κ χαμηλή πίεση. Έχω αναγούλες πονοκέφαλο, πρήξιμο κ πόνο στο στήθος όλα όλα κανονικά.. μα τα έχω κάθε μήνα γι αυτό δεν μπορώ να δω σύμπτωμα διαφορετικο!  Δύσκολη η περίπτωση μου έτσι; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rafu είπε:

Κ εγώ σε ήπια μορφή έχω τα πονάκια αλλά έτσι είμαι πάντα.. έχω ζάλη λίγο γιατί έχω κ χαμηλή πίεση. Έχω αναγούλες πονοκέφαλο, πρήξιμο κ πόνο στο στήθος όλα όλα κανονικά.. μα τα έχω κάθε μήνα γι αυτό δεν μπορώ να δω σύμπτωμα διαφορετικο!  Δύσκολη η περίπτωση μου έτσι; ??

Πως είσαι κορίτσι?Το δύσκολο είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις χοριακούλα.Αν θες από βδομάδα κάνε ένα τεστ ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι κορίτσι?Το δύσκολο είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις χοριακούλα.Αν θες από βδομάδα κάνε ένα τεστ ακόμα!!!

Καλημέρα! Χθες ένιωθα τα πονάκια, σήμερα όχι. Ακόμη δλδ γιατί μέσα στη μέρα φαντάζομαι θα κάνουν την εμφάνιση τους ? Από βδομάδα αν δν έχω αδιαθετήσει σίγουρα θα κάνω τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rafu είπε:

Καλημέρα! Χθες ένιωθα τα πονάκια, σήμερα όχι. Ακόμη δλδ γιατί μέσα στη μέρα φαντάζομαι θα κάνουν την εμφάνιση τους ? Από βδομάδα αν δν έχω αδιαθετήσει σίγουρα θα κάνω τεστ..

Να σου πω την αλήθεια ήθελα να πάρω και σήμερα τεστ για να το κάνω αύριο αλλά μετά λέω λίγο έμεινε ας περιμένω μωρέ.. δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος δεν ξέρω πως είναι κ τι αισθάνεσαι. Κ απογοητεύομαι τώρα που νιώθω ότι μου έρχεται περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rafu είπε:

Να σου πω την αλήθεια ήθελα να πάρω και σήμερα τεστ για να το κάνω αύριο αλλά μετά λέω λίγο έμεινε ας περιμένω μωρέ.. δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος δεν ξέρω πως είναι κ τι αισθάνεσαι. Κ απογοητεύομαι τώρα που νιώθω ότι μου έρχεται περίοδος

Kαλύτερα ασε το soukou και από Δευτέρα!Πάρε ένα διπλό χαχαχχα!!Οσό δεν βλέπεις αίμα μην αγχώνεσαι!!!Μόνο με πόνους πολύ δυνατούς.Αν είναι νορμαλ είναι και σύμπτωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλύτερα ασε το soukou και από Δευτέρα!Πάρε ένα διπλό χαχαχχα!!Οσό δεν βλέπεις αίμα μην αγχώνεσαι!!!Μόνο με πόνους πολύ δυνατούς.Αν είναι νορμαλ είναι και σύμπτωμα!!!

Ναι έτσι θα κάνω από Δευτέρα. Αλλά σήμερα στη δουλειά είχα κάτι ήπιες συσπασουλες νόμιζα ήρθε αλλά όχι ακόμη..  έτσι παθαίνω πριν μου έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Ναι έτσι θα κάνω από Δευτέρα. Αλλά σήμερα στη δουλειά είχα κάτι ήπιες συσπασουλες νόμιζα ήρθε αλλά όχι ακόμη..  έτσι παθαίνω πριν μου έρθει.

Είμαι ώρες όρθια στη δουλειά κ ίσως γι αυτό. Τώρα δεν νιώθω ούτε μια ενόχληση.. η άτιμη παιχνιδάκια κάνει τώρα να με τρελάνει κατάλαβες; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Wednesday, September 13, 2017 at 11:55 ΠΜ, ο/η Κατερίνα21 είπε:

@Ε.Γ.Α. καλημερααα!! Που εισαι εσυ??? Ολα καλα???

Κατερινακι μου,δε μπορούσα να μπω τόσες μέρες. ..είχε κλειδωθεί ο λογαριασμός δεν δεχόταν τον κωδικό και τώρα κατάφερα να τον ξεκλειδωσω! ! Καλά είμαι εγώ! Εσύ? Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! 18 σήμερα και τίποτα ακόμη. Εχθές ήταν να μου έρθει και ένιωθα τις κλασικές ενοχλήσεις,πονάκια και κανα δυο κραμπούλες. Σήμερα από την ώρα που σηκώθηκα τπτ απολύτως δεν νιώθω. Α! Επίσης χτες είχα στο σερβιετακι μου πολύ λίγα μπεζ υγρά. Όχι καφέ όμως. Σαν απαλό κίτρινο χρυσό δν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω.. λέτε απλά να έρχεται σιγά σιγά κ ύπουλα;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! 18 σήμερα και τίποτα ακόμη. Εχθές ήταν να μου έρθει και ένιωθα τις κλασικές ενοχλήσεις,πονάκια και κανα δυο κραμπούλες. Σήμερα από την ώρα που σηκώθηκα τπτ απολύτως δεν νιώθω. Α! Επίσης χτες είχα στο σερβιετακι μου πολύ λίγα μπεζ υγρά. Όχι καφέ όμως. Σαν απαλό κίτρινο χρυσό δν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω.. λέτε απλά να έρχεται σιγά σιγά κ ύπουλα;; ?

Ξέχασα να πω πως απ την ώρα που ξύπνησα έχω έναν πονοκέφαλο βουβό που πάει κ έρχεται. Βέβαια πάντα έχω όταν περιμένω περίοδο όποτε δν το βάζω στα ύποπτα συμπτώματα ακόμη! Αυτά! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!

@Rafu πως είσαιιιι?Εκανες άλλο τεστάκι?

Καλημέρα @marillia μου καλά είμαι εσυ;; πριν λίγο έγραψα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφαμε ταυτόχρονα χαχαχχα!!Εγώ πήγα στον γιατρό μου για παπ και τελικά δεν έκανα.Θα γινόταν ωορρηξία βράδυ εκείνης της μέρας ή την επόμενη.Εγώ δεν είχα ποτέ μπεζ υγρά.Και σχεδόν πάντα ξεκινά με καφέ και την επόμενη κανονικά αίμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Γράφαμε ταυτόχρονα χαχαχχα!!Εγώ πήγα στον γιατρό μου για παπ και τελικά δεν έκανα.Θα γινόταν ωορρηξία βράδυ εκείνης της μέρας ή την επόμενη.Εγώ δεν είχα ποτέ μπεζ υγρά.Και σχεδόν πάντα ξεκινά με καφέ και την επόμενη κανονικά αίμα!!

Α δεν γίνεται να κανεις παπ αν πρόκειται να γίνει ωορρηξία; δεν το ήξερα αυτό. Κ εγώ πάντα μα πάντα έτσι ξεκινάω σαν εσένα με καφέ υγρά κ μετά αίμα κανονικό. Δεν ξέρω ίσως πρόκειται για τπτ καμώματα του κύκλου κ ακόμη δεν λέω τπτ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι πως αν αυτά τα καφέ που είχα στις 8/9 ήταν κάτι ορμονικό ίσως να επηρεάζει κ την περίοδο μου τώρα κ να καθυστερεί λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rafu είπε:

Α δεν γίνεται να κανεις παπ αν πρόκειται να γίνει ωορρηξία; δεν το ήξερα αυτό. Κ εγώ πάντα μα πάντα έτσι ξεκινάω σαν εσένα με καφέ υγρά κ μετά αίμα κανονικό. Δεν ξέρω ίσως πρόκειται για τπτ καμώματα του κύκλου κ ακόμη δεν λέω τπτ. 

Ο γιατρός μου είπε ότι ποτέ δεν κάνει Παπ σε ωορρηξία.Επειδή προσπαθούμε για παιδάκι μου είπε δεν ήθελε να μου ερεθίσει τον τράχηλο.Τώρα για το τεστάκι πολλά έχουμε δει.Αν δεν σου έρθει σε 2 μέρς να πάρεις τηλ την γιατρός σου!!Θύμησε μου πότε είχες ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι ποτέ δεν κάνει Παπ σε ωορρηξία.Επειδή προσπαθούμε για παιδάκι μου είπε δεν ήθελε να μου ερεθίσει τον τράχηλο.Τώρα για το τεστάκι πολλά έχουμε δει.Αν δεν σου έρθει σε 2 μέρς να πάρεις τηλ την γιατρός σου!!Θύμησε μου πότε είχες ωορρηξία?

13η μέρα είχα δλδ 3/9.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...