Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

Εδω νομιζω ειχαν πει τα κοριτσια για ψευδως αρνητικο..αλλα γενικα τωρα τελευταια διαβαζω οτι δεν ειναι ευχαριστημενες πολλες κοπελες με τα clearblue

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι κι εγω το ειχα διαβασει...

@Ε.Γ.Α. μας εχεις τακτοποιημενες ολες εε??? Εσυ τελικα αδιαθετησες?? Εχω χασει επεισοδια...

@MariaG1215 καντε τις αγαπουλες σας και το τριτο δεν θα αργησει!! ?

Ναι κατερινακι μου!!!κανονικά και με το νόμο! !!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι κατερινακι μου!!!κανονικά και με το νόμο! !!!???

Βαλε μπροστα για αυτο το μηνα λοιπον...χιχιχι 

Να εχουμε πολλα ευχαριστα απο αυτη τη συζητηση..να μην πρωτοπρολαβαινουμε συμπεθερες!! Χιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τώρα δε θυμάμαι ακριβώς αλλά το ειδα πολλές φορές....και στο θέμα εδώ νομίζω έχει ειπωθεί! 

Μα λέω τόσο φαντασμένη είμαι;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariaG1215 είπε:

Μα λέω τόσο φαντασμένη είμαι;?

Οσες εγκυμοσυνες και να εχεις πριν...αν το θελεις και εχεις 2-3 συμπτωματα..παει αυτοματα το μυαλο σου εκει...το τεστ ειναι το κερασακι... 

Εγω που ακομα εχω ολα τα συμπτωματα...και ειχα αρνητικο τεστ και αρνητικη χοριακη...και απλα περιμενω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εδω νομιζω ειχαν πει τα κοριτσια για ψευδως αρνητικο..αλλα γενικα τωρα τελευταια διαβαζω οτι δεν ειναι ευχαριστημενες πολλες κοπελες με τα clearblue

Δεν είχε χρειαστεί να ψάξω για το θέμα,τώρα με αυτό που έτυχε μπήκα στη διαδικασία ξανά κ δεν το έχω διαβάσει για τα τεστ.το μόνο σίγουρο είναι ότι αν τύχει κι έρθει την επόμενη φορά θα περιμένω Κανα δυο μέρες κ θα πάω κατευθείαν για χοριακη,δε τη ξαναπατάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariaG1215 είπε:

Δεν είχε χρειαστεί να ψάξω για το θέμα,τώρα με αυτό που έτυχε μπήκα στη διαδικασία ξανά κ δεν το έχω διαβάσει για τα τεστ.το μόνο σίγουρο είναι ότι αν τύχει κι έρθει την επόμενη φορά θα περιμένω Κανα δυο μέρες κ θα πάω κατευθείαν για χοριακη,δε τη ξαναπατάω!

Η πιο αξιοπιστη: χοριακη!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Βαλε μπροστα για αυτο το μηνα λοιπον...χιχιχι 

Να εχουμε πολλα ευχαριστα απο αυτη τη συζητηση..να μην πρωτοπρολαβαινουμε συμπεθερες!! Χιχι 

Για να δούμε! !!θα μπορέσουμε να βάλουμε μπρος????λίγο η κούραση. ..λίγο τα παιδιά. ...δύσκολο! !!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Για να δούμε! !!θα μπορέσουμε να βάλουμε μπρος????λίγο η κούραση. ..λίγο τα παιδιά. ...δύσκολο! !!!!???

Ολα γινονται..θεληση να υπαρχει...

Εμεις δεν εχουμε καν δικο μας δωματιο..κοιμομαστε 6 μηνες στον καναπε και απεναντι μας κοιμαται ο κουνιαδος μου..επομενως οτι κανουμε στο αμαξι...(ευτυχως που υπαρχει και αυτο!!?????) 

Τα παιδια πανε ενα βραδυ στη γιαγια, στη νονα..καπου και κανετε τα γουτσου γουτσου... Ευκολακι!! Χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Οσες εγκυμοσυνες και να εχεις πριν...αν το θελεις και εχεις 2-3 συμπτωματα..παει αυτοματα το μυαλο σου εκει...το τεστ ειναι το κερασακι... 

Εγω που ακομα εχω ολα τα συμπτωματα...και ειχα αρνητικο τεστ και αρνητικη χοριακη...και απλα περιμενω....

Εγώ προσωπικα πάω με την καθυστέρηση πρώτα γιατί σπάνια μου αργεί κ μετά συνδυάζω συμπτώματα.κανω το τεστ κ πάντα δειχνει είτε θετικό είτε αρνητικό.μερικες φορες στο παρελθόν ήμουν ανυπόμονη κ εκανα τεστ πειν τη καθυστέρηση.παλι έδειχναν ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariaG1215 , ναι η χοριακη χίλιες φορές! !!!!

@Κατερίνα21, αν είναι να γίνει θα βρεις τρόπους και στο πιο απίθανο σημείο! !!!????

Η @Μαρια26 ,που χάθηκε????δε θα έκανε τεστακι σήμερα? ???μήπως έκανε και δεν το είδα? ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariaG1215 είπε:

Εγώ προσωπικα πάω με την καθυστέρηση πρώτα γιατί σπάνια μου αργεί κ μετά συνδυάζω συμπτώματα.κανω το τεστ κ πάντα δειχνει είτε θετικό είτε αρνητικό.μερικες φορες στο παρελθόν ήμουν ανυπόμονη κ εκανα τεστ πειν τη καθυστέρηση.παλι έδειχναν ομως.

Εγω αυτο το ειχα καθε μηνα εδω και 2 χρονια...και παντα απο τη βιασυνη μου απογοητευομουν...βεβαια πηγαινα κατευθειαν για χοριακη..με ειχαν μαθει ολοι στο νοσοκομειο..χαχα

Την μονη φορα που ειχα απογοητευτει και ελεγα οτι δεν ειμαι..εκανα τεστ και βγηκε θετικο...οπως εποσης και σε αυτον τον κυκλο..ημουν απασχολημενη δεν με ασχοληθηκα με γονιμες κλπ και εχω αυτη την ανεξηγητη καθυστερηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@MariaG1215 , ναι η χοριακη χίλιες φορές! !!!!

@Κατερίνα21, αν είναι να γίνει θα βρεις τρόπους και στο πιο απίθανο σημείο! !!!????

Η @Μαρια26 ,που χάθηκε????δε θα έκανε τεστακι σήμερα? ???μήπως έκανε και δεν το είδα? ??

 

Το κοριτσι δεν εχει φανει μεχρι τωρα...το πρωι ειχε γραψει οτι δεν εχει καλη διάθεση...μετα εξαφανιστηκε...

@Μαρια26 που εισαιιιιιιι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!  Ήταν πάλι να το κάνω χθες αλλά δεν το έκανα! Ελπίζω να το κάνω σήμερα το βραδάκι!! Είχαμε μια συζήτηση με τον άντρα μου ο οποίος λέει κάπου διάβασε ότι από τις 5 μέρες της καθυστέρησης και μετά υπάρχει η πιθανότητα και είπαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα! Βέβαια εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια αλλά εντάξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαρια26 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!  Ήταν πάλι να το κάνω χθες αλλά δεν το έκανα! Ελπίζω να το κάνω σήμερα το βραδάκι!! Είχαμε μια συζήτηση με τον άντρα μου ο οποίος λέει κάπου διάβασε ότι από τις 5 μέρες της καθυστέρησης και μετά υπάρχει η πιθανότητα και είπαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα! Βέβαια εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια αλλά εντάξει... 

Καλημέρα! !!τώρα στις πόσες μέρες καθυστερησης είσαι? ????πως κρατιεσαι? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε άσε!!  Στην πέμπτη είμαι σήμερα!!  Και ο γλυκούλης μου μου λέει να πηγαίναμε σήμερα το απόγευμα να κάναμε χοριακη..  Λέω ναι αγάπη μου εμάς θα περίμεναν σαββατιατικα... Να σου πω την αλήθεια σήμερα ξύπνησα με κάτι πονακια στη μέση αρκετά έντονα και χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι τον κλασσικό πόνο περιόδου!!  Τώρα τι να πω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαρια26 είπε:

Άσε άσε!!  Στην πέμπτη είμαι σήμερα!!  Και ο γλυκούλης μου μου λέει να πηγαίναμε σήμερα το απόγευμα να κάναμε χοριακη..  Λέω ναι αγάπη μου εμάς θα περίμεναν σαββατιατικα... Να σου πω την αλήθεια σήμερα ξύπνησα με κάτι πονακια στη μέση αρκετά έντονα και χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι τον κλασσικό πόνο περιόδου!!  Τώρα τι να πω!!!!

Έχεις γενικά καθυστερήσεις ή ο κύκλος σου είναι σταθερός? ???αντε να μας πεις εσύ τα ευχάριστα νέα του ποστ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έχεις γενικά καθυστερήσεις ή ο κύκλος σου είναι σταθερός? ???αντε να μας πεις εσύ τα ευχάριστα νέα του ποστ!!!!!!

Κοίτα!!  Γενικά είναι σταθερός.. Μπορεί να έρθει και μια μέρα νωρίτερα αλλά τον προηγούμενο μήνα από 19 αδιαθετησα στις 21. Τόσο δεν μου έχει καθυστερήσει ποτέ!! Δηλαδή φαντάσου ότι πριν 1.5 χρόνο ερχόταν στις 28 κάθε μήνα. Τους τελευταίους 6 μήνες έπαιζε στις 18-19 του μήνα και τον προηγούμενο σου λέω από 19 ήρθε 21!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariaG1215 είπε:

Καλημέρα Μαρία!! Κάνε χοριακουλα θα δείξει σίγουρα με τον κύκλο που εχεις.

Καλημέρα κορίτσι μου!!  Νομίζω πως αν δεν κάνω και σημερα-αυριο το τεστ θα πάω τη Δευτέρα!!!  Εντωμεταξυ από χθες παρατήρησα αρκετά υγρα.. Άρωμα βέβαια αλλά αρκετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου, εχω διαβασει προσεκτικα ολες τις σελιδες της συζητησεις κ μου κανει εντυπωση που κανεις δεν θεωρησε πως ολα σου βαινουν καλως, αδιαθετησες κ οπου να'ναι θα ερθει η επομενη περιοδος σου. Στο πρωτο σου μηνυμα αναφερεις για καφε υγρα κοντα στην ημερα της περιοδου σου... ακολουθει αρνητικο τεστ κ αρνητικη χοριακη (αλαθητη με τοσες μερες) κ ακομη συζητατε για καθυστερηση, πιθανη εγκυμοσυνη, κσθυστερημενη εμφυτευση κ.α. Ειναι ψυναναγκασμος ολο αυτο κοπελα μου.... Η απαντηση μπορει να ειναι πολυ πιο απλη κ λογικη κ πιθανη: περιοδος με μειωμενη ροη. Κ δυστυχως ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο.. να μεταφραζουμε καθε τι σαν εγκυμοσυνη, να κανουμε το ενα τεστ πισω απο το αλλο, να μην θελουμε να δουμε καν την περιοδο μας, αλλα ρε κοριτσια... ειναι ψυχοφθορο ολο αυτο.. ειναι κουραστικο για τους συντροφους μας.. ειναι σχεδον παραλογο να αυθυποβαλουμε ετσι τον εαυτο μας... Στο λεω κοριτσακι μου, γιατι εισαι νεο παιδι κ ειναι σπαταλη ζωης το ψυχοφθορο αυτο αγχος.. απαλαυσε την ζωη κ την σχεση σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Κατερινακι μου, εχω διαβασει προσεκτικα ολες τις σελιδες της συζητησεις κ μου κανει εντυπωση που κανεις δεν θεωρησε πως ολα σου βαινουν καλως, αδιαθετησες κ οπου να'ναι θα ερθει η επομενη περιοδος σου. Στο πρωτο σου μηνυμα αναφερεις για καφε υγρα κοντα στην ημερα της περιοδου σου... ακολουθει αρνητικο τεστ κ αρνητικη χοριακη (αλαθητη με τοσες μερες) κ ακομη συζητατε για καθυστερηση, πιθανη εγκυμοσυνη, κσθυστερημενη εμφυτευση κ.α. Ειναι ψυναναγκασμος ολο αυτο κοπελα μου.... Η απαντηση μπορει να ειναι πολυ πιο απλη κ λογικη κ πιθανη: περιοδος με μειωμενη ροη. Κ δυστυχως ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο.. να μεταφραζουμε καθε τι σαν εγκυμοσυνη, να κανουμε το ενα τεστ πισω απο το αλλο, να μην θελουμε να δουμε καν την περιοδο μας, αλλα ρε κοριτσια... ειναι ψυχοφθορο ολο αυτο.. ειναι κουραστικο για τους συντροφους μας.. ειναι σχεδον παραλογο να αυθυποβαλουμε ετσι τον εαυτο μας... Στο λεω κοριτσακι μου, γιατι εισαι νεο παιδι κ ειναι σπαταλη ζωης το ψυχοφθορο αυτο αγχος.. απαλαυσε την ζωη κ την σχεση σου..!

Δηλαδη, αυτο το καφε υπαρχει πιθανοτητα να ειναι η περιοδος μου? Δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε αυτο..και μου φαινεται παραξενο...

Οπως τα γραφεις ειναι πολυ λογικα αυτα που λες..και οντως δεν πηγε το μυαλο μου εκει...γιατι οταν συνειδητοποιησα τι εγινε...το εψαξα...αλλου ελεγε οτι κοντα στην μερα της περιοδου εμφανιζονται συνηθως τα καφε υγρα..και ειναι λογω εμφυτευσης..το οποιο απεκλεισα αφου βγηκε αρνητικη η χοριακη...

Αλλου διαβασα οτι μπορει σε αστατο κυκλο να εμφανιστει γυρω στην 20η μερα καφε λογω ωορρηξιας...

Τι πιστευω απο αυτα?? Δεν ξερω να σου απαντησω... Περιμενω την δευτερα να κλεισω ραντεβου στον γυναικολογο να κανουμε υπερηχο..να δουμε που βρισκομαστε...και αν χρειαστει να ξεκινησω τα glucophase παλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρια26 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!  Νομίζω πως αν δεν κάνω και σημερα-αυριο το τεστ θα πάω τη Δευτέρα!!!  Εντωμεταξυ από χθες παρατήρησα αρκετά υγρα.. Άρωμα βέβαια αλλά αρκετά.. 

Κοριτσακι μου τι κανεις?? Ολα βαινουν καλως απ'οτι βλεπω!! Περιμενουμε νεακια σου!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Δηλαδη, αυτο το καφε υπαρχει πιθανοτητα να ειναι η περιοδος μου? Δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε αυτο..και μου φαινεται παραξενο...

Οπως τα γραφεις ειναι πολυ λογικα αυτα που λες..και οντως δεν πηγε το μυαλο μου εκει...γιατι οταν συνειδητοποιησα τι εγινε...το εψαξα...αλλου ελεγε οτι κοντα στην μερα της περιοδου εμφανιζονται συνηθως τα καφε υγρα..και ειναι λογω εμφυτευσης..το οποιο απεκλεισα αφου βγηκε αρνητικη η χοριακη...

Αλλου διαβασα οτι μπορει σε αστατο κυκλο να εμφανιστει γυρω στην 20η μερα καφε λογω ωορρηξιας...

Τι πιστευω απο αυτα?? Δεν ξερω να σου απαντησω... Περιμενω την δευτερα να κλεισω ραντεβου στον γυναικολογο να κανουμε υπερηχο..να δουμε που βρισκομαστε...και αν χρειαστει να ξεκινησω τα glucophase παλι... 

Εννοειται οτι ειναι πιθανο κ φυσικα να πας σε γιατρο ειτε για να σου το επιβαιβεωσει ειτε για να δει την αιτια της μειωμενης ροης.. να του πεις τις απορριες σου ολες!! Κι εγω ειχα αιμα στην εγκυμοσυνη μου (3 αποβολες στο ιστορικο μου κ τωρα εγκυμοσυνη), οπως μου εχει τυχει να κανω τεστ, να βγει αρνητικο κ η χοριακη να ειναι στο θεο..! συμβαινουν κ αυτα.. αλλα οταν το αιματακι ειναι σχεδον ακριβως στις μερες περιοδου κ δεν ειναι μετρημενες σταγονες... σε συνδιασμο κ με ολα τ'αλλα,μαλλον ειναι ανωμαλια του κυκλου.. οσο για μια ερωτηση που ειχες κανει για την β χοριακη, κατω απο 5 ειναι 100% αρνητικο γιατι μπορει να υπαρχουν φυσιολογικα ιχνη στον οργανισμο (ακομη δηλαδη κ να μην εχεις κανει σεξ εναν μηνα, μπορει η χοριακη σου να ειναι 2.. τα περισσοτερα μικροβιολογικα θεωρουν θετικη μια χοριακη που ειναι πανω απο 50. Η εκφραση "κατι πηγε να γινει αλλα δεν εγινε" αναφερεται σε χοριακες που μπορει να ειναι κατω απο 50 μετα (κ οχι πριν) την καθυστερηση. Καποτε ειχα χοριακη 25 την 5η ημερα καθυστερησης. Ο γιατρος μου ειπε πως σε κανα 2ημερο θα αδιαθετουσα οπως κ εγινε. Δεν το θεωρησε καν αποβολη.. μου ειπε απλα αυτη την εκφραση...  "κατι πηγε να γινει".. εχεις σταθερο κυκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...