Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!έχω 12 μέρες καθυστέρηση και κανένα σύμπτωμα περιόδου,εκτος από ελάχιστα πονακια αραια και που.εκανα τεστ στις 9 μέρες καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό.τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικα με 9 μερες καθυστερηση το τεστ αν ησουν εγκυος θα εδειχνε θετικο. ωστοσο για 100% σιγουρη μονο η χωριακη δειχνει.. 

μπορει να οφειλετε σε ορμονικους παραγοντες η απλα να αλλαξε ο κυκλος σου..  καλο θα ηταν να παρεις τον γυναικολογο σ να τον ενημερωσεις..λογικα και αυτος θα σ πει να κανεις χωριακη και μετα θα σ δωσει χαπια για να αδιαθετησεις..

ευχομαι αν επιθυμεις να γινεις μανουλα να σ ρθει πολυ πολυ συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!δεν φαντάζεσαι την απογοήτευση μου όταν το τεστ βγήκε αρνητικό.και φοβάμαι πως θα απογοητευτω πάλι με τη χωριακη αλλά έχεις δίκιο,πρεπει να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope girl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!έχω 12 μέρες καθυστέρηση και κανένα σύμπτωμα περιόδου,εκτος από ελάχιστα πονακια αραια και που.εκανα τεστ στις 9 μέρες καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό.τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Τι τεστ εκανες? Στο λεω γιατι εχω κανει τεστ εγκυμοσυνης της hometest (με πρωινα ουρα), μου εδειξε αρνητικο κ την ιδια μερα η χοριακη μου ηταν πανω απο 1600!! Δε σου λεω οτι ειναι συχνο φαινομενο αυτο αλλα εγω στην θεση σου θα εκανα χοριακη κ θα πηγαινα αμεσα σε γιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το clear blue έκανα.βλεπεις είμαι πρωταρα σχετικά στις προσπάθειες και δεν είχα ιδέα ποιο να πάρω..θα κάνω μία χωριακη και ο θεός βοηθός...μακάρι να ήταν και σε εμένα λάθος το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το clear blue έκανα.βλεπεις είμαι πρωταρα σχετικά στις προσπάθειες και δεν είχα ιδέα ποιο να πάρω..θα κάνω μία χωριακη και ο θεός βοηθός...μακάρι να ήταν και σε εμένα λάθος το τεστ?μα να μην εχω κανένα σημάδι ότι θα αδιαθετησω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope girl είπε:

Το clear blue έκανα.βλεπεις είμαι πρωταρα σχετικά στις προσπάθειες και δεν είχα ιδέα ποιο να πάρω..θα κάνω μία χωριακη και ο θεός βοηθός...μακάρι να ήταν και σε εμένα λάθος το τεστ?μα να μην εχω κανένα σημάδι ότι θα αδιαθετησω;

Μην κρινεις απο τα σημαδια.. συνηθως οι εγκυες, εχουν συμπτωματα περιοδου.. για μενα 3 ειναι τα πιθανα σεναρια.. ειτε καποιο οργανικο θεμα (ορμονικο,πολυκυστικες) ειτε βιοχημικη κυηση (δηλ, πολυ χαμηλη χοριακη που πεφτει κ που οταν μηδενιστει μαλλον θα αδιαθετησεις) ειτε κανονικη κυηση με ψευδως αρνητικο τεστ (το οποιο στο ευχομαι απο καρδιας) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Μην κρινεις απο τα σημαδια.. συνηθως οι εγκυες, εχουν συμπτωματα περιοδου.. για μενα 3 ειναι τα πιθανα σεναρια.. ειτε καποιο οργανικο θεμα (ορμονικο,πολυκυστικες) ειτε βιοχημικη κυηση (δηλ, πολυ χαμηλη χοριακη που πεφτει κ που οταν μηδενιστει μαλλον θα αδιαθετησεις) ειτε κανονικη κυηση με ψευδως αρνητικο τεστ (το οποιο στο ευχομαι απο καρδιας) !!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!αν προλαβω θα πάω το απόγευμα για χοριακη γιατί αυτή η αναμονή με έχει τρελανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έχει τύχει άπειρες φορές επειδή έχω πολύ άστατο κύκλο εγώ.? Άπειρα αρνητικά τεστ με καθηστεριση 6-10-17-21-μέρες. 

Πήγαινε όσο το συντομότερο για χοριακουλα και γιατρό.Και θα σου λυθούν όλες οι απορίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope girl είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!αν προλαβω θα πάω το απόγευμα για χοριακη γιατί αυτή η αναμονή με έχει τρελανει

Παντως μην αγχωνεσαι... αν ειναι οργανικο, ολα λυνονται...! Μπορει πχ να ειναι κ απο στρες.. αν ειναι κυηση........τελεια!! Κ αν ειναι βιοχημικο βλεπουμε την θετικη πλευρα (οτι δηλαδη εισαι γονιμη κ φουρ για το επομενο)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena 2 είπε:

Μου έχει τύχει άπειρες φορές επειδή έχω πολύ άστατο κύκλο εγώ.? Άπειρα αρνητικά τεστ με καθηστεριση 6-10-17-21-μέρες. 

Πήγαινε όσο το συντομότερο για χοριακουλα και γιατρό.Και θα σου λυθούν όλες οι απορίες. 

Χάθηκε να έβγαινε το άτομο το τεστ θετικό να μην είχα όλο αυτό το άγχος???τι να πω,ευχαριστω τόσο πολύ για τη βοήθεια και την υποστήριξη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παντως μην αγχωνεσαι... αν ειναι οργανικο, ολα λυνονται...! Μπορει πχ να ειναι κ απο στρες.. αν ειναι κυηση........τελεια!! Κ αν ειναι βιοχημικο βλεπουμε την θετικη πλευρα (οτι δηλαδη εισαι γονιμη κ φουρ για το επομενο)!!!

Αχ τη θετική σου σκέψη να είχα,τι όμορφα που τα λες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!προλαβα τελικά και έκανα σήμερα χοριακη αλλά μου είπαν πως θα είναι έτοιμη αύριο μετά τις 7 το απόγευμα.ποση αγωνία ακόμα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!προλαβα τελικά και έκανα σήμερα χοριακη αλλά μου είπαν πως θα είναι έτοιμη αύριο μετά τις 7 το απόγευμα.ποση αγωνία ακόμα????

Να σας ρωτησω κ κάτι που δεν ξέρω μιας και πρώτη φορά κανω χοριακη?θα γράφει ξεκάθαρα αν είμαι ή οχι έγκυος?ή θα πρέπει να βγάλω άκρη μόνη μου από τους αριθμούς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hope girl είπε:

Κορίτσια μου!!προλαβα τελικά και έκανα σήμερα χοριακη αλλά μου είπαν πως θα είναι έτοιμη αύριο μετά τις 7 το απόγευμα.ποση αγωνία ακόμα????

Να σας ρωτησω κ κάτι που δεν ξέρω μιας και πρώτη φορά κανω χοριακη?θα γράφει ξεκάθαρα αν είμαι ή οχι έγκυος?ή θα πρέπει να βγάλω άκρη μόνη μου από τους αριθμούς?

Καλησπέρα σου εύχομαι από καρδιάς να είναι θετική.. θα σου πει εκεί που την εκανες αν είναι θετική. Μην αγχώνεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα σου εύχομαι από καρδιάς να είναι θετική.. θα σου πει εκεί που την εκανες αν είναι θετική. Μην αγχώνεσαι.. 

Αχ πάλι καλά,σε ευχαριστώ πολύ!!! γιατί αν ήταν μόνο αριθμοί φοβάμαι ότι δεν θα καταλαβαινα τίποτα....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope girl είπε:

Αχ πάλι καλά,σε ευχαριστώ πολύ!!! γιατί αν ήταν μόνο αριθμοί φοβάμαι ότι δεν θα καταλαβαινα τίποτα....?

Δεν είναι τίποτα.. όταν πας και δεν σου πουν ρώτα τους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Όταν η χοριακη ειναι πάνω από 5 σημαίνει ότι είσαι έγκυος! Επίσης όσο πιο ψηλή τόσο το καλύτερο! Καλά αποτελέσματα! 

Αχ μακάρι να δω το μαγικό 5 αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν είναι τίποτα.. όταν πας και δεν σου πουν ρώτα τους.. 

Άντε να έρθει αυτή η ώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα...!θα ηθελα να ρωτησω κ εγω καποια πραγματακια...τη τελευταια φορα που ειχα παει στη γυναικολογο διαπιστωσε οτι εχω κατι σαν πολυκυστικες αλλα το προσδιορισε πιο πολυ σαν να εχω μια μεγαλη κυστη..επειδη δεν ειχα σταθερο κυκλο μια μου ερχοντουσαν στις 16 μερες μια στις 28 κ μια στις 35 μερες μου ειπε η γιατρος για να ρυθμιστει αλλα για να μη μου δωσει αντισυλλιπτικα γιατι δε τα θεωρει καλα μου ειπε να ξεκινησω κατι φυτικα χαπια τα innofert plus...μετα απο ενα μηνα αφου πηγα στη γιατρο εξαφανιστηκε η κυστη οπως ανεφερε αλλα μου ειπε πως ειναι δυσκολο να πιασω παιδι...λογο το οτι ειναι ακριβα γιατι χρειαζομουν τουλαχιστον 80€ καθε μηνα για να τα παιρνω τα σταματησα...για λιγο καιρο εφτιαξε ο κυκλος κ καθε 30 με 32μερες μου ερχοταν κανονικα...το τελευταιο καιρο παλι μου ερχονται ακανονιστα...μια στις 22 μια 25 κ μια στις 35 κ στις 36 μερες..η αληθεια ειναι οτι θελω να κανω ενα παιδακι κ ειπαμε να προσπαθησουμε με τον συντροφο μου κ ετσι στις 9/7 καναμε ελευθερα...το θεμα ομως ειναι οτι 2με 3 μερες πριν ειχα εμφανιση καφε κηλιδες οι οποιες εμφανιζονταν για 2 μερες το μεσημερι...τι μπορει να ηταν;;κανονικα σε 3 μερες πρεπει να μου ερθει περιοδος..υπαρχει περιπτωση μετα απο αυτο να μπορω να συλλαβω ή να προσπαθησω πιο μετα;;επισης μπορεις να συλλαβεις λιγες μερες πριν τη περιοδο;;;ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Sofiagian είπε:

Κοριτσια καλησπερα...!θα ηθελα να ρωτησω κ εγω καποια πραγματακια...τη τελευταια φορα που ειχα παει στη γυναικολογο διαπιστωσε οτι εχω κατι σαν πολυκυστικες αλλα το προσδιορισε πιο πολυ σαν να εχω μια μεγαλη κυστη..επειδη δεν ειχα σταθερο κυκλο μια μου ερχοντουσαν στις 16 μερες μια στις 28 κ μια στις 35 μερες μου ειπε η γιατρος για να ρυθμιστει αλλα για να μη μου δωσει αντισυλλιπτικα γιατι δε τα θεωρει καλα μου ειπε να ξεκινησω κατι φυτικα χαπια τα innofert plus...μετα απο ενα μηνα αφου πηγα στη γιατρο εξαφανιστηκε η κυστη οπως ανεφερε αλλα μου ειπε πως ειναι δυσκολο να πιασω παιδι...λογο το οτι ειναι ακριβα γιατι χρειαζομουν τουλαχιστον 80€ καθε μηνα για να τα παιρνω τα σταματησα...για λιγο καιρο εφτιαξε ο κυκλος κ καθε 30 με 32μερες μου ερχοταν κανονικα...το τελευταιο καιρο παλι μου ερχονται ακανονιστα...μια στις 22 μια 25 κ μια στις 35 κ στις 36 μερες..η αληθεια ειναι οτι θελω να κανω ενα παιδακι κ ειπαμε να προσπαθησουμε με τον συντροφο μου κ ετσι στις 9/7 καναμε ελευθερα...το θεμα ομως ειναι οτι 2με 3 μερες πριν ειχα εμφανιση καφε κηλιδες οι οποιες εμφανιζονταν για 2 μερες το μεσημερι...τι μπορει να ηταν;;κανονικα σε 3 μερες πρεπει να μου ερθει περιοδος..υπαρχει περιπτωση μετα απο αυτο να μπορω να συλλαβω ή να προσπαθησω πιο μετα;;επισης μπορεις να συλλαβεις λιγες μερες πριν τη περιοδο;;;ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Καλησπέρα. Για αρχή τα inofert τα περνώ κι εγώ και δυστυχώς είναι ακριβά αλλά βοηθάνε στο θέμα με την περίοδο. Για αυτό είχες σταθερό κυκλο. Και από όσο ξέρω βοηθάνε στο να κάνεις καλύτερη ωορηξια.. τώρα για να σου πω για τα καφέ δεν ξέρω.. εμένα πριν έρθει η περίοδος πάντα είχα λίγα καφέ. Δεν νωμιζω να γίνεται να συλλαβεις λιγες μερες πριν. Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις.. σου εύχομαι μέσα το καλό να έρθει ένα νινι η και παραπάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Τι τεστ εκανες? Στο λεω γιατι εχω κανει τεστ εγκυμοσυνης της hometest (με πρωινα ουρα), μου εδειξε αρνητικο κ την ιδια μερα η χοριακη μου ηταν πανω απο 1600!! Δε σου λεω οτι ειναι συχνο φαινομενο αυτο αλλα εγω στην θεση σου θα εκανα χοριακη κ θα πηγαινα αμεσα σε γιατρο..

Τα home test όντως αναξιόπιστα και απο δίκη μου εμπειρια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hope girl είπε:

Αχ μακάρι να δω το μαγικό 5 αύριο!!!

Κοριτσακι μου, μην βιαστεις να βγαλεις συμπερασματα. Εχεις αρκετες ημερες καθυστετηση οποτε δεν μας αρκει το 5 (σε καμια περιπτωση). Ολα καλα θα πανε ο,τι κ αν δεις...! περινενουμε τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Τα home test όντως αναξιόπιστα και απο δίκη μου εμπειρια??

@Renata7 γιατί τα θεωρείς αναξιόπιστα?Εμένα μου πιάσαν όλες τις ωορρηξίες ως τώρα και της αδερφής μου που έμεινε έγκυος κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...