Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariloux είπε:

@elena 2 σε τι φάση βρίσκεσαι; Συμφωνώ με τα κορίτσια οτι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κανεις είναι να πάρεις τηλ για να δεις πότε θα έχει διαθέσιμο ραντεβού η επιτροπή στην οποία ανήκεις!! Απο εκει και πέρα τα υπόλοιπα τα φτιάχνεις γρήγορα!! 

Σχεδόν συνονοματη χαχαχαχα,λοιπόν σήμερα περιμένω να αδιαθετησω (αν με θυμηθεί ) και πάω γιατρό το απογευματάκι για υπερηχογραφημα. Και αυριο πρέπει να αγοράσω τα φάρμακά. Μάλλον δεν προλαβενω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Να ρωτήσω όσες κοπέλες (που δεν πέρασαν από επιτροπή ) πόσο σας στοίχισαν τα φάρμακά της διέγερσης?

Γιατί με πήρε τώρα ο γιατρός μου για να μου πει τι φάρμακα να πάω να αγοράσω και μου ήρθε λίγο απότομα ??????ο λογαριασμός 

Ναι αυτές είναι οι τιμές δυστυχώς εμένα μου χαν πάει γύρω στα 2.700  αν θυμάμαι καλά. Έτσι έπαθα και εγώ όταν μπήκα στο φαρμακείο λιποθύμησα  δυστυχώς είναι ακριβά τα φάρμακα μιας εξωσωματικής γύρω στο 350 και έχει η κάθε μια εξαρτάται και τι δίνει ο γιατρός..  ?????????????ΕΙΝΑΙ ΠοΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Άρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πωωωωωω.Τι είναι όλα αυτά????πολύ πράγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Σχεδόν συνονοματη χαχαχαχα,λοιπόν σήμερα περιμένω να αδιαθετησω (αν με θυμηθεί ) και πάω γιατρό το απογευματάκι για υπερηχογραφημα. Και αυριο πρέπει να αγοράσω τα φάρμακά. Μάλλον δεν προλαβενω....

Μάλλον δεν σε βλέπω για αυτό τον κύκλο εκτός και αν τα πληρώσεις. Πως τα κατάφερες έτσι δεν σ είχαν ενημερώσει σωστά όσον αφορά  την επιτροπή και τα ραντεβού.Δεν προλαβαίνεις όχι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

@peacockακι ναι ξέρω πόσο στοιχίζουν και έβγαλα την λυπητερη 730€.Απλά μου ήρθε λίγο απότομα. ????.

40 ? κουτια altermon, 2 κουτια orgalutran και την ovitrelle.

Απλά την προηγούμενη φορά μου είχε στοιχίσει 300€ (με πιο λίγες altermon βέβαια).

Είχες ανταπόκριση την άλλη φορά δεν θυμάμαι παπί με αλτερμον σε πάει. Αυτές νομίζω δεν γράφονται μόνο  ovitrelle  cetrotide /orgalutran .ton poso  einai oh alltermon 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 Χαχαχα πραγματικά σχεδόν συνονοματη!!! Μια μέρα δεν φτάνει κοριτσάκι μου, μόνο αν πας σε άλλο κύκλο!! ?Αλήθεια για ποιο λόγο πας σε εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Οχι δεν σε εξεταζει κανεις εκει τα χαρτια δεν ειναι τιποτα οι εξετασεις ισχυουν αρα πες να σου κανει και το χαρτι  ο γιατρος και θα δςις θα τα μαζεψεις τακα τακα !!!ουτε που θα το καταλαβεις!

Τα σπερμοδιαγραμματα που ζητάν με από  75 ημερών έχεις.; εγώ ένας λόγος που δεν πέρασα επιτροπή  όχι ότι περίσσευαν ήταν αυτή αναμονή των σπερμοδιγ. Με πήγαινε  τρεις μήνες πίσω που σημαίνει Ε τρεις χαμένοι κύκλοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η karen είπε:

Είχες ανταπόκριση την άλλη φορά δεν θυμάμαι παπί με αλτερμον σε πάει. Αυτές νομίζω δεν γράφονται μόνο  ovitrelle  cetrotide /orgalutran .ton poso  einai oh alltermon 

Λοιπόν ναι όντως δεν έχω δεύτερο σπερμοδιαγραμμα.Οπότε άκυρο. 

Την προηγούμενη φορά είχα πάρει σερπαφαρ μετά έκανα επτά ενέσεις αλτερμον και τέσσερις Orgalutran.Έκανα με τα χάπια 4.

Τώρα μου είπε ότι θα με πάει από την αρχή της περιόδου μόνο με ενέσεις.

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@elena 2 Χαχαχα πραγματικά σχεδόν συνονοματη!!! Μια μέρα δεν φτάνει κοριτσάκι μου, μόνο αν πας σε άλλο κύκλο!! ?Αλήθεια για ποιο λόγο πας σε εξωσωματική;

Πρόωρη γήρανση ωοθηκών, 0,01Αμη ?άστατος κύκλος. Αυτά είναι τα χάλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η karen είπε:

Τα σπερμοδιαγραμματα που ζητάν με από  75 ημερών έχεις.; εγώ ένας λόγος που δεν πέρασα επιτροπή  όχι ότι περίσσευαν ήταν αυτή αναμονή των σπερμοδιγ. Με πήγαινε  τρεις μήνες πίσω που σημαίνει Ε τρεις χαμένοι κύκλοι 

Δεν εχεις ενα παλιο σπερμοδιαγραμμα? Αν ναι καντε ενα ακομα και ειναι οκ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Κάπως έτσι θα το κάνω την επόμενη φορά γιατί τώρα @love30  τελικά δεν προλαβαίνουμε.

Δεν θα εχεις επομενη φορα γιατι θα εχεις τα δυδιμακια σου και ετσι δε θα σε νοιαζει χαχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Δεν θα εχεις επομενη φορα γιατι θα εχεις τα δυδιμακια σου και ετσι δε θα σε νοιαζει χαχα?

Ααααχχχχχ @love30 μου.Με πήραν τα ζουμιά με αυτό που μου έγραψες. Μακάρι αν και είμαι απαισιόδοξη γιατί είναι δύσκολο με την πρώτη φορά. Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδούλα μου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Ααααχχχχχ @love30 μου.Με πήραν τα ζουμιά με αυτό που μου έγραψες. Μακάρι αν και είμαι απαισιόδοξη γιατί είναι δύσκολο με την πρώτη φορά. Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδούλα μου ???

Αχ κοριτσακι μου ετσι να σκεφτεσε και δεν θα καταλαβεις για ποτε θα εχεις τα μωρακια σου αγκαλιτσα θετικα και ολα θα πανε καλα!!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος ξερει ?????γιατι αλο τοσο δυσκολο ειναι και η 2η και η 3η και η 4η δεν τα λεω να σας ριξω αλλα αυτο ρωταω και στον εαυτο μου γιατι τοσο δυσκολο!!!πριν λιγο εμαθα και για ακομα μια εγκυμοσηνη στο τσακα τσακα παντρευτηκανε τον Ιουλιο και τωρα τσακ!!!!! Φυσηκα περα απο ολα τα αλλα να πανε οολα καλα αλλα δυστηχως υπαρχουμε και εμεις που εχουμε πολλα γιατι και αλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.Καλή εβδομάδα και καλό χειμώνα να έχουμε,τώρα που άλλαξε και η ώρα. Τι έγινε που εξαφανιστηκατε καλέ?

Καλά αποτελέσματα και σε μια ψυχή που περιμένει σήμερα την απάντηση της χοριακη της.

@peacock τι γίνετε σε τι φάση είμαστε? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.Καλή εβδομάδα και καλό χειμώνα να έχουμε,τώρα που άλλαξε και η ώρα. Τι έγινε που εξαφανιστηκατε καλέ?

Καλά αποτελέσματα και σε μια ψυχή που περιμένει σήμερα την απάντηση της χοριακη της.

@peacock τι γίνετε σε τι φάση είμαστε? 

 

Γεια σου Έλενα μου..Καλο χειμώνα και σ εσένα και σε όλες μας.Αλλαξε η ώρα και απελπιστική η κατάσταση αλλά θα μπούμε στη σειρά θα συνηθίσουμε. Τα κορίτσια εξαφανίστηκαν στρωνουν χάλια άλλες κάνουν ξύλα για χειμώνα  ??Ποιος ξέρει μάλλον δεν μπαίνουμε ίδιες ώρες. Τι κάνεις εσύ πως είσαι? Δεν θυμάμαι ποια είναι η ψυχή που περιμένει ζόρικη αλλά εύχομαι μία θετική τεράστια.. Εγώ είμαι σε διαδικασία αναζήτησης και αναμονή δότριας ωαριων την Πέμπτη  έχω συνάντηση γιατρών για ενημέρωση και συνέχεια διαδικασίων.  Αυτά από εμένα τα δικά σας κορίτσια μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2017 at 4:54 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

H ζωή είναι απρόβλεπτη @elena 2!!! Ποτε δε ξερεις...... :) 

 

Άμα την πιάσω θα την ξεμαλλιάσω  ??την Ζωή που μας καθυστερεί ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2017 at 6:11 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Ποιος ξερει ?????γιατι αλο τοσο δυσκολο ειναι και η 2η και η 3η και η 4η δεν τα λεω να σας ριξω αλλα αυτο ρωταω και στον εαυτο μου γιατι τοσο δυσκολο!!!πριν λιγο εμαθα και για ακομα μια εγκυμοσηνη στο τσακα τσακα παντρευτηκανε τον Ιουλιο και τωρα τσακ!!!!! Φυσηκα περα απο ολα τα αλλα να πανε οολα καλα αλλα δυστηχως υπαρχουμε και εμεις που εχουμε πολλα γιατι και αλλα!

Έλα παραπονιάρα μου δεν ήρθε η σειρά μας ακόμη... Ξέρω πως νιώθεις όταν μαθαίνεις αυτές τις τσάκα τσάκα εγκυμοσύνες.. Το ίδιο και εγώ τι να κάνουμε ανήκουμε στα ζευγάρια που πρέπει  να περάσουμε τις δοκιμασίες να αγωνιστούμε να παλέψουμε να ξεπεράσουμε τα όρια μας τις αντοχές μας για να φτάσουμε στο πολυπόθητο ονειρο μας που θα βλέπουμε να πραγματοποιείται ..Τωρα ποια προσπάθεια θα ναι αυτή που θα μας ανταμείψει δεν υπάρχει απάντηση.    1.      2.       3.   .    4.  ?Άγνωστη...... Να μα στε καλά και έχει ο Θεός  και για εμάς απλά μας καθυστερεί λίγο  ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2017 at 5:46 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια, γιατί είναι δύσκολο με την πρώτη φορά;;

Δεν είναι δύσκολο/ακατόρθωτο.Ειναι να πέσουμε  σε έναν από τους καλούς μας κύκλους να πετύχουμε τέλεια έμβρυα ποιοτικά  και με δυναμική και ένα ενδομητριο καλο να είναι έτοιμο να τα δεχθεί. Είναι και λίγο θέμα τύχης όταν έχουμε φτιάξει και ρυθμίσει τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλή εβδομαδα κοριτσακια μου!

Τι κάνετε?

@elena 2 την Παρασκευη 03/11 εχω την εμβρυομεταφορά... κοντοζυγώνει...... πφφφφ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομαδα κοριτσακια μου!

Τι κάνετε?

@elena 2 την Παρασκευη 03/11 εχω την εμβρυομεταφορά... κοντοζυγώνει...... πφφφφ!!!

 

Επίσης γωγουλινι  ??αντε με το καλό,εχεις κατάψυξη δεν θυμάμαι έχω μπερδευτεί μεγάλωσε η παρέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω στην καταψυξη 9 βλαστοκύστες... θα βαλουμε τις 2 την Παρασκευή... τα κατεψυγμενα μου!!! Ήδη τα αγαπαω! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...