Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόστος μονόκλινου/δίκλινου στο ΜΗΤΕΡΑ


MamaToBe

Recommended Posts

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ.ΤΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ 2000 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, 4ΚΛΙΝΟ, ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ, ΓΙΑΤΡΟΣ, ΜΑΙΑ,ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΩΡΟΥ, ΛΟΙΠΑ ΕΞΟΔΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ.ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΗΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ 4500-5000 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΥΛΟΓΑ ΕΙΜΑΣΤΕ "ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ".ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ, ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ 8ΚΛΙΝΟΥ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΠΕΣ, Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΥΤΟ, ΑΠΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΕΒΑΙΑ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΝΩΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΕΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΒΡΗΚΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΑΜΕΙΟ.ΓΙΑΤΙ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΠΟΥ, ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΑΣ.ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΠΙΔΟΜΑ.ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ.ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΛΑΝΤΙΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ.ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΜΟΝΟ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΛΟΥΞ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ,ΠΑΕΙ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΚΟΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ;;

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ.ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΣΚΟΠΟ.ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΕΚΕΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΚΑΜΙΑ.ΑΠΛΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΓΕΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑ Η ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΠΑΜΕ.ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΕΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη εχεις απολυτο δικαιο σαυτα που λες αλλα δεν χρειαζεται και να σκας γιατι εχει πολυ πλακα εδω μπαινει ενα θεμα και ζηταμε γνωμεσ και αν οι γνωμες δεν ταιριαζουν με τις δικες μας γινονται ιστοριες οποτε.........μην σκας κοπελα μου εμενα παντως αν ο γιατρος μου ηταν σε δημοσιο νοσοκομειο εκει θα πηγαινα ειχα πολλυ ευκολη γεννα χωρις προβληματα χωρις τιποτα οποτε στο ιδιωτικο δεν μου προσφεραν τιποτα παραπανω που και αν χτυπα ξυλο παθεις κατι εσυ η το μωρο σε πανε στο δημοσιο νοσοκομειο γιατι οι κλινικες δεν εχουν τα καταλληλα μηχανηματα ............δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...ΕΙΧΑ ΑΛΛΑΞΕΙ 6 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Ο ΕΝΑΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ, ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ? ΝΑ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΗ ΠΛΗΡΩΣΩ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ? ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΣΕΙ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ....ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ...ΑΠΛΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ...ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΕΜΑΤΗ Η ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ, ΟΣΟ ΚΙΑΝ ΑΥΤΗ "ΠΟΝΑΕΙ"....(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ).

ΟΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΚΑΘΑΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΚΙΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΕΣ.....ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ !!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFOU έγραψε:

Καλημέρα!Σε 2 εβδομάδες περίπου θα γεννήσω. Εχθές λοιπόν πήρα τις τιμές από το ΜΗΤΕΡΑ. Έτσι για την ιστορία, σας λέω ότι αισθάνθηκα λές και ζήταγα τιμές για δωμάτια σε κάποιο παραθεριστικό μέρος για διακοπές. Τέλοσπάντων, σας δίνω τις τιμές που μου είπαν ότι ισχύουν:

ΠΙΘΑΝΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΚΕΤΩΝ (ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ)

Θέση Φυσιολ.Τοκετός Καισαρ.Τομή Με Επισκληρ.Νάρκωση

(4 ημέρες) (5 ημέρες)

Οικον.4κλινο 1.600€ 2.000€ +425€

3-κλινο 2.400€ 2.600€ +425€

2-κλινο 3.550€ 3.850€ +495€

1-κλινο 4.900€ 5.450€ +650€

Lux 6.400€ 7.100€ +650€

SUITE 9.500€ 10.000€ +650€

** ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΝΕΟΓΝΟ (300€) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.

Βρε κορίτσια μου εντάξει όλα τα άλλα, αλλά αυτή η επισκληρίδιος γιατί στο 4κλινο να κοστίζει 425 € και στη σουίτα 650 €? Εγώ π.χ. θα ζητούσα σουίτα (τρομάρα μου) αλλά θα έλεγα "σας παρακαλώ θα πάρω την επισκληρίδιο των 425€"! :P Μάλλον επειδή όποιος έχει να διαθέσει 10000 € για τον τοκετό θα έχει να διαθέσει και 225€ παραπάνω για την αναλγησία. Ή υπάρχει άλλη λογική εξήγηση που εγώ η παράλογη δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia

poly evlogo to erwtima sou!

Tha ithela kai egw na mathw

ton logo pou i IDIA EPISKLIRIDIOS

exei diaforetiki timi

(((analoga pou "meneis")))!

Emeis twn 6-klinwn exoume

tous B'anaisthisiologous;;;

Exw xeirourgithei (oxi toketos)

2 fores sto IASW

kai exw plirwsei diaforetika posa

akoma kai stis gazes!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Ifigeneia

poly evlogo to erwtima sou!

Tha ithela kai egw na mathw

ton logo pou i IDIA EPISKLIRIDIOS

exei diaforetiki timi

(((analoga pou "meneis")))!

ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Σ' ΑΥΤΟ.ΚΑΛΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ.Η ΕΝΕΣΗ Η' Η ΓΑΖΑ ΟΜΩΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ.ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΙΠΛΑ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ..ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ. ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΡΙΛΙΟ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ (ΟΧΤΑΚΛΙΝΟ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΠΟΥ ΧΩΡΙΖΟΤΑΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΡΑΒΑΝ!) ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ, ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕ, ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΑΝΕ 15 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ!!!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ...:angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

τι ξερουμε τωρα για το μητερα;πως ειναι τωρα τα πραγματα εκει;γεννησε καποια κοπελα να μας πει;και με τα βλαστοκυτταρα τι γινεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο που ξέρω από τη νύφη μου που γέννησε στο ΜΗΤΕΡΑ την περασμένη εβδομάδα είναι ότι έχεις τη δυνατότητα πλέον να έχεις το παιδί δίπλα σου συνέχεια, σε όποιο τύπο δωματίου κι αν είσαι. Εκείνη είχε τρίκλινο με rooming in (το παιδί μέσα στο δωμάτιο) και κόστισε 2,000 ευρώ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με εσας που λετε για τα πραγματα που χρεωνουν στα ιδιωτικα. Εχω ακουσει πως χρεωνουν και τις πανες, δεν ξερω εαν ισχυει.

Εγω στο πρωτο μου παιδι αλλαξα στον 5ο μηνα γιατρο επειδη καταλαβα οτι οικονομικα δεν μπορουσα να γεννησω στο Μητερα. Βρηκα ιατρο στο Ελενα, πολυ καλος ευτυχως. Εδωσα πολυ λιγα λεφτα σε σχεση με το ιδιωτικο νοσοκομειο και ημουνα ευχαριστημενη. Τωρα στο δευτερο δεν το σκεφτηκα καν, ειδικα με την κριση.

Η γνωμη μου ειναι πως δεν ειναι κακο να αλλαζουμε το γιατρο μας στην εγκυμοσηνη επειδη ειναι σε ιδιω.νοσοκομειο. Ειναι αρκετα τα χρηματα που χρειαζομαστε μετα την γεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με εσας που λετε για τα πραγματα που χρεωνουν στα ιδιωτικα. Εχω ακουσει πως χρεωνουν και τις πανες, δεν ξερω εαν ισχυει.

Εγω στο πρωτο μου παιδι αλλαξα στον 5ο μηνα γιατρο επειδη καταλαβα οτι οικονομικα δεν μπορουσα να γεννησω στο Μητερα. Βρηκα ιατρο στο Ελενα, πολυ καλος ευτυχως. Εδωσα πολυ λιγα λεφτα σε σχεση με το ιδιωτικο νοσοκομειο και ημουνα ευχαριστημενη. Τωρα στο δευτερο δεν το σκεφτηκα καν, ειδικα με την κριση.

Η γνωμη μου ειναι πως δεν ειναι κακο να αλλαζουμε το γιατρο μας στην εγκυμοσηνη επειδη ειναι σε ιδιω.νοσοκομειο. Ειναι αρκετα τα χρηματα που χρειαζομαστε μετα την γεννα.

Μπορείς να μου πεις αν θέλεις ποιο γιατρό βρήκες στο Έλενα;; Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ αλλα σκέφτομαι να βρω γιατρό από το ΕΛΕΝΑ σε περίπτωση δεύτερης εγκυμοσύνης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο Μηνα κοριτσια...πολλες γνωμες και φυσικα διαφορετικες....θα σα πω και εγω την δικη μου αν ενδιαφερεστε..εγω γεννησα στο ΜΗΤΕΡΑ τον γιο μου το 2006,ημουνα σε 3κλινο οικονομικο και πληρωσα μαζι με αμοιβη γιατρου,επισκληρηδιο,φτ,παιδιατρο 4000ευρω..δεν εκανα την εξεταση την οφθαλμολογικη και για τα αυτια μιας και εκρινα πως δεν χρειαζοτανε και θα εβλεπα μετα με τη δικη μου παιδιατρο αν χρειαζεται.Οταν πληρωσαμε και πηραμε το αναλυτικο..οντως πληρωνεις τα παντα,πανες ,κρεμες για το συγκαμα,τις σερβιετες,τα φαρμακα και οτι αλλο εχουμε παρει..αλλα βρε κοριτσια εγω εμεινα παααρα πολυ ευχαριστημενη..το πληρωσα αλλα το ευαριστηθηκα...καλα τι ετρωγα???Και πιστεψεμε πειναγα παααρα πολυ!!!Και ετσι καθε μερα διαλεγα για αυριο τι θα φαω..οτι ηθελα οτι ωρα και να ηθελα χτυπαγα το κουδουνι και ερχοντουσταν οι κοπελες,το μωρο δεν το ειχα αλλα μου το εφερναν καθε 2-3 ωρες να το θυλασω ακομα και τη νυχτα...και πιστεψε με πειναγε...τωρα ειμαι παλι εγκυος πηρα τις τιμες οι οποιοες ειναι λιγο ανεβασμενες απο τοτε αλλα το προβλημα ειναι οτι μενω τωρα στο Αιγιο και δεν μπορω να πηγαινω Αθηνα να γεννησω.Ετσι θα γεννησω Πατρα στο Ηω οπου η τιμη ειναι μαζι με τη γιατρο στα 2700 περιπου για φτ με επισκληριδιο και παιδιατρο κλπ.αλλα το παιδι το εχεις μαζι και να πω την αληθεια θα προτημουσα να μην το εχω....και να ξεκουραστω μεχρι να παω σπιτι και να κοιμηθω λιγο.....αυτα!!!Αυτο που εχω να πω ειναι πρωτα να δειτε που ειναι ο γιατρος που εμπιστευεστε και αν ειναι σε ιδιωτικο πιστευω πως πρεπει να τον ακολουθησετε γιατι μια γεννα δεν ειναι ευκολο πραγμα ..ειδικα αν δεν εμπιστευεσαι το γιατρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou egw gennhsa sto LHTW kai pali ekei 8a 3anapaw twra pou eimai egguos.einai pleon fthnotero ap to dhmosio(an 8es k blastokuttara).twra kostizei 1500 to 3klino kai ta blastokuttara einai dwro!!!!sto prwto mou den eixan auth thn prosfora kai kostize kai 2000 peripou to 3klino!!!!o giatros einai allo 8ema,ka8enas exei to diko tou kostologio alla oi perissoteroi,opws o dikos mou, pairnoun osa dineis kai gia to dwmatio.epishs den mou xrewsan panes opws anaferate gia to MHTERA.to faghto htan troomeroo!genikws eimai polu euxaristhmenh!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ta blastokuttara einai dwro!!!!

Τι εννοείς είναι δώρο τα βλαστοκύτταρα;;;Εννοείς ότι δεν πληρώνεις τα 200 ΕΥΡΩ (περίπου) στο μαιευτήριο ή ότι δεν πληρώνεις τα 1500 ΕΥΡΩ(περίπου) στην τράπεζα με την οποία συνεργάζεται το μαιευτήριο;; Το δεύτερο όντως θα ήταν δώρο. Το πρώτο, με τόσα που παίρνουν για τα υπόλοιπα..σταγόνα στον ωκεανό είναι..Πάντως όντως το ΛΗΤΩ είναι οικονομικότερο από τα υπόλοιπα. Άκουσα βέβαια ότι και τα άλλα έριξαν τις τιμές..Άμα ξαναμείνω έγκυος θα το ψάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...