Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λάθος στο φαρμακείο του εοππυ;


zetou

Recommended Posts

στις On 10/10/2023 at 7:16 ΜΜ, ο/η elenag21 είπε:

Καλησπέρα σας, αν και αρκετό καιρό μετά να ρωτήσω ποιο κέντρο ήταν; Γιάτι και μένα ενω πήρα 3600 μονάδες ανα προσπάθεια ο γιατρός μου έδωσε πολυ μικρή δόση χωρίς να έχω πχ πολυκυστικές (μικρρότερη απο τη δόση που αναφέρεται ως συνιστώμενη δόση για κάτω των 35 και ειμαι πάνω των 37 και φυσικά όσα ωάρια είχα στον υπέρηχο πριν να ξεκινήσω τον προηγούμενο μήνα (2 ωάρια) τοσα έκανα και με την 1η προσπάθεια. δηλαδή δεν εκαναν καθοόλου δουλεία σαν να εκανα ivf σε φυσικό κύκλο και είμαι πολυ στεναχωρημένη εδώ και 2 μέρες. Συν το γεγονός οτι ο εμβρυολόγος με πηρε τη μεθεπόμενη αφου καλέσαμε εμεις στη γραμματεία πρώτα. την επόμενη της οωληψίας και το πρωί της μεθεπόμενης εγω συνέχιζα τα φάρμακα για την εμβρυομεταφορα οπως ειχα τις οδηγίες του γιατρού. Αυριο θα πάμε να μιλήσουμε γιατι θεωρώ οτι ειναι λάθος του γιατρού να μου δώσει τοσες λίγες μονάδες.  Θα ηθελα να ακούσω και τις δικές σας απόψεις. Ευχαριστώ!

Καλησπέρα κοπέλα μου, επειδη μπερδεύτηκα λίγο έδωσες 2 ωάρια στην ωοληψια ή ξεκίνησε ο κύκλος σου με 2 ωάρια (καταβολές) γιατί είναι τελείως διαφορετικά πράγματα. Αν στον πρώτο υπέρηχο πριν ξεκινήσεις διέγερση είχες 2 καταβολές (ωάρια) ότι κ να σου δώσει δεν αλλάζει ο αριθμός. Αυτά είναι. Με τη διέγερση αυτό που γίνεται είναι να μεγαλώνουν περισσότερα από 1 από αυτά που ήδη υπάρχουν στον εκάστοτε κύκλο μας (είτε είναι 2, 5, 10 ή 20). Αν ξεκίνησες με 2 θεωρώ λογικό να μη σου δώσει πολλές μονάδες. Δεν προχώρησε κανένα έμβρυο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου, επειδη μπερδεύτηκα λίγο έδωσες 2 ωάρια στην ωοληψια ή ξεκίνησε ο κύκλος σου με 2 ωάρια (καταβολές) γιατί είναι τελείως διαφορετικά πράγματα. Αν στον πρώτο υπέρηχο πριν ξεκινήσεις διέγερση είχες 2 καταβολές (ωάρια) ότι κ να σου δώσει δεν αλλάζει ο αριθμός. Αυτά είναι. Με τη διέγερση αυτό που γίνεται είναι να μεγαλώνουν περισσότερα από 1 από αυτά που ήδη υπάρχουν στον εκάστοτε κύκλο μας (είτε είναι 2, 5, 10 ή 20). Αν ξεκίνησες με 2 θεωρώ λογικό να μη σου δώσει πολλές μονάδες. Δεν προχώρησε κανένα έμβρυο;

Καλημέρα! Ναι 2 μηνες πριν ξεκινησω σε ενα απλό ελεγχο υπερηχου ειδε 2 ωάρια αλλα τότε ακόμα ετοιμάζαμε τον φάκελο για την επιτροπή (δε τα πήραμε για να τα δει ο εμβρυολογος και να ξέρει εαν ειναι καλα ή οχι). στον 1ο κύκλο που ξεκινήσαμε με τις ορμόνες δεν πηραμε περισσότερα απο 2 ωάρια και μονο 1 ώριμο το οποίο ηταν λίγο σνομπ και σνόμπαρε το σπερματοζώαριο 😂😂😂. Οι μονάδες που μου έδωσε ηταν χαμηλές αλλά υπάρχει λογική εξηγηση αφου είμαι μικροκαμωμένη γενικά οποτε ο γιατρός πηρε υπόψην και την υγεία μου και μετα ενα καλο αποτελέσμα. Οπότε θα δοκιμάσω καποιες βιταμίνες/φαρμακα για να φτιάξουμε τη ποιότητα των ωαρίων για αρχή και αυτό το μηνά θα το πάμε σε φυσικό κυκλο να παρουμε 1 ή 2 . Αν δεν εχουμε καλά αποτελέσματα θα ξανακάνουμε ενα κύκλο με ορμόνες με λιγο παραπανω δόση απο την 1η φορά. Ελπίζω να μη  σας μπέρδεψα ή να  μη σας κούρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...