Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κατοικίδια


Recommended Posts

Καλημέρα!Σκεφτόμαστε εδώ και καιρό να πάρουμε ένα κατοικίδιο(σκύλο ή γάτα).Εγω μεγάλωσα με σκυλάκι και το αγαπούσα πολύ.Ποια η γνώμη σας;Είναι καλό τα παιδιά να μεγαλώνουν με ένα ζωάκι ή φοβούμενοι την τρίχα κτλ θα πρεπει να τα αποφυγουμε;Ευχαριστω εκ των προτέ;) ρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thedi καλημέρα!Κατα την γνώμη μου δεν νομιζω να βλάψει ένα κατοικίδιο τα παιδιά σου..το αντίθετο μάλιστα..ένα σκυλάκι ή οτιδήποτε άλλο γινετε ο καλήτερος φίλος του παιδιού.Το μόνο που πρέπει να προσέξεις ειναι την υγιεινη!!Δηλαδή να είναι εμβολιασμένο το κατοικίδιο απαραίτητα!!!Και να τηρειτε τους κανόνες υγιεινής,όπως να πλένεις τα χέρια του παιδιού όταν έρχετε σε επαφή με το ζώο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,σιγουρα αν τελικα αποφαισουμε να αποκτησουμε κατοικιδιο θα ειναι εμβολιασμενο και εγω προσεκτικη με τα παιδια!(δηλ οπως ειπες καλο πλυσιμο των χεριων μετα την επαφη με το ζωο κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλα θα κανεις..ενα ζωακι στο σπιτι ειναι πολυ καλο για την ψυχολογια των παιδιων. Μεγαλωσα με ζωα και τα λατρευω. Εμαθα να τα σεβομαι και να τα φροντιζω. Σιγουρα και εμβολιασμενο να ειναι θα ερθουν τα παιδια σου σε επαφη με μικροβια αλλα αυτο ειναι καλο. Αποκτουν περισσοτερα αντισωματα και ειναι πιο ανθεκτικα. Φαντασου οτι εγω μεγαλωσα με στρατιες (μη εμβολιασμενων γατων,αδεσποτων για την ακριβεια) και δεν επαθα απολυτως τιποτα, ουτε τοξοπλασμα ουτε κατι αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thedi ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΣΚΥΛΑΚΙΑ.....

ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.... ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ: ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ.... ΝΑ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΕΥΘΥΝΕΣ.....(ΤΑΙΣΜΑ, ΒΟΛΤΑ, ΠΛΥΣΙΜΟ, ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΤΛ), ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΑΞΙΕΣ ΟΠΩΣ Η ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ Η ΠΙΣΤΗ Σ'ΑΥΤΗΝ, ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΥΦΛΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ "ΑΦΕΝΤΙΚΟ" ΤΟΥ, ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΜΙΑ "ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ" ΑΠΛΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Μ'ΕΝΑ ΚΟΥΝΗΜΑ ΟΥΡΑΣ,

ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ "ΡΟΛΟΥΣ" (ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΡΟΛΩΝ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ) Π.Χ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ Η ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΤΟΥΣ) ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΟΥΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ..... ΜΙΜΟΥΝΤΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ Ή ΗΡΩΕΣ ΒΑΠΤΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ "ΒΟΗΘΟ" ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΠΑΡΕΜΒΑΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΕΙΣ.....

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ..... ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ.....;):)

ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ (ΕΜΒΟΛΙΑ, ΠΛΥΣΙΜΟ, ΛΟΥΡΑΚΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΣΙΤΙΚΑ) ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....

ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.... ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΛΛΙΑΡΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΝΑ ΒΟΥΡΤΣΙΣΜΑ..... ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ..... ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΗΝ "ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ" ΕΝΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ....:P

ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΕΝΟΣ ΣΚΥΛΙΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΩΡΙΜΗ ΣΚΕΨΗ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.... ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΙ ΟΤΑΝ ΒΑΡΕΘΟΥΜΕ Η ΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ... ΤΟ ΠΕΤΑΜΕ.....:angry:

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..... ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση,πραγματικα με βοηθησατε πολυ!Ξερω ποση πολυ φροντιδα χρειαζεται ενα οποιοδηποτε κατοικιδιο γιατι μεγαλωσα με σκυλακι και ψαρακια.Εχω πολυ καλες αναμνησεις.Η σκυλιτσα μας ητανε μερος της οικογενειας μας.Θα ηθελα λοιπον ολα αυτα τα θετικα συναισθηματα να τα δωσω και στα παιδια μου,και να μεγαλωσουν με την αδολη αγαπη καποιου κατοικιδιου.Πραγματικα,μισω τους ανθρωπους που τα παρατανε στο δρομο:angry: Ευτυχως εγω δεν θα εχω προβλημα και στις καλοκαιρινες διακοπες γιατι εχουμε κηπο στο εξοχικο και θα μπορω να το παιρνω μαζι...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα ζωάκι και ιδιαίτερα σκυλάκι είναι η καλύτερη παρέα όχι μόνο για τα παιδιά αλλά και για τους ενήλικες! Εμένα η σκυλίτσα μου είναι η καλύτερη παρέα τώρα στην εγκυμοσύνη! Θα σου πρότεινα όπως είπε και η scarlet ένα όχι μαλλιαρό, γιατί θα γεμίζεις τρίχες και θέλει περισσότερη περιποίηση. Επίσης οι τρίχες καταπίνονται και δεν είναι ό,τι καλύτερο! Τα παιδιά που μεγαλώνουν με κατοικίδια και ιδιαίτερα σκύλους αναπτύσσουν την ηθική τους νοημοσύνη και έχουν καλύτερα αντισώματα κατά των αλλεργιών! Επίσης έχουν πάντοτε έναν φίλο για να λένε τα μυστικά τους και ό,τι τους απασχολεί! Αναμφίβολα ό,τι καλύτερο! Αστεία και χαριτωμένη ράτσα χωρίς πολλές απαιτήσεις, είναι τα ΣΙΧ-ΤΖΟΥ, βέβαια έχουν τρίχες αλλά είναι 2,5 κιλά! Χαριτωμένα και επίσης για διαμέρισμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω μεγάλωσα με πάρα πολλές γάτες. Δεν έπαθα τίποτα απολύτως. Ούτε αλλεργίες ούτε τοξόπλασμα. Βέβαια η υγιεινή τηρούνταν κατά γράμμα. Οι γατούλες μου είναι μέρος των πιο όμορφων αναμνήσεων που έχω από την παιδική μου ηλικία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ειχα τα παπαγαλακια μου.Αλλα καποια στιγμη αναγκαστικα να τα αποχωριστω επειδη το ενα αρρωστησε και ενω ρωτησαμε τον γιατρο,ο αντρας μου εκρινε οτι επρεπε να τα μεταφερουμε στο σπιτι της πεθερας μου,οπου και ειναι μεχρι τωρα.

το καλο ειναι οτι ειναι καλα και πηγαινουμε συχνα και τα βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena.

pisteuo oti einai arketa kalo na megalonoun ta paidia me zoa etsi oste na mathoun na min ta fovountai..arkei vevaia na tirountai oi kanones ugiinis kai na ginetai o aparaititos emvoliasmos etsi oste na apofeyxthei o opoiosdipote kindynos.

elpizo an voithisa, filakia:P

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1141794000_text_7365206c61747265756f207a6f69206d6f75212121.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΤΥΧΕΡΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ

ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΠΙΤΙΟΥ!ΕΠΙ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ,ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ!

ΒΕΒΑΙΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ- ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΤΑ "ΠΟΥΠΟΥ" ΤΟΥΣ, ΕΝΑ ΚΑΛΑΘΑΚΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΖΗΜΙΕΣ.

ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΥΘΥΝΕΣ-ΜΠΑΝΙΟ,ΦΡΟΝΤΙΔΑ, ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΛΠ ΟΠΟΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙΣ ΥΠ'ΟΨΗΝ ΣΟΥ! ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ-ΠΟΥ

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ...ΔΥΣΚΟΛΟ!)

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ -ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΖΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ!

ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΝΙΣΑΚΙ ΜΑΣ-1 ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ-ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εχουμε μπολικα κατοικιδια

ειμαστε κοινως ενα τρελαδικο

τα παιδια ναι μεν λατρευουν τα ζωακια

και κοινωνικοποιουνται πιο σωστα

συντροφια με ενα ζωο ΑΛΛΑ πολλες φορες

αθελα τους γινονται μικροι τυρρανοι:(

θελει διαρκη προσοχη και προσπαθεια

και να ειστε προετοιμασμενοι ολη η

οικογενεια για τον ερχομο ενος κουταβιου π.χ.

ωστε να μπορουν ολοι να συμμετεχουν,

αν ο συζυγος δεν ειναι συμφωνος 100% μην

το τολμησεις,καλο θα ειναι να γνωριζεις

οτι μπορεις να βασιστεις και σε καποιον αλλο μεσα

στο σπιτι για τις αναγκες του ζωου;)

εγω με τη νεα εγκυμοσυνη αναγκάστικα να

βγαλω εκτος σπιτιου τον γατουλη μας διοτι

τριχα γατας και μωρο στο μελλον μου ειναι

καπως:blush:

η σκυλιτσα μας βεβαια εχασε την παρεα της

αλλα τι να κανουμε.....

οσο για την επιλογη φυλης με χαρα μου να σε βοηθησω οταν χρειαστεις

μιας και εχω ενασχοληση με σκυλακια,και καποιες γνωσεις σχετικα με το τι ειναι καλυτερο για εντος σπιτιου με παιδακια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,αυτο το θέμα με δυσκολεύει πολυ το τελευταιο διάστημα... Εχουμε ένα σκυλάκι (μέσα στο σπίτι) εννοείται εμβολιασμένο και όλα τα συναφη,αλλα το θέμα είναι η τρίχα...πολυ τριχα όσο και να το χτενιζω...Και σκεφτομαι τώρα που θα έρθει το μωράκι μου τι θα κάνω? Επίσης ενω έχει το κρεββατάκι του,το βράδυ που πάμε για ύπνο ανεβαίνει στους καναπέδες... Και το τελευταίο είναι ότι είναι και ζηλιάρης... Δε νομίζω οτι θα έκανε ποτε κακό στο μώρο αλλα δε μπορω να είμαι και τελείως σιγουρη.Μεγάλο πρόβλημα.Τι συμβουλέυετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ειναι καποιας ρατσας το σκυλακι ή απλως ενα ημιαιμακι?

(ρωταω λογω της τριχας που ανεφερες),αν κουρευεται π.χ. ή οχι...

λοιπον:εγω εχω ενα μαλτεζακι το οποιο κι εγω

χτενιζω και περιποιουμαι πολυ,αφηνει πολυ λιγη τριχουλα

κατα διαστηματα αλλα αυτο μου φτανει και περισσευει ωστε

να ειμαι με το σκουπακι στο χερι:(

βεβαια χαλαλι της διοτι την λατρευουμε ολη η οικογενεια!

κι εμας ανεβαινει παντου και φυσικα κοιμαται στο κρεβατι

μας και μολις ξημερωσει παει στης κορης μου το κρεβατι και κοιμαται:P

δυστυχως ειναι οπως προειπα μια εννοια παραπανω,

ενα ωραιο κουρεματακι θα βοηθουσε πολυ στο να

περιοριστει το μαδημα,κι ας ανεβαινει στους καναπεδες σας,

επειτα το μωρο το ακουμπαμε παντου με πανα...και καθαριζουμε

συνεχως και σχολαστικα!

καλο θα ειναι να ερθουν απο την αρχη σκυλι και μωρο σε επαφη

για να μην υπαρξει ζηλεια για το μωρο και να μην απομονωνουμε

το σκυλι ποτε λογω του μωρου,διοτι ετσι θα εχουμε αρνητικο

αποτελεσμα....

για να το βλαψει ομως κι εγω το αποκλειω:) θα πρεπει να ειναι πολυ

κακος χαρακτηρας το σκυλι....

αυτα για αρχη...

αν σκεφτεις κατι αλλο εδω ειμαστε:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι κανις-τεριε κι εγω κι ο αντρας μου το λατρεύουμε. Είναι ισότιμο μέλος στην οικογένεια! Τωρα δε θέλω να το κουρέψω γιατι τρέμει απο το κρύο. Το καλοκαίρι είναι πάντα κουρεμένο. Θα ρωτήσω και τον κτηνίατρο.Eσυ Jolika την είχες στο σπίτι και όταν γεννήθηκε η κόρη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα και οχι κουρεμα τωρα χειμωνιατικα εννοειται

το καλοκαιρακι μονο,οποτε υπομονη..

η κορη μου ειναι ηδη 6 ετων,οταν γεννηθηκε

ειχα κι εγω ενα κανισακι το οποιο μετα απο

2 χρονια αναγκάστικα να χαρισω σε φιλικο σπιτι

διοτι μου δημιουργουσε σοβαρο προβλημα με το

μωρο ,οχι ζηλειες και τετοια,ηταν αρσενικο

και παρενοχλουσε με καβαλημα το μωρο,

περασα απιστευτα δυσκολους μηνες μεχρι που αποφασισα

οτι δεν παει αλλο, οσο και να το αγαπουσα,

και το μωρο φυσικα ξετρελενοταν μαζι του αλλα...:(

φυσικα δεν αντεξα χωρις σκυλακι για πολυ

μολις ξεπεταχτηκε η κορη μου αμεσως εκανα

κινηση:P

το σκυλακι μας τωρα ειναι 2 ετων,

ειναι κι εμας μελος της οικογενειας,

ειναι θυληκο και ειναι φοβερος

χαρακτηρας, αναμενω να το δω πως θα τα παει

με το νεο μωρο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο θα ειναι να ερθουν απο την αρχη σκυλι και μωρο σε επαφη

για να μην υπαρξει ζηλεια για το μωρο και να μην απομονωνουμε

το σκυλι ποτε λογω του μωρου,διοτι ετσι θα εχουμε αρνητικο

αποτελεσμα....

για να το βλαψει ομως κι εγω το αποκλειω θα πρεπει να ειναι πολυ

κακος χαρακτηρας το σκυλι....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!! ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ (ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ) ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ (Π.Χ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟ Σ'ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ Ή ΣΤΟ ΧΩΛ).... ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ (ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΦΟΒΙΑΚΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΥΤΟ... ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ).... ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΩΣ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΙ ΟΧΙ ΩΣ ΕΙΣΒΟΛΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ..... ΑΓΡΥΠΝΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ!!!!

ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΣΟΥΛΗΣΕΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΡΙΧΕΣ Κ.ΤΛ (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΥΦΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΘΑΡΖΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ) ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΗΔΗ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΒΙΑ=ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ!!!!!

ΕΓΩ ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.... ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ "ΠΑΡΑΒΓΑΙΝΕΙ" ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΤΑ 2 ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ..:P

ΚΙ ΑΣ ΝΙΚΗΣΕΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.....;) ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...