Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα μπορει να σας φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα θελλω να την κανω και να παρω απαντησεις στο θεμα αν οντως του καλοκαιρινους μηνες μειωνονται οι ελπιδες επιτυχιας εμφυτευσης απο προσπαθεια εξωσωματικης γονιμοποιησης η ειναι δικαιολογια που χρησιμοποιουν οι γιατροι και τα κεντρα λογο να μπανιαριστουν και αδειων να απολαυσουν τον ηλιο τη θαλλασα και το καλοκαιρι:confused:Γνωμες σας παρακαλω :shock:Ακουω πολλες γυναικες που το συζητανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούγεται κάτι τετοιο;; Καλά κάνεις και το θέτεις σαν θέμα...δεν το είχα υπόψη μου..! Δηλ υπαρχει περιπτωση η ζεστη οντως να επηρεαζει τη διαδικασια...;; Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο γιατί σκοπεύω να κανω φυσικους κύκλους για τους επόμενους 5-6 μηνες. Εννοείται ότι αν η ωοληψια πέσει μεσα στο 15αυγουστο δε θα μπορέσει να γίνει, ομως φανταζομαι πως τα υπολοιπο καλοκαιρι θα εξελιχθουν ολα οπως πρεπει. Παντως εχω την εντυπωση πως οι γυναικολογοι ειναι φοβερα εργασιομανεις και εκτος από 5-6 μερες κάθε καλοκαίρι, δεν κανουν διακοπες. Τι να πω..Θα το ψαξω λιγο παραπανω και ότι μάθω θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ίσα ίσα εγώ ξέρω ότι η ζέστη αυξάνει τις πιθανότητες της εμφύτευσης. Η εμφύτευση είναι άσχετη από την εξωσωματική, η δουλειά των γιατρών σταματάει με την εμβρυομεταφορα. Τι αυτό το καλοκαίρι αυξάνονται και οι εγκυμοσύνες! Το χειμώνα σου λένε κάτσε μέσα στη ζέστη αν το σκεφτείς! Όσο για τα κέντρα φαντάζομαι κλείνουν 1 με 15 Αυγουστου όπως και οι επιχειρήσεις. Αντίστοιχα στις γιορτές 23 Δεκεμβρίου με 2 Ιανουαρίου. Άντε να χάσεις δηλαδη έναν κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω καθολου ιδεα γι'αυτο και η ερωτηση δεν μου εκατσε και εμενα καλα στ'αυτια αλλα το μουρμουρανε συνεχεια και πολλες τωρα αν ισχυει η οχι ποιος ξερει εγω ειχα κανει παλιοτερα καλοκαιρι τωρα τι να πω και ειπα αν ξεμπερδευα με αιματολογο και προλαβαινα τον κυκλο να εκανα ιουνιο παντως ο γιατρος μου εμενα δεν μου εχει πει κατι τετοιο μαλλον κολπα των ιδιωτικων κεντρων θα ναι τι καλοκαιρι και χειμωνες δεν πιανουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δεν εχω καθολου ιδεα γι'αυτο και η ερωτηση δεν μου εκατσε και εμενα καλα στ'αυτια αλλα το μουρμουρανε συνεχεια και πολλες τωρα αν ισχυει η οχι ποιος ξερει εγω ειχα κανει παλιοτερα καλοκαιρι τωρα τι να πω και ειπα αν ξεμπερδευα με αιματολογο και προλαβαινα τον κυκλο να εκανα ιουνιο παντως ο γιατρος μου εμενα δεν μου εχει πει κατι τετοιο μαλλον κολπα των ιδιωτικων κεντρων θα ναι τι καλοκαιρι και χειμωνες δεν πιανουν

http://www.naftemporiki.gr/mobile/story/1130726

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το καλοκαίρι έχουμε τις περισσότερες εγκυμοσύνες λόγω ηλιοθεραπείας και κατακόρυφης αύξησης της βιταμινης d στο σώμα μας, η έλλειψη της οποίας είναι ύποπτη για υπογονιμοτητα. Εγώ προσωπικά έμεινα έγκυος Οκτώβριο μετά από 2 χρόνια προσπαθειών. Να σημειώσω ότι είχα 4 χρόνια να κάνω μπάνια και πέρυσι που έκανα επιτέλους εντατικά έμεινα έγκυος... Εε τυχαίο?? Μήπως τα κέντρα σας το λένε γιατί φοβούνται ότι θα μείνετε φυσιολογικά και θα χάσουν τα λεφτακια τους??? Λέω τώρα εγώ ή πονηρή.... Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια το καλοκαίρι έχουμε τις περισσότερες εγκυμοσύνες λόγω ηλιοθεραπείας και κατακόρυφης αύξησης της βιταμινης d στο σώμα μας, η έλλειψη της οποίας είναι ύποπτη για υπογονιμοτητα. Εγώ προσωπικά έμεινα έγκυος Οκτώβριο μετά από 2 χρόνια προσπαθειών. Να σημειώσω ότι είχα 4 χρόνια να κάνω μπάνια και πέρυσι που έκανα επιτέλους εντατικά έμεινα έγκυος... Εε τυχαίο?? Μήπως τα κέντρα σας το λένε γιατί φοβούνται ότι θα μείνετε φυσιολογικά και θα χάσουν τα λεφτακια τους??? Λέω τώρα εγώ ή πονηρή.... Χαχα

Εισαι μια αλεπου πονηρη αλεπου αχαχα,εγω αν τελειωσω πρωτα ο Θεος οτι μηνα πεσει θα την κανω εμενα προσωπικα οτι φαγαν μου φαγαν δεν υπαρχουν αλλα.απλα ρωταμε να δουμε τι γινετε και να αποκλεισουμε εστω και καποια μικρη πιθανοτητα που μπορει να συμβαλει στην αποτυχια τελος παντων ο δικος μου δεν μου ειχε αναφερει τετοιες σαχλαμαρες γιατι μαλλον ετσι επροκειτο και οχι απο γιατρους αλλα απο κοσμο που σπουδασε ιατρικη για να κονομαει και οχι να βοηθαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την εξωσωματικη δεν γνωριζω..αυτο που ξερω ειναι οτι λογω χαλατωσης ζεστες μερες κτλ οι φυσικες κυησεις ειναι μεγαλυτερες σε αριθμο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αυτο που ξέρω ειναι οτι το καλοκαιρι μια γυναικα παιρνει αρκετη βιταμινη D απο τον ηλιο που αν προσπαθει να κανει παιδι βοηθαει στην εμφυτευση..οσο για τις εξωσωματικες ισως το λενε επειδη πολλες κοπελες στο 1ο τριμηνο πρεπει να αποφευγουν θαλασσα  μικροβια κτλ.? δεν νομιζω παντως οτι υπαρχει τετοιος περιορισμος ..μια γυναικα μπορει να μεινει εγκυος ολου ς τους μηνες του χρονου ειτε φυσιολογικα ειτε εξωσωματικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...