Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΙΜΑΙ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ DOPPLER.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑ ΕΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΞΑΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 28/01 ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΥΤΟ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ(ΑΥΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ) ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ DOPPLER ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ.

ΠΑΡΟΛ' ΑΥΤΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ;;ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΛΕΤΕ;;ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ;;ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΔΙΟΤΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΠΙΤΥΧΩΣ.ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ;;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ντοπλερ γινετε γυρω στη 36 -37 εβδομαδα και κανονικα θεωρειτε απαραιτητος αλλα επειδη οι περισσοτεροι γιατροι εχουν τα μηχανηματα στα ιατρεια τους τΑα κανουν εκει. Λοιπον το συγκεκριμενο υπερηχο ειναι βασικο γιατι δειχνει την ωριμοτητα του πλακουντα οπως επισης αν το μωρο εχει τυλιχτει στο πλακουντα την αιματωση του εγκεφαλου και αλλα πολλα .Περιμενε μπορει να σε στειλει αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΩΡΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ,Α!!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ"ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ".........ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ...........ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ανθη!

Ο γιατρος μου με παρακολουθει με το doppler απο την 30η εβδομαδα και θα συνεχισει να με παρακολουθει με αυτο εως το τελος.Ειμαι στην 35η τωρα και εχω κανει ηδη 3 φορες.

Αν θυμαμαι καλα και στον β'επιπεδου ειχε χρησιμοποιησει το doppler.

Σε μενα χρειαστηκε γιατι η μπεμπα μου ειναι αδυνατουλα και δεν περνει ευκολα βαρος.Ετσι λοιπον ανακαλυψαμε οτι καπου εχει μπλεχτει με τον λωρο και την παρακολουθουμε με το doppler.

Ξερω κοπελες ομως που δεν εχουν κανει καθολου.Φανταζομαι πως ο γιατρος σου θα σου προτεινε να το κανεις αν συνετρεχε σοβαρος λογος.

Παντωσ εγω δεν χρειαζεται να τρεχω σε αλλα κεντρα γιατι εχει τα μηχανηματα ο γιατρος μου οποτε δεν δινω και παραπανω χρηματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή καλησπέρα!εγω ειμαι στην 29η εβδ και έχω τον ιδιο προβληματισμο με σένα.Ο γιατρος μου δεν μου έχει αναφέρει ακόμα τιποτα.Απ ότι έχω καταλάβει απο συζήτησεις εδώ εξαρτάται απο τον γιατρό..Αλλοι θεωρουν την εξέταση απαραίτητη και άλλοι όχι:dry: :dry: Σιγουρα δεν ειναι και η καλήτερη απάντηση αλλα έτσι ειναι.Εγω πάντως θα την ζητήσω στο γιατρό να μου την κάνει να ειμαι καλυμένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτησα κάποια φίλη μαία και μου έδωσε ένα βιβλίο που είχαν στη σχολή. Εκεί λοιπόν αναφέρει ότι το doppler είναι καλό να γίνεται ακόμη και αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα συγκεκριμένο. Ειδικά συνίσταται έπειτα από την 33 εβδομάδα καθώς εκεί ο πλακούντας έχει πια την οριστική του θέση, το μωρό επίσης, φαίνεται όλη η βιοφυσική λειτουργία του μωρού. Βέβαια και εγώ ξέρω ότι δεν κρίνεται απαραίτητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den kserw pos skeutonte oi giatroi .egw apo thn arxh ths egymosinhs mou kanw uperixous sto attiko kai kathe fora kanoun dopler ma kathe fora .ekana kai ton kanoniko dopler thn prokathorismenh eudomada.kai gia na prolabw na mhn skeutite oti mporei na uphrxe logos sas apantw apolitos kanenas ,doksa ton theo ola pane kala apo thn arxh kai euxome na shnexisoun etsi .pantos an den to paratirousa egw sto xarti den tha to mathena oti mou to kanane kathe fora ,den to lene aparetita kai den einai kati pou to katalabeneis pote to kanoun .pantos gia mena einai polu basiko na parakolouthite h egumosinh me dopler kathe fora giati aisthanome oti me prosexan prin dimiourgithei kapoio problima h na to prolaboun sthn arxh kai oxi otan tha einai arga.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

den kserw pos skeutonte oi giatroi .egw apo thn arxh ths egymosinhs mou kanw uperixous sto attiko kai kathe fora kanoun dopler ma kathe fora .ekana kai ton kanoniko dopler thn prokathorismenh eudomada.kai gia na prolabw na mhn skeutite oti mporei na uphrxe logos sas apantw apolitos kanenas ,doksa ton theo ola pane kala apo thn arxh kai euxome na shnexisoun etsi .pantos an den to paratirousa egw sto xarti den tha to mathena oti mou to kanane kathe fora ,den to lene aparetita kai den einai kati pou to katalabeneis pote to kanoun .pantos gia mena einai polu basiko na parakolouthite h egumosinh me dopler kathe fora giati aisthanome oti me prosexan prin dimiourgithei kapoio problima h na to prolaboun sthn arxh kai oxi otan tha einai arga.

Αφροδίτη μου, καιρό έχω να σε πετύχω μέσα... Εύχομαι να έχεις μία καταπληκτική χρονιά και με το καλό να δεχτείς το μπεμπάκι σου!!! ;) Καλό υπόλοιπο κοπέλα μου και όλα καλά να πάνε... Υποθέτω ότι μιλάς ακόμη με την Αγγελική... Μετέφερέ της τα φιλιά μου και τις ευχές μου κι ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά και με κείνη!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΚΤΕΝΕΣΤΕΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΑ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΩΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΗΝ ΠΗΡΑ ΧΑΜΠΑΡΙ;;ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...