Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΗΗΗΗ?????????


stavroulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχ κοριτσακι μου..αυτα διαβάζω και λεω ΗΡΕΜΗΣΕ!!!ειδα και στο άλλο θέμα τι εχετε γράψει τα κοριτσια,η μια μονοκερο μήτρα..εσυ με τα προσπερματικα..και γω ψάχνω ακομα να βρω γιατι δεν εχω μείνει ΠΟΤΕ έγκυος χωρις κάποιο εμφανή λόγο ουτε απο μέρους μου ουτε απο μέρους του καλού μου..εχουμε τρια χρονια ελεύθερες επαφες,και αφου δεν προκύψει τιποτα αρχίσαμε να κανουμε εξετάσεις..τελος του 16 ειπα στον γιατρό μου πως θελω να κανουμε κατι να το βοηθήσουμε..και ετσι μου έδωσε χαπια και ενέσεις και κάναμε πρόκληση ωοθυλακιορηξιας για να ναι πιο ελεγχόμενα τα πράγματα αφου ειχα στενή παρακολούθηση..ειχα φτιάξει 4 ωοθηλακια,κάναμε μια ένεση και ειχαμε συγκεκριμένες μερες επαφή..μετα απο μερικές μερες άρχισα να χω υπνηλία και τρελή κόπωση..απίστευτη δυσκοιλιότητα και φούσκωμα..το στήθος μου εν μπορούσα να το ακουμπήσω..ελεγα ειναι που την προγεστερονη που μου την ξεκίνησε κατευθείαν μετα..Πέμπτη ειχα να παω για χοριακη..Δευτέρα μου σταματησαν ολα όσα ένιωθα..και τελικά η χοριακη βγηκε αρνητικη..Ακομη δεν μπορω να καταλαβω γιατι ένιωθα ολα αυτα και σταματησαν ξαφνικά,αφου τα φαρμακα(που φανταζομουν οτι τα προκαλούσαν )τα σταματησα η Πέμπτη που κανα την χοριακη..απο τοτε εκανα αλλη μια προσπάθεια  με χαπια και παρακολουθηση και εδω και δυο μηνες σταματησα τα παντα..ηθελα χρόνο να ηρεμήσω και να εκπαιδευσω τον εαυτο μου,να μην περιμένει τιποτα..

την παρασκευη εχετε ραντεβού??

Εαν εχεις πιστη ολα θα γινουν μη τα παρατας!!!Εμεις οι γυναικες εχουμε απιστευτη δυναμη!!!!!Και οχι αγχος ειναι οτι χειροτερο!Εχω ραντεβου την Τριτη 9/5....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Εαν εχεις πιστη ολα θα γινουν μη τα παρατας!!!Εμεις οι γυναικες εχουμε απιστευτη δυναμη!!!!!Και οχι αγχος ειναι οτι χειροτερο!Εχω ραντεβου την Τριτη 9/5....

Καλη επιτυχία..ολα να πανε καλα κοπελα μου!!ευχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλη επιτυχία..ολα να πανε καλα κοπελα μου!!ευχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις..

 

Και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου και συντομα ενα θετικο τεστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου και συντομα ενα θετικο τεστ!!!

Να σαι καλα γλυκια μου!!απο το στομα σου και στου θεού το αυτί!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα....μια ερωτηση θα ηθελα να κανω ακομη!το ρεψιμο συγνωμη για τη φραση ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης;;εχει τυχει σε καμια...γιατι εχω αναγουλα και πολυ ρεψιμο.ακουγεται αηδιαστικο συγνωμη!ευχαριστω και συγνωμη που σας ζαλιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2017 at 0:17 ΜΜ, ο/η Aggeliki.D είπε:

Εαν εχεις πιστη ολα θα γινουν μη τα παρατας!!!Εμεις οι γυναικες εχουμε απιστευτη δυναμη!!!!!Και οχι αγχος ειναι οτι χειροτερο!Εχω ραντεβου την Τριτη 9/5....

Μπραβο!!!Να πανε ολα καλα και να κρατησεις σε λιγο καιρο το μωρακι σου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Μπραβο!!!Να πανε ολα καλα και να κρατησεις σε λιγο καιρο το μωρακι σου!!!!

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!Μακαρι να ειναι ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μαγκι30 είπε:

κοριτσακια μου καλημερα....μια ερωτηση θα ηθελα να κανω ακομη!το ρεψιμο συγνωμη για τη φραση ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης;;εχει τυχει σε καμια...γιατι εχω αναγουλα και πολυ ρεψιμο.ακουγεται αηδιαστικο συγνωμη!ευχαριστω και συγνωμη που σας ζαλιζω.

Εγω  ειχα και αναγουλα κ ρεψιμο τις πρωτες εβδομαδεςς!!Δεν ειναι ομως απαραιτητα συμπτωμα εγκυμοσυνης...εγω π.χ κ πριν μεινω εγκυος ειχα αναγουλες ρεψιματα τασεις για εμετο απο το αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικη μου εισαι ο σωτηρας μου!Καταρχην σε ευχαριστω πολυ που ανταποκρινεσαι στις ερωτησεις μου...Εγω η αληθεια ειναι οτι αυτο πρωτη φορα το αντιμετωπιζω.Σημερα να καταλαβεις εφαγα το πρωι δυο κουλουρια θεσ/νικης και ρευομουνα λες και εφαγα πιτογυρα!Επισης αναγουλιασα με την οδοντοκρεμα και με αλλες μυρωδιτσες σημερα..και τελος πολλα αερια!τι να πω μπορει να ειναι και μενα απο το αγχος μου....παντως σε ευχαριστω και παλι που μου λεινεις τις αποριες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Aγγελικη μου εισαι ο σωτηρας μου!Καταρχην σε ευχαριστω πολυ που ανταποκρινεσαι στις ερωτησεις μου...Εγω η αληθεια ειναι οτι αυτο πρωτη φορα το αντιμετωπιζω.Σημερα να καταλαβεις εφαγα το πρωι δυο κουλουρια θεσ/νικης και ρευομουνα λες και εφαγα πιτογυρα!Επισης αναγουλιασα με την οδοντοκρεμα και με αλλες μυρωδιτσες σημερα..και τελος πολλα αερια!τι να πω μπορει να ειναι και μενα απο το αγχος μου....παντως σε ευχαριστω και παλι που μου λεινεις τις αποριες μου.

Τιποτα τι με ευχαρηστεις;Γι'αυτο ειμαστε εδω η μια να στηριζει την αλλη!!!!Ποτε περιμενεις να αδιαθετησεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικα τον προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 06/04..συμφωνα με την εφαρμογη που εχω στο κινητο μου λεει στις 08/05 οτι ειναι η πρωτη μερα...αλλα με τον κυκλο που εχω ουτε εγω ξερω!Κανονικα πως το υπολογιζεις...06/04 με 06/05;;;αν ναι σημερα πρεπει να αδιαθετησω...δεν ξερω ρε αγγελικη μου ειναι να σε πιανει τρελα με τον κυκλο μου πραγματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαγκι30 είπε:

Κανονικα τον προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 06/04..συμφωνα με την εφαρμογη που εχω στο κινητο μου λεει στις 08/05 οτι ειναι η πρωτη μερα...αλλα με τον κυκλο που εχω ουτε εγω ξερω!Κανονικα πως το υπολογιζεις...06/04 με 06/05;;;αν ναι σημερα πρεπει να αδιαθετησω...δεν ξερω ρε αγγελικη μου ειναι να σε πιανει τρελα με τον κυκλο μου πραγματικα!

Και μενα ο κυκλος μου αστατος ηταν ποτε δεν υπολογιζα σωστα και ποτε δε μου ερχοντουσαν βαση της εφαρμογης του κινητου...το 6/4 με 6/5 ειναι κυκλος 30 ηνερων...εαν η εφαρμογη σου λεει 8/5 τοτε εχεις σημειωσει πως εχεις κυκλο 32 ημερων....κανε λιγο υπομονη κ πηγαινε τη δευτερα το πρωι να κανεις μια χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαγκι30 είπε:

Αυτο λεω να κανω και γω να δουμε τι θα δουμε!Μπορει να ειναι και συμπτωματα της αναμονης και του αγχους!τι να πω!

Λιγο υπομονη και δευτερα πρωι θα ξερεις!!!Ευχομαι μια μεγακη χοριακη....καθ εγω τελικα τη Δευτερα θα παω στο γιατρο κ εχω πολυ αγχος γιατι πριν 3 εβδομαδες που ειχα παει ειχαμε δει μονο σακο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να δω και γω μια αυξημενη χοριακη...θα σαι το γουρι μου!Οσο για σενα να μην ανησυχεις καθολου.Ολα καλα θα πανε και θα δεις και την κουκιδιτσα σου..Δοξα το Θεο.ραντεβου εδω την δευτερα να πουμε τα νεα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαγκι30 είπε:

Μακαρι να δω και γω μια αυξημενη χοριακη...θα σαι το γουρι μου!Οσο για σενα να μην ανησυχεις καθολου.Ολα καλα θα πανε και θα δεις και την κουκιδιτσα σου..Δοξα το Θεο.ραντεβου εδω την δευτερα να πουμε τα νεα μας.

Στο ευχομαι μεσα  απο τη καρδια μου,προσπαθουσα κ εγω καποτε να κανω παιδακι κ καταλαβαινω την αγωνια σου....να ξερεις πως το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος για να μεινεις εγκυουλα!!!Φυσικα ραντεβου τη Δευτερα για τα νεα μας!!!Ευχομαι τα νεα σου να ειναι ευχαριστα!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοριτσια μου σας το ευχομαι ολοψυχα Μαγκι μου ελπιζω μια τεραστια χοριακη να χεις,Αγγελικη μου τις καλυτερες ευχες για να δεις το εμβρυακι σου,σας στελνω την θετικη μου ενεργεια και απο μια μεγαλη αγκαλια με ευχαριστα νεα σας περιμενω[smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Στο ευχομαι μεσα  απο τη καρδια μου,προσπαθουσα κ εγω καποτε να κανω παιδακι κ καταλαβαινω την αγωνια σου....να ξερεις πως το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος για να μεινεις εγκυουλα!!!Φυσικα ραντεβου τη Δευτερα για τα νεα μας!!!Ευχομαι τα νεα σου να ειναι ευχαριστα!!!❤

Τη θετικη σκεψη και απο μενα!!!!Με ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Τη θετικη σκεψη και απο μενα!!!!Με ευχαριστα νεα!

Και εσυ Αθηνα μου που εισαι σε αναμονη χοριακης ευχη για σενα κανω με ενα νουμερο μεγαλο την ΚΑΛΗΜΕΡΑ μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και εσυ Αθηνα μου που εισαι σε αναμονη χοριακης ευχη για σενα κανω με ενα νουμερο μεγαλο την ΚΑΛΗΜΕΡΑ μου!!!!

Καρεν μου !!!!!Μου εφτιαξες ποιηματακι!!Ευχαριστω πολυ πολυ!!!Και για σενα οτι καλυτερο!!!!!!!!

:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε πολυ αθηνα και καρεν!ο Θεος μαζι μας κοριτσια μου ομορφα...αυτος ξερει.Ολες οι γυναινες να νιωσουνε αυτο το θαυμα...με υγεια.Η θετικη σας σκεψη να ναι το γουρι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Μαγκι30 είπε:

Ευχαριστουμε πολυ αθηνα και καρεν!ο Θεος μαζι μας κοριτσια μου ομορφα...αυτος ξερει.Ολες οι γυναινες να νιωσουνε αυτο το θαυμα...με υγεια.Η θετικη σας σκεψη να ναι το γουρι μας!

Παμε κοριτσια δυνατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
    • Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 
    • 12 κορμάκια πήρα. 10 0-3 και 2 newborn.    φορμάκια πήρα 5 κοντομάνικα Και 10 μακρυμάνικο.   Τωρα δεν ξερω. Πρεπει να παρω κι Αλλα newborn; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...