Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χρειάζομαι τη φαντασία και τη δημιουργικότητά σας!


Σισσιώ

Recommended Posts

Αποφασίσαμε να βαφτίσουμε τη μικρή μας με τα ονόματα των γιαγιάδων της, δηλαδή Χραλαμπία-Αικατερίνη. Ποιά απο σας, κορίτσια, μπορεί να μου βρει ένα ονομά που να περιλαμβάνει και τα δύο βαπτιστικά;;;

Το να την φωνάζουμε με το ένα ή το άλλο απορρίπτεται!!

Έχετε φαντασία;; Κάτι έχω στο μυαλό μου, αλλά θα σας το αφήσω για το τέλος.:unsure: :unsure: :unsure: Περιμένω ιδέες! :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπαζοκεφαλια μας εβαλες Σισσιω μου, δεν νομιζω να μπορεις να βγαλεις ονομα που να δειχνει και να 2 ονοματα. Η apis σου δωσε τις καλυτερες λυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω... :( Αλλά κουράστηκα να σκέφτομαι μόνη μου και είπα να... χώσω και εσάς! :) Η βάφτιση θα γίνει τον Ιούλιο, αλλά μου έχει κολλήσει να βρώ όνομα. Σκεφτείτε πληηηηζζ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Χαριτίνη;;;Αυτο μου ήρθε στο μυαλο Σίσυ μου!Δύσκολος συνδιασμός!

Και εγώ αυτό έχω σκεφτεί αλλά υπάρχει Οσία με αυτό το όνομα! Κάτι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Απ το Χαραλαμπία ειναι ωραιο και το Μπία..αλλα δεν μπορώ να φτιάξω συνδιασμό..

Μπία;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: Ααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!! :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Με τίποτα!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρίνια;

Αν θες να βρεις ονομα οσιας τοτε το ονομα που θα βρεις δεν θα ειναι απο αυτα τα δυο που επιλεξατε:(

Στην εκκλησια μπορεις να πεις ολα τα παραπανω και ας μην υπαρχει αντιστοιχη οσια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Χαρίνια;

Αν θες να βρεις ονομα οσιας τοτε το ονομα που θα βρεις δεν θα ειναι απο αυτα τα δυο που επιλεξατε:(

Στην εκκλησια μπορεις να πεις ολα τα παραπανω και ας μην υπαρχει αντιστοιχη οσια:)

Το ξέρω αυτό και όχι δε θέλω να βρω όνομα Οσίας. Απλά ανέφερα οτι το Χαριτίνη είναι αυτούσιο όνομα και οτι υπάρχει Οσία Χαριτίνη. Απλά ψάχνω έναν ωραίο συνδυασμό των 2 ονομάτων ;) Υπάρχει;; :unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑ Δεν ηξερα οτι η Χαριτινη ειναι οσια Νομισα οτι προκυπτει απο το ΧΑρουλα+αθηνα

Αιλαμπια;

Λαμπιρινη ή Λαμπερινη

Λαρινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ......!

ΩΡΑΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ..:(

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ.."ΛΑΜΠΡΙΝΗ" 'Η ΤΟ "ΧΑΡΑ" (ΕΤΣΙ ΣΚΕΤΟ)

ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ ΜΗ ΣΚΑΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΩΡΑ.ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα τι να πω και εγω!!Πολυ δυσκολα μαςς βαζεις.........Εγω σκεφτικα το Λαμπιαίκα.:ohmy: Τωρα τι να πω!!!Αλλα οπως ειπε και η Φανη μην καθεσε και σκας για το ονομα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! :)

Κι εγώ σκέφτηκα το Χαρίνα, αλλά είδα ότι το'χει γράψει η φίλη apis.

Από έναν τελείως ελεύθερο αναγραμματισμό :P βγαίνει το Μπιάνκα! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy...... ΚΑΛΑ ΡΕ ΟΡΓΙΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Ο ΣΥΝΕΙΡΜΟΣ!!!!!!!!:P

ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ.....:side:

ΠΑΝΤΩΣ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΠΙΑΝΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ "ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ" ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ....:laugh: ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ......ΠΩΣ??????:silly: "ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ....ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ (ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ(ΚΑΤΕΡΙΝΑ).... ΤΑ ΘΕΤΟΥΜΕ ΕΙΣ ΤΗΝ ΝΙΟΣΤΗ (ΤΟ -Ν- ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ)....ΤΑ ΧΤΥΠΑΜΕ ΣΤΟ ΜΙΞΕΡ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΗΣ ΡΟΥΛΑΣ, ΤΗΝ ΦΑΕΙΝΗ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΑΠΟ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΙ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ" :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΥΟ ΤΙΝΑ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.... Ή ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Ή ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΑΛΛΑΓΗΣ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΣΤΑ 18 ΤΗΣ... ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά όντως είναι δύσκολο να συνδυαστούν. νόμιζα οτι εγώ δε μπορούσα να βρώ κάτι και πάντα κατέληγα στο Χαριτίνα. Δεν έχουμε πρόβλημα με τις γιαγιάδες, οι οποίες λένε να βγάλουμε όπως θέλουμε τη μικρή γιατί και η πεθερά μου και η μαμά μου λένε πως δεν τους αρέσουν τα ονόματα τους, αλλά ο άντρας μου ούτε να ακούσει δε θέλει για άσχετο όνομα. Τελικά ο συντηριτισμός δεν είναι θέμα ηλικίας... Μου φαίνεται πως θα την φωνάζω τελικά Έλλη που μου αρέσει και ας την βαπτίσει όπως θέλει στα χαρτιά!! Πάντως το Χαριτίνα δεν είναι άσχημο... Τί λέτε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω ειναι το πρωτο που σου ειπα..... και μου αρεσει παρα πολυ!!!

Ακομα περισσοτερο ομως μου αρεσε η λυση που βρηκες.... Ελλη...... χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ μου και εγω χωρις να κοιταξω τις απαντησεις των κοριτσιων σκεφτηκα το Χαρίνα.Ειναι ομορφο και ασυνηθιστο ονομα.Αλλα,και το Ελλη ωραιο ειναι.Δηλαδη δεν πιστευω ποτε κανενας να ρωτησει την κορουλα σας απο που βγαινει.Αν θελεις παντως την αποψη μου,εγω θα χρησιμοποιουσα μονο το Αικατερινη,και θα το εκανα Κατια,ενα πολυ ωραιο και παιχνιδιαρικο ονομα.Σκεψου και αυτη την εκδοχη και ...σερβιρε τη σιγα σιγα στον αντρουλη σου!Φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό θα ήταν αυτό μιας και μου αρέσει και μένα σαν όνομα, αλλά μια τέτοια προοπτική απορρίπτεται εκ των προτέρων... Κανένα άλλο απο Αικατερίνη -Χαραλαμπία που να είναι ευηχο έχουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...