Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ


mpempe.Lili

Recommended Posts

Γεια σε ολους!!!

Ξερω ειμαι μικρη για να αγχωνομαι ομως ειναι κατι που θελω πολυ. ειμαι 21 και καταγωγομαι απο κρητη.

εχουμε αποφασισει εδω και ενα χρονο  να ολοκληροσουμε την οικογενεια μας με ενα μωρο.

προσπαθουμε αλλα καποιες φορες σταματαμε της προσπαθειες και λεμε οταν ειναι να ερθει θα ερθει. 

ομως δεν σας κρυβω οτι εγω στεναχωριεμαι δεν τολμω να το πω στον αντρα μου....

θελω αυτο το παιδι. και φοβαμαι.

γιατι ? γιατι η περιοδος μου εχει ''αλλαξει πολυ'' αργει...μια κραταει πολυ μια οχι(αυτη τη φορα και για πρωτη φορα ειχα σαν διαφανο αιμα δυο μερες ελαχιστο,μετα ειχε μια μερα κανονικη ροη και τελος)....δεν ειχα ποτε σταθερο κυκλο αλλα ηταν 26-28 ημερων...τωρα εχει παει 30.

το καλοκαιρι και συγκεκριμενα τον ιουνιο.. ειχα 15 μερες καθυστερηση. κανω β χοριακη βγηκε αρνητικη κανω 2 τεστ ενα θετικοτατο και ενα αρνητικο. ειχα τρελαθει. σαββατο απογευμα ο γιατρος μου ελειπε και εγω κυριακη ταξιδευα για τρικαλα. στο ταξιδι ειδα αιμα τρομοκρατηθηκα και μολις εφτασα μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειιπε να παω εκει σε εναν γιατρο να με κοιταξει.... πηγα...μου ειπε οτι δεν υπαρχειεγκυμοσυνη. επεσα απο το συνεφακι κοριτσια.... πληγωθηκα σιωπηλα. στο χαρτι που μου εδωσε φευγοντας....  εγραφε βιοχημικη κυηση. δεν με ενημερωσε ομως για τιποτα ειχα τρομαξει και δεν προσπαθησε να με καθησυχασει. δεν ξερω τωρα εαν ευθυνεται καπου και αυτο......

ο θεος να βαλει το χερι του.

ξερω πρεπει να παω στο γιατρο μου αλλα δεν τολμω. φοβαμαι για κυστη. μετα λεω μηπως ειναι τα κιλα η  να εμφανιστηκε θυροειδης . τι γνωμη σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρή και γλυκιά μου κοπέλα... 

πρωτα απ ολα πρεπει να ηρεμήσεις!

σε απασχολούν αρκετά!βελε μια σειρά και ολα θα πάνε καλα !το παρελθόν δεν αλλάζει αλλα στο μέλλον μπορουμε να βάλουμε το χεράκι μας! Με το να στενοχωριέσαι δεν θα βγει πουθενά ! 

Δεν υπαρχει λόγος να φοβάσαι για κάτι ! Κανε τις εξετασουλες σου να εισαι υγιής  συζήτησε με τον αντρουλι σου τις ανησυχείες σου (θα δεις πως θα νοιωθεις καλυτερα) και μετα με το θέλημα του θεού θα κρατήσετε το μωράκι σας! 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mpempe.Lili είπε:

Γεια σε ολους!!!

Ξερω ειμαι μικρη για να αγχωνομαι ομως ειναι κατι που θελω πολυ. ειμαι 21 και καταγωγομαι απο κρητη.

εχουμε αποφασισει εδω και ενα χρονο  να ολοκληροσουμε την οικογενεια μας με ενα μωρο.

προσπαθουμε αλλα καποιες φορες σταματαμε της προσπαθειες και λεμε οταν ειναι να ερθει θα ερθει. 

ομως δεν σας κρυβω οτι εγω στεναχωριεμαι δεν τολμω να το πω στον αντρα μου....

θελω αυτο το παιδι. και φοβαμαι.

γιατι ? γιατι η περιοδος μου εχει ''αλλαξει πολυ'' αργει...μια κραταει πολυ μια οχι(αυτη τη φορα και για πρωτη φορα ειχα σαν διαφανο αιμα δυο μερες ελαχιστο,μετα ειχε μια μερα κανονικη ροη και τελος)....δεν ειχα ποτε σταθερο κυκλο αλλα ηταν 26-28 ημερων...τωρα εχει παει 30.

το καλοκαιρι και συγκεκριμενα τον ιουνιο.. ειχα 15 μερες καθυστερηση. κανω β χοριακη βγηκε αρνητικη κανω 2 τεστ ενα θετικοτατο και ενα αρνητικο. ειχα τρελαθει. σαββατο απογευμα ο γιατρος μου ελειπε και εγω κυριακη ταξιδευα για τρικαλα. στο ταξιδι ειδα αιμα τρομοκρατηθηκα και μολις εφτασα μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειιπε να παω εκει σε εναν γιατρο να με κοιταξει.... πηγα...μου ειπε οτι δεν υπαρχειεγκυμοσυνη. επεσα απο το συνεφακι κοριτσια.... πληγωθηκα σιωπηλα. στο χαρτι που μου εδωσε φευγοντας....  εγραφε βιοχημικη κυηση. δεν με ενημερωσε ομως για τιποτα ειχα τρομαξει και δεν προσπαθησε να με καθησυχασει. δεν ξερω τωρα εαν ευθυνεται καπου και αυτο......

ο θεος να βαλει το χερι του.

ξερω πρεπει να παω στο γιατρο μου αλλα δεν τολμω. φοβαμαι για κυστη. μετα λεω μηπως ειναι τα κιλα η  να εμφανιστηκε θυροειδης . τι γνωμη σας....

Γεια σου ! Ειχα και εγω μια βιοχημική κύηση και στεναχωρέθηκα πραγματικά παρα πολυ ! Εγω ειμαι 30  εσυ κανονικά δε θα έπρεπε να στεναχωριέσαι για τιποτα εισαι τόσο μικρή που εχεις παααρα πολυ χρόνο μπροστά σου !!  Η βιοχημική αν γίνει μια φορά οι γιατροί δε το ψάχνουν περισσότερο , πρόκειται για τυχαίο γεγονός εκτός και αν επαναληφθεί . Μπορει να εχεις καμια αλλαγή στις ορμόνες που όμως στην ηλικία που ίσια σίγουρα δεν ειναι κάτι που δεν διορθώνεται !!! Ηρέμησε περνά καλα με οκ άντρα σου και αν περάσει ένας χρόνος και δεις οτι δεν έρχεται μωρακι πήγαινε να κανεις εξετάσουλες σου και μετα όλα θα γίνουν ! Παντως όπως τα. λες δε φαινεται να εχεις κάτι σοβαρό μπορει να επανέλθει η περίοδος της και μονη της .. καμια φορά  και εμείς την κανουμε με το άγχος κτλ να καθυστερεί .. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.

Πως όμως να μη τρελενοματρελαίνομαι έχοντας τέτοιο κύκλο δεν ξέρω καν ποτέ κάνω ωορρηξία. :-/ εχω μπερδευτεί πολύ η αλήθεια είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Προσπαθώ κι εγώ για μωράκι κ αν και τρίτο, ομολογώ πως έχω ξαφνιαστει με τον εαυτό μου κ την αγωνία που το περιμένω! Πρέπει όμως να χαλαρώσουμε! Στο ίντερνετ κυκλοφορούν διαφορά τεστακια ωορρηξίας. Μπορείς για αρχή να δοκιμάσεις αυτά για να ξέρεις ότι προσπαθείς τις σωστές μέρες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mpempe.Lili είπε:

Σας ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.

Πως όμως να μη τρελενοματρελαίνομαι έχοντας τέτοιο κύκλο δεν ξέρω καν ποτέ κάνω ωορρηξία. :-/ εχω μπερδευτεί πολύ η αλήθεια είναι. 

Καλησπερα..κοριτσακι μου καλως ηρθες και με το καλο να σου έρθει το μωράκι που τοσο ποθείς..Εγω απο προσωπική εμπειρία θα σου πω να προσπαθήσεις με νύχια και με δόντια να βρεις τρόπου να απασχολείς το μυαλουδάκι σου για να μην το σκέφτεσαι διαρκώς και αγχώνεσαι!!ακομα και την αλλαγή του κυκλου μπορει να την εχεις δημιουργήσει εσυ..το μυαλό μας και το άγχος μας δημιουργούν παρα πολλα πράγματα στον οργανισμό μας..Οπως σου συνέστησε και η φίλη πιο πάνω την ωορηξια σου μπορεις να την τσεκάρεις με τεστακια ωορρηξιας που ειναι πολυ οικονομικά και αξιόπιστα..Εγω θα σου προτινα για να χαλαρώσεις κιολας ακομα πιο πολυ και να σταματήσεις να σκέφτεσαι αρνητικά,να κανεις μια επίσκεψη στον γιατρό σου και να του πεις οτι θελετε να προσπαθήσετε για μωρο,και να σου γράψει ναι προγεννητικό ελεγχο(ετσι λέγεται το πακετο των εξετάσεων που γίνονται για να ελεγχθούν βασικα πράγματα στον οργανισμό μας) ετσι για να σου φυγει οτιδήποτε κακό απο το κεφάλι..τα τεστακια που χω δοκιμάσει οπως και πολλές αλλες κοπελες εδω ειναι αυτα..https://www.hometest.gr/el/test-oorixias/16-20-test-oorixias-5-test-egymosynis-se-tainies.html καλη συνεχεια κοπελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η mpempe.Lili είπε:

Γεια σε ολους!!!

Ξερω ειμαι μικρη για να αγχωνομαι ομως ειναι κατι που θελω πολυ. ειμαι 21 και καταγωγομαι απο κρητη.

εχουμε αποφασισει εδω και ενα χρονο  να ολοκληροσουμε την οικογενεια μας με ενα μωρο.

προσπαθουμε αλλα καποιες φορες σταματαμε της προσπαθειες και λεμε οταν ειναι να ερθει θα ερθει. 

ομως δεν σας κρυβω οτι εγω στεναχωριεμαι δεν τολμω να το πω στον αντρα μου....

θελω αυτο το παιδι. και φοβαμαι.

γιατι ? γιατι η περιοδος μου εχει ''αλλαξει πολυ'' αργει...μια κραταει πολυ μια οχι(αυτη τη φορα και για πρωτη φορα ειχα σαν διαφανο αιμα δυο μερες ελαχιστο,μετα ειχε μια μερα κανονικη ροη και τελος)....δεν ειχα ποτε σταθερο κυκλο αλλα ηταν 26-28 ημερων...τωρα εχει παει 30.

το καλοκαιρι και συγκεκριμενα τον ιουνιο.. ειχα 15 μερες καθυστερηση. κανω β χοριακη βγηκε αρνητικη κανω 2 τεστ ενα θετικοτατο και ενα αρνητικο. ειχα τρελαθει. σαββατο απογευμα ο γιατρος μου ελειπε και εγω κυριακη ταξιδευα για τρικαλα. στο ταξιδι ειδα αιμα τρομοκρατηθηκα και μολις εφτασα μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειιπε να παω εκει σε εναν γιατρο να με κοιταξει.... πηγα...μου ειπε οτι δεν υπαρχειεγκυμοσυνη. επεσα απο το συνεφακι κοριτσια.... πληγωθηκα σιωπηλα. στο χαρτι που μου εδωσε φευγοντας....  εγραφε βιοχημικη κυηση. δεν με ενημερωσε ομως για τιποτα ειχα τρομαξει και δεν προσπαθησε να με καθησυχασει. δεν ξερω τωρα εαν ευθυνεται καπου και αυτο......

ο θεος να βαλει το χερι του.

ξερω πρεπει να παω στο γιατρο μου αλλα δεν τολμω. φοβαμαι για κυστη. μετα λεω μηπως ειναι τα κιλα η  να εμφανιστηκε θυροειδης . τι γνωμη σας....

Καλησπερα κοπελα μου  αγαπάμε Κρήτη,λυπαμαι για την βιοχημικη σου,δεν υπαρχει λογος να φοβασαι λογου αστατης περιοδου πλεον στις μερες μας ολα αντιμετωπιζονται αρκει να τάνακαλυψουμε πολλες οι αιτιες για τις διαταραχες του κυκλου μας και εγω πιο παλιο δεν ειχα ποτε σταθερο κυκλο εκανε τα δικα του αλλα παντα μου ηταν πανω απο 21 και κατω απο 35 που εκει δεν εχουμε θεμα  μην ανγχωνεσαι και ταλαιπωρεις το μυαλουδακι σου αλλα για να σου φυγεις και οι ιδιεες και οι σκεψεις οι αρνητικες καλο ειναι να επισκεφτεις ενα γυναικολογο,καλα ο γιατρος σου δεν σε κουβεντιασε στο χαρτι ανακαλυψες οτι επροκειτο για βιοχημικη:confused:μπορει και να ηταν ενα τυχαιος γεγονος  και να μην ευθυνοταν πουθενα.Μη στεναχωριεσαι και να συζητας με τον αντρα σου καλο σου θα κανει  κακο δεν σου κανει παντως μη τα κρατας μεσα σου μαζι αποφασισατε να μεγαλωσετε την οικογενεια σας με την αποκτηση ενα μωρου και μαζι του θα μοιραζεσαι τους φοβους σου και τις ανυσηχιες σου.Να τολμησεις και να πας στο γιατρο σου το συντομοτερο για να καθυσηχασεις και απο τις ανησυχιες σου δεν κερδιζεις τιποτα με το να το αποφευγεις μη φοβασαι για κυστη πως σου μπηκε αυτη η ιδεα?Εγω παντως ειχα στα 20  μου μια κυστη την οποια και αφαιρεσα και δεν ειναι τιποτα ασε που πολλες με αγωγη τις αποροφαει ο οργανισμος ευχομαι να μην ειναι τιποτα και συντομα με το μωρακι σας αλλα απο καπου πρεπει να ξεκινησεις και πρωτα πρωτα απο το κυκλο σου που μας κανει νουμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλησπερα..κοριτσακι μου καλως ηρθες και με το καλο να σου έρθει το μωράκι που τοσο ποθείς..Εγω απο προσωπική εμπειρία θα σου πω να προσπαθήσεις με νύχια και με δόντια να βρεις τρόπου να απασχολείς το μυαλουδάκι σου για να μην το σκέφτεσαι διαρκώς και αγχώνεσαι!!ακομα και την αλλαγή του κυκλου μπορει να την εχεις δημιουργήσει εσυ..το μυαλό μας και το άγχος μας δημιουργούν παρα πολλα πράγματα στον οργανισμό μας..Οπως σου συνέστησε και η φίλη πιο πάνω την ωορηξια σου μπορεις να την τσεκάρεις με τεστακια ωορρηξιας που ειναι πολυ οικονομικά και αξιόπιστα..Εγω θα σου προτινα για να χαλαρώσεις κιολας ακομα πιο πολυ και να σταματήσεις να σκέφτεσαι αρνητικά,να κανεις μια επίσκεψη στον γιατρό σου και να του πεις οτι θελετε να προσπαθήσετε για μωρο,και να σου γράψει ναι προγεννητικό ελεγχο(ετσι λέγεται το πακετο των εξετάσεων που γίνονται για να ελεγχθούν βασικα πράγματα στον οργανισμό μας) ετσι για να σου φυγει οτιδήποτε κακό απο το κεφάλι..τα τεστακια που χω δοκιμάσει οπως και πολλές αλλες κοπελες εδω ειναι αυτα..https://www.hometest.gr/el/test-oorixias/16-20-test-oorixias-5-test-egymosynis-se-tainies.html καλη συνεχεια κοπελα μου!!!

Γεια σου κορίτσι μου....

Πριν μερικές μέρες είχα δει σε μια ομάδα ψάχνοντας ότι κάποιες κοπέλες πήραν αυτά τα τεστ και με προσπάθεια τα κατάφεραν. Τα παράγγειλα λοιπόν και τα παρέλαβα την Παρασκευή. Ελπίζω να βοηθήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karen μου Καλώς σας βρήκα.

Όταν είχα αυτή την καθυστέρηση τόσο ημερών και με ένα θετικό test η χαρά μου δεν λεγόταν. Ήταν Σάββατο και ο γιατρός έλειπε τον ειδοποιησα και μουείπε να είμαι προσεκτική εκείνες της μέρες είχαμε τελειώσει με τηνμετακόμιση είχα κουραστεί πάρα πολύ κοντά 1 μήνα. Σάββατο λοιπόνείχα το θετικόκαι Κυριακή ταξίδευα..Στο ταξίδι λοιπόν είδα αίμα αλλά όχι σαν το συνηθισμένο περιόδου τρόμαξα πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να πάω σε έναν γυναικολόγο εκεί να με κοιτάξει. Πήγα σε έναν αξιόλογο γυναικολόγο των Τρικάλων απ ότιμου είπαν.....Η απάντησα ήταν μόνο "δεν υπαρχειεγκυμοσυνη είσαι μια χαρα" φεύγοντας μου έδωσε τον υπέρηχο και έναν χαρτί με την γνωμάτευση που έγραφε βιοχημική κύηση. Ήθελα απλά να ανοίξει η γη. Πήγα σε έναν γιατρό του έδωσα τα χρήματα μου ήμουν φιλοξενούμενη σε εκείνη την πολύ και δεν μπήκε στο κόπο να μου πει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η mpempe.Lili είπε:

Γεια σου κορίτσι μου....

Πριν μερικές μέρες είχα δει σε μια ομάδα ψάχνοντας ότι κάποιες κοπέλες πήραν αυτά τα τεστ και με προσπάθεια τα κατάφεραν. Τα παράγγειλα λοιπόν και τα παρέλαβα την Παρασκευή. Ελπίζω να βοηθήσουν.

Ευχομαι να σε βοηθήσουν και να κρατάς σε ενα χρόνο απο σημερα το μωρο σου στην αγκαλίτσα σου!!!κανε τα τεστακια..αλλα χωρις άγχος όμως οκ??ουτως η άλλως επαφες πρεπει να εχουμε μερα παρα μερα!!οποτε ακομα κι αν δεν το τσεκάρεις και απλα περνάτε καλα..θα έρθει χωρις να το καταλάβεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η hazel είπε:

Καλησπέρα! Προσπαθώ κι εγώ για μωράκι κ αν και τρίτο, ομολογώ πως έχω ξαφνιαστει με τον εαυτό μου κ την αγωνία που το περιμένω! Πρέπει όμως να χαλαρώσουμε! Στο ίντερνετ κυκλοφορούν διαφορά τεστακια ωορρηξίας. Μπορείς για αρχή να δοκιμάσεις αυτά για να ξέρεις ότι προσπαθείς τις σωστές μέρες ?

Εύχομαι γλυκιά μου να γίνει το όνειρο μας πραγματικότητα και σε εμάς και σεόλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η mpempe.Lili είπε:

Karen μου Καλώς σας βρήκα.

Όταν είχα αυτή την καθυστέρηση τόσο ημερών και με ένα θετικό test η χαρά μου δεν λεγόταν. Ήταν Σάββατο και ο γιατρός έλειπε τον ειδοποιησα και μουείπε να είμαι προσεκτική εκείνες της μέρες είχαμε τελειώσει με τηνμετακόμιση είχα κουραστεί πάρα πολύ κοντά 1 μήνα. Σάββατο λοιπόνείχα το θετικόκαι Κυριακή ταξίδευα..Στο ταξίδι λοιπόν είδα αίμα αλλά όχι σαν το συνηθισμένο περιόδου τρόμαξα πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να πάω σε έναν γυναικολόγο εκεί να με κοιτάξει. Πήγα σε έναν αξιόλογο γυναικολόγο των Τρικάλων απ ότιμου είπαν.....Η απάντησα ήταν μόνο "δεν υπαρχειεγκυμοσυνη είσαι μια χαρα" φεύγοντας μου έδωσε τον υπέρηχο και έναν χαρτί με την γνωμάτευση που έγραφε βιοχημική κύηση. Ήθελα απλά να ανοίξει η γη. Πήγα σε έναν γιατρό του έδωσα τα χρήματα μου ήμουν φιλοξενούμενη σε εκείνη την πολύ και δεν μπήκε στο κόπο να μου πει τιποτα

Καλως ηρθες κοπελα μου!!!         Δηλαδή δεν ασχοληθηκε μαζι σου καθόλου ουτε καν να σε ενημερωσει πηρε το χρημα και αυτο ηταν ολο επειδη δεν σε ειχε μονιμη  τι κοσμος υπαρχει Θεε μου?Λυπηρο να γινονται τετοιοι ανθρωποι γιατροι.Ευχομαι να σου ειναι ολα καλα και να πραγματοπιηθει γρηγορα η επιθυμια σου για ποκτηση παιδιου οπως και σε ολες τις γυναικες που παλευουν με το τερας της υπογονιμοτητας,μπορει να σαι μολις 21 χρονων αλλα ξεκινα με ενα γιατρο απλα να δεις τι συμβαινει γιατι 1 χρονος προσπαθειων δεν ειναι και λιγος καλυτερα να προλαμβανουμε παρα να αφηνομαστε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...