Μετάβαση σε περιεχόμενο

KOSTOS BAFTISHS


MITSI2

Recommended Posts

pebi ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!!

Εάν θέλεις, πες μας πώς τα έφτιαξες! Βοήθησε μας λίγο!!! Η δική μου φαντασία είναι πολύ περιορισμένη! Θα μου άρεσε όμως να τα φτιάξω και εγώ μόνη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μίτση,να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Εγώ είμαι της άποψης του πολύ λιτού.Δηλαδή θεωρώ περιττά τα πολύ ακριβά προσκλητήρια,τις αταίριαστα φανταχτερές με βάφτιση μπομπονιέρες,τις δεξιώσεις σε ακριβά ξενοδοχεία και πόσο μάλλον(όπως κάνουν πολλά ζευγάρια)όταν παίρνεις δάνειο για να τα κάνεις όλα αυτα.Πρόσφατα έγινα νονά και επειδή οι απόψεις μου ειναι ίδιες με των κουμπάρων κάναμε μια πολύ λιτή αλλα παρολαυτά προσεγμένη και πανεμορφη βάφτιση:P .Μάλιστα ήταν απόφαση των γονιών μαζί με το προσκλητήριο να υπάρχει ένα χαρτάκι που ζητούσε απο τους καλεσμένους αντι για δώρο στο μωρο να κάνουνε κάποια κατάθεση στο χαμόγελο του Παιδιου και απο κάτω είχε και τους λογαριαμούς.;) Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο όμορφα νιώσαμε όλοι μας που βοηθήσαμε παιδάκια που η ζωή τους φέρθηκε σκληρά:laugh: .Τώρα εγώ σαν νονά πήρα το κουτί με τα ρούχα,την αλλαξιά,τα λαδόπανα,τις λαμπάδες,τα παπουτσια και τον σταυρο της μικρής.Αυτα απο εμενα!Να χαιρεσαι το νινακι σου και με το καλο η βάφτιση!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silia26 έγραψε:

pebi ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!!

Εάν θέλεις, πες μας πώς τα έφτιαξες! Βοήθησε μας λίγο!!! Η δική μου φαντασία είναι πολύ περιορισμένη!

Θα μου άρεσε όμως να τα φτιάξω και εγώ μόνη μου!

Δεν ειναι καθολου δυσκολο, πηρα χαρτονι το οποιο ειναι ηδη σε μεγεθος Α4

το διπλωσα στη μεση σχεδιασα την τσαντουλα και το κενο στο χερακι το εκοψα με χαρτοκοπτη

τα λουλουδακι τα πηρα απο τα τζαμπο! τα προσκλητηρια δεν πρεπει να μου στοιχισαν πανω απο 6-7 ευρω ολα μαζι(40)

τις μπομπονιερες τα υλικα τα πηρα απο ενα μαγαζι που δινει πρωτες υλες για κοσμηματα

και ειδη αξεσουρ

μαζι με τα σμαρτις οπου και εβαλα αρκετα(περιπου 40) δεν ξεπερασε το 1 ευρω

θα βαλω φωτο να δειτε πως ειναι τελειωμενα τα προσκλητηρια!

τωρα θελω να φτιαξω το βιβλιο ευχων!

και να δω τι μπορω να κανω για το στολισμο!

στην εκκλησια θα μοιρασω στα παιδακια που θα ειναι στην βαφτιση μια τσαντουλα δωρου που θα εχει μεσα ενα χωνακι με ζαχαρωτα

και διαφορα μικρα αποκριατικα ειδη μιας και εκεινη την κυριακη αρχιζει το τριωδιο)

για γλυκα θα παραγγειλω κοκ με ροζ επικαλυψη το οποιο θα εχει επανω ματακια και στομα

μου αρεσει παρα πολυ να ασχολουμαι! οποια θελει ειμαι εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi σε ευχαριστώ πολύ!

Θα προσπαθήσω να "κλέψω" τις ιδέες σου! Τι είναι το "Βιβλίο ευχών"; Από το όνομα καταλαβαίνω ότι πρέπει να είναι ένα βιβλίο το οποίο γράφουν τις ευχές τους οι καλεσμένοι στην εκκλησία;;;;;

Εγώ πάντως θα σε χρειαστώ σίγουρα όταν θα έρθει εκείνη η ώρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thedi έγραψε:

ναι η προσκληση απο την βαφτιση της Νεφελης μου ___________________________________.jpg

Πολύ ωραίο το προσκλητήριο σας thedi. Εγώ θα γίνω νονά σε ένα κοριτσάκι και θα ήθελα αν ξέρεις να μου πεις πόσο θα μου κοστίσει η βάφτιση γενικά. Από ρούχα, κουτία, λαδόπανα... μέχρι τα πουχαλάκια για το μπανάκι της. Θα ήθελα να μου βγει λίγο οικονομικά. Μήπως γνωρίζεις σε τι τιμές κειμένονται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi πολύ ωραία όλα! Πανέμορφα! Εγώ πάντως δε θα μπορούσα να κάνω αυτήν την καλλιτεχνία! Γενικά σε αυτά δεν πιάνει το χέρι μου καθόλου που λένε! Μακάρι να μπορούσα, γιατί πραγματικά εκφράζεις όλη την αγάπη σου!

thedi πολύ χαριτωμένο το προσκλητήριο και νομίζω ότι η εικόνα ταιριάζει πολύ με το όνομα της κορούλας σου. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου έρχεται στο μυαλό!

Ωραία στιγμή η βάφτιση! Πραγματικά πλημμυρίζεις ευτυχία! Μεθάς από χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραίο το προσκλητήριο σας thedi. Εγώ θα γίνω νονά σε ένα κοριτσάκι και θα ήθελα αν ξέρεις να μου πεις πόσο θα μου κοστίσει η βάφτιση γενικά. Από ρούχα, κουτία, λαδόπανα... μέχρι τα πουχαλάκια για το μπανάκι της. Θα ήθελα να μου βγει λίγο οικονομικά. Μήπως γνωρίζεις σε τι τιμές κειμένονται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω πιστευω οτι μπορεις να κανεις βαφτιση κ με λιγα χρηματα.Το ιδιο ισχυει κ για τα βαφτιστικα.

Η ξαδερφη μου, που προσφατα εγινε νονα, πληρωσε γυρω στα 300 ευρω το σταυρο κ αλλα 350 ολα τα υπολοιπα (ρουχα, κουτια, λαδοπανα, μαρτυρικα κτλ).

Ξερω βεβαια κ μια περιπτωση γνωστης μου που της κοστισε η βαφτιση 3500 ευρω γιατι κ αυτη κ η μαμα του μωρου εχουν τρελα με τις φιρμες κ τα ηθελαν ολα burberry αυθεντικα.Να σκεφτειτε οτι 1500 κοστισε μονο ο σταυρος.

Τωρα στη δικη μας περιπτωση, οταν βαφτισαμε την Κατερινουλα μας, εγω προτεινα στο νονο της να αγορασει οσο πιο οικονομικα πραγματα μπορει γιατι σε τελικη αναλυση ολα λιγο πολυ χαμενα πανε.Αυτος ομως ηθελε αλλα κ του κοστισε η βαφτιση περιπου 2000 μαζι με το σταυρο.

Μολις μπορεσω θα σας βαλω κ φωτογραφιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα τα πάρω από θεσσαλονίκη μάλλον. Οι τιμές που μου γράφεις είναι πολύ καλές!!!!!!! Μακάρι να μιλάς για μαγαζί στη Θεσσαλονλικη... Για πες που είναι αυτό το μαγαζί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theano έγραψε:

Και εγω πιστευω οτι μπορεις να κανεις βαφτιση κ με λιγα χρηματα.Το ιδιο ισχυει κ για τα βαφτιστικα.

Η ξαδερφη μου, που προσφατα εγινε νονα, πληρωσε γυρω στα 300 ευρω το σταυρο κ αλλα 350 ολα τα υπολοιπα (ρουχα, κουτια, λαδοπανα, μαρτυρικα κτλ).

Ξερω βεβαια κ μια περιπτωση γνωστης μου που της κοστισε η βαφτιση 3500 ευρω γιατι κ αυτη κ η μαμα του μωρου εχουν τρελα με τις φιρμες κ τα ηθελαν ολα burberry αυθεντικα.Να σκεφτειτε οτι 1500 κοστισε μονο ο σταυρος.

Τωρα στη δικη μας περιπτωση, οταν βαφτισαμε την Κατερινουλα μας, εγω προτεινα στο νονο της να αγορασει οσο πιο οικονομικα πραγματα μπορει γιατι σε τελικη αναλυση ολα λιγο πολυ χαμενα πανε.Αυτος ομως ηθελε αλλα κ του κοστισε η βαφτιση περιπου 2000 μαζι με το σταυρο.

Μολις μπορεσω θα σας βαλω κ φωτογραφιες...

Καλά μην τρελαθούμε κιολας 1500 ο σταυρός.:woohoo: Εγώ τα θέλω όμορφα και απλά αρκει να μην φαινονται φτηνιάρικα αλλά να ειναι οικονομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΩ ΝΟΝΑ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ/ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 270 ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΣΤΑΥΡΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ,ΕΓΩ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΕΝΑ 200 ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΣΤΑΥΡΟ (ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΣΕ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ),ΦΥΣΙΚΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ,ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 2500 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΚΑΙ Η ΛΑΜΠΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΓΚΙ ΛΑΡΟΣ,ΕΛΕΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε καλό είναι να το ψάξω κι εγώ σε βιοτεχνία καλύτερα για πιο οικονομικά. όσο για την τιμή που γράφεις πάνω δεν το σηκώνει η τσέπη μου με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΙΣΩΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΝΕΝΑ?

ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΩ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ

ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!!Den exw mwraki akoma alla mporw na sas dwsw mia idea gia prosklitiria k mpomponieres pou ekane mia fili moni tis...Ta prosklitiria itan xrwmatista xartonia kommena se diafora sxedia(asteria kardies) me tupwmeno keimeno pou egrapse ston upologisti tis k kollimena se ksulakia san auta pou exoun ta glufitzouria ta megala k ta eixe mesa se touli me kordela....Oi mpomponieres itan autes sti fwto apo ta jumbo k eixe desei epanw toulia san pougia me smarties mesa..Elpizw na voithisa filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia

na sas pw egw apo prosopiki mou empeiria pou vaftisa persi to maio ena koritsaki.

ta vaftistika ta peira apo to ''lapin house'' olo to paketo(valitsoula ,ladopana,ta rouxalakia ,ta papoutsakia,lambada,marturika,to boukali gia to ladi,den nomizw na mou ksefevgei kati) 650 eyrw. k o stavros gyrw sta 400 eyrw + thn eklisia 100 eyrw.opote upologiste ena 1200ari gia ola.einai ligo akriva na pw tin alitheia alla eida k se alla magazia k eixe tis idies times me to lapin house k den itan k wraia.

kalo einai na kanete mia erevna agoras giati ta rouxa auta den ta ksanaforaei to mwraki,opote frontiste na einai kati pou na forietai k meta,min paei xameno.

pistevw na sas voithisa ligo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και πο μενα. Εμεις στη βαφτιση της κορης μας πηραμε καρτες απο τη unisef και πηπαμε χρωματισο χαρτι Α4 και τυπωσαμε στο pc το κειμενο που θελαμε και το κολλησαμε πανω στο προσκητηριο.. Ηταν πολυ χαριτωμενες καρτες. μπορεις να μπεις στο site τους να τα δεις....

Γενικως παντως οσα εχεις τοσα ξοδευεις... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου απο Θεσ/νικη αν θες πολυ καλες τιμές για βιοτεχνία πάνε μέσα στο καπάνη.όλα τα μαγαζάκια που θα δείτε με παιδικά είναι βιοτεχνίες και την βάφτιση όλη την έχουν 270 ευρώ.όσο για την εκκλησία εξαρτάται.εμείς που βαφτίσαμε την Μαριλένα μας τον Σεπτέμβρη ο παπας πήρε 165 ευρω απο τους νονούς και 30 απο εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην οδο ευρυπιδου στο κεντρο της Αθηνας! ο νονος της μικρης τα πηρε απο εκει ολα του στοιχισαν 350 ευρω!

θα βαλω φωτο να δειτε απο την βαφτιση οταν με το καλο γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALA jovanna DEN TO SUZHTO..EINAI PANAKRIBA..

SKEPSOU OTI DEN BAZOUN EKPTOSEIS STA PAIDIKA OUTE SE KAROTSIA OUTE SE TIPOTA APO AUTA POU XREIAZETE ENA MORO..

EGO PHGA STO LHTO NA PSONISO GIA THN MIKRH KAI STA PERISOTERA KURIOS FANELAKIA KORMAKIA POU TA XREIAZETE OPOSDHPOTE DEN EXOUN EKPTOSEIS...:huh::angry:

EINAI AYTO POU EIPES OTI XEROUN OTI THA TA PAREIS DEN GINETAI ALLIOS..

GIA AUTO AGXOTHHKAME KAI EMEIS ME BAFTISIA GIATI DUSTHXOS EMENA DEN PIANOUN TA XERIA MOU KATHOLOU OTI PARO THA EINAI ETOIMO..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολυ. Πήγα σήμερα το πρωί και ρώτησα στη Θεσσαλονίκη στο καπάνι και σε κάποια άλλα κατάστήματα και πραγματικά βρήκα πολύ καλές τιμές... Το ακριβότερο ήταν 600 ευρώ και βρήκα και με 250. Και μην φανταστείτε πως είναι άσχημα. Απλά είναι βιοτεχνίες και βρίσκεις στη μισή τιμή αυτά που σε ένα κατάστημα ακριβοπληρώνεις. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

KOPELES MOU ANOIGO KAI PALI AUTO TO THEMA GIATI APO BDOMADA ARXIZO TO PSAXIMO GIA TA BAPTISTIKA..:)

SAS PARAKALO AN XERETE BIOTEXNIES-MAGAZIA STHN ATHHNA GRAPSTE MOU NA KANO MIA EREUNA..

EGO MENO B.PROASTEIA KAI EDO DEN UPARXEI TIPOTA FTHHNO:angry:

KAI EPEIDH DEN EXO SKOPO NA PARO DANEIO GIA NA KANO TA BAPTISIA(GIATI MONO ETSI PSONIZOUN EDO ME TIS TIMES POU EXOUN...:( )

THELO NA KOITAXO SE ALLES PERIOXES ALLA DUSTHXOS DEN GNORIZO KATHOLOU..

BOHTHHSTE ME..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...