Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι λέτε να συμβαίνει?


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. όπως σας έχω πει πήρα χάπια primolut για να έρθει περίοδος. Την Τετάρτη που ήρθε η περίοδος ξεκίνησα τα χάπια κλομιφαίνης. Αλλά βρε κορίτσια σήμερα είναι η 3η μέρα και η περίοδος σχεδόν μου τελείωσε. Ροή είχα κανονική την 1η και 2η μέρα και σήμερα πολύ λίγο (σαν καθαρίσματα). Εμένα η περίοδος κρατάει 5- 6 μέρες. Ποτέ δεν μου τελειώνε την 3η μέρα.... Πρώτη φορά τώρα. Τι λέτε να συμβαίνει? Μήπως φταίνε τα χάπια κλομιφαίνης? Αγχώθηκα (φανταστείται να μπαίνω στην κλιμακτήριο λέει....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ.ΜΗ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ:( .ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΧΑΠΙΩΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ!:dry: ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ:woohoo: .ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!:kiss: :kiss: :kiss: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bre Xristinaki mou

panta kai oles oi farmakeutikes agwges

epireazoun tin periodo mas

(stin roi, stis meres, stous ponous,

stin kathysterisi...)

Min stenaxwriesai,

kane ena til ston giatro sou

kai iremise!

I dikia mou teleutaia emminos rysi

(prin meinw egkyos)

itan i xeiroteti tis zwis mou...

Poly roi, polles meres,,

anwmalies pou den mou eixan

ksanasymvei pote...

Kali epityxia (ksana)

stis prospatheies sou...

Tha ta katafereis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ.ΜΗ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ:( .ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΧΑΠΙΩΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ!:dry: ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ:woohoo: .ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!:kiss: :kiss: :kiss: :silly:

καλησπερα καινουρια είμαι στο φορουμ.εδω και 5 μήνες προσπαθουμε αλλα τιποτα!τωρα ειναι να μου ερθει με κύκλο 28-30 μερες.εχω κανονικα πονους περιοδου αλλα οχι πρησμένο στηθος.αλλες φορες ηταν πιο ευαισθητο.εχω και κατι καφε ροζ παω και ερχομαι στο μπ΄νιο και καθε φορα εχω ελπίδες.λέτε?νομίζω οτι θα πάθω ανεμογκάστρη που ελεγαν οι παλιοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα xristina33....Εγώ θα έλεγα να μην στεναχωριέσαι γιατί και εγώ έχω 3 μέρες περίοδο και εδώ και πολλά πολλλά χρόνια...

Καλό βέβαια να ρωτήσεις τον γιατρό σου γιατί απο τα χάπια πολλές ανωμαλίες βλέπεις...Καλά θα πάνε όλα θα δείς...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μου σιγουρα θα ηταν το πιο σοφο να ρωτησεις το γιατρο σου , οπως ξερεις ολα τα φαρμακα κανουν καλο αλλα εχουν και παρενεργειες.Εκανα μια μικρη ερευνα λοιπον για την κλομιφάινη η οποια αυξανει την εκριση της FSH ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΙΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟΥ με σκοπο να προκαλεσει ωορρηξια . Σε γυναικες με πολυκιστικες ωοθηκες μπορει να προκαλεσει υψηλα επιπεδα στο αιμα της LH ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. Αλλες παρενεργειες που μπορει να προκαλεσει ειναι ναυτια ζαλη μετεωρισμος πονοκεφαλος δυσαρεστη αισθηση στους μασρτους καταθλιψη επισης μπορει να αυξηθουν οι πιθανοτητες διδυμης η ακομα και τριδυμης κυησης με ασχημα αποτελεσματα για την υγεια της μαμας αλλα και τω μωρων αλλα αποκλειονται οι γεννετικες βλαβες.Αξιζει να σου πω οτι σε μια ερευνα που εγεινε σε 5 νοσοκομεια της Σκωτιασ σε γυναικες που αντιμετωπιζαν προβληματα γονιμοτητας με προσπαθεια τουλαχιστον 2 χρονια το 10-20 %παρουσιασαν καποιες παρενεργειες ενω απο την ερευνα τελικα το 17%εμεινε εγκυος φυσιολογικα το 14% με την χρηση κιτρικης κλομιφαινης και το 23%με εξωσωματικη .Παντως δεν νομιζω γλυκεια μου ο γυναικολογος να στα δωσει ετσι εδω depon παιρνουμε και εχουμε προβληματα .ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΓΙΑ ΚΛΗΜΑΚΤΗΡΙΟ.Αν θελεις να ριξεις μια ματια κοιτα τις ακολουθες διευθυνσεις: www.pantos .gr

www.in2life.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου κι εγω στην ιδια αγωγη βρισκομαι απ'αυτην περιοδο... αλλα εμενα μου συνεβη ακριβως το αντιθετο.... ενω ειχα συνηθως 5 μερες περιοδο με τα χαπια εφτασα στις 8!!!!!

Αυτο που ξερω στα σιγουρα ειναι οτι "ενοχοποιουνται" για κυστες...:(

Ελπιζω να πανε ολα καλα.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΡΚΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ "ΚΑΘΑΡΙΖΩ" ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ.

ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΟΜΩΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.

ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!

Υ.Γ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ Sims Hunner test ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina κοριτσι μου θα σου πω κ εγω την εμπειρια μου σχετικα με τα primolout εγω τωρα που εκανα την εξωσωματικη εκανα το μακρυ πρωτοκωλο υπαρχουν δυο οσες εχουν εμπειρια θα το ξερουν,λοιπον με το που μου ηρθε η περιοδος ξεκινησα τα primolout κ επρεπε να τα παρω για διαστημα 10 ημερων,με το που τ'αρχισα ως το απογευμα ειχα αρχισει να εχω πολυ λιγο αιμα κ τη δευτερη μερα το απογευμα τιποτε,τα πηρα κανονικα 10 μερες κ με το που τα σταματησα σε 3 μερες μου ηρθε ξανα περιοδο κ μου κρατησε 4 μερες με ροη κανονικη,στη συνεχεια εκανα την προσπαθεια κ ολα πηγαν ευτηχως καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...