Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσια μου όμορφα καλησπερα...(ετοιμάζω κατεβατό..προετοιμαστείτε!!!)σας γράφω αργά γιατι πριν απο λιγο γυριςα σπιτι..σημερα το απογευμα ειχα ραντεβού με τον γυναικολογο μου και μετα πηγα στο μουρλόσπιτο της αδερφής μου..να μυρίζω και να ζουπηξω 4ζευγη μαγουλάκια..είστε οι πρώτες μετα τον αντρα και την αδερφή μου που θελω να μάθετε τα νεα μου..μεσα μου ειλικρινα πετάω..η πρόκληση πέτυχε..εχω δυο αυγουλακια σχεδόν 19 χιλιοστά στη μια ωοθηκη και αλλα δυο 15,5 στην αλλη..ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε παρα πολυ καλα στην θεραπεία απο οτι είπε ο γιατρός και ειμαι πολυ χαρούμενη..τωρα τι γινεται??αυριο το πρωι κανω την pregnyl και απο το απογευμα ξεκινάμε τυφλομυγες..ειναι πολυ ενθαρρυντικό το οτι τα ωάρια εχουν διαφορετικό μέγεθος..οποτε και να μην τσακωσουμε τα δυο που ειναι ετοιμα..ισως τσακωσουμε κάποιο απο τα δυο πιο μικρά..οποτε μεθαυριο ξεκινάω utrogestan (προγεστερονη) τα οποία λέει θα βοηθήσουν στην σύλληψη και salospir για να μην μας χαλάσει τη δουλεια καμια θρόμβωση..για δεκαπέντε μερες..μετα κανω χοριακη..οποτε καταλαβαινετε πολυ καλα ολες σας..ποσο αργές και βασανιστικές θα ειναι οι επόμενες περίπου 15 μερες..μου είπε.."και αιματακι να δεις δεν σταματάς τα χαπια.."..η επόμενη περίοδος ΔΕΝ αναμένεται τις 21/1..στις 18 η 19 του μηνα..παω για χοριακη..και η καρδιά μου απλα..θα σπάσει.. @peacockακι μου..βαδίζουμε μαζι..κρατά μου ο χερι..να κραταω και γω το δικο σου,να πέρνουμε κουραγιο!!!ελπιζω να εχεις τα ευχαριστα νεα ΕΣΥ..και μετα να ακολουθησω και εγω...Κοριτσια μου ειναι η πρώτη,τοσο μεγαλη προσπάθεια μας..και ελπιζω να πιάσει τοπο...καλο μας βραδυ..

Πωωωω αυτο είναι τέλειοοοοο

Αντέ τι καλα...εδώ εγώ παλεύω με ενα...και ελπιζω, εσύ με τόσα το πιάσες...  κανόνισε να μας στείλεις μπεμπιδοσκονη...   :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου...  Μετράω καθυστέρηση..αλλά φοβάμαι να κάνω το τεστ μην πάρω πάλι την αρνητικουλα μου...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια μου...  Μετράω καθυστέρηση..αλλά φοβάμαι να κάνω το τεστ μην πάρω πάλι την αρνητικουλα μου...  

Euxomai na ksanadeis periodo meta apo 9 mines....!! Enimerwse mas!!!! 

Polla filia kai euxes gia mia terastia xoriaki!!! ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβοοοο μπράβοοοο μπράβοοοο!!!! Κατερινάκι μου, αν θες τη συμβουλή μου τώρα...προσπάθησε να διώξεις μακριά το άγχος σου..χαλάρωσε, απόλαυσε την διαδικασία που βρίσκεσαι, σκέψου όλα τα θετικά που είναι αυτή τη στιγμούλα με το μέρος σου και όλα θα πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια μου...  Μετράω καθυστέρηση..αλλά φοβάμαι να κάνω το τεστ μην πάρω πάλι την αρνητικουλα μου...  

καλημέρα!!!!!!!!1η μέρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

καλημέρα!!!!!!!!1η μέρα??

Καλημέρα.. Ναι πρώτη μέρα.. Θα μου πεις τι είναι 1μέρα κι όμως που εμείς περιμένουμε το θαυματακι να μας έρθει η 1 μέρα μας φαίνεται σαν να νιώθουμε να μας πλησιάζει το θαύμα. Και χαιρόμαστε 

Σκέφτομαι παλιά τι αχάριστη που ήμουν που  έτσι και καθυστερούσε έστω κ μια μέρα νευρίαζα γιατί μου χαλούσε το σκ, κάποια εκδομη κτλ και τώρα ανυπομονώ πότε θα μου καθυστέρηση για να αρχίσουν ξανά οι ελπίδες μου να αναπληρωνονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Euxomai na ksanadeis periodo meta apo 9 mines....!! Enimerwse mas!!!! 

Polla filia kai euxes gia mia terastia xoriaki!!! ?????????

Αχ μακάρι..  Χοριακη δεν θα κάνω,αλλά θα περιμένω μέχρι 04.01 για να κάνω τεστ γιατί 05.01 γυρνάει η καινούργια γιατρός (που με σύστησαν σαν καλή)  και να ξέρω τι να την πω στο τηλ για να κανονίσουμε το ανάλογο ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!τι ομορφα νεα ακουν τα υπεροχα αυτακια μου????

Κατερινακι μου γλυκο, ετοιμαστείτε να το καψετε!!διςβασα το μνμ σου και φτερουγισε η καρδια μου.ευχομαι καθε επιτυχία!! Αλλα προσοχη!απεβαλλε οποιοδήποτε αγχος απο το μυαλο σου και φουλαρε θετικη ενεργεια. Παιζει τεράστιο ρολο!ααααχχχ περιμενουμε τη καθυστερηση σου τωρα.ολα θα πανε καλα!!!

Παρασκευαιδου μου,κοριτσι μου....βαραω το ντεφι ηδη...θα τρελλαθω απο τη χαρα μου σου λεω!!!!πως θα περιμενουμε τοσες μερες???μας.ρωτας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μπραβο βρε Κατερινακι!!!! Μπραβο!!!! Ολα καλα να σου πάνε!!!! Καλές και επιτυχημένες τυφλυμογυγες λοιπον!!! ??

Σε ευχαριστω πολυ γλυκό μου πεταλουδακι!!!!❤️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πωωωω αυτο είναι τέλειοοοοο

Αντέ τι καλα...εδώ εγώ παλεύω με ενα...και ελπιζω, εσύ με τόσα το πιάσες...  κανόνισε να μας στείλεις μπεμπιδοσκονη...   :-)

Πραγματικά οταν ειναι να έρθει..θα έρθει..είτε με ενα..είτε με τέσσερα..εγω στο ευχομαι ολόψυχα..!!!και ελπιζω ενα απο τα τέσσερα να ναι το τυχερό μου αυτη τη φορά...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια μου...  Μετράω καθυστέρηση..αλλά φοβάμαι να κάνω το τεστ μην πάρω πάλι την αρνητικουλα μου...  

Απο σημερα μετράς?αχ..κοπελα μου..καλη επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evita2 είπε:

Μπράβοοοο μπράβοοοο μπράβοοοο!!!! Κατερινάκι μου, αν θες τη συμβουλή μου τώρα...προσπάθησε να διώξεις μακριά το άγχος σου..χαλάρωσε, απόλαυσε την διαδικασία που βρίσκεσαι, σκέψου όλα τα θετικά που είναι αυτή τη στιγμούλα με το μέρος σου και όλα θα πάνε καλά!!!!!

Σε ευχαριστω κοπελα μου..ναι..για να ειμαι ειλικρινής δεν εχω άγχος..μονο μεγαλη χαρα..και σκέφτομαι να φτιάξω μια ατμόσφαιρα μιας και δεν δουλεύω αυτες τις μερες..και σημερα ο καλός μου δουλευει..να γίνει χαμος!!!αχαχαχαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα.. Ναι πρώτη μέρα.. Θα μου πεις τι είναι 1μέρα κι όμως που εμείς περιμένουμε το θαυματακι να μας έρθει η 1 μέρα μας φαίνεται σαν να νιώθουμε να μας πλησιάζει το θαύμα. Και χαιρόμαστε 

Σκέφτομαι παλιά τι αχάριστη που ήμουν που  έτσι και καθυστερούσε έστω κ μια μέρα νευρίαζα γιατί μου χαλούσε το σκ, κάποια εκδομη κτλ και τώρα ανυπομονώ πότε θα μου καθυστέρηση για να αρχίσουν ξανά οι ελπίδες μου να αναπληρωνονται. 

εμένα μ λες???μια μέρα είχα και την πέρασα στο μπάνιο μήπως δω μια σταγονίτσα αίμα περιόδου... να κάνεις υπομονή μέχρι αύριο, να κάνεις το τεστάκι σου κ θα δεις που όλα θα είναι καλά!!!! και δεν ήσουν αχάριστη προς Θεού....συνειδητά επέλεξες να γίνεις μανούλα όταν ένιωσες έτοιμη για αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημεραααα!τι ομορφα νεα ακουν τα υπεροχα αυτακια μου????

Κατερινακι μου γλυκο, ετοιμαστείτε να το καψετε!!διςβασα το μνμ σου και φτερουγισε η καρδια μου.ευχομαι καθε επιτυχία!! Αλλα προσοχη!απεβαλλε οποιοδήποτε αγχος απο το μυαλο σου και φουλαρε θετικη ενεργεια. Παιζει τεράστιο ρολο!ααααχχχ περιμενουμε τη καθυστερηση σου τωρα.ολα θα πανε καλα!!!

Παρασκευαιδου μου,κοριτσι μου....βαραω το ντεφι ηδη...θα τρελλαθω απο τη χαρα μου σου λεω!!!!πως θα περιμενουμε τοσες μερες???μας.ρωτας????

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου γλυκό..εγω υπόσχομαι θα κανω και παρα πάνω απο όσα μπορω..αλλα εχω ανάγκη και την δικη σας θετικη ενέργεια..και με τη βοήθεια της τύχης,της θετικής ενέργειας και της Παναγίτσας μας ισως αυτη τη φορά τα καταφέρουμε..το εχω πολυ ανάγκη..δεν θελω να το μετανιώσω που δεν προχωρησαμε σε σπερματέγχυση..ειπαμε..το 2017 ξεκινάει δυναμικά!!!θα αρχίσουν τα κοριτσια οπου να ναι να μας βομβαρδίζουν με τις θετικές χοριακες τους..και ακολουθούμε και εμεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ευχαριστω κοπελα μου..ναι..για να ειμαι ειλικρινής δεν εχω άγχος..μονο μεγαλη χαρα..και σκέφτομαι να φτιάξω μια ατμόσφαιρα μιας και δεν δουλεύω αυτες τις μερες..και σημερα ο καλός μου δουλευει..να γίνει χαμος!!!αχαχαχαχα...

καλά κάνεις Κατερινάκι μ....να μείνεις μόνο στην χαρά!!! να κάνεις το ζεστό σου το ντουζάκι, να φτιάξεις όμορφα τα μαλλάκια σου, να ετοιμαστείς και θα δεις που τα πράγματα έχουν πάρει τον δρόμο τους κ σε αυτόν το δρόμο είναι το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

καλά κάνεις Κατερινάκι μ....να μείνεις μόνο στην χαρά!!! να κάνεις το ζεστό σου το ντουζάκι, να φτιάξεις όμορφα τα μαλλάκια σου, να ετοιμαστείς και θα δεις που τα πράγματα έχουν πάρει τον δρόμο τους κ σε αυτόν το δρόμο είναι το μωράκι σας!

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί..ολο μου το ειναι φωνάζει πως θελω ενα μωρο..μεχρι και χθες το ξημέρωμα ειδα παλι ονειρο..και ειδα οτι γέννησα..δεν ειδα τοκετό..μονο ενα μωρο μου άφησαν στην αγκαλιά..και το πρόσωπο του το θυμάμαι ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ μακάρι..  Χοριακη δεν θα κάνω,αλλά θα περιμένω μέχρι 04.01 για να κάνω τεστ γιατί 05.01 γυρνάει η καινούργια γιατρός (που με σύστησαν σαν καλή)  και να ξέρω τι να την πω στο τηλ για να κανονίσουμε το ανάλογο ραντεβού. 

Ειπαμε..στον νεο γιατρό θα πεις οτι εχεις θετικό τεστ!!αφου τα εχουμε πει..μη με σκαααας...αχαχαχαχαχ...Εγω πάντως το ευχομαι ολόψυχα..να ναι το μεγαλύτερο γούρι σου αυτη η αλλαγή γιατρού!!!με το καλο μια θετική χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια να σας ρωτήσω και κάτι μήπως ξέρετε....μου είπε μια φίλη μ που η αδερφή της έχει κάνει 4 παιδάκια πως τον καιρό των προσπαθειών έκανε κάθε 2-3 μέρα πλύσεις με χαμομήλι...επειδή το χαμομήλι λέει είναι αντισηπτικό για να αποφύγει κάποιο μικρόβιο, μύκητες ή κολπίτιδα που θα καθυστερούσαν τη σύλληψη. Ξέρετε κάτι για αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

κοριτσάκια να σας ρωτήσω και κάτι μήπως ξέρετε....μου είπε μια φίλη μ που η αδερφή της έχει κάνει 4 παιδάκια πως τον καιρό των προσπαθειών έκανε κάθε 2-3 μέρα πλύσεις με χαμομήλι...επειδή το χαμομήλι λέει είναι αντισηπτικό για να αποφύγει κάποιο μικρόβιο, μύκητες ή κολπίτιδα που θα καθυστερούσαν τη σύλληψη. Ξέρετε κάτι για αυτό?

Κοπέλα μου γλυκιά θα σου πω το εξής ένα διάστημα είχα. Πολύ συχνά ουρολιμοξη και η γιαγιάκα μου που την αγαπώ πολύ μου είχε δώσει το γιατροσοφι να κάνω πλυσεις με χαμομήλι, και ναι με είχε σώσει... Όταν το ανέφερα στον ουρολόγο (στην Ελλάδα)  μου είπε ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις για να αποφύγεις τα μικρόβια.  Τώρα που μου το θύμισες...  Τι πάω και αγοράζω αυτά τα ειδικά σαπουνακια...  Σαν το χαμομήλι δεν έχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ειπαμε..στον νεο γιατρό θα πεις οτι εχεις θετικό τεστ!!αφου τα εχουμε πει..μη με σκαααας...αχαχαχαχαχ...Εγω πάντως το ευχομαι ολόψυχα..να ναι το μεγαλύτερο γούρι σου αυτη η αλλαγή γιατρού!!!με το καλο μια θετική χοριακη!!!

? μακάρι...

Πάντως βλέπω όλες ήμαστε σε ανεβασμένη την διάθεση... Αντέ να ετοιμάζουμε να κάψουμε τις σερβιέτες....  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

? μακάρι...

Πάντως βλέπω όλες ήμαστε σε ανεβασμένη την διάθεση... Αντέ να ετοιμάζουμε να κάψουμε τις σερβιέτες....  

 

Ετσι!!μονο ανεβασμένες!!μας αξιζει να γίνουμε μανούλες και θα το πετύχουμε ολες!!!την υγειά μας να εχουμε,θετική σκέψη και ολα θα γινουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Καλημεραααα!τι ομορφα νεα ακουν τα υπεροχα αυτακια μου????

Κατερινακι μου γλυκο, ετοιμαστείτε να το καψετε!!διςβασα το μνμ σου και φτερουγισε η καρδια μου.ευχομαι καθε επιτυχία!! Αλλα προσοχη!απεβαλλε οποιοδήποτε αγχος απο το μυαλο σου και φουλαρε θετικη ενεργεια. Παιζει τεράστιο ρολο!ααααχχχ περιμενουμε τη καθυστερηση σου τωρα.ολα θα πανε καλα!!!

Παρασκευαιδου μου,κοριτσι μου....βαραω το ντεφι ηδη...θα τρελλαθω απο τη χαρα μου σου λεω!!!!πως θα περιμενουμε τοσες μερες???μας.ρωτας????

 

Σ αγαπώ μη ρωτάς γιατί.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου γλυκιά θα σου πω το εξής ένα διάστημα είχα. Πολύ συχνά ουρολιμοξη και η γιαγιάκα μου που την αγαπώ πολύ μου είχε δώσει το γιατροσοφι να κάνω πλυσεις με χαμομήλι, και ναι με είχε σώσει... Όταν το ανέφερα στον ουρολόγο (στην Ελλάδα)  μου είπε ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις για να αποφύγεις τα μικρόβια.  Τώρα που μου το θύμισες...  Τι πάω και αγοράζω αυτά τα ειδικά σαπουνακια...  Σαν το χαμομήλι δεν έχει! 

έχω ακούσει πως αυτά τα σαπουνάκια αλλοιώνουν το ph του κόλπου κ τα φοβάμαι...για αυτό είπα μήπως το χαμομηλάκι είναι ακίνδυνο και σίγουρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβιτάκι, γειά  σου.. Ήξερα και εγώ για τις ιδιότητες του χαμομηλιού να ανακουφίζει από φαγούρα και μικρόβια αλλά δεν είχα σκεφτεί τι σχέση μπορεί να έχει περισσότερες πιθανότητες εγκυμοσύνης..........πάντως σίγουρα κακό δε κάνει! 

Παρασκευαίδου μου, δηλαδή, αύριο να περιμένουμε νέα σου??? Πολύ αγωνία θα πέσει αυτή την εβδομάδα!! Νομίζω ότι περιμένουμε άμεσα νέα από εσένα, τη @peacock και τη @NTIA30! Μακάρι να έχουμε θετικά νέα!! Μακάρι.........

τι να κάνουν οι @maria1405, η @renata17, η @Nantia_14 και η @desmi? έχουμε καιρό να μάθουμε για τα κορίτσια..ελπίζω να είναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

έχω ακούσει πως αυτά τα σαπουνάκια αλλοιώνουν το ph του κόλπου κ τα φοβάμαι...για αυτό είπα μήπως το χαμομηλάκι είναι ακίνδυνο και σίγουρο

Είναι ακίνδυνο σίγουρα...  εμένα με βοήθησε τότε πάρα πολύ να αντιμετωπίσω εκείνο το μικρόβιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...