Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ε,ρε δεν θα μείνω έγκυος??θα παρω τις σερβιέτες..θα τους βάλω φωτιά..και θα χορεύω γύρω τους σαν τον Κούρκουλου "βρεχει φωτιά στη στράτα μου!"..αχαχχαχαχαχαχχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!! και εμείς σε κύκλο θα σου χτυπάμε παλαμακια και θα φωνάζουμε Ωωωωωπα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

ας το δούμε και αστρολογικά άλλωστε! το 2016 δεν ήταν γόνιμη χρονιά για τα ζώδια μας...ενώ το 2017??????????? θα γίνει χαμός!!!!!!θα κλαίει η always από την μείωση των πωλήσεων της!!!

Θα φαει βρωμοχάστουκα ο Λεφάκης... μας κατέστρεψε το 2016!!! Ξου - ξου... να μπει το 2017 να φουσκώσουμε λίγο κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αυτες είναι οι περιπτωσεις ΣΠΩ που ακουω και κόβω τις φλέβες μου... πίστεψε με σε μενα δε πρόκειται να συμβεί ποτε ετσι! Τεμπελιάζω ακόμα και να κανω περίοδο απο μονη μου οπότε χλωμό! 2 χρόνια χωρίς προφύλαξη εντελως ελευθερα και τίποτα...

Και τα παιδια που σου λεω..τρια χρονια ελεύθερα έκαναν..η κοπελα ειχε κανει θεραπεία με ορμόνες..αρχισε να διαθέτει..και μετα απο ενα διάστημα ξανά σταμάτησε η περίοδος..λιγο πριν ξαναρχίσει ορμονοθεραπείες της λέει ο αντρας της,δεν κανεις ενα τεστ να δεις πριν αρχίσεις τα χαπια?και έδειξε θετικό..μετα ψαχνοντουσαν να καταλάβουν ποτε έμεινε έγκυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!! και εμείς σε κύκλο θα σου χτυπάμε παλαμακια και θα φωνάζουμε Ωωωωωπα!!!!

Αχαχαχαχαχαχαχαχ...ε,οχι μονο..εσεις θα φέρετε και τις δικές σαν και θα χορεύουμε ολες μαζι γύρω απο τις φλεγόμενες σερβιέτες!!αιθαλομιχλη μόνες μας θα κανουμε!!!αχαχαχαχαχαχαχαχαχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω θα αφιερώνω στη περιοδο μου: μακρυα μου να φυγεις...δε θελω ξανα να σε δω...μοναχη να μεινω..

Αχαχαχαχαχ..ωραίο τραγούδι..της ταιριαζει!!ναι να της το αφιερώσεις!!!!!βασικα θα πρεπε να εχουμε κρατήσει και ολα αυτα τα αρνητικά τεστ που μας εχουνε φάει την ψυχή..και να καούν και αυτα μαζι με τις σερβιέτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@evita2 μου μπορεις να κανεις απλα να μην εχειε πιεί υγρα για 3 ωριτσες......

αν το κάνω τώρα θα δείξει cappucino, νερό κ τσάι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η evita2 είπε:

αν το κάνω τώρα θα δείξει cappucino, νερό κ τσάι!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα...αστο τοτε κανε λιγο υπομονή και καντο αύριο πουρνο πουρνο......εεε και ενημερωσε μας ε!! Οτι και να ειναι θα εισαι δυνατή!!! Μακαρι να ναι θετικο!!! Μακαρι!! Αλλα και να μην ειναι δε το βαζουμε κατω. 

Κατω η χουντα της σερβιετας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχαχ...ε,οχι μονο..εσεις θα φέρετε και τις δικές σαν και θα χορεύουμε ολες μαζι γύρω απο τις φλεγόμενες σερβιέτες!!αιθαλομιχλη μόνες μας θα κανουμε!!!αχαχαχαχαχαχαχαχαχ...

Το οτι δε θελω να αδιαθετβσω και τοσα χρονια κυνηγαω την περιοδο με ξεπερναει..  Χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το οτι δε θελω να αδιαθετβσω και τοσα χρονια κυνηγαω την περιοδο με ξεπερναει..  Χαχαχα!

Τι να κανεις ρε κοριτσακι μου..ειπαμε μπορει να κάτσει και να μην εχεις και περίοδο!!!εγω πάντως αυτο πιστευω..θα σου έρθει πολυ συντομα το μωρο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Τι να κανεις ρε κοριτσακι μου..ειπαμε μπορει να κάτσει και να μην εχεις και περίοδο!!!εγω πάντως αυτο πιστευω..θα σου έρθει πολυ συντομα το μωρο σου!!!!

Λες; Μακαριιιιιιιιι! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια....να σας πω τον πόνο μου;;;θέλω πολύ να μείνω έγκυος....κάθε μήνα ψάχνω για κάποιο συμπτωμα μπας και χαρώ λίγο αλλά τίποτα και η περίοδος πάντα στην ώρα της...εδώ και ένα μήνα έχω πιάσει δουλειά και το έβγαλα από το μυαλό μου και να που έχω 5 μέρες καθυστέρηση πάω για την 6 ..1 αρνητικό τεστ...κανένα σημάδι ότι είναι δρόμο όμως...θα σκάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Καλησπέρα κοριτσια....να σας πω τον πόνο μου;;;θέλω πολύ να μείνω έγκυος....κάθε μήνα ψάχνω για κάποιο συμπτωμα μπας και χαρώ λίγο αλλά τίποτα και η περίοδος πάντα στην ώρα της...εδώ και ένα μήνα έχω πιάσει δουλειά και το έβγαλα από το μυαλό μου και να που έχω 5 μέρες καθυστέρηση πάω για την 6 ..1 αρνητικό τεστ...κανένα σημάδι ότι είναι δρόμο όμως...θα σκάσω...

Ελενάκι μ εδώ όλες τον πόνο μας λέμε!!! πότε έκανες το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες στο κλάμπ!!!! Πες ο,τι θες κορίτσι μου εδω Είμαστε εμείς. Το αρνητικο τεστ ενεχει λάθη....κανε μια χοριακουλα.......

Μακαρι να εισαι έγκυος! Αλλα και να μην είσαι παμε για το Γεναρη!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα....self clear...:cry::cry:...λέω αύριο να κάνω χοριακη για να ξέρω σίγουρα...αλλά μετά από 4 ημέρες καθυστέρηση που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ στη ζωή μου λέω είμαι...μετά λέω ας περιμένω λίγο γιατί πάντα στην μια μέρα καθυστέρησης έτρεχα για τεστ και πάντα αρνητικό...και σήμερα δεν άντεξα και έκανα και πάλι αρνητικό...απλά σκέφτομαι ότι δεν έχει γίνει κάτι για να μου καθυστέρησει τόσο πολύ..και έχω ανακατοσουρες εδώ και δύο μέρες και λέω όχι είναι γιατί πρέπει να φάω..και τρώω και πάλι έχω...και αυτό που παρατήρησαείναι οτι όταν περπαταω έχω ταχυκαρδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ που μου μιλάτε...πάντα μπαίνω και σας διαβάζω ξέρω πόσο πολύ σαν και εμένα θέλετε να αποκτήσετε ένα μωράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2016 at 10:11 ΠΜ, ο/η peacock είπε:

Καλημερα και Χρόνια πολλά με υγεία κορίτσια μου! Του χρόνου τα Χριστούγεννα να είμαστε όλες με τα μωρακια μας!

Δεν είχα μπει γιατί γιρταζε ο αντρούλης και είχαμε επετειο γαμου χθες οπότε καταλαβαίνετε ότι ΄καθε μερα είχα κόσμο σπίτι και ετοιμασίες... κουραση αλλά ηταν όμορφα...

24-25/12 έπαιξα τυφλόμυγες όπως μου είπε ο γιατρός και τωρα περιμένω.... πφφφφφ!!!!!!!

Την παραμονή Χριστουγεννων το βραδι καναμε τραπέζι σπίτι μας στις οικογενειες μας... λεω στον πεθερό μου να αγκαλιάσει τη πεθερα μου να τους βγάλω φωτο... και τι μου λεει? : "Γιατί εχω εγγονάκι για να φωτογραφηθώ???" Εκανα οτι δεν ακουσα.... το επόμενο πρωί Χριστούγεννα.... ημουν στο κρεβατι και εκλαιγα στην αγκαλιά του αντρούλη μου...

Ξημερώματα 26/12 γυρω στις 4:30-5:00 ξυπνάω με ταση για εμετο,  σηκώνομαι και λιποθυμάω...για να ηρεμήσω πέρασε πααααρα πολύ ωρα, ζαλιζόμουν, το κεφαλι μου πηγαινε να σπασει απο πονοκέφαλο και είχα τάση για εμετο... (δεν είχα πιει σταγόνα αλκόολ) το πρωί που ξυπνησα ημουν μια χαρα... Σαφως και δεν πιστευω οτι ειναι δειγματα εγκυμοσύνης γιατί είναι νωρίς.... υπάρχει πιθανότητα να είναι περενέργειες της ένεσης pregnyl?

Καλησπέρα κοριτσι μου κ χρονια πολλα!! Του χρόνου τέτοια εποχή ολες να κρατάμε τα μωρά μας κ να βγαίνουμε φωτο!! Ποσο σε καταλαβαίνω αναφέρομαι σε αυτο που είπε ο πεθερός.. Αχ κ να ήξερες πες του.. εχω νιώσει πολλές φορές άβολα αν κ ειναι διακριτικά τα πεθερικά μου.. αλλα όπως κ να εχει δεν παύει να βρίσκεσαι σε δύσκολη θέση.. κ γω εχω ρίξει κλάμα πολυ! Όσον αφορά την ένεση pregnyl ξερω πολλές κοπέλες που είχαν αυτα τα συμπτώματα όποτε χαλάρωσε σιγουρα ειναι απο αυτο.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τηλέφωνο να δω τι ώρα ανοίγουν...αύριο πρωί πρωί θα πάω πριν παω για δουλειά οπότε θα ξέρω μέχρι το μεσημέρι λογικά..θα σας πω αύριο...εύχομαι να μην έρθει σε καμία μας....η ευχή μου για ολες για το 2017...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2016 at 11:35 ΠΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Προσπαθείτε για μωρο?ποσο καιρό?το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πας στον γυναικολογο σου και να του πεις να σου γράψει εναν προγεννητικό έλεγχο..αυτο περιλαμβάνει απο γενική αίματος,ορμονολογικο έλεγχο (ανδρογόνα,οιςτρογονα,tsh,t3,t4,)μεχρι καλλιέργεια κολπικού υγρού,εξετάσεις fsh,lh προγεστερονη,προλακτινη και ενα σωρό άλλες..παλια έκαναν τον προγεννητικό έλεγχο απο την στιγμή που έμενες έγκυος..τωρα επειδη παρα πολλα ζευγάρια επιθυμούν μωρο κάνουν πρωτα τις εξετάσεις και υστερα προσπαθούν..

@Κατερινάκι/only love ποσο ανεβασμένη ειναι η προλακτίνη σου; κ η δίκη μου ειναι.. είχα πέρσι 60 κ κάτι κ μετα απο αγωγή με dostinex ήταν γύρω στο 20 κ όποτε θυμάμαι παίρνω dostinex .. η γιατρός μου είπε πως ειναι σχετικα  χαμηλά κ ότι δεν αποτελεί αυτο εμπόδιο.. αλλα τιποτα ακομη.. σου είπε να κανεις κ μαγνητική για όγκο στην υπόφυση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Λες; Μακαριιιιιιιιι! ???

Λεω κοπελα μου λεω!!!η δύναμη της θέλησης κανει τα παντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

@Κατερινάκι/only love ποσο ανεβασμένη ειναι η προλακτίνη σου; κ η δίκη μου ειναι.. είχα πέρσι 60 κ κάτι κ μετα απο αγωγή με dostinex ήταν γύρω στο 20 κ όποτε θυμάμαι παίρνω dostinex .. η γιατρός μου είπε πως ειναι σχετικα  χαμηλά κ ότι δεν αποτελεί αυτο εμπόδιο.. αλλα τιποτα ακομη.. σου είπε να κανεις κ μαγνητική για όγκο στην υπόφυση; 

Οχι κοριτσακι μου,δεν μου ανέφερε κατι..ξέρω οτι πολλοί γιατροί λενε για μαγνητική κλπ αναλόγως το ποσο υψηλή ειναι..να σου πω την αληθεια επειδη πηγα δευτερη μερα των Χριστουγέννων για την εξεταση,τα αποτελέσματα τα πήρε τηλεφωνικά ο γυναικολόγος μου και με ενημέρωσε μετα..αλλα δεν θυμάμαι καθολου..δεν εχω ευκαιρισει να παω,αλλα αν θυμάμαι κατι αμυδρά πρεπει να ταν γύρω στο 30..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

@Κατερινάκι/only love ποσο ανεβασμένη ειναι η προλακτίνη σου; κ η δίκη μου ειναι.. είχα πέρσι 60 κ κάτι κ μετα απο αγωγή με dostinex ήταν γύρω στο 20 κ όποτε θυμάμαι παίρνω dostinex .. η γιατρός μου είπε πως ειναι σχετικα  χαμηλά κ ότι δεν αποτελεί αυτο εμπόδιο.. αλλα τιποτα ακομη.. σου είπε να κανεις κ μαγνητική για όγκο στην υπόφυση; 

Επισης βρηκα αυτο για την προλακτινη..

ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ (PRL)

Τυπικές τιμές αναφοράς στις γυναίκες είναι κάτω από 20 ng/mL στις γυναίκες και κάτω από 12 στην εμμηνόπαυση, ενώ στους άνδρες κάτω από 16 ng/mL. Παρουσιάζει μεταβαλλόμενες τιμές κατά τη διάρκεια της μέρας υπό μορφή σφυγμικών αυξήσεων και μεγαλύτερες τιμές το απόγευμα. Μεγάλη αύξηση πάνω από 5 φορές από τις ανώτερες φυσιολογικές τιμές αποτελεί ένδειξη ανησυχίας για όγκο στην υπόφυση (αρκετά συχνός!). Μια μικρή αύξηση ΔΕΝ οδηγεί σε διάγνωση, αλλά πρέπει η μέτρηση να επαναληφθεί 2-3 φορές σε πρωινό δείγμα. Στις γυναίκες αυξημένες τιμές παρατηρούνται σε διαταραχές της γονιμότητας, όπως η ανωορρηξία (με ή χωρίς διαταραχή της εμμήνου ρύσεως), σε γαλακτόρροια και σε αμηνόρροια (αν αναρωτιέσαι γιατί δεν έχεις περίοδο, ενώ δεν παίρνει αντισυλλυπτικά). Στους άνδρες μπορεί να βρεθεί αυξημένη σε ανικανότητα και ολιγοσπερμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...