Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καταρχας θα σου πω οτι χωρις να εχεις καθυστέρηση τα τεστ εγκυμοςυνης δεν δείχνουν..εκτός αν ειναι αυξημένης ευαισθησίας (10mlu) ..οποτε ξαναδοκιμασε και άλλο τεστακι ωορρηξιας και αν ξεκινήσει η καθυστέρηση κανε μια χοριακουλα..αν η LH ειναι ανεβασμενη,μπορει να δημιουργεί θέμα υπογονιμότητας..εδω εχει καποιες πληροφορίες για να καταλάβεις τι ειναι αυτη η ορμονη και πως λειτουργει στο σώμα μας..http://www.onmed.gr/ygeia/story/332066/ti-einai-i-oxrinopotropos-ormoni-lh-kai-giati-einai-simantiki

Σευχαριστω πολυ ! Μαλλον το 2ο εχω γι αυτο έπαθα και την αποβολή .. Αντε να έρθει αυτη η περίοδος να πάω να κάνω τις εξετάσεις ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μπελας και αυτα τα τεστ ολο ανγχος δημιουργουν και πολλες και διαφορες σκεψεις τα κανα σωστα η οχι  ειναι οντως θετικο η μηπως αρνητικο :mad:και ενα σωρο ερωτηματα που ψαχνουμε μετα απαντησεις υπερηχογραφικος ελεγχος και εχουμε το κεφαλακι μας ησυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Σευχαριστω πολυ ! Μαλλον το 2ο εχω γι αυτο έπαθα και την αποβολή .. Αντε να έρθει αυτη η περίοδος να πάω να κάνω τις εξετάσεις ! 

Μπραβο κοπελα μου..αυτο να κανεις..κανε τις εξετάσεις σου να ξεκαθαρίσει το τοπίο και ολα θα μπουν σε σειρα..καλα αποτελέσματα να εχεις γλυκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μπραβο κοπελα μου..αυτο να κανεις..κανε τις εξετάσεις σου να ξεκαθαρίσει το τοπίο και ολα θα μπουν σε σειρα..καλα αποτελέσματα να εχεις γλυκια μου!!!

Σευχαριστω πολυ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου... Επειδή είχα περιέργεια να δω εάν όντως βγαίνει θετικό πήγα και έκανα ένα τεστ ωορηξιας ( να υπενθυμίσω είμαι 6 εβδομάδων και κάτι μέρες έγκυο)  

Κατευθείαν βγήκε θετικό..  Φυσικά δεν είναι τρόπος ελέγχου για εγκυμοσύνη απλά ήθελα να σας πω ότι βγαίνει θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

25ημερα σμρ κ παλι αρνητικο τεστ ωορρηξίας..να συνεχίσω να κανω η να θεωρησω απλα πως δεν εκανα ωορρηξια αυτον το μηνα?

3η μερα που εχω αυξημενα υγρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου... Επειδή είχα περιέργεια να δω εάν όντως βγαίνει θετικό πήγα και έκανα ένα τεστ ωορηξιας ( να υπενθυμίσω είμαι 6 εβδομάδων και κάτι μέρες έγκυο)  

Κατευθείαν βγήκε θετικό..  Φυσικά δεν είναι τρόπος ελέγχου για εγκυμοσύνη απλά ήθελα να σας πω ότι βγαίνει θετικό. 

Πως συμβαίνει αυτο;;; μ ποια ορμόνη σχετίζεται;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου... Επειδή είχα περιέργεια να δω εάν όντως βγαίνει θετικό πήγα και έκανα ένα τεστ ωορηξιας ( να υπενθυμίσω είμαι 6 εβδομάδων και κάτι μέρες έγκυο)  

Κατευθείαν βγήκε θετικό..  Φυσικά δεν είναι τρόπος ελέγχου για εγκυμοσύνη απλά ήθελα να σας πω ότι βγαίνει θετικό. 

Κορίτσια ακούστε τι παθαίνω σημερα.. κάνω τεστ Ωορηξιας θετικό κάνω εγκυμοσύνης hometest και βγαίνει μια γραμμή τόσο θολή με το ζόρι πολυ πολυ ζόρι φαινεται τις προηγούμενες μερες που εκανα έβγαινε αρνητικό ! Σημερα περιμενω ν αδιαθέτησω κανονικά ! Τι ειναι αυτη η τόσο μα τόσο θολή γραμμή ; εχει τύχει σε καμια σας ; εχθές έβγαιναν εντελώς αρνητικά ..! Αυτη η γραμμή ειναι σαν σκιά τα βαρέθηκα αυτα  τα τεστ καθε φορά ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenaaa445 είπε:

25ημερα σμρ κ παλι αρνητικο τεστ ωορρηξίας..να συνεχίσω να κανω η να θεωρησω απλα πως δεν εκανα ωορρηξια αυτον το μηνα?

3η μερα που εχω αυξημενα υγρα!

Συνέχισε να κάνει κοπέλα μου κάποιες κάνουν και 29 μέρα...  Απλα καλό είναι μέρα παρά μέρα να έρχεσαι και σε επαφές άσχετα με το αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια ακούστε τι παθαίνω σημερα.. κάνω τεστ Ωορηξιας θετικό κάνω εγκυμοσύνης hometest και βγαίνει μια γραμμή τόσο θολή με το ζόρι πολυ πολυ ζόρι φαινεται τις προηγούμενες μερες που εκανα έβγαινε αρνητικό ! Σημερα περιμενω ν αδιαθέτησω κανονικά ! Τι ειναι αυτη η τόσο μα τόσο θολή γραμμή ; εχει τύχει σε καμια σας ; εχθές έβγαιναν εντελώς αρνητικά ..! Αυτη η γραμμή ειναι σαν σκιά τα βαρέθηκα αυτα  τα τεστ καθε φορά ... 

Κοπέλα μου ποτέ περιμένεις περίοδο ?? Εμένα ήταν πολύ άχνη η γραμμή αλλά επειδή πήρα τόσα τεστ αρνητικά στα χέρια μου ήξερα ότι είναι θετικό ( την ημέρα που περιμενα περιοδο) 

received_10211016489141968.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου ποτέ περιμένεις περίοδο ?? Εμένα ήταν πολύ άχνη η γραμμή αλλά επειδή πήρα τόσα τεστ αρνητικά στα χέρια μου ήξερα ότι είναι θετικό ( την ημέρα που περιμενα περιοδο) 

received_10211016489141968.jpeg

Περιμενω σημερα υποτίθεται.. όμως εχω ανα διαστήματα πόνους περιόδου .. το τεστ κάπως  ετσι ειναι και μενα απλά δε ξερω στο φως το δικό σου μηπως ειναι πιο έντονο , έμενα θελει λιγο φως για να φανεί .. πω! Θα τρελαθώ !μακαρι να σημαίνει  πως ειναι θετικό ? δε το βάζω καν στο μυαλό μου μη τζαμπα χαρώ .. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Περιμενω σημερα υποτίθεται.. όμως εχω ανα διαστήματα πόνους περιόδου .. το τεστ κάπως  ετσι ειναι και μενα απλά δε ξερω στο φως το δικό σου μηπως ειναι πιο έντονο , έμενα θελει λιγο φως για να φανεί .. πω! Θα τρελαθώ !μακαρι να σημαίνει  πως ειναι θετικό ? δε το βάζω καν στο μυαλό μου μη τζαμπα χαρώ .. ?

Τους πόνους περιοδου τους έχω μέχρι και τώρα εγώ που και που.. 

Ήταν πολύ αχνό και το δικό μου... Θα σου συνιστούσα να ηρεμήσεις... Και να περιμένεις μέχρι τη. Δευτέρα να κάνεις μια χοριακη...  ( αν και ξέρω ότι θα κάνεις και αύριο ένα τεστ...  Έτσι είχα κάνει και εγώ :-))  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα μου έχουν τελειωσει τα τεστ και έμεινε ενα μονο μονάκριβο !! Και δε ξερω να το χαραμίσω  αυριο η να το κάνω Δευτέρα .. κάτι μου λεει δε θα αντέξω και θα το κάνω αυριο !!! Μεχρι αυριο όμως θα δείξει αν ειμαι έγκυος;  σε μια μέρα η χοριακη μπορει να αλλάξει ; πωωω μακάρι να ειναι θετικό θα πεθάνω απο τη χαρά μου .. !! Αν και ακομη δε το πολυπιστεύω αν δε το δω λιγο πιο ξεκάθαρο .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Χαχα μου έχουν τελειωσει τα τεστ και έμεινε ενα μονο μονάκριβο !! Και δε ξερω να το χαραμίσω  αυριο η να το κάνω Δευτέρα .. κάτι μου λεει δε θα αντέξω και θα το κάνω αυριο !!! Μεχρι αυριο όμως θα δείξει αν ειμαι έγκυος;  σε μια μέρα η χοριακη μπορει να αλλάξει ; πωωω μακάρι να ειναι θετικό θα πεθάνω απο τη χαρά μου .. !! Αν και ακομη δε το πολυπιστεύω αν δε το δω λιγο πιο ξεκάθαρο .. 

Εγω θα σου έλεγα περίμενε Δευτέρα αλλά επειδή ξέρω πως είναι.. Κάντο αύριο...  την Δευτέρα ανοίγουν τα μαγαζιά :-Ρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ninonino κοριτσι μου το εκανες τλκ;;;; τι εγινε;; πιστευω ολες περιμενουμε νεα σ!!! Πως γινετε ομως ρε κοριτσια στην εγκυμωσυνη ν βγαινει θετικό τ τεστ ωορηξιας;;; δλδ κανονικα έντονες δυο γραμμές;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenaaa445 κοριτσι μ εψαξα λιγο το θεμα σου κ βρηκα αυτο!!! Καλυτερα να το ψάξεις ομως μ τον γιατρο σου θ βοηθησει πολυ περισσοτερο!! https://gennima.com/el/gonimotita/elegxos-oorixias

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Sunday, March 12, 2017 at 6:56 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κάνει και εμετό ?? Πάρε ένα τηλέφωνο αύριο τη γιατρό... Ίσως χρειαστεί να σου γράψει κάτι γιατί άμα κάνεις τόσο πολύ εμετό μετά θα αφυδάτωθεις..Καλύτερα να ενοχλήσεις την γιατρό,παρά να ταλαιπώρησε. Μόλις με πιάσει αναγουλα πίνω νεράκι και φεύγει αλλά στην περίπτωση σου δεν ξέρω εάν βοηθήσει...άσε το σπίτι κοριτσάκι μου σιγά..  Λίγα να φτιάχνει ο άντρας σου και φτάνει.  

Εχω μιλησει με τον γιατρο μ κ μ ειπε οτι συμβαινει συχνα... λεει τουλαχιστον ν κραταω 20λεπτα την τροφη κ μετα ν κανω εμετο για ν παιρνω τ θρεπτικα συστατικα .. τρωω ξινομηλο αυτο δεν με πειραζει... αλλα γενικα εχω πολυ εμετο αναγουλες ναυτιες... εχω χασει ηδη 3 κιλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να ελέγξεις τον εαυτό σου για να μη κάνεις εμετό!Εγώ θυμάμαι με έβριζα έλεγα ηλίθια δε θα κάνεις εμετό,κάνεις κακό στο παιδί:P Η αδερφή μου πάλι αυθυποβάλλεται λέει δηλ δε θέλω εμετό,δε θέλω εμετό και το αποφεύγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anni2304 είπε:

@elenaaa445 κοριτσι μ εψαξα λιγο το θεμα σου κ βρηκα αυτο!!! Καλυτερα να το ψάξεις ομως μ τον γιατρο σου θ βοηθησει πολυ περισσοτερο!! https://gennima.com/el/gonimotita/elegxos-oorixias

σε ευχαριστώ πολυ!εχω κυκλους απο 28-38 και εγω πιστευω οτι στους μεγαλους πιθανόν να μην κανω ωορρηξια...εκανα εχθες 2 τεστ κ βγηκαν αρνητικα και σμρ εχω αυξημενη θερμοκρασια που παει να πει οτι σε καμια 14ρια μερες θα μου ερθει...απλα δεν εκανα ωορρηξια!το εχουμε πει με τον γιατρο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

σε ευχαριστώ πολυ!εχω κυκλους απο 28-38 και εγω πιστευω οτι στους μεγαλους πιθανόν να μην κανω ωορρηξια...εκανα εχθες 2 τεστ κ βγηκαν αρνητικα και σμρ εχω αυξημενη θερμοκρασια που παει να πει οτι σε καμια 14ρια μερες θα μου ερθει...απλα δεν εκανα ωορρηξια!το εχουμε πει με τον γιατρο μου...

Σου εύχομαι ότι καλύτερο.Πόσο θρμοκρασία έχεις και σε ποιά ώρα της ημέρασ?Σήμερα σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σου εύχομαι ότι καλύτερο.Πόσο θρμοκρασία έχεις και σε ποιά ώρα της ημέρασ?Σήμερα σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι?

ευχαριστώ!!!κοιταξε να δεις μπερδευτηκα λιγο σμρ...ειμαι 26η μερα...τα τεστ ωορρηξιας μου ολα αρνητικα..μετρηθηκα το πρωι κ ειχα 36.8..ομως μετρηθηκα πριν λιγο κ εχω 36.5...εγω εχω σταθερη 36.5 και μετα την ωορρηξια το πρωι εχω μεχρι 36.9 και ολες τις αλλες ωρες 37-37.4...οποτε δε ξερω..με παλαβωσε!!σταματαω και τα τεστ,δεχομαι οτι δεν εκανα ωορρηξια και παμε για τοβ επομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

ευχαριστώ!!!κοιταξε να δεις μπερδευτηκα λιγο σμρ...ειμαι 26η μερα...τα τεστ ωορρηξιας μου ολα αρνητικα..μετρηθηκα το πρωι κ ειχα 36.8..ομως μετρηθηκα πριν λιγο κ εχω 36.5...εγω εχω σταθερη 36.5 και μετα την ωορρηξια το πρωι εχω μεχρι 36.9 και ολες τις αλλες ωρες 37-37.4...οποτε δε ξερω..με παλαβωσε!!σταματαω και τα τεστ,δεχομαι οτι δεν εκανα ωορρηξια και παμε για τοβ επομενο!

Η θερμοκρασία είναι μπερδεμα.Κ γω σήμερα και χτες είχα 37,4 μόνο το μεσημέρι και έχω 2 μέρες καθυστέρηση.Δεν βγάζω άκρη.Τα τέστ δεν κάνουν ποτέ λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2017 at 5:06 ΜΜ, ο/η Ninonino είπε:

Χαχα μου έχουν τελειωσει τα τεστ και έμεινε ενα μονο μονάκριβο !! Και δε ξερω να το χαραμίσω  αυριο η να το κάνω Δευτέρα .. κάτι μου λεει δε θα αντέξω και θα το κάνω αυριο !!! Μεχρι αυριο όμως θα δείξει αν ειμαι έγκυος;  σε μια μέρα η χοριακη μπορει να αλλάξει ; πωωω μακάρι να ειναι θετικό θα πεθάνω απο τη χαρά μου .. !! Αν και ακομη δε το πολυπιστεύω αν δε το δω λιγο πιο ξεκάθαρο .. 

Κοπελα μου ανυπομονούμε για τα νεα σου!!!αν δεν εχεις αδιαθετησει έως αυριο κανε μια χοριακη..ειναι πολυ πιο ακριβής!!!εμεις ευχόμαστε ολόψυχα να το χετε τσακώσει το σπορακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...