Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

@Anni2304 οντως ιδια ειναι!ξεκινησα 10 μερα..νομιζω σμρ ηταν πιο σκουρο απο ολες τις αλλες φορες αλλα οχι τοσο οσο θα επρεπε...οποτε πιστευω οτι στις επομενες θα δειξει θετικο...εεχω κυκλους εως 38 ημερες οποτε μεχει 25η μερα υπαρχει πιθανοτητα!θα δουμε!οπως καταλαβες εχω κανει αρκετα..εσυ λιγα εκανες ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenaaa445 ναι εγω εκανα μονο 4!! Εφοσον ηδη τ 4ο αρνητικο σταματησα!! Παντως μην αγχωνεσαι!! Οταν ειχα προβληματα μ τον κυκλο μ κ ειχα 72 μερες κυκλο εκανα οωρηξια στις 50 κ μερες!!! Συνέχισε κ βλεπεις!! Αλλιως ψαχτο μ τον γιατρο!!! Μπορει απλα ν ειναι λιγα το ωοθηλακια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

@elenaaa445 ναι εγω εκανα μονο 4!! Εφοσον ηδη τ 4ο αρνητικο σταματησα!! Παντως μην αγχωνεσαι!! Οταν ειχα προβληματα μ τον κυκλο μ κ ειχα 72 μερες κυκλο εκανα οωρηξια στις 50 κ μερες!!! Συνέχισε κ βλεπεις!! Αλλιως ψαχτο μ τον γιατρο!!! Μπορει απλα ν ειναι λιγα το ωοθηλακια!! 

εκανες τεστ την 50η μερα κ βγηκε θετικο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

εκανες τεστ την 50η μερα κ βγηκε θετικο????

Ειχα ανησυχήσει γιατι ηταν απο τις πρώτες φορες π αργούσε τοσο πολυ κ για δυο βδομαδες ημουν ανα δυο μερες στον γιατρο κ τεστ κ υπερήχους κ αυτο κ εκεινο κ οντως στις 50 και μερες ειχα οωρηξια κ στις 72 μερες μ ηρθε περιοδος!! Αφου πηρα χαπια πρωτα γ ν μ ερθει.. ασε πολυ ταλαιπωρία τοτε!! Δόξα τον θεό αυτο περασε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα!! Τι μου κανετε;; πολλα συγχαρητήρια κ μ το καλο στις εγκυουελες μας!!! Αντε κ στα δικα μας!!! Εμενα μ έπιασαν οι υστερίες μου παλι!!! Τυχαίο;;; χαχαχα!!  Θελω ν κανω μια ερωτηση κ στις κοπελες μ Νάθαν πρόσφατα οτι ειναι εγκυουλες!! Ποτε αρχίσατε ν παρατηρητέ αλλαγές στο στηθος σας;;; 

Δεν παρατήρησα τίποτα...  Εμενα και μια δυο μέρες πριν την περίοδο πρηζοταν λιγάκι οπότε δεν κατάλαβα κάτι...  Είχε πρηστεί όπως πριν την περίοδο και είχα ψιλό πονακια περιόδου κατά τα άλλα όχι κάτι έντονο 

Παρόλου που είδαμε ότι όλα είναι μια χαρά ένα περίεργο πράγμα δεν έχω κανένα συμπτώμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τη κοπέλα που ρωτάει για την fsh εγώ προληπτικά έκανα τα τεστ fsh της hometest και αυτό μόνο και μόνο για να δω ότι λειτουργώ οκ μετά από όλο αυτό.Είναι πολύ έγκυρα αλλά η fsh πρέπει να σε απασχολεί μόνο άμα είσαι κοντά στην εμμηνόπαυση ή έχεις πολυκυστικες ή κάτι τέτοιο.Επίσης έκανα τα τεστ ωορρηξίας της ίδιας εταιρίας που λειτουργούν άψογα και εμένα έτσι μου βγαινε αχνή και τελικά βγήκε το ίδιο έντονη την 19η μέρα που ήταν και η μέρα ωοορηξίας.αν θέλετε να σας δείξω το θετικό τέστ που τη πέτυχε και όντως τότε ήταν γιατί ακριβώς μετά από 14 μέρες αδιαθέτησα.Όσο για τις αντιπηκτικές σε μένα κάναν κακό γιατί μου αραιώσαν το αίμα και επιδεινώναν τα αιματώματα.Πρέπει να τις παίρνει όποιος έχει πρόβλημα θρόμβωσης,θρομβοφιλίας,ζυγίζει άνω τον 100 κιλών ή είναι άνω των 40 ετών και αυτό μετά από εξετάσεις όχι έτσι στα καλά καθούμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Για τη κοπέλα που ρωτάει για την fsh εγώ προληπτικά έκανα τα τεστ fsh της hometest και αυτό μόνο και μόνο για να δω ότι λειτουργώ οκ μετά από όλο αυτό.Είναι πολύ έγκυρα αλλά η fsh πρέπει να σε απασχολεί μόνο άμα είσαι κοντά στην εμμηνόπαυση ή έχεις πολυκυστικες ή κάτι τέτοιο.Επίσης έκανα τα τεστ ωορρηξίας της ίδιας εταιρίας που λειτουργούν άψογα και εμένα έτσι μου βγαινε αχνή και τελικά βγήκε το ίδιο έντονη την 19η μέρα που ήταν και η μέρα ωοορηξίας.αν θέλετε να σας δείξω το θετικό τέστ που τη πέτυχε και όντως τότε ήταν γιατί ακριβώς μετά από 14 μέρες αδιαθέτησα.Όσο για τις αντιπηκτικές σε μένα κάναν κακό γιατί μου αραιώσαν το αίμα και επιδεινώναν τα αιματώματα.Πρέπει να τις παίρνει όποιος έχει πρόβλημα θρόμβωσης,θρομβοφιλίας,ζυγίζει άνω τον 100 κιλών ή είναι άνω των 40 ετών και αυτό μετά από εξετάσεις όχι έτσι στα καλά καθούμενα.

Ευχαριστω για την απάντηση εγω ειμαι 30 χρόνων και δεν ήξερα καν για αυτές τις εξετάσεις εχω πάρει σημερα τα τεστ τα ίδια με τα δικά σου και θα τα χρησιμοποιήσω αλλα σκεφτομαι μηπως πρέπει να πάω να κάνω καη εξέταση αίματος για πιο σίγουρα .. Απο την άλλη άκουσα και κοπέλες κατω απο τα 30 που είχανε προβλημα με την fsh και τρομοκρατήθηκα ..τι ηλικία εχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου λεγα για αρχή δοκίμασε τα τεστ και μετά αρχίζεις εξετάσεις.Δεν υπάρχει λόγος.Είμαι 36 :)Πολύ καλά τεστ απλά πρόσεχε λίγο να τηρείς τις οδηγίες όσον αφορά τα υγρά που πίνεις πριν τα κάνεις.Εγώ όλα και τα ωορρηξίας τα κανα μετά τις 8 το βράδυ λόγω δουλειάς και δεν είχα θέμα.Είμαι σίγουρη ότι και εσύ θα είσαι οκ απλά επειδή δεν έχω διαβάσει σου έτυχε κάτι κακό πολύ για να έχεις αμφιβολίες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Εγώ θα σου λεγα για αρχή δοκίμασε τα τεστ και μετά αρχίζεις εξετάσεις.Δεν υπάρχει λόγος.Είμαι 36 :)Πολύ καλά τεστ απλά πρόσεχε λίγο να τηρείς τις οδηγίες όσον αφορά τα υγρά που πίνεις πριν τα κάνεις.Εγώ όλα και τα ωορρηξίας τα κανα μετά τις 8 το βράδυ λόγω δουλειάς και δεν είχα θέμα.Είμαι σίγουρη ότι και εσύ θα είσαι οκ απλά επειδή δεν έχω διαβάσει σου έτυχε κάτι κακό πολύ για να έχεις αμφιβολίες?

Ναι βιοχημική αποβολή δυστυχως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Ευχαριστω για την απάντηση εγω ειμαι 30 χρόνων και δεν ήξερα καν για αυτές τις εξετάσεις εχω πάρει σημερα τα τεστ τα ίδια με τα δικά σου και θα τα χρησιμοποιήσω αλλα σκεφτομαι μηπως πρέπει να πάω να κάνω καη εξέταση αίματος για πιο σίγουρα .. Απο την άλλη άκουσα και κοπέλες κατω απο τα 30 που είχανε προβλημα με την fsh και τρομοκρατήθηκα ..τι ηλικία εχεις ; 

Καλο θα ηταν να μιλήσεις με τον γιατρό σου και να σε στείλει για εξετάσεις..ειμαι 32 χρόνων,δεν εχω πολυκυστικες ωοθηκες,αλλα η fsh μου ειναι ανεβασμενη για την ηλικια μου..(η μητέρα μου ξεκινηςε να μπαίνει στην κλιμακτήριο απο τα 35..οποτε ιςως να ναι και κληρονομικό)δεν κοιτάζουν όμως μονο την συγκεκριμένη ορμονη..την κοιτάνε παντα σε συνδιασμο με την οιστραδιολη και κοιτάνε και την lh..γενικώς ενας ορμονικος έλεγχος θα ηταν καλός..καλο θα ηταν να πας στον γιατρό σου και να του πεις οτι προσπαθείτε για μωρο,εάν δεν το χεις κανει..και να σου γράψει εναν πλήρη προγεννητικό έλεγχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλο θα ηταν να μιλήσεις με τον γιατρό σου και να σε στείλει για εξετάσεις..ειμαι 32 χρόνων,δεν εχω πολυκυστικες ωοθηκες,αλλα η fsh μου ειναι ανεβασμενη για την ηλικια μου..(η μητέρα μου ξεκινηςε να μπαίνει στην κλιμακτήριο απο τα 35..οποτε ιςως να ναι και κληρονομικό)δεν κοιτάζουν όμως μονο την συγκεκριμένη ορμονη..την κοιτάνε παντα σε συνδιασμο με την οιστραδιολη και κοιτάνε και την lh..γενικώς ενας ορμονικος έλεγχος θα ηταν καλός..καλο θα ηταν να πας στον γιατρό σου και να του πεις οτι προσπαθείτε για μωρο,εάν δεν το χεις κανει..και να σου γράψει εναν πλήρη προγεννητικό έλεγχο..

Πρέπει να το κοιτάξω .. Εσένα ο γιατρός τι σου είπε σχετικά με αυτα ; Δηλ ειναι λόγος ανασταλτικός για εγκυμοσύνη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη παλι που ψάχνομαι .. εχει κανει καμια σας εξέταση fsh? για την ποσότητα μέτρηση ωαρίων κτλ ; Τι ηλικία έχετε όσες προσπαθείτε για παιδάκι ; Εγω ειμαι 30 και ανησυχώ μηπως αυτός ηταν ο λόγος της αποβολής και που δε μπορω να ξανα μείνω έγκυος ... 

Δεν μπορεί να έφταιξε η fsh για την αποβολή.Εχει να κάνει με την σύλληψη.Εχεις πολυκυστικές?Πιστεύω αφού έμεινες έγκυος θα ξαναμείνεις.Πότε είχες την βιοχημική?Εμένα ο γιατρος  μου μετά την παλλίνδρομη μου είπε να δώσω τουλάχιστον 12 μήνες ακόμα περιθώριο να ξαναμείνω και πιστεύει θα μείνω γρηγορα αλλά δώσε και έσυ και εγώ μαζί ένα περιθώριο 4-5 μήνες τουλάχιστον και μετά αγχωνόμαστε.Σε νιώθω αρκετά πρεσαρισμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αστα με εχει πάρει πολυ απο κατω τον Ιανουάριο το έπαθα .. Και πιο πολυ στεναχωριέμαι που ταράχτηκε ο κύκλος μου και απο 29 μερες  σταθερός κυκλος παντα εγινε στην πρωτη περιοδο 34 μερες και τωρα ξανα περιμενω αλλα μου φαινεται πως θα αργησει .. Γι αυτο και σκέφτηκα μηπως εχω προβλημα με τις ορμόνες μεχρι και το ενδεχόμενο πρωορης κλιμακτήριος μου πέρασε απο το μυαλό ! (30 ειμαι)εσυ ειχες καθολου ανωμαλία στην περιοδο μετα την παλινδρομη; Σε ποια εβδομάδα το έπαθες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Δεν μπορεί να έφταιξε η fsh για την αποβολή.Εχει να κάνει με την σύλληψη.Εχεις πολυκυστικές?Πιστεύω αφού έμεινες έγκυος θα ξαναμείνεις.Πότε είχες την βιοχημική?Εμένα ο γιατρος  μου μετά την παλλίνδρομη μου είπε να δώσω τουλάχιστον 12 μήνες ακόμα περιθώριο να ξαναμείνω και πιστεύει θα μείνω γρηγορα αλλά δώσε και έσυ και εγώ μαζί ένα περιθώριο 4-5 μήνες τουλάχιστον και μετά αγχωνόμαστε.Σε νιώθω αρκετά πρεσαρισμένη.

Ναι αστα με εχει πάρει πολυ απο κατω τον Ιανουάριο το έπαθα .. Και πιο πολυ στεναχωριέμαι που ταράχτηκε ο κύκλος μου και απο 29 μερες  σταθερός κυκλος παντα εγινε στην πρωτη περιοδο 34 μερες και τωρα ξανα περιμενω αλλα μου φαινεται πως θα αργησει .. Γι αυτο και σκέφτηκα μηπως εχω προβλημα με τις ορμόνες μεχρι και το ενδεχόμενο πρωορης κλιμακτήριος μου πέρασε απο το μυαλό ! (30 ειμαι)εσυ ειχες καθολου ανωμαλία στην περιοδο μετα την παλινδρομη; Σε ποια εβδομάδα το έπαθες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στεναχωριεσαι περιμενε να σταθεροποιηθει ο κυκλος σου παντα μετα απο τετοιες καταστασεις εχουμε μικρες διαταραχες κυκλου οι οποιες διορθωνονται μετα απο το πρωτο τριμηνο συνεχισε παλι και αν δεις θεμα μετα ξεκινα με το γιατρο σου για να ανακλαυψεις αιτιες που ευθυνονταν στην παλινδρομη που μπορει ομως να ταν και εναν τυχαιο γεγονος και ευχομαι να ναι ολα καλα τωρα οσο για εναν ορμοικο ελγχο που ναι ειναι χαμηλο κοστος μπορει να το κανεις δεν ξερω τι εξετασεις χρειαζεσαι ακομη και αν θελει ψαξιμο η περιπτωση σου αλλα απο την στιγμη που χες συλληψη δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αχετως το πως κατεληξε μιλατα με το γιατρο σου συμβουλεψου και εναν αλλο να σου δωσει απαντησεις και επεξηγησεις στα ερωτηματα σου.Χαλαρωσε και μην ανγχωνεσαι δεν υπαρχει γυναικα στις μερες μας που να μη γινεται μανα,λιγη προσπαθεια και υπομονη και μην ανοιγεται και διαβαζεται αρθρα και αποσπαματα για τα οποια δεν ξερουμε ποσο αξιοπιστα ειναι μεσω ιντερνετ η καθεμια μας εχει αλλο οργανισμο και αλλα θεματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα χθες εκανα την υστεροσκοπηση μου και μαζι με αυτην αποξεση ενδομητριου(ιστολογικη εξεταση) ξεκινησα αντιβιωση η οποια με καθυστερει στις εξετασεις κολπικου υγρου που θελλω να κανω και πρεπει να περιμενω να καθαρισει ο οργανισμος απο αυτην 3 εβδομαδες για να χω σιγουρα αποτελεσματα,παει και ο δευτερος κυλος παμε για τον επομενο.Το διαφραγμα μητρας(σχημα καρδιας) δεν το αφαιρεσαμε με υστερκοπηση δεν διορθωνοταν το οποιο ευθυνεται και σε πολλες αποβολες στο πρωτο 3μηνο και θα χρειαστει λαμπαροσκοπηση για να επαναφερουμε τη κοιλοτητα της μητρας σε φυσιολογικο μεγεθος γνωριζει καμια σας το κοστος?Και αν υπαρχει χρονος αναμονης μετα απο επεμβαση για ξεκινημα προσπαθειας?3d υπερηχο εχετε κανει και τιμη?Περιμενω ευχαριστα νεα σας!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Ναι αστα με εχει πάρει πολυ απο κατω τον Ιανουάριο το έπαθα .. Και πιο πολυ στεναχωριέμαι που ταράχτηκε ο κύκλος μου και απο 29 μερες  σταθερός κυκλος παντα εγινε στην πρωτη περιοδο 34 μερες και τωρα ξανα περιμενω αλλα μου φαινεται πως θα αργησει .. Γι αυτο και σκέφτηκα μηπως εχω προβλημα με τις ορμόνες μεχρι και το ενδεχόμενο πρωορης κλιμακτήριος μου πέρασε απο το μυαλό ! (30 ειμαι)εσυ ειχες καθολου ανωμαλία στην περιοδο μετα την παλινδρομη; Σε ποια εβδομάδα το έπαθες ; 

εγω λεω να μην αγχωνεσαι αδικα περιμενε λιγο καιρο ακομα μεχρι να σταθεροποιηθει ο κυκλος σου γιατι λογικο ειναι κ οργανισμος να παθει ενα σοκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Πρέπει να το κοιτάξω .. Εσένα ο γιατρός τι σου είπε σχετικά με αυτα ; Δηλ ειναι λόγος ανασταλτικός για εγκυμοσύνη ; 

Απο την στιγμή που βρήκαμε ανεβασμενη fsh με έστειλε να κανω και ΑΜΗ που δειχνει ποσο ποιοτικά ειναι τα ωάρια..η ποιότητα ειναι το θέμα,.οχι η ποσότητα τοσο..η ποιότητα μου βγηκε ικανοποιητική..και τον περασμένο μηνα που πηρα χαπια και πρεγκνυλ με έστειλε αφου κάναμε υπερηχο και είδαμε τα αυγουλακια να κανω μια εξεταση που τωρα δεν θυμάμαι..να δει λέει την ποιότητα των ωαρίων που ειχα παράξει..(το υλικό τους δλδ μεσα) και η τιμη βγηκε σουπερ..Ανασταλτικός παράγων δεν ειναι η fsh που ειναι ανεβασμενη..απλα ξέρω οτι δεν εχω πολυ χρόνο μπροστά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Ναι αστα με εχει πάρει πολυ απο κατω τον Ιανουάριο το έπαθα .. Και πιο πολυ στεναχωριέμαι που ταράχτηκε ο κύκλος μου και απο 29 μερες  σταθερός κυκλος παντα εγινε στην πρωτη περιοδο 34 μερες και τωρα ξανα περιμενω αλλα μου φαινεται πως θα αργησει .. Γι αυτο και σκέφτηκα μηπως εχω προβλημα με τις ορμόνες μεχρι και το ενδεχόμενο πρωορης κλιμακτήριος μου πέρασε απο το μυαλό ! (30 ειμαι)εσυ ειχες καθολου ανωμαλία στην περιοδο μετα την παλινδρομη; Σε ποια εβδομάδα το έπαθες ; 

Kαι γω Ιανουάριο το έπαθα ήμουν στην 8 εβδομάδα.Μου ήρθε περίοδος μετά την απόξεση στις 37 μέρες και τώρα μάλλον στις 33.Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο γιατί έχω μικροπολυκυστικές.Αν είχες θέμα με ορμόνες λογικά κάτι θα σου είχε πεί ο γυναικολόγος θα εβλεπε υπερηχογραφικά.Εμένα οι ορμόνες με πολυκυστικές είναι καλές.Το άγχος επηρράσε τον κύκλο σου. Το 2015 που δεν κάναμε προσπάθειες για παιδί και ήμουν πιό χαλαρή δεν είχα τόσο μεγάλο κύκλο.Αν νομίζεις ότι θα σε χαλάρωνε κάνε κάποιες ορμονολογικές.Αλλά είμαι σίγουρη αφού έμεινες έγκυος θα ξαναμείνεις.Εμένα 3 γυναικολόγοι αύτο μου είπαν.Πιστεύω οτί σοκαρίστηκες με αυτό που σου συναίβει γι αύτο κάνεις αυτες τις σκέψεις.Συζήτα και με τον γιατρό σου μήπως χαλαρώσεις.Και να ξέρεις με το άγχος καθυστερούμε στην ουσία τις γονιμές μασ και γι αυτό αργεί η περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Κοριτσια καλημερα χθες εκανα την υστεροσκοπηση μου και μαζι με αυτην αποξεση ενδομητριου(ιστολογικη εξεταση) ξεκινησα αντιβιωση η οποια με καθυστερει στις εξετασεις κολπικου υγρου που θελλω να κανω και πρεπει να περιμενω να καθαρισει ο οργανισμος απο αυτην 3 εβδομαδες για να χω σιγουρα αποτελεσματα,παει και ο δευτερος κυλος παμε για τον επομενο.Το διαφραγμα μητρας(σχημα καρδιας) δεν το αφαιρεσαμε με υστερκοπηση δεν διορθωνοταν το οποιο ευθυνεται και σε πολλες αποβολες στο πρωτο 3μηνο και θα χρειαστει λαμπαροσκοπηση για να επαναφερουμε τη κοιλοτητα της μητρας σε φυσιολογικο μεγεθος γνωριζει καμια σας το κοστος?Και αν υπαρχει χρονος αναμονης μετα απο επεμβαση για ξεκινημα προσπαθειας?3d υπερηχο εχετε κανει και τιμη?Περιμενω ευχαριστα νεα σας!!!:cheer:

Κaren μου , ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είχε 3d υπέρηχο και μου χρέωνε την επίσκεψη 30e.Ε'υχομαι να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Απο την στιγμή που βρήκαμε ανεβασμενη fsh με έστειλε να κανω και ΑΜΗ που δειχνει ποσο ποιοτικά ειναι τα ωάρια..η ποιότητα ειναι το θέμα,.οχι η ποσότητα τοσο..η ποιότητα μου βγηκε ικανοποιητική..και τον περασμένο μηνα που πηρα χαπια και πρεγκνυλ με έστειλε αφου κάναμε υπερηχο και είδαμε τα αυγουλακια να κανω μια εξεταση που τωρα δεν θυμάμαι..να δει λέει την ποιότητα των ωαρίων που ειχα παράξει..(το υλικό τους δλδ μεσα) και η τιμη βγηκε σουπερ..Ανασταλτικός παράγων δεν ειναι η fsh που ειναι ανεβασμενη..απλα ξέρω οτι δεν εχω πολυ χρόνο μπροστά μου..

Η AMH γίνεται οποιαδήποτε στιγμή του κύκλου ; Και λογικά πρέπει να μου τις γράψει ο γιατρός όλα αυτα ετσι ; Ο γυναικολόγος η ο ενδοκρινολόγος ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κaren μου , ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είχε 3d υπέρηχο και μου χρέωνε την επίσκεψη 30e.Ε'υχομαι να πάνε όλα καλά

Σ ευχαριστω  σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...