Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου,τι κάνετε? 

Διάβαζα τα μηνύματα σας και ήθελα να σας πω μη το ψάχνετε τόσο πολύ μόνο κακό κάνετε στον εαυτό σας γιατί αγχώνεστε και καθυστερεί να έρθει το μπεμπακι...  Θα κάνετε ότι κάνετε χαλαρά και μη λέτε αχ είδα αυτό μήπως, μήπως κτλ πιο πολύ άγχος φόρτωνετε... 

Δεν ειχα απολύτως κανένα συμπτώμα πριν έρθει η καθυστέρηση, δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου εκεί... Παρόλο που προσπαθούσαμε αρκετό καιρό ( είχα τεράστιο άγχος)  και τελικά ήρθε όταν χαλάρωσα πραγματικά χωρίς να σκέφτομαι το παραμικρό, είχα πει ότι κάποτε θα γίνω μάνα, τις προσπάθειες μου τις κάνω ας αποφασίσει αυτό οπότε θέλει ας έρθει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο.Ετσι κάνω εγώ ανγχώνομαι όταν δώ κάτι διαφορετικό στο σώμα μου και ψάχνομαιιι:)!!Είχα πάει στο γιατρό να με δεί μέτα την απόξση γιατί τον Ιανουάριο είχα παλλίνδρομη.Και μου λεεί ωραία έχεις και αυγουλάκια στην ωοθήκη αλλά δεν ρώτησα πόσα.Μόνο τον ρώτησα πότε θα σκάσουν.Μου πήρε και τα μυαλά ο doctor γιατί μου λεεί θα μείνεις εύκολα μην ανγχώνεσαι(με πήρε χαμπάρι).Είανι ο πρώτος μήνας προσαπάθειων μετά την απόξεση και είμαι κάπως αλλά θα στανιάρω!!Να σια κάλα που ενδιαφέρθηκες και μ αρεσε αυτό που είπες για να συνέρχομαιιιι:x

Ξερεις τι λενε ολοι???Μια φορά έγκυος..Ξανά έγκυος!!!εγω ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου να μην καθυστερήσει πολυ για να ηρεμήσεις..ας ειναι ήδη εδω το σπορακι σας!!!!και ας πανε οοοοολα τελεια!!!ελπιζω να μην με παρεξήγησες..απλα εδωμεσα ειμαστε οι μόνες που μπορουμε να κατανοήσουμε στο ΑΠΟΛΥΤΟ η μια την αλλη στο συγκεκριμένο θέμα..αυτη η λαχτάρα γινεται πολυ ψυχοφθόρα οταν βλέπεις αίμα..η αρνητική χοριακη..δεν υπαρχει κοπελα που να μην εχει πέσει κάτω..να κλαίει και να αναρωτιέται "Γιατι"..παθούσα λοιπον..έχοντας μπει άπειρες φορές ειδικα στο τρυπακι των "συμπτωμάτων" σου μιλησα ετσι..ελπιζω να σου δίνω μονο δύναμη!!!δεν χρειαζόμαστε τίποτε άλλο ειλικρινα..πίστη και δύναμη!!!απο που την αντλεί η καθεμία μας ειναι δικο της θέμα..αλλα αυτες ειναι οι αξίες που θα μας οχυρώσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

Δυςτυχως κορίτσια μου αγχωνόμαστε για το κάθετι.. εγω ειμαι στην 15 μερα του κυκλου μου.. και κάθε φορα μετα την ωορρηξία αν μείνω πολυ ωρα όρθια ή περπατήσω πολυ εχω πόνο χαμηλά μέσα στην κοιλια.. στη μήτρα αισθανομαι τον πόνο.. τι μπορει να ειναι αυτο; απο την κούραση; και παλιά γιατί δεν το είχα; εννοώ πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες.. τι να πω βρε κορίτσια; τα χω παίξει με το σώμα μου.. στο γιατρό ακομη δεν το ανέφερα. Όλο το ξεχνάω... τι λέτε εσείς; 

Οπως είπε και το κορίτσι μας πιο πάνω..ισως ειναι της ωορρηξιας..τωρα γιατι δεν υπήρχε παλια..λεω να μην το πολυ σκέφτεσαι..και εγω παλια μονο κατι λίγα διάφανα υγρά ειχα..τωρα εχω πονο που καποιες φορές ειναι τοσο έντονος που δεν μπορω να κάτσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

JOY ΜΟΥ αν είναι ο πόνος μόνο τις μέρες της ωορρηξίας μπορεί να ναι απ αύτο.Κ γώ εκείνες τις μέρες είμαι κάπως.Βέβαια να ρωτήσεις και τον γιατρό σου.Το μυαλό πολλά κάνει.Εγώ απ το άγχος μου έκανα 14 μήνες να μείνω έγκυος και σενάρια να δεις που έκανα.Τον μήνα που χαλάρωσα έμεινα έγκυος,παλλινδρόμησε και να σου τώρα πάλι με ανησυχίες.Δυστυχώς θέλει χαλαρά.Εχετε καιρό που προσπαθείτε?

 Ναι κορίτσι μου, προσπαθούμε ενάμιση χρόνο τώρα. Είχα και μία βιοχημική παλαιότερα, τον προηγούμενο Μάιο. Από τότε τίποτα ακόμη. Ούτε ένα σύμπτωμα ούτε τιποτα.. εκανα κ μια σπερματέγχυση τωρα τον Φεβρουαρίο σε φυσικό κύκλο Γιατί δεν έχω πρόβλημα με την Ωορρηξία μου Αλλά απέτυχε. Τι να πω ο θεός είναι μεγάλος και ελπίζω να μη μας ξέχασει.. αυτη τη φορα το άφησα εντελώς στην τύχη του.. μετα το Πάσχα πρώτα ο θεός θα δούμε τι θα κάνουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Οπως είπε και το κορίτσι μας πιο πάνω..ισως ειναι της ωορρηξιας..τωρα γιατι δεν υπήρχε παλια..λεω να μην το πολυ σκέφτεσαι..και εγω παλια μονο κατι λίγα διάφανα υγρά ειχα..τωρα εχω πονο που καποιες φορές ειναι τοσο έντονος που δεν μπορω να κάτσω!!!!

Αχ Κατερίνακι μου, ειναι δύσκολο αυτο που τραβάμε.. κ μονο η ψυχή μας το ξέρει.. βλέπω τα πεθερικά μου με το αλλο εγγόνι κ λεω άραγε θα δουν απο μας; εγω ποτε θα μείνω; τι να πω.. κι γω άφησα αυτο το μηνα στην τύχη του κ εκανα πριν μια πίτα με δικο μου φύλλο.. 5 ωρες στην κουζίνα ειμαι.. όποτε δεν πολυσκέφτεσαι.. αν κ πονούσα ειπα τέρμα ότι ειναι να γίνει θα γίνει.. ειδα τι έγινε κ οταν πρόσεχα παραπάνω.. τελοσπασντων, ας μην χάνουμε την πίστη μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

Αχ Κατερίνακι μου, ειναι δύσκολο αυτο που τραβάμε.. κ μονο η ψυχή μας το ξέρει.. βλέπω τα πεθερικά μου με το αλλο εγγόνι κ λεω άραγε θα δουν απο μας; εγω ποτε θα μείνω; τι να πω.. κι γω άφησα αυτο το μηνα στην τύχη του κ εκανα πριν μια πίτα με δικο μου φύλλο.. 5 ωρες στην κουζίνα ειμαι.. όποτε δεν πολυσκέφτεσαι.. αν κ πονούσα ειπα τέρμα ότι ειναι να γίνει θα γίνει.. ειδα τι έγινε κ οταν πρόσεχα παραπάνω.. τελοσπασντων, ας μην χάνουμε την πίστη μας.. 

Ετσι κοπελα μου..υπομονή..και πίστη..και ΘΑ ΕΡΘΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

 Ναι κορίτσι μου, προσπαθούμε ενάμιση χρόνο τώρα. Είχα και μία βιοχημική παλαιότερα, τον προηγούμενο Μάιο. Από τότε τίποτα ακόμη. Ούτε ένα σύμπτωμα ούτε τιποτα.. εκανα κ μια σπερματέγχυση τωρα τον Φεβρουαρίο σε φυσικό κύκλο Γιατί δεν έχω πρόβλημα με την Ωορρηξία μου Αλλά απέτυχε. Τι να πω ο θεός είναι μεγάλος και ελπίζω να μη μας ξέχασει.. αυτη τη φορα το άφησα εντελώς στην τύχη του.. μετα το Πάσχα πρώτα ο θεός θα δούμε τι θα κάνουμε.. 

Ειχα και εγω μια βιοχημική τον Ιανουάριο και ακομη δεν μπορω να καταφέρω τιποτα ! Να σε ρωτήσω κάτι εσένα ο κύκλος σου ποσο καιρο εκανε να στρώσει ; Το εψαξες καθολου με τη βιοχημική ; Εμενα με πηρε πολυ απο κατω χαλια ψυχολογία ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου δεν παρεξηγήθηκα καθόλου.Μ αρέσει που μιλάμε και η κάθε κοπέλα απ τις εμπειρίες της έχει να καταθέσει κάτι και να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη. Νίωθω ότι με καταλαβαίνετε γιατί οι φίλες μου δεν έχουν  εμπειρίες ώστε να με συμβουλέψουν καταλλήλως.Καλή συνέχεια και ελπίζω να τα λέμεεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας λένε όχι άγχος αυτοί που δεν καταλαβαίνουν τι περνάτε. 

Άγχος έχεις από την πρώτη στιγμή που κάνεις ελεύθερα με αυτό το σκοπό. Το χεις στο μυαλό σου θες δε θες. Όσο περνάνε οι μήνες υπάρχουν στιγμές που πέφτεις στα πατώματα. Δεν μπορείς να το αποφύγεις. Προσωπικά χαλάρωσα όταν αρχίσαμε να τ ψάχνουμε χωρις όμως να σας πω ότι δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου.

Βάλτε ένα χρονικό διάστημα από το οποίο και μετά θα το ψάξετεπερισσότερο και μέχρι τότε συνεχίστε τη ζωή σας κανονικά. Μην ψάχνεται συμπτώματα,δεν υπάρχουν!μην αναβάλλεται πράγματα σκεπτόμενες και αν είμαι εγκυος;

Κάντε πράγματα που θα κάνατε ούτως ή άλλως και έχετε όσες περισσότερες επαφές με το σύντροφο σας.

Όταν περάσει το όριο που έχετε βάλει ζητήστε βοήθεια από ειδικό.Μη διστάσετε να πάρετε και δεύτερη γνώμη. Πείτε εγώ θα κάνω ότι χρειαστεί και από κει και πέρα είναι και θέμα τύχης,Θεού,μοίρας ότι πιστεύει η καθεμία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δε μπορω να χειριστώ και το θέμα με τις παρέες μου .. Οι περισσότεροι έχουν μωρά και όλη την ωρα θιγούν το θέμα ποτε θα κάνετε μωρό και γιατι δε κάνετε και τι περιμένετε καη δεν εχω πει σε κανενα τι περνάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Σας παρακολουθώ συχνά παρόλο που δεν συμμετέχω στην συζήτηση σας! Συγχαρητήρια σε όσες τα κατάφεραν! Και ο θεός μαζι σε όλες τις υπόλοιπες.!! Σας φιλώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι περισσότερες στην ιδια φάση είμασταν μη νομίζεις. Όλοι με παιδιά εμείς χωρίς. Εσείς μόλις το αποφασίσαμε εμεινες αν καταλαβα καλά ανεξαρτήτως αν δεν προχώρησε. Φαντάσου να ακούς τα ίδια και τα ίδια για χρόνια. Και να παλεύεις με γιατρούς,εξετάσεις,θεραπείες,ορμόνες κτλ...

Είναι πολύ νωρίς ναδηλητήριαζεις την ψυχή σου από τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ειμαστε παντρεμένοι 2 χρονια τωρα και για τον πρώτο χρόνο για κάποιους λόγους δεν μπορούσαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες .. Τα άκουγα αυτα οπότε απο πριν αλλα δε με πείραζαν γιατι δεν είχαμε ξεκινήσει . Όντως με την 2η φορά που δοκιμάσαμε έμεινα έγκυος αλλα ητανε πτι χειρότερο αυτο που εγινε με το που χαρήκαμε η απόλυτη στεναχώρια .. Εχω τη στεναχώρια μου λοιπόν εχω και όλους τους άλλους να λενε .. Συμπάσχω με ολες σας κορίτσια και χαίρομαι που μπορω να μοιραστώ με κάποιον όλα αυτα .. Απλά εσείς πως το αντιμετωπίζετε αυτο με τους άλλους ; Εγω έφτασα σε σημείο να αποφεύγω τις παρέες μου ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ninonino γλυκιά μου ! Μην επηρεάζεσαι απο το τι λένε οι παρέες! Να μην σε απασχολεί καθολου ! Ο θεός ξέρει ποτε και γιατί! Έχε πίστη και ολα καλα θα πάνε! Τωρα όσον αφορά το αν μοιραστείς με κάποιον το θέμα εξαρτάται και μονο απο σενα! Κανε στην εαυτό σου την εξής ερώτηση : εαν εξομολογηθώ σε μια φίλη οτι κανω προσπάθεια και δεν ερχετε το θαυματακι θα αλλάξει κάτι; θα Νοιώθω καλυτερα; θα με βοηθήσει ψυχολογικά; θα ειμαι οκ που το εχω πει; 

υπαρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις ....

τους ανθρώπους που συναναστρέφεσαι μονο εσυ τους γνωρίζεις και μπορείς να κρίνεις! 

Εγω ας πουμε εχω μοιραστεί με ανθρώπους μου την προσπάθεια μου και τις ανησυχίες μου .....ήξερα μεσα μου οτι θα με ηρεμήσουν ήξερα τον τροπο αντιμετώπισης τους στην επίλυση προβλημάτων γενικά  και το μοιράστηκα χωρις δεύτερη σκέψη!

μονο που ρωτάς εδω κάτι σε κρατάει! 

Στο φόρουμ υπαρχει ανωνυμία και σίγουρα μπορείς να μοιραστείς τα παντα ,ειναι μια αρχη!

φιλικα Ρενατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Εγω δε μπορω να χειριστώ και το θέμα με τις παρέες μου .. Οι περισσότεροι έχουν μωρά και όλη την ωρα θιγούν το θέμα ποτε θα κάνετε μωρό και γιατι δε κάνετε και τι περιμένετε καη δεν εχω πει σε κανενα τι περνάω.. 

Καλημεεεεραααα...ολοι τα περνάμε αυτα..γενικοτερα οι γύρω μας ειναι πολυ εύκολο να πουν κατι τέτοιο..ολες μας εχουμε ακούσει το "αντε κάντε κανενα μωρο,τι περιμένετε??" Λες και το παραγγέλνεις και σου λενε τοτε θα σου έρθει..πλεον περιοτπριζομαι στο"οποτε θελει ο θεος,θα μας το στείλει"δεν μπορει κανένας να ξέρει τι περνάς..ναι ακομα και αν ξέρει,αν δεν εχει ζήσει το ιδιο..δεν μπορει να σε νιωσει..Γι αυτο λεω πως πρεπει να θωρακιστουμε με οποίο τροπο μπορουμε..Οχι να μην συναστρεφομαστε όμως εγκύους και μωρά..Ας μην περνάμε στα άκρα!!!ψαξε μεσα σου,δες τι σε ηρεμεί..η λαχτάρα για μωρο,απο τη στιγμή που ξυπνάει..δεν ξανακοιμαται..κανε λοιπον οτι περισσοτερο μπορεις για να γίνεις εσυ καλύτερη..να προετοιμάσεις τον εαυτό σου για αυτον τον ερχομό..εδω να ξερεις υπαρχουν παντα ατομα που θα σε ακούν και θα σου δίνουν το "χέρι" οταν πέφτεις,για να ξανασηκωθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχω πάρει πολυ θετική ενέργεια απο εσας και σας ευχαριστω πραγματικά ! Όλα αυτα ηταν θέματα που δε τα ειχα συζητήσει με κανενα .. Να στε καλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Ειχα και εγω μια βιοχημική τον Ιανουάριο και ακομη δεν μπορω να καταφέρω τιποτα ! Να σε ρωτήσω κάτι εσένα ο κύκλος σου ποσο καιρο εκανε να στρώσει ; Το εψαξες καθολου με τη βιοχημική ; Εμενα με πηρε πολυ απο κατω χαλια ψυχολογία ... 

Κοριτσι μου,  Ο κύκλος μου δεν επηρεάστηκε ευτυχώς. Η ψυχολογία σίγουρα επηρεάστηκε αρνητικά αλλά το ξεπέρασα σχετικά γρήγορα.  Δεν το έψαξα παραπάνω με την βιοχημική γιατί η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβεί μία φορά. Φυσικά, έκανα κάποιες εξετάσεις για Θρομβοφιλία κτλ απο μόνη μου χωρίς να μου πει η γιατρός και ήταν σχετικα καλές.. μετα ήθελα να παω κ σε αιματολόγο αλλα το άφησα και δεν πήγα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το εχω πει σε καποιες φιλες μου αλλα λογο ηλικίας οι περισσότερες ειναι χωρις παιδια (26 είμαι)κ ο κυκλος μου (οι συγγενεις)μου λενε μην βιαστεις εισαι μικρη κ τετοια..οποτε εγω πιεση απο τον κυκλο μου δε νιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Κοριτσι μου,  Ο κύκλος μου δεν επηρεάστηκε ευτυχώς. Η ψυχολογία σίγουρα επηρεάστηκε αρνητικά αλλά το ξεπέρασα σχετικά γρήγορα.  Δεν το έψαξα παραπάνω με την βιοχημική γιατί η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβεί μία φορά. Φυσικά, έκανα κάποιες εξετάσεις για Θρομβοφιλία κτλ απο μόνη μου χωρίς να μου πει η γιατρός και ήταν σχετικα καλές.. μετα ήθελα να παω κ σε αιματολόγο αλλα το άφησα και δεν πήγα.. 

Και μενα μου είπε ο γιατρός συμβαίνει συχνά  και δε το έψαξα αν το ξαναπάθω θα πάω να το κοιτάξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας.Μετά από μία άτυχη εγκυμοσύνη που έληξε στον 5ο μήνα το περασμένο Δεκέμβριο από λάθη γιατρού μπήκα και εγώ στη διαδικασία να ξεκινήσω πάλι προσπάθειες και είναι ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα τα hometest και όντως είναι πολύ ακριβείας.Εύχομαι σε όλες μας ότι καλύτερο..Παρόλο που έχω φυσιολογικό κύκλο μου έγινε αυτή τη φορά η ωορρηξία στην 19η μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deskar είπε:

Καλησπέρα σας.Μετά από μία άτυχη εγκυμοσύνη που έληξε στον 5ο μήνα το περασμένο Δεκέμβριο από λάθη γιατρού μπήκα και εγώ στη διαδικασία να ξεκινήσω πάλι προσπάθειες και είναι ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα τα hometest και όντως είναι πολύ ακριβείας.Εύχομαι σε όλες μας ότι καλύτερο..Παρόλο που έχω φυσιολογικό κύκλο μου έγινε αυτή τη φορά η ωορρηξία στην 19η μέρα.

Καλως μας ηρθες κοπελα μου..λυπαμαι πολυ για την απώλεια σου..ευχομαι συντομα να έρθει ξανά ενα μωράκι και να το χεις γερό και τυχερό στα χερια σου..οταν λες απο λάθος γιατρού,τι συνεβει??αν θες φυσικά μας λες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα,  

Για βιοχημικες έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αυξημένα τα ποσοστά και ότι πολλές κοπέλες δεν το καταλαβαινουν μπορεί να τους τύχει μια μικρή καθυστέρηση. Τουλάχιστον όσες κορίτσια μου είχατε μια τόσο άσχημη εμπειρία να το μάθετε...  Δείτε ότι αφού υπήρχε σημαίνει ότι η σαλπιγγες είναι διαβατές, και ότι μπορεί να γίνει γονιμοποίηση.  εγώ με το άγχος το ανέβαλα κάνοντας διάφορα πράγματα,  περνούσα καλά.

 

Σήμερα πήγαμε και είδαμε το μικρό μου καρντασακι που λέει και η @peacock μου,  τι θαύμα είναι πραγματικά ακόμα δεν το πιστεύω 1,7 mm και χτυπούσε η καρδούλα....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα,  

Για βιοχημικες έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αυξημένα τα ποσοστά και ότι πολλές κοπέλες δεν το καταλαβαινουν μπορεί να τους τύχει μια μικρή καθυστέρηση. Τουλάχιστον όσες κορίτσια μου είχατε μια τόσο άσχημη εμπειρία να το μάθετε...  Δείτε ότι αφού υπήρχε σημαίνει ότι η σαλπιγγες είναι διαβατές, και ότι μπορεί να γίνει γονιμοποίηση.  εγώ με το άγχος το ανέβαλα κάνοντας διάφορα πράγματα,  περνούσα καλά.

 

Σήμερα πήγαμε και είδαμε το μικρό μου καρντασακι που λέει και η @peacock μου,  τι θαύμα είναι πραγματικά ακόμα δεν το πιστεύω 1,7 mm και χτυπούσε η καρδούλα....  

Δεν εχω κατι άλλο να πω περα απο ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!με το καλο!!!να πανε ολα τελεια και να εχεις ενα γερό,τυχερό και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλίτσα σου γιατι το αξίζετε!!!!????????❣️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Δεν εχω κατι άλλο να πω περα απο ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!με το καλο!!!να πανε ολα τελεια και να εχεις ενα γερό,τυχερό και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλίτσα σου γιατι το αξίζετε!!!!????????❣️????

Συγχαρητήρια !!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...