Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε??? Πως ειστε??? Πηγαμε ειδαμε σακο κ ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι σε τελεια θεση ... αυτην την τεταρτη θ ακουσουμε καρδουλα... αχ ειμαι πολυ χαρουμενη... αυτες τις μερες ν πρωινα εχω κ ναυτία αλλα ευτυχως οχι εμετο.... κοριτσια θελω ν ρωτησω κατι.. εχω βγαλει κατω απ τις μασχαλες μου κατι εξωγκοματα τ οποια μ πονανε πολυ... πηρα μια κρεμα υποτιθεται γι αυτο... ο γιατρος μ ειπε ν την βαλω αφοβα αλλα οτι δεν θ κανει τιποτα κ ν παω σε παθολογο ν μ γραψει αντιβιωση αλλα ν μιλησω μετα κ μαζι τ ν δουμε αν θ την παρω... τι ν κανω??? Να τ παλεψω με την κρεμα??? Θα τ αφηνα απλα πονανε πολυ αυτα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??? Πως ειστε??? Πηγαμε ειδαμε σακο κ ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι σε τελεια θεση ... αυτην την τεταρτη θ ακουσουμε καρδουλα... αχ ειμαι πολυ χαρουμενη... αυτες τις μερες ν πρωινα εχω κ ναυτία αλλα ευτυχως οχι εμετο.... κοριτσια θελω ν ρωτησω κατι.. εχω βγαλει κατω απ τις μασχαλες μου κατι εξωγκοματα τ οποια μ πονανε πολυ... πηρα μια κρεμα υποτιθεται γι αυτο... ο γιατρος μ ειπε ν την βαλω αφοβα αλλα οτι δεν θ κανει τιποτα κ ν παω σε παθολογο ν μ γραψει αντιβιωση αλλα ν μιλησω μετα κ μαζι τ ν δουμε αν θ την παρω... τι ν κανω??? Να τ παλεψω με την κρεμα??? Θα τ αφηνα απλα πονανε πολυ αυτα.... 

Καλημερααααααα!!χαιρομαι πολυ κοριτσακι μου που είδατε το σάκο σας!!????????Με το καλο να έρθει η τεταρτη που θα ακούσετε και την καρδούλα σας!!και ευχομαι να εχεις μια ήρεμη και εύκολη εγκυμοσυνη!!και ενα υπεροχο τελειομηνο θαυματακι σε εννέα περίπου μήνες!!!

πες μου λιγο,τι εξογκώματα??σαν σπυράκια απο την τριβή ας πούμε??και στις δυο μασχάλες??Τι κρεμα βαζεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??? Πως ειστε??? Πηγαμε ειδαμε σακο κ ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι σε τελεια θεση ... αυτην την τεταρτη θ ακουσουμε καρδουλα... αχ ειμαι πολυ χαρουμενη... αυτες τις μερες ν πρωινα εχω κ ναυτία αλλα ευτυχως οχι εμετο.... κοριτσια θελω ν ρωτησω κατι.. εχω βγαλει κατω απ τις μασχαλες μου κατι εξωγκοματα τ οποια μ πονανε πολυ... πηρα μια κρεμα υποτιθεται γι αυτο... ο γιατρος μ ειπε ν την βαλω αφοβα αλλα οτι δεν θ κανει τιποτα κ ν παω σε παθολογο ν μ γραψει αντιβιωση αλλα ν μιλησω μετα κ μαζι τ ν δουμε αν θ την παρω... τι ν κανω??? Να τ παλεψω με την κρεμα??? Θα τ αφηνα απλα πονανε πολυ αυτα.... 

καλημερα κοριτσι μου!!! ποσο με συγκινει το μνμ σου για το σακο!! αντε ε το καλο και την τεταρη να ακουσετε καρδουλα!!! και μονο π το σκεφτομαι μ φαινεται μαγευτικο!!! 

εγω τετοια γρουμπαλακια (αδενωματα) βγαζω κατα καιρους κατω απο τη μασχαλη.απο τριβη συνηθως πηγα σε γιατρο αλλα δεν μ ειπε για αντιβιωση συνηθως σε 3 μερουλες φευγουν απο μονα τους..απλα οντως πονανε λιγο..  αν ειναι φλεγμονη ομως  και εκει οντως χρειαζεται αντιβιωση.καλυτερα να πας να το ελεγξεις για σιγουρα αλλα μην ανησυχεις! δεν ειναι κατι σοβαρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερααααααα!!χαιρομαι πολυ κοριτσακι μου που είδατε το σάκο σας!!????????Με το καλο να έρθει η τεταρτη που θα ακούσετε και την καρδούλα σας!!και ευχομαι να εχεις μια ήρεμη και εύκολη εγκυμοσυνη!!και ενα υπεροχο τελειομηνο θαυματακι σε εννέα περίπου μήνες!!!

πες μου λιγο,τι εξογκώματα??σαν σπυράκια απο την τριβή ας πούμε??και στις δυο μασχάλες??Τι κρεμα βαζεις??

Εσωτερικα ειναι... σαν μπιλιες.... μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι ισως απο τ ξυραφακι..εχω 2 με 3 σε καθε μασχαλη. βαζω την travocort .. μου την προτεινε η μαμα μ ειχε παθει τ ιδιο κ λεει οτι τ βοηθησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??? Πως ειστε??? Πηγαμε ειδαμε σακο κ ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι σε τελεια θεση ... αυτην την τεταρτη θ ακουσουμε καρδουλα... αχ ειμαι πολυ χαρουμενη... αυτες τις μερες ν πρωινα εχω κ ναυτία αλλα ευτυχως οχι εμετο.... κοριτσια θελω ν ρωτησω κατι.. εχω βγαλει κατω απ τις μασχαλες μου κατι εξωγκοματα τ οποια μ πονανε πολυ... πηρα μια κρεμα υποτιθεται γι αυτο... ο γιατρος μ ειπε ν την βαλω αφοβα αλλα οτι δεν θ κανει τιποτα κ ν παω σε παθολογο ν μ γραψει αντιβιωση αλλα ν μιλησω μετα κ μαζι τ ν δουμε αν θ την παρω... τι ν κανω??? Να τ παλεψω με την κρεμα??? Θα τ αφηνα απλα πονανε πολυ αυτα.... 

μηπως σε πειραζει κ το αποσμητικο?

ειμαστε πολλες με ΣΠΩ...εγω παιρνω inofert και βιταμινη d....μισο μηνα το εχω ξεκινησει!για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

Eδω ειμαι και γω!!!!! γελαω με τα σχολια σας και μ εχετε φτιαξει τη μερα!!! @mommy86 να μπανεις πιο συχνα εισαι η δοση θετικης ενεργειας! :*

@Lisaki 80 μου χαιρομαι π ολα πηγαν καλα!!! υπομονη για 2 μηνες και μετα θα εισαι φρεσ κια και ετοιμοπολεμη!!!! και μην σκεφτεσαι τπτ αρνητικο!!! καλη αναρρωση γλυκουλα μου!!!

@Παρασκευαιδου να κοιμασαι!!! το μωρο θελει τη μανουλα του ξεκουραστη!!!!! <3 <3 

Αχ...με προετοιμάζει μάλλον...  Δεν με αφήνει να κοιμηθώ... Αρχίσαμε και πρήζετε το στήθος μου και κάποιες φορές με πιάνει δυσφορία. Αλλά στο υπόσχομαι θα αρχίσω νανάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Δυστυχώς ειμαι και γω μια απο αυτες...

Δεν είναι πρόβλημα αυτό κοπέλα μου... Απλα θέλει παρακολουθηση και πιο στοχευμενα ίσως σου δώσει και τα κορμιφιλ για να κάνεις πάντα ωάρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είναι πρόβλημα αυτό κοπέλα μου... Απλα θέλει παρακολουθηση και πιο στοχευμενα ίσως σου δώσει και τα κορμιφιλ για να κάνεις πάντα ωάρια

Μου εχει δωσει τα femara. Τα ξεκινω 2η μερα του κυκλου για 5 ημερες. Τωρα ειμαι στον δευτερο κυκλο και στην 11η μερα. Μου ειπε να δοκιμασω ετσι για 6 μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Εσωτερικα ειναι... σαν μπιλιες.... μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι ισως απο τ ξυραφακι..εχω 2 με 3 σε καθε μασχαλη. βαζω την travocort .. μου την προτεινε η μαμα μ ειχε παθει τ ιδιο κ λεει οτι τ βοηθησε

Πόσο χαίρομαι που είδατε σάκο,  εύχομαι σύντομα να ακούσετε και την καρδουλα... 

Περαστικουλια αλλά δεν είναι κατι και εγώ που και που εβγαζα.  Έφταιγε το αποσμητικό τώρα έχω τις DOVE αλλά όχι σπρέι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Scorpios είπε:

Μου εχει δωσει τα femara. Τα ξεκινω 2η μερα του κυκλου για 5 ημερες. Τωρα ειμαι στον δευτερο κυκλο και στην 11η μερα. Μου ειπε να δοκιμασω ετσι για 6 μηνες.

Κάνεις παρακολουθησει ταυτόχρονα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερααααααααααα!!!Καλο Σαββατοκύριακο στις πιο όμορφες,έξυπνες,δυναμικές ,και ακαταμάχητες Μανουλες(μέλλουσες,εν δύναμη και ήδη μανουλιτσες!!) τι μου κανετεεεε???ελπιζω να περάσετε ενα τελειο Σ/Κ..και εγω ελπιζω να διώξω τον αντρα μου για να κανω δουλειές με την ησυχια μου!!!???????????

Καλησπέρα!! Εγω εχω επιτέλους τον άντρα μου σπίτι 4 συνεχόμενες μέρες!  Εύχομαι σε ολες καλο Σαββατοκύριακο!! Ξεκούραση, κούραση, τυφλομυγες (εμας μας απογορεψε για 15 μέρες)  μαγειρικές, βόλτες κτλ!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??? Πως ειστε??? Πηγαμε ειδαμε σακο κ ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι σε τελεια θεση ... αυτην την τεταρτη θ ακουσουμε καρδουλα... αχ ειμαι πολυ χαρουμενη... αυτες τις μερες ν πρωινα εχω κ ναυτία αλλα ευτυχως οχι εμετο.... κοριτσια θελω ν ρωτησω κατι.. εχω βγαλει κατω απ τις μασχαλες μου κατι εξωγκοματα τ οποια μ πονανε πολυ... πηρα μια κρεμα υποτιθεται γι αυτο... ο γιατρος μ ειπε ν την βαλω αφοβα αλλα οτι δεν θ κανει τιποτα κ ν παω σε παθολογο ν μ γραψει αντιβιωση αλλα ν μιλησω μετα κ μαζι τ ν δουμε αν θ την παρω... τι ν κανω??? Να τ παλεψω με την κρεμα??? Θα τ αφηνα απλα πονανε πολυ αυτα.... 

Αμα χρειαστεί να την παρεις την αντιβίωση εφόσον συμφωνεί και ο γιατρός σου.. δεν παθαίνει τιποτα το μωρο μην ανησυχείς.. Η ναυτία ειναι καλο δείγμα στην εγκυμοσύνη!! Τι όμορφα! Εύχομαι να πάνε ολα καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

 

μηπως σε πειραζει κ το αποσμητικο?

ειμαστε πολλες με ΣΠΩ...εγω παιρνω inofert και βιταμινη d....μισο μηνα το εχω ξεκινησει!για να δουμε!

Το σκεφτηκα αλλα χρησιμοποιω σπρει για να μην παθω κατι τετοιο γιατι ξερω ιτι δημιουργειτε απο ρολον... μπορει ν ειναι απο το ξυραφακι καποιο μικροβιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Εσωτερικα ειναι... σαν μπιλιες.... μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι ισως απο τ ξυραφακι..εχω 2 με 3 σε καθε μασχαλη. βαζω την travocort .. μου την προτεινε η μαμα μ ειχε παθει τ ιδιο κ λεει οτι τ βοηθησε

Το χω πάθει αρκετές φορές,εγω έβαζα fusicort ειναι σχεδόν οι ίδιες..καλα σου είπε η μαμά..εγω θα σου προτινω το εξής γιατι θα ξαλαφρώσει μονο οταν κάνουν μύτη και σπάσουν,θα παρεις και γάζες και θα τα κλείνεις με κρεμα και γαζουλα για να μενει πάνω..και ετσι θα αποφεύγεται και η τριβή..και πρεπει οπωσδήποτε να σταμαυπτησεις το ξύρισμα..ειναι θυλακιτιδα μαλλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κάνεις παρακολουθησει ταυτόχρονα ?

Ναι παρακολουθουμε τα ωαρια και μ λεει ποτε να ερχομαι σε επαφη. Ουφφ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Το χω πάθει αρκετές φορές,εγω έβαζα fusicort ειναι σχεδόν οι ίδιες..καλα σου είπε η μαμά..εγω θα σου προτινω το εξής γιατι θα ξαλαφρώσει μονο οταν κάνουν μύτη και σπάσουν,θα παρεις και γάζες και θα τα κλείνεις με κρεμα και γαζουλα για να μενει πάνω..και ετσι θα αποφεύγεται και η τριβή..και πρεπει οπωσδήποτε να σταμαυπτησεις το ξύρισμα..ειναι θυλακιτιδα μαλλον..

Πω πω.... ενταξει λοιπον θα παρω κ γαζες.. μα πως θα αποφυγω το ξυραφι??? Αυτο το κανω καθε μερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Ναι παρακολουθουμε τα ωαρια και μ λεει ποτε να ερχομαι σε επαφη. Ουφφ ???

Υπομονή είναι δύσκολο το γνωρίζω αλλά θα δεις θα έρθει...  Θέλει λιγάκι υπομονή. Τουλάχιστον βλέπεις ότι κάνεις ωάρια.  Και είσαι σίγουρη ότι έχεις αβγουλακι εκείνο τον μήνα.  

Να σου πω την αλήθεια τα χώ χρησιμοποιησει και εγώ τα χαπια μαζί με ενεσουλα...  Το μόνο που με ενοχλούσε σε όλη την διαδικασία ότι το μυαλό κάθε μήνα έλεγε μήπως τώρα το πετύχαμε; (γνώριζα μέγεθος πόσα ήταν κτλ)  θα σου συνιστούσα εάν καταφερεις και το βγάλεις από το μυαλό,να βλέπεις ότι πας σαν μια εξέταση ρουτίνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zizelaki10 ευτυχως εγω κανω λειζερ στις μασχαλες!!αν εχεις θεμα γενικα θα σου προτεινα μετα την εγκυμοσύνη να κανεις κ εσυ...θα γλιτωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

@zizelaki10 ευτυχως εγω κανω λειζερ στις μασχαλες!!αν εχεις θεμα γενικα θα σου προτεινα μετα την εγκυμοσύνη να κανεις κ εσυ...θα γλιτωσεις!

Το συζητουσα με μια φιλη μου σημερα κιολας... εννοειται αυτο θα κανω.... υποφερω τωρα κ αυτο επειδη δε θελω να παρω καμια αντιβιωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Πω πω.... ενταξει λοιπον θα παρω κ γαζες.. μα πως θα αποφυγω το ξυραφι??? Αυτο το κανω καθε μερα... 

Λυπαμαι καλη μου..αλλα πρεπει να το ξεχάσεις για ενα διάστημα..εγω βγάζω τετοια σπυριά απο το ξυράφι,οπου μπορεις να φανταστείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Πω πω.... ενταξει λοιπον θα παρω κ γαζες.. μα πως θα αποφυγω το ξυραφι??? Αυτο το κανω καθε μερα... 

@zizelaki10 συγχαρητήρια! Τι όμορφα εύχομαι μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη! ??????

Συνέχισε με την κρεμουλα συνήθως απορροφούνται μόνα τους αυτα! Κ εαν επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη δεν γνωσιζω ειναι πολυ καλο το λέιζερ γλιτώνεις !!

αλλαξε αποσμητικό η στην ανάγκη μη βάζεις για λίγο να τις πλένεις με νερό κ χαμομήλι ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υπομονή είναι δύσκολο το γνωρίζω αλλά θα δεις θα έρθει...  Θέλει λιγάκι υπομονή. Τουλάχιστον βλέπεις ότι κάνεις ωάρια.  Και είσαι σίγουρη ότι έχεις αβγουλακι εκείνο τον μήνα.  

Να σου πω την αλήθεια τα χώ χρησιμοποιησει και εγώ τα χαπια μαζί με ενεσουλα...  Το μόνο που με ενοχλούσε σε όλη την διαδικασία ότι το μυαλό κάθε μήνα έλεγε μήπως τώρα το πετύχαμε; (γνώριζα μέγεθος πόσα ήταν κτλ)  θα σου συνιστούσα εάν καταφερεις και το βγάλεις από το μυαλό,να βλέπεις ότι πας σαν μια εξέταση ρουτίνας.

Οντως αυτο που λες γινεται. Δεν βγαινει ομως απο το μυαλο μου. Χθες που εβλεπα τα μηνυματα σας λεω θα χαλαρωσω κ γω κ οποτε θελει θα ερθει (ελπιζω συντομα) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Οντως αυτο που λες γινεται. Δεν βγαινει ομως απο το μυαλο μου. Χθες που εβλεπα τα μηνυματα σας λεω θα χαλαρωσω κ γω κ οποτε θελει θα ερθει (ελπιζω συντομα) ?

Πάρε τον χρόνο σου και πες στον εαυτό σου ότι εσύ προσπαθησες.και από δω και πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.Εάν έχεις κάποιο χόμπι ασχολήσουμε με αυτό ( εμένα είχε έρθει η κολλητή μου και όλη μέρα στα μαγαζιά είχα ξεχάσει μέρες κτλ)  συγκεκριμένα μπορείς να ρωτήσεις την @Κατερινάκι/only love αρχές Φεβρουαρίου της είχα αναφέρει ότι κουραστικά και ότι θα το αφήσω λιγάκι και θυμάμαι με είχε απαντήσει να πάρω τον χρόνο μου να ηρεμήσω...  ε..αυτόν το μήνα που δεν ήμουν να μετράω μέρες ώρες κτλ έγινε...  Απλα θέλει μια δύναμη που ξέρω ότι όλες οι κοπέλες εδώ μέσα την έχουμε να πούμε εμείς προσπαθήσαμε στο κάτω κάτω έχουμε κάτι πολύ όμορφο τους άντρες μας που μας αγαπάνε και μας στηρίζουν ( και αυτοί νιώθουν άγχος παρόλο που δεν λένε κάτι)  

Θα πηγαίνεις στη γιατρό για εξέταση και θα έχεις στο μυαλό ότι είναι εξέταση ρουτίνας. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πάρε τον χρόνο σου και πες στον εαυτό σου ότι εσύ προσπαθησες.και από δω και πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.Εάν έχεις κάποιο χόμπι ασχολήσουμε με αυτό ( εμένα είχε έρθει η κολλητή μου και όλη μέρα στα μαγαζιά είχα ξεχάσει μέρες κτλ)  συγκεκριμένα μπορείς να ρωτήσεις την @Κατερινάκι/only love αρχές Φεβρουαρίου της είχα αναφέρει ότι κουραστικά και ότι θα το αφήσω λιγάκι και θυμάμαι με είχε απαντήσει να πάρω τον χρόνο μου να ηρεμήσω...  ε..αυτόν το μήνα που δεν ήμουν να μετράω μέρες ώρες κτλ έγινε...  Απλα θέλει μια δύναμη που ξέρω ότι όλες οι κοπέλες εδώ μέσα την έχουμε να πούμε εμείς προσπαθήσαμε στο κάτω κάτω έχουμε κάτι πολύ όμορφο τους άντρες μας που μας αγαπάνε και μας στηρίζουν ( και αυτοί νιώθουν άγχος παρόλο που δεν λένε κάτι)  

Θα πηγαίνεις στη γιατρό για εξέταση και θα έχεις στο μυαλό ότι είναι εξέταση ρουτίνας. 

 

Εχεις δικαιο σε ολα! Και για να το λες εσυ που τα καταφερες κατι ξερεις παραπανω. Μου εδωσες δυναμη κ μονο που μ απαντησες! Σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μ κ ευχομαι να εχεις μια ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη. Θα ακολουθησω την συμβουλη σου. Εχω ως χομπι το decoupage απο αυριο ψωνιζω τα χαρτομαντηλα μ και τις πογιες και ξεκινω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πάρε τον χρόνο σου και πες στον εαυτό σου ότι εσύ προσπαθησες.και από δω και πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.Εάν έχεις κάποιο χόμπι ασχολήσουμε με αυτό ( εμένα είχε έρθει η κολλητή μου και όλη μέρα στα μαγαζιά είχα ξεχάσει μέρες κτλ)  συγκεκριμένα μπορείς να ρωτήσεις την @Κατερινάκι/only love αρχές Φεβρουαρίου της είχα αναφέρει ότι κουραστικά και ότι θα το αφήσω λιγάκι και θυμάμαι με είχε απαντήσει να πάρω τον χρόνο μου να ηρεμήσω...  ε..αυτόν το μήνα που δεν ήμουν να μετράω μέρες ώρες κτλ έγινε...  Απλα θέλει μια δύναμη που ξέρω ότι όλες οι κοπέλες εδώ μέσα την έχουμε να πούμε εμείς προσπαθήσαμε στο κάτω κάτω έχουμε κάτι πολύ όμορφο τους άντρες μας που μας αγαπάνε και μας στηρίζουν ( και αυτοί νιώθουν άγχος παρόλο που δεν λένε κάτι)  

Θα πηγαίνεις στη γιατρό για εξέταση και θα έχεις στο μυαλό ότι είναι εξέταση ρουτίνας. 

 

Ναι ναι..μαρτυρώ....ετσι ακριβως ειναι..συζητήσαμε πολυ και για το άγχος..και ποσο το αφήνουμε να μας επιρρεαζει!!.κοριτσια μου όμορφα,ας κανουμε οτι πρεπει να γινει(εξετάσεις,παρακολουθήσεις κλπ) αλλα ας μην βγάζουμε στιγμή απο το μυαλό μας πως ο Θεος βλεπει..και πρεπει βα του εχουμε εμπιστοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...