Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γεία σου! Σου εύχομαι σύντομα να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου. 

Για να είμαι ειλικρινείς εγώ δεν έχω μπει ακόμα στη διαδικασία τη δική σου οπότε δεν γνωρίζω πολλά απο αυτά.

Μπορούν όμως να σε βοηθήσουν  οι @peacock και η @Κατερινάκι/only love που βρίσκονται σε αυτή τη διαδικασία και σίγουρα θα γνωρίζουν περισσότερα....Νομίζω και η @Παρασκευαιδου αλλά δεν είμαι σίγουρη... 

θα δουν το μήνυμα σου και θα σου απαντήσουν λογικά..... 

Έχεις μιλήσει με το γιατρό σου?

Την Καλημερα μου σε οοοοολα τα κοριτσια!!! @geozak καλως ήλθες,ο γιατρός σου σου εχει δωσει προγεστερονη??εδω τα κοριτσια λενε πως αφου σταματήσεις την προγεστερονη έρχεται η περίοδος μετα απο 3-4 μερες..Εγω την σταμάτησα 20/1 και στις 23/1 αδειαθετησα..Οπως και να χει μίλησε με τον γιατρό σου(κύκλο ποσών ημερών εχεις συνηθως??) υπερηχο και να κανεις δεν φαίνεται κατι..δεν εχει δημιουργηθεί καν σάκος..ισως εγινε καθυστερημένη η εμφύτευση και η χοριακη να μην δειχνει ακομα..Οπως και να χει ο καθ´ολα αρμόδιος ειναι ο γιατρός σου..μίλησε μαζι του να σου λύσει τις απορίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Την Καλημερα μου σε οοοοολα τα κοριτσια!!! @geozak καλως ήλθες,ο γιατρός σου σου εχει δωσει προγεστερονη??εδω τα κοριτσια λενε πως αφου σταματήσεις την προγεστερονη έρχεται η περίοδος μετα απο 3-4 μερες..Εγω την σταμάτησα 20/1 και στις 23/1 αδειαθετησα..Οπως και να χει μίλησε με τον γιατρό σου(κύκλο ποσών ημερών εχεις συνηθως??) υπερηχο και να κανεις δεν φαίνεται κατι..δεν εχει δημιουργηθεί καν σάκος..ισως εγινε καθυστερημένη η εμφύτευση και η χοριακη να μην δειχνει ακομα..Οπως και να χει ο καθ´ολα αρμόδιος ειναι ο γιατρός σου..μίλησε μαζι του να σου λύσει τις απορίες!!

Εμένα δε μου έχουν δώσει προγεστερόνη και εχω αδιαθετησει κανονικά από μόνη μου. Αν έχεις πάρει κλομιφαίνη αδιαθετείς και χωρίς χρήση προγεστερόνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Γαααααατάκια.....

Κοιτάξτε τι λάθος κάνουμε τόσο καιρό.......

 

Παω να φυσιξω το δαχτυλο του συζύγου.

Επεξεργάστηκε από Petalouditsa28
Σορρυ εννοούσα να μου το φυσιξει εκεινος χαχχαχα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Εμένα δε μου έχουν δώσει προγεστερόνη και εχω αδιαθετησει κανονικά από μόνη μου. Αν έχεις πάρει κλομιφαίνη αδιαθετείς και χωρίς χρήση προγεστερόνης.

Ναι,δεν εχει σχέση η κλομιφαινη με την περίοδο..ειπα μηπως της δίνει ο γιατρός προγεστερονη και γίαυτο δεν εχει έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Γαααααατάκια.....

Κοιτάξτε τι λάθος κάνουμε τόσο καιρό.......

 

Ενταξει..οταν με ξαναρωτησει κάποιος γιατι δεν εχουμε κανει κανενα παιδάκι..θα του λεω πως δεν ξέραμε τον τροπο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Γαααααατάκια.....

Κοιτάξτε τι λάθος κάνουμε τόσο καιρό.......

 

Καλησπέρα σε ολεσ Τις κουκλες! Λοιπον @geozak εαν παίρνεις προγεστερονη κανεις τεστ βλέπεις εαν ειναι αρνητικό σταματάς τη λήψη και κατεβαίνει το αιμα δυο με τρεις μερες μετα οσο λαμβάνεις καθυστερεί ! Εαν δεν λαμβάνεις μετράς μετα το σπάσιμο του ωοθηλακιου 14 με 16 ημέρες ! Έκανες ενεση; γοναδιοτροπινη; σε ρωτάω Γτ κάποιες φορές δεν ερχετε σε ρήξη  πολυ καλα σε  ρώτησε  to @Κατερινάκι/only love

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εμένα δε μου έχουν δώσει προγεστερόνη και εχω αδιαθετησει κανονικά από μόνη μου. Αν έχεις πάρει κλομιφαίνη αδιαθετείς και χωρίς χρήση προγεστερόνης.

δεν πηρα προγεστερονη...μονο σερπαφαρ και πρεγνυλ στις 07/01/2017.....εχω κυκλο 29-30 ημερων,,,δεν αδιαθετησα...χθες εκανα χοριακη κ ηταν 0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Καλησπέρα σε ολεσ Τις κουκλες! Λοιπον @geozak εαν παίρνεις προγεστερονη κανεις τεστ βλέπεις εαν ειναι αρνητικό σταματάς τη λήψη και κατεβαίνει το αιμα δυο με τρεις μερες μετα οσο λαμβάνεις καθυστερεί ! Εαν δεν λαμβάνεις μετράς μετα το σπάσιμο του ωοθηλακιου 14 με 16 ημέρες ! Έκανες ενεση; γοναδιοτροπινη; σε ρωτάω Γτ κάποιες φορές δεν ερχετε σε ρήξη  πολυ καλα σε  ρώτησε  to @Κατερινάκι/only love

ναι...εκανα ενεση πρεγκνυλ 07/01....χωρις προγεστερονη αλλα δεν αδιαθετησα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!κκαναμε το σπερμοδιαγραμμα σμρ!οπτικα βγηκε καλυτερο απο το προηγουμενο!στο προηγουμενο ουτε καν μετρηση δεν μπορεσαν να κανουν!ενα σπανιοτατα σπερματοζωαρια εγραφαν ολο κ ολο!ελπιζω να εχουμε μια εικονα αυτη τη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η geozak είπε:

ναι...εκανα ενεση πρεγκνυλ 07/01....χωρις προγεστερονη αλλα δεν αδιαθετησα.....

 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η geozak είπε:

ναι...εκανα ενεση πρεγκνυλ 07/01....χωρις προγεστερονη αλλα δεν αδιαθετησα.....

@geozak μου τελεια καρδιά μου ! Αυτο δε θελουμε ! Τελεία! Σμρ μετράς μια ημερα καθυστερήσεις εύχομαι η Παναγία να σου φέρει θετικό τεστ ! Απο καρδιάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

κοριτσια καλησπερα!!!κκαναμε το σπερμοδιαγραμμα σμρ!οπτικα βγηκε καλυτερο απο το προηγουμενο!στο προηγουμενο ουτε καν μετρηση δεν μπορεσαν να κανουν!ενα σπανιοτατα σπερματοζωαρια εγραφαν ολο κ ολο!ελπιζω να εχουμε μια εικονα αυτη τη φορα!

Μπραβο κοπελα μου!!!πολυ ευχαριστα νεα!!!στο γιατρό ποτε θα πατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η peacock είπε:

Γαααααατάκια.....

Κοιτάξτε τι λάθος κάνουμε τόσο καιρό.......

 

Hahahahahahah.... ema ginetai na mh mas to eleges toso kairo???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η geozak είπε:

δεν πηρα προγεστερονη...μονο σερπαφαρ και πρεγνυλ στις 07/01/2017.....εχω κυκλο 29-30 ημερων,,,δεν αδιαθετησα...χθες εκανα χοριακη κ ηταν 0

Καλημεραααααα..νομιζω πως πρεπει να χαλαρώσεις..και να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου..λογικα θα σου πει ποτε θα πρεπει να επαναλάβεις την εξεταση!!!εσυ απλα..μέτρα μερες καθυστέρηση...και ευχομαι ολόψυχα να καταλήξει να ειναι εννέα μήνες + η καθυστέρηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η geozak είπε:

δεν πηρα προγεστερονη...μονο σερπαφαρ και πρεγνυλ στις 07/01/2017.....εχω κυκλο 29-30 ημερων,,,δεν αδιαθετησα...χθες εκανα χοριακη κ ηταν 0

Kopelamou kalws hrthes, egw eimai ston deutero mhna twn prospatheiwn me xapia kai enesh, emena mou hrthe ton prwto mhna kanonika thn hmera pou eprepe alla eixa mono 2 meres . otan phga ksana sthn giatro mou eipe oti den einai kati. 

egw thewrw oti prepei na pareis na milhseis me thn gunaikologo sou. kanonika eprepe na sou erthei , den kanoun kathusterish ta xapia kai h enesh. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημεραααααα..νομιζω πως πρεπει να χαλαρώσεις..και να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου..λογικα θα σου πει ποτε θα πρεπει να επαναλάβεις την εξεταση!!!εσυ απλα..μέτρα μερες καθυστέρηση...και ευχομαι ολόψυχα να καταλήξει να ειναι εννέα μήνες + η καθυστέρηση!!!

δυστυχως αδιαθετησα σημερα.....απογοητευτηκα...ειμαι 43...μετανιωνω που περιμενα 6 μηνες απο την 2η παλυνδρομη περυσι και δεν ξεκινησα νωριτερα προσπαθεια κ τωρα δεν μπορω να συλλαβω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Kopelamou kalws hrthes, egw eimai ston deutero mhna twn prospatheiwn me xapia kai enesh, emena mou hrthe ton prwto mhna kanonika thn hmera pou eprepe alla eixa mono 2 meres . otan phga ksana sthn giatro mou eipe oti den einai kati. 

egw thewrw oti prepei na pareis na milhseis me thn gunaikologo sou. kanonika eprepe na sou erthei , den kanoun kathusterish ta xapia kai h enesh. 

δυστυχως αδιαθετησα σημερα.....απογοητευτηκα...ειμαι 43...μετανιωνω που περιμενα 6 μηνες απο την 2η παλυνδρομη περυσι και δεν ξεκινησα νωριτερα προσπαθεια κ τωρα δεν μπορω να συλλαβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

 

@geozak μου τελεια καρδιά μου ! Αυτο δε θελουμε ! Τελεία! Σμρ μετράς μια ημερα καθυστερήσεις εύχομαι η Παναγία να σου φέρει θετικό τεστ ! Απο καρδιάς!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geozak..καλημερα και καλως ηρθες και απο εμενα!θελω να σου πω...μη μαπινεις.στη διαδιακασια να μετανιώνεις..ειδικά για τετοια ζητηματα και ειδικά οταν βρίσκεσαι σε φαση που πρεπει να εχεις μια αλφα ψυχολογια!λοιπον! Ασε τα μεταμιωματα στην ακρη,παρε βαθια ανασα,χαμόγελα και σε 5-7 μερες ξεκιναμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

δυστυχως αδιαθετησα σημερα.....απογοητευτηκα...ειμαι 43...μετανιωνω που περιμενα 6 μηνες απο την 2η παλυνδρομη περυσι και δεν ξεκινησα νωριτερα προσπαθεια κ τωρα δεν μπορω να συλλαβω

 

Τι πράγματα ειναι αυτα!!!τι εννοείς οως δεν μπορεις να συλλάβεις!!!το καταλαβαίνω πως απογοητευτηκες αλλα προσπαθησε να συνέλθεις!!θα τα καταφέρεις κοπελα μου..υπαρχει κάποιο πρόβλημα που πρεπει να αντιμετωπίσετε??.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις όμορφες! χαίρομαι που ειστε ολες καλά και μεσα στην θετικη διάθεση. Βασικότατο! Ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καμια κοπελα να μου συστησει κανενα ιατρό στα μαιευτήρια Έλενα/Αλεξάνδρα. Σκοπεύω τον Φλεβαρη να ειμαι Αθήνα και ηθελα να αρχισω να εχω επαφή.. Διάβασα άλλες παλιότερες αναρτήσεις αλλα δεν πολυ εβγαλα άκρη και καποια ειναι πολύ παλια. Πάνω κάτω θελω οτι θελουμε ολες οποτε καθε πρόταση δεκτή. Σας ευχαριστώ και σας φιλώ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η apk είπε:

Καλησπέρα στις όμορφες! χαίρομαι που ειστε ολες καλά και μεσα στην θετικη διάθεση. Βασικότατο! Ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καμια κοπελα να μου συστησει κανενα ιατρό στα μαιευτήρια Έλενα/Αλεξάνδρα. Σκοπεύω τον Φλεβαρη να ειμαι Αθήνα και ηθελα να αρχισω να εχω επαφή.. Διάβασα άλλες παλιότερες αναρτήσεις αλλα δεν πολυ εβγαλα άκρη και καποια ειναι πολύ παλια. Πάνω κάτω θελω οτι θελουμε ολες οποτε καθε πρόταση δεκτή. Σας ευχαριστώ και σας φιλώ! :x

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια!!!

Η αδερφή μου έχει τον Χαιδόπουλο στο Αλεξάντρας και είναι ικανοποιημενη... δεν εχω προσωπική εμπειρία να σου πω γιατί συνεργάζομαι με άλλο γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μενα κοριτσια!!! 

@apk εγω ειχα τον Σταυρο Κανακάκη στο Ελενας. Είναι πολυ καλός αλλα εγω τον αλλαξα γιατί ηταν πολυ άσχολος με αποτέλεσμα να μη νιώθω οτι εχω το προσωπικό μου γιατρό που θα με θυμάται για ο,τι χχρειαστώ. Ομως σε περιπτώσεις εγκυμοσύνης εχω ακούσει οτι είναι μια χαρα, σημειώνει κινητα κτλ οποτε δε το ψαχνεις. Δεν εχω προσωπική έμπειρα γιατι άλλαξα γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...