Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολπικά υγρά, απαραίτητο σύμπτωμα εγκυμοσύνης?


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μελινακι νομιζω πως στο διαστημα 10-11-12/10 περιμενω..αλλα  εγω ποτε δεν ειχα 3 μερες πριν καφε υγρα.... με βαση τις 14 ημερες της ωχρινικης φασης εγω ειμαι ακομα στην 11.. και νομιζω πως η ωχρινικη φαση ειναι στανταρ 14-16 ημερες..αν κανω λαθος διορθωστε με..θα περιμενω ισως να ναι περιοδος..

περιμενε να δεις πως θα εξελιχθει,αφου ειχες ωορρηξια 25-26 το βρισκω πολυ νωρις για ειναι περιοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μελινακι νομιζω πως στο διαστημα 10-11-12/10 περιμενω..αλλα  εγω ποτε δεν ειχα 3 μερες πριν καφε υγρα.... με βαση τις 14 ημερες της ωχρινικης φασης εγω ειμαι ακομα στην 11.. και νομιζω πως η ωχρινικη φαση ειναι στανταρ 14-16 ημερες..αν κανω λαθος διορθωστε με..θα περιμενω ισως να ναι περιοδος..

Σου ευχομαι να μην ειναι περιοδοςπερίοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

περιμενε να δεις πως θα εξελιχθει,αφου ειχες ωορρηξια 25-26 το βρισκω πολυ νωρις για ειναι περιοδος

22/9 εκανα υπερηχο και εδειξε 16 χιλιοστα ωαριο.. 24/9 αρνητικο τεστ ωορρηξιας και 25/9 θετικο. Με βαση αυτα τα δεδομενα και εγω νιωθω οτι ειναι νωρίς..απο την αλλη με 36,6 θερμοκρασια δε νομιζω πως ειναι αι εγκυμοσυνη....σας ευχαριστω παντως..μη σας ζαλιζω αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

22/9 εκανα υπερηχο και εδειξε 16 χιλιοστα ωαριο.. 24/9 αρνητικο τεστ ωορρηξιας και 25/9 θετικο. Με βαση αυτα τα δεδομενα και εγω νιωθω οτι ειναι νωρίς..απο την αλλη με 36,6 θερμοκρασια δε νομιζω πως ειναι αι εγκυμοσυνη....σας ευχαριστω παντως..μη σας ζαλιζω αλλο..

κανεναν δεν ζαλιζεις! για να τα λεμε ειμαστε εδω. Δεν ξερεις μπορει να ειναι κ καλο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Οπως καταλαβαινετε.........αν κρατηθω και δε κανω τεστ αυριο, θαυμα θα ναι...

κρατησου! δες το πως παει. Περιμενουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

κρατησου! δες το πως παει. Περιμενουμε νέα σου 

Ναι κρατήσου. Περιμενω +++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι βρε κοριτσι μου.. μακαρι να ειναι μωρακι και να ειναι το αιματακι της εμφυτευσης που λενε.. κανε λιγο υπομονη και δες πως θα παει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κ εγω δεκατα εχω 37.1-37.2.. αλλα δεν το θεωρω συμπτωμα γτ και τις αλλες φορες ειχα πριν την περιοδο.. και γενικα λενε στην ωχρινικη φαση εχουνε δεκατα και πεφτει η θερμοκρασια πριν την περιοδο.. δεν ξερω εγω καθε μηνα εβλεπα.συμπτωματα και ελεγα θα ειμαι.. τωρα δεν βλεπω τοσα συμπτωματα και ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει η ακατανομαστη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni_g90 είπε:

Κοριτσια κ εγω δεκατα εχω 37.1-37.2.. αλλα δεν το θεωρω συμπτωμα γτ και τις αλλες φορες ειχα πριν την περιοδο.. και γενικα λενε στην ωχρινικη φαση εχουνε δεκατα και πεφτει η θερμοκρασια πριν την περιοδο.. δεν ξερω εγω καθε μηνα εβλεπα.συμπτωματα και ελεγα θα ειμαι.. τωρα δεν βλεπω τοσα συμπτωματα και ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει η ακατανομαστη.. 

Εγώ πάλι δεν είχα καταλάβει να έχω δεκατα στην ωχρινικη φαση. Ενιωθα που και που αυτη την εξαψη που μοιάζει με εσωτερική ζεστη, αλλα σε ανυποπτο χρονο. Καποιες φορες λιγο πριν την ωορρηξια αλλες μετα.. παντως εβαζα θερμομετρο και εδειχνε 36,5.  Τι να πω;; Ισως συνέβαινε και δεν το είχα πάρει είδηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω.. εγω παλι εχω παρατησει κ αλλες φορες να εχω δεκατα.. αλλα το αντιθετο εγω δεν ενιωθα εξαψη και να ζεσταινομαι.. καθε σωμα ειναι κ διαφορετικο..ας ερθει το.μωρακι και δεν με νοιαζει τι συμπτωματα θα εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου.. Δεν έκανα τεστ τελικά... το στηθος μου δε το νιωθω βαρύ όπως τόσες μέρες πριν.. επισης, η θερμοκρασια μου λιγη ωρα αφότου ξύπνησα ηταν 36,4.. αν και δε ξανα είδα καφέ υγρά και με βαση τα παραπανω πλέον είμαι σίγουρη οτι δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη απλά έτυχε να έχω καφε υγρα πριν απο τη περίοδο.. οπότε δε θα κάνω τεστ.. καλύτερα να δω τη περίοδο παρα ενα αρνητικό να με το συμπαθειο..???? ευχομαι σε ολες εσας τουλαχιστον αυτος να είναι και ο τυχερός σας μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδιαθετησα πριν απο λιγο...????? ενταξει ξερω οτι ειναι νωρίς για να απογοητεύομαι μονο 3 μηνες προσπαθούμε......αλλα σιγουρα καταλαβαινετε πως αισθάνομαι...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αδιαθετησα πριν απο λιγο...????? ενταξει ξερω οτι ειναι νωρίς για να απογοητεύομαι μονο 3 μηνες προσπαθούμε......αλλα σιγουρα καταλαβαινετε πως αισθάνομαι...............

Καλημέρα πεταλουδίτσα.. Δεν πρεπει να απογοητεύεσαι... ειναι πραγματικά σπανιες οι περιπτώσεις που το ζευγάρι αποφασίζει τον Ιούλιο να κάνει παιδί και αρχές Οκτωβρη διαπιστωνεται η εγκυμοσύνη. Συνήθως χρειάζονται 5-6 μηνες ελευθερων επαφών εστιάζοντας στις γόνιμες μέρες τις οποίες τσεκάρεις με τεστ. Αν δεν τα εχεις ξεκινήσει ακόμη, άρχισε από αυτό το μήνα. Είναι σωτήρια. Θα σε βοηθήσουμε απίστευτα!!! Με αυτο τον τροπο θα ξέρεις ποιες είναι οι μαγικές δυο μέρες στις οποίες υπάρχει διαθέσιμο το ωαριάκι σου και περιμένει να γονιμοποιηθει. Έτσι θα αυξήσεις φοβερά τις πιθανότητες..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις τώρα είδα που γράφεις παραπάνω ότι έκανες και υπερηχο και τεστ ωορρηξιας.. Πολύ ωραία, συνέχισε έτσι και τον επομενο μηνα.. δε θα αργήσει να έρθει το σπορακι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Μολις τώρα είδα που γράφεις παραπάνω ότι έκανες και υπερηχο και τεστ ωορρηξιας.. Πολύ ωραία, συνέχισε έτσι και τον επομενο μηνα.. δε θα αργήσει να έρθει το σπορακι σου. 

 

Εχεις δικιο κοριτσακι μου! Ξερω οτι ειναι νωρίς απλα ηταν απο τα πρωτα συναισθηματα που ενιωσα οταν ειδα το αιμα..θα μου περασει ομως!!! Σε ευχαριστώ για τα λογια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου δεν πειραζει.. πας δυνατα για τον επομενο μηνα..δεν χρειαζεται να απογοητευεσαι θα ερθει πολυ συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Εχεις δικιο κοριτσακι μου! Ξερω οτι ειναι νωρίς απλα ηταν απο τα πρωτα συναισθηματα που ενιωσα οταν ειδα το αιμα..θα μου περασει ομως!!! Σε ευχαριστώ για τα λογια σου...

Σε καταλαβαίνω απολυτα... Τους πρωτους μήνες πίστευα ότι θα μείνω έγκυος αμέσως.. Το ίδιο πίστευε και ο αντρας μου... Είναι η μεγάλη επιθυμία και η προσμονή που κάνει τα ζευγάρια να σκέφτονται έτσι.. Η πραγματικότητα όμως είναι για τους περισσότερους κάπως διαφορετική... Θα σου πω μόνο το εξης... Μέσα  12 μήνες στο φιλικό και συγγενικό μου περιβάλλον τελέστηκε σωρεία γάμων... (χαχα)  δηλ πήγα σε 9 γάμους πολύ κοντινών μου προσώπων (αν μετραω καλά και δεν ξεχνάω και κανέναν) και 1 ο δικός μου..... 10!!!! Μας χτύπησε η κρίση των 30+   !!!! Απο τα 10 αυτά ζευγαρια, που παντρευτηκαμε μόνο το 1 έκανε μωρο μεσα στον ίδιο χρόνο και τα άλλα 2 είχαν από πριν παιδακι και για αυτό έκαναν μαζί και τη βάπτιση. Τα υπολοιπα 7 προσπαθούμε...  Με αυτό θέλω να σου πω ότι τελικά το να αποκτήσουμε παιδάκι είναι τις περισσότερες φορές είναι λιιιιιγο περισσότερο χρονοβόρο από ότι φανταζόμαστε εξ΄ αρχης.. ..Για αυτό η υπομονη και η αισιοδοξία είναι απαραίτητες, ιδιαιτερα τους πρώτους μήνες, που ούτε καποιο πρόβλημα έχει εντοπιστεί ούτε συντρέχει λόγος ανησυχίας......... Ξέρω βέβαια πόσο απογοητευτικό είναι να βλέπεις την περίοδο... Σου κόβονται τα πόδια... Είναι πιθανόν να πρέπει να αντιμετωπίσω το ίδιο ακριβώς συναίσθημα από μέρα σε μέρα... (Τεταρτη περιμένω αλλά ίσως αρχίσουν οι προειδοποιητικές κηλίδες να μου χτυπουν την πόρτα από σήμερα..). Παρόλα αυτά πρέπει να είμαστε δυνατές για να πετύχομε το στόχο μας... Ξεκίνα με αισιοδοξία την προσπάθεια του επόμενου μήνα και που ξέρεις......Μπορεί το μικρό σπορακι σου να είναι στο δρόμο...... Ο,τι θέλεις στείλε μου..

Εδω θα είμαστε και θα τα λέμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Κοριτσι μου δεν πειραζει.. πας δυνατα για τον επομενο μηνα..δεν χρειαζεται να απογοητευεσαι θα ερθει πολυ συντομα!!!

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Σε καταλαβαίνω απίστευτα... Τους πρωτους μήνες πίστευα ότι θα μείνω έγκυος αμέσως.. Το ίδιο πίστευε και ο αντρας μου... Είναι η μεγάλη επιθυμία και η προσμονή που κάνει τα ζευγάρια να νιώθουν έτσι.. Η πραγματικότητα όμως είναι για τους περισσότερους κάπως διαφορετική... Θα σου πω μόνο το εξης... Μέσα  12 μήνες στο φιλικό και συγγενικό μου περιβάλλον τελέστηκε σωρεία γάμων... (χαχα)  δηλ πήγα σε 9 γάμους πολύ κοντινών μου προσώπων (αν μετραω καλά και δεν ξεχνάω και κανέναν) και 1 ο δικός μου..... 10!!!! Μας χτύπησε η κρίση των 30+   !!!! Απο τα 10 αυτά ζευγαρια, που παντρευτηκαμε μόνο το 1 έκανε μωρο μεσα στον ίδιο χρόνο και τα άλλα 2 είχαν από πριν παιδακι και για αυτό έκαναν μαζί και τη βάπτιση. Τα υπολοιπα 7 προσπαθούμε...  Με αυτό θέλω να σου πω ότι τελικά το να αποκτήσουμε παιδάκι είναι τις περισσότερες φορές είναι λιιιιιγο περισσότερο χρονοβόρο από ότι φανταζόμαστε εξ΄ αρχης.. ..Για αυτό η υπομονη και η αισιοδοξία είναι απαραίτητες, ιδιαιτερα τους πρώτους μήνες, που ούτε καποιο πρόβλημα έχει εντοπιστεί ούτε συντρέχει λόγος ανησυχίας......... Ξέρω βέβαια πόσο απογοητευτικό είναι να βλέπεις την περίοδο... Σου κόβονται τα πόδια... Είναι πιθανόν να πέπει να αντιμετωπίσω το ίδιο ακριβώς συναίσθημα από μέρα σε μέρα... (Τεταρτη περιμένω αλλά ίσως αρχίσουν οι προειδοποιητικές κηλίδες να μου χτυπουν την πόρτα από σήμερα..). Παρόλα αυτά πρέπει να είμαστε δυνατές για να πετύχομε το στόχο μας... Ξεκίνα με αισιοδοξία την προσπάθεια του επόμενου μήνα και που ξέρεις......Μπορεί το μικρό σπορακι σου να είναι στο δρόμο...... Ο,τι θέλεις στείλε μου..

Εδω θα είμαστε και θα τα λέμε.......

στις πριν 24 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Κοριτσι μου δεν πειραζει.. πας δυνατα για τον επομενο μηνα..δεν χρειαζεται να απογοητευεσαι θα ερθει πολυ συντομα!!!

Απλά δε το περίμενα να μου ερθουν δυο μέρες πρίν...ηταν λιγο ξαφνικό. Βεβαια απο την αλλη ηταν μια καλη εξήγηση για το οτι ξεπρηστηκε το στήθος μου χτες!! Δε πειραζει, τουλαχιστον εμαθα 1-2 πραγματακια για το σωμα μου... αναμενω και τα δικα σας νεα! Σας ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά δε το περίμενα να μου έρθουν δυο μέρες πριν...ήταν λίγο ξαφνικό. Βέβαια από την άλλη ήταν μια καλή εξήγηση για το ότι ξεπρήστηκε το στήθος μου χτες!! Δε πειράζει, τουλάχιστον έμαθα 1-2 πραγματάκια για το σώμα μου... αναμένω και τα δικά σας νέα! Σας ευχαριστώ πολύ....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! έχετε καμία κανένα καλό νέο?? Εγώ σήμερα είμαι καλύτερα..στεναχωρήθηκα όσο στεναχωρήθηκα χτες (με πήραν τα ζουμιά δεν άντεξα) αλλά σήμερα είμαι ήρεμη...είπαμε, όχι άγχος όλα θα γίνουν........απλά ακόμα απορώ πως γίνεται να ήταν ο κύκλος μου 28 ημέρες ενώ ωορρηξία να έκανα την 16η ημέρα....άβυσσος το αναπαραγωγικό σύστημα της γυναίκας....τέλος πάντων!!! εσείς πείτε μου τα νέα σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! έχετε καμία κανένα καλό νέο?? Εγώ σήμερα είμαι καλύτερα..στεναχωρήθηκα όσο στεναχωρήθηκα χτες (με πήραν τα ζουμιά δεν άντεξα) αλλά σήμερα είμαι ήρεμη...είπαμε, όχι άγχος όλα θα γίνουν........απλά ακόμα απορώ πως γίνεται να ήταν ο κύκλος μου 28 ημέρες ενώ ωορρηξία να έκανα την 16η ημέρα....άβυσσος το αναπαραγωγικό σύστημα της γυναίκας....τέλος πάντων!!! εσείς πείτε μου τα νέα σας....

καλησπερα! εγω λογικα αυριο θα εχω αδιαθετησει κανονινικα,ηρθαν ηδη οι πρωτες ενδειξεις.Τουλαχιστον ευτυχως τα τεστ ωορρηξιας βγηκαν σωστα αφου σε 14 μερες ακριβως αδιαθετησα (βγηκε κ κατι καλο) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Nantia_14...θα μπορούσε ίσως αυτή τη φορά να μην αδιαθετήσεις;;; εννοώ είσαι σίγουρη πως πρόκειται για περίοδο;;  τι να πω και εγώ δε ξέρω....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Βρε Nantia_14...θα μπορούσε ίσως αυτή τη φορά να μην αδιαθετήσεις;;; εννοώ είσαι σίγουρη πως πρόκειται για περίοδο;;  τι να πω και εγώ δε ξέρω....................

 

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Βρε Nantia_14...θα μπορούσε ίσως αυτή τη φορά να μην αδιαθετήσεις;;; εννοώ είσαι σίγουρη πως πρόκειται για περίοδο;;  τι να πω και εγώ δε ξέρω....................

ενταξει νομιζω πια πως δεν εχε νοημα να ελπιζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...