Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Αυπνιες έχετε;;; Εγώ συνέχεια ξυπνάω τη νύχτα. Κ εγώ σε ιδιωτικό νοσοκομείο θα γέννησω. 

Επιθεματα στήθους να πάρετε, θα σας χρειαστουν

Κι εγω σχεδον καθε μερα 4 με 6 ειμαι ξυπνια! ?

Σ ευχαριστουμε για τις συμβουλες! ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annina είπε:

Κι εγω το ιδιο παθαινω...εχω φοβερο προβλημα αυπνιας κ με πιανει λιγακι ο υπνος κατα τις 6..πιστευω μας προετοιμαζει η φυση για ξενυχτια με τα μωρακια μας χιχι! Για το στηθος κοριτσια μου προτειναν λανολινη, τοσο για προετοιμασια οσο και για την θεραπεια πληγωμενων θηλων. Ειναι μια  αλοιφουλα της εταιρειας medela νομιζω. Επιθεματα στηθους θα χρειαστουμε οπωσδηποτε!

Τελικα ολες στην ιδια ακριβως φαση ειμαστε! Αυτη την αλοιφουλα που λες μου τη συστησε και μια φιλη μου για προετοιμασια των θηλων! Αλλα δεν εζω ξεκινησει ακομη! Νομιζω κανενα μηνα νωριτερα, καλα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Drakoylinaki είπε:

Γειά σας κορίτσια ελπίζω όλες να είστε καλά εγώ και αν έχω μπερδευτεί σκέφτομαι να πάω στο ρεα η στο ελενα στο ρεα είναι 1700 και στο ελενα είναι 55 τη μέρα και σε μονοκλινο απλά θα έχω άλλο γιατρό τι λετε

Εγω θα γεννησω σε ιδιωτικο με τη γιατρο μου, αλλα επισης αμφιταλαντευτηκα λιγο... Εχω να σου συστησω παντως πολυ καλο γιατρο στο Ελενα, αν τελικα δε μεινεις ικανοποιημενη απ αυτον που εχεις να δεις! Πιστευω ειναι πολυ αξιοπιστο μαιευτηριο, πιο πολυ ψυχολογικο ειναι το θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια εγώ ΉΘΕΛΑ να πάω στο ελενα αλλά μου είπε μια φίλη μου πως έχει ακούσει πως κλέβουν τα μωρά και τα πουλάνε και ψιλό χοντρό τα κάνα πάνω μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Drakoylinaki είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ ΉΘΕΛΑ να πάω στο ελενα αλλά μου είπε μια φίλη μου πως έχει ακούσει πως κλέβουν τα μωρά και τα πουλάνε και ψιλό χοντρό τα κάνα πάνω μου

Τι λετε βρε παιδια; Ισχυει τετοιο πραγμα; Δεν το εχεις το μωρακι διπλα σου στο δωματιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Drakoylinaki είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ ΉΘΕΛΑ να πάω στο ελενα αλλά μου είπε μια φίλη μου πως έχει ακούσει πως κλέβουν τα μωρά και τα πουλάνε και ψιλό χοντρό τα κάνα πάνω μου

Πολυ τραβηγμενο μου ακουγεται αυτο! Εχω γνωστη που δουλευει στο μαιευτηριο ως βρεφοκομος και το διαψεδει με μεγαλη σιγουρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω νομιζω οτι το rooming in στο ελενα ειναι υποχρεωτικο. Ετσι μας ειπε η μαια στα μαθηματα τοκετου που παρακολουθω στο Ελενα (παροτι δεν θα γεννησω εκει-προσφερει κυκλο μαθηματων), κι αποτι θυμαμαι πριν 2 ετη γεννησε μια πολλη καλη μου φιλη εκει κ ειχε το μωρακι διπλα της συνεχεια. Εφυγε κατευχαριστημενη κ απο τη γιατρο της κ τις μαιες. Απλα ως Δημοσιο νοσοκομειο, μπορει να υπολειπεται σε αλλα θεματα εναντι των ιδιωτικων, αλλα οντως η ασφαλεια των μωρων μου φαινεται αδιαπραγματευτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε να είναι βλακειες ρε γαμωτο να μου το πέρασαν αυτό έτσι γιατί και εγώ δεν έχω ακούσει κάτι μην λέω ψέματα εκτός από αυτή τη φίλη καμιά δεν μου μίλησε για τετοια πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισχυει οτι τα μωρακια τους τα εχουν διπλα οι μανουλες! Το  εχω δει κι εγω αυτο! Και ισα ισα που οι μαιες βοηθανε και πολυ περισσοτερο στο μητρικο θηλασμο! 

Μπορει να το διαδιδουν οσοι εχουν συμφερον απ τα ιδιωτικα,τι να πω...

Απο εκει και περα σιγουρα δεν ειναι σαν ξενοδοχεια,οπως τα ιδιωτικα, αλλα δεν τα πληρωνεις αντιστοιχα και σαν 5αστερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα να σου πω κάτι αν μένεις σε μονοκλινο και είναι 55 ευρώ την μέρα μόνο και σου παρέχουν βοήθεια κάνουν μπάνιο το μωρό Εντάξει τίσως να ζηλέψουμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε μωράκια κ μαμάδες. Καλές αποκριες καλά να περάσετε σημερα ότι κ να κάνετε.???εγω πάντως το τσικνησα σήμερα το φαΐ πάρα λίγο να πάρει φωτιά η κατσαρόλα είχε έρθει η πεθερά μου κ πιάσαμε την κουβέντα κ το ξέχασα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου σημερα δεν ειναι και το παρτακι σας; Να περασετε πολυ πολυ ομορφα!!! 

Εμεις ησυχα στο σπιτι τη βγαλαμε... Πηγα στη γιατρο το απογευμα και μετρησαμε παλι τραχηλο κλπ. Ευτυχως εχει μεινει στα ιδια τις τελευταιες 2 βδομαδες,οποτε συνεχιζουμε στους ιδιους χαλαρους ρυθμους μεχρι να με ξαναδει σε 2 βδομαδες παλι! Εχω λιωσει στις ξαπλες!!!

Τα φιλια μου σε ολες σας!

Καλο ξημερωμα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας. Σήμερα είναι το παρτυ. Κ εγώ πολλές συσπασεις πόνο στη μέση κ πόνοι περιόδου το βλέπω να έρχεται νωρίς το κορίτσι μου. Μπράβο βιβι αφού έχεις αποτελέσματα με την ξάπλα μείνε εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα σας. Σήμερα είναι το παρτυ. Κ εγώ πολλές συσπασεις πόνο στη μέση κ πόνοι περιόδου το βλέπω να έρχεται νωρίς το κορίτσι μου. Μπράβο βιβι αφού έχεις αποτελέσματα με την ξάπλα μείνε εκεί 

Καλημερα!?Οπότε εχεις ετοιμασιες ολη μερα; Να προσπαθεις κι εσυ να μην κουραζεσαι! Αν και φανταζομαι ειναι λιγο δυσκολο με ενα παιδακι ηδη...! Ο γιατρος σου τι λεει; 

Εγω,ναι! Ολη μερα σχεδον τεμπελιαζω! Δουλευω ελαχιστα και παλι απ ' το σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες μωράκια.?.Τι κάνετε; Εμείς περάσαμε ωραία στο παρτυ το χαρηκανε τα παιδάκια κ χαιρόμουν κ εγώ μαζί που έβλεπα τον Θανάση ευτυχισμένο.

Εγώ ξεκίνησα πάλι υποθετα utrogestan κ αύξηση το μαγνήσιο κ βλέπω βελτίωση αντε πλησιάζει ο καιρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα μανούλες μωράκια.?.Τι κάνετε; Εμείς περάσαμε ωραία στο παρτυ το χαρηκανε τα παιδάκια κ χαιρόμουν κ εγώ μαζί που έβλεπα τον Θανάση ευτυχισμένο.

Εγώ ξεκίνησα πάλι υποθετα utrogestan κ αύξηση το μαγνήσιο κ βλέπω βελτίωση αντε πλησιάζει ο καιρός.

Καλημεραααα!!! Εδω μας βρεχει οπότε ευκαιρία για τεμπέλικη Κυριακή :-p Το μαγνησιο ειναι για τις συσπασεις της μητρας; Θυμησε μου σε ποια εβδομαδα εισαι; Εγω αυριο 25η θα παω να κανω καμπυλη κ εξετάσεις αίματος, αντε να δουμε που βρισκομαστε γιατι εχω καιρό να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλημεραααα!!! Εδω μας βρεχει οπότε ευκαιρία για τεμπέλικη Κυριακή :-p Το μαγνησιο ειναι για τις συσπασεις της μητρας; Θυμησε μου σε ποια εβδομαδα εισαι; Εγω αυριο 25η θα παω να κανω καμπυλη κ εξετάσεις αίματος, αντε να δουμε που βρισκομαστε γιατι εχω καιρό να κανω...

Είμαι στην 27 το μαγνήσιο είναι για τις συσπασεις βοηθάει να μένει η μήτρα πιο χαλαρή.κ εγώ έκανα χθες εξετάσεις θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα. Καλά αποτελέσματα να έχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Είμαι στην 27 το μαγνήσιο είναι για τις συσπασεις βοηθάει να μένει η μήτρα πιο χαλαρή.κ εγώ έκανα χθες εξετάσεις θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα. Καλά αποτελέσματα να έχουμε 

Καλά αποτελεσματα να έχουμε!!! Ααα ωραια κοντά ειμαστε στις βδομάδες.. Για την καμπυλη αγχωνομαι κ να δω τον αιματοκρίτη...ποιος πίνει αυτή την παλιογλυκοζη παλι; Μπλιαξ!!! Μαγνησιο δεν μου εδωσαν.. παιρνω σιδηρο ασβεστιο κ τωρα προστεθηκε κ το σαλοσπιρ που λεγαμε αλλη μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλά αποτελεσματα να έχουμε!!! Ααα ωραια κοντά ειμαστε στις βδομάδες.. Για την καμπυλη αγχωνομαι κ να δω τον αιματοκρίτη...ποιος πίνει αυτή την παλιογλυκοζη παλι; Μπλιαξ!!! Μαγνησιο δεν μου εδωσαν.. παιρνω σιδηρο ασβεστιο κ τωρα προστεθηκε κ το σαλοσπιρ που λεγαμε αλλη μερα!!

Πιες το μια κ έξω για να μην το καταλάβεις κ πολύ. Εύχομαι η καμπύλη σου να είναι φυσιολογική ο αιματοκριτης λ χαμηλός να είναι λογικο τώρα που μπαίνουμε στο τρίτο τρίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Πιες το μια κ έξω για να μην το καταλάβεις κ πολύ. Εύχομαι η καμπύλη σου να είναι φυσιολογική ο αιματοκριτης λ χαμηλός να είναι λογικο τώρα που μπαίνουμε στο τρίτο τρίμηνο 

Την προηγουμενη φορα μου κακοφανηκε ο αιματοκριτης γιατι επεσε αποτομα μετα ξεκινησα σιδηρο..να δουμε τωρα εχω περιέργεια ποσο ειναι!!! Παντως ώρες ωρες ειμαι σα να σκαβω ολη μερα!!! Καμπυλη εκανα κ στις αρχες γιατι ειχα ζαχαρο 97 αλλα ηταν καλη!! Τα λεμε παλι!!! Καλο βραδυυυ κ καλη εβδομαδα να έχουμε!!! :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Την προηγουμενη φορα μου κακοφανηκε ο αιματοκριτης γιατι επεσε αποτομα μετα ξεκινησα σιδηρο..να δουμε τωρα εχω περιέργεια ποσο ειναι!!! Παντως ώρες ωρες ειμαι σα να σκαβω ολη μερα!!! Καμπυλη εκανα κ στις αρχες γιατι ειχα ζαχαρο 97 αλλα ηταν καλη!! Τα λεμε παλι!!! Καλο βραδυυυ κ καλη εβδομαδα να έχουμε!!! :-):-):-)

Έτσι γίνεται όσο προχωράει η εγκυμοσύνη αυξάνονται οι ανάγκες κ τα μωράκια τραβάνε από εμάς αυτό που θέλουν. Κ εγώ αυτό το μήνα νιώθω ότι θα είναι πεσμένα.καλο βράδυ κ καλή επιτυχία στις εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια καλη κ ομορφη βδομαδα να εχουμε! Και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σας ευχομαι! Ξυπνησα παλι χαραματα απο ανησυχια, εβλεπα εφιαλτες, ισως φταιει κ ο μπεμπης που τα βραδια κανει παρτυ στην κοιλιτσα.. Την Παρασκευη ειχαμε μαθημα τοκετου και η μαια μας εδειξε βιντεο απο πραγματικο τοκετο, οοολη τη διαδικασια και ομολογω η πρωταρα αγχωθηκα λιγακι...ωχ ωχ ωχ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annina είπε:

Καλημερα κοριτσια καλη κ ομορφη βδομαδα να εχουμε! Και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σας ευχομαι! Ξυπνησα παλι χαραματα απο ανησυχια, εβλεπα εφιαλτες, ισως φταιει κ ο μπεμπης που τα βραδια κανει παρτυ στην κοιλιτσα.. Την Παρασκευη ειχαμε μαθημα τοκετου και η μαια μας εδειξε βιντεο απο πραγματικο τοκετο, οοολη τη διαδικασια και ομολογω η πρωταρα αγχωθηκα λιγακι...ωχ ωχ ωχ. 

Καλημέρα!!! :-):-) Καλη εβδομάδα!!! Μην αγχώνεσαι εμεις θα ειμαστε η εξαίρεση ουτε θα το καταλαβουμε πως θα βγουν.. χαχαχ

Εγω δεν ξεκινησα ακομα μαθηματα μου ειπαν πιο μετα οσο πιο κοντα στην πιθανη να τα εχω φρέσκα :-p Στα prenatal εχει σεμιναριο αυτη τη βδομαδα για το θηλασμο κ θα παω! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια !!! 

Εγω ειμαι πλέον 23 εβδομάδων και 2 ημέρες και εχω Π.Η.Τ 17 Ιουνίου !! Περιμένω το κοριτσάκι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάση με το καλό το μωράκι σου. Διδυμακι εσένα. Εγώ κορίτσια σήμερα πήρα μια τρομάρα δεν ήταν καλή μέρα σήμερα για μένα. Είχα πολύ έντονες συσπασεις κ πόνους περιόδου μέση κ κοιλιά για πολύ ώρα κ δεν σταματουσανε πήρα τον γιατρό τηλ κ μου είπε να πάω να με δει.  Ευτυχώς όλα ήταν καλά ο τραχηλο δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από τις συσπασεις γιατί έχω πολλές κ συχνά. Το μωρό καλά έχει μεγαλώσει αρκετά ευτυχώς όλα καλά μου είπε ξεκούραση κ ουτροτζεσταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...