Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η izambella είπε:

νοεμβριο και μένω Λάρισα...HELP!!!   :/ 

Kαλησπερα κοριτσια! δεν πολύσυμμετέχω  διοτι εχω τρομερες ναυτίες ζαλάδες καούρες κλπ,..επαθα και μια μικρούλα αποκόλληση οποτε τάβλα στο κρεβάτι η ζαμπέλλα ! 

Με το καλό ζαμπέλα μου...εύχομαι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα και σταματήσουν οι ζαλάδες και οι ναυτίες! 

Τα φιλιά μου στην Λάρισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Εγω υποτιθεται πως γενναω αρχες αυγουστου!!!κ πολλες αλλες ιουλιο...οι αλλες οι κοπελιτσες π γεννανε σεπτεβρη κ θα φανε οοοοολο τ καλοκαιρι;;γ σκεφτρειτε τις..ποπο κοριτσια τ σκεφτομαι κ τις λυπαμαι

Χαχα όντως.  Εγώ γένναω Σεπτέμβριο. .αλλά όταν πας για το δεύτερο παιδάκι σου και ξέρεις τι σε περιμένει δεν κοιτάς αν θα γεννησεις με 30 βαθμούς ή με -30 ..Απλά σε νοιάζει να είναι γερό και τίποτα άλλο.  Βέβαια σαν πρώταρα κ γω τότε με τέτοια ασχολούμουν. ..χαλάλι τους όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!! Εχω ευχαριστα νεα!!!

Η μικρη μου αναπτυσσεται φυσιολογικα με τον ρυθμο της! Ημαστε 1150 γρ. κ ολα ειναι φυσιολογικοτατα!!! Προχωραμε κανονικα κ θα με παρακολουθει ο υπερηχογραφος καθε 2 εβδομαδες!!! Ευτυχως ολα καλα!

Τζαμπα ειχαμε αγχωθει απλα θελει να μου βγει μοντελο! Χαχα! Και αγχωνει τη μαμα της!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!! Εχω ευχαριστα νεα!!!

Η μικρη μου αναπτυσσεται φυσιολογικα με τον ρυθμο της! Ημαστε 1150 γρ. κ ολα ειναι φυσιολογικοτατα!!! Προχωραμε κανονικα κ θα με παρακολουθει ο υπερηχογραφος καθε 2 εβδομαδες!!! Ευτυχως ολα καλα!

Τζαμπα ειχαμε αγχωθει απλα θελει να μου βγει μοντελο! Χαχα! Και αγχωνει τη μαμα της!

 

Τελεια νεα Μαρακι...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kelly28 είπε:

Με το καλό ζαμπέλα μου...εύχομαι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα και σταματήσουν οι ζαλάδες και οι ναυτίες! 

Τα φιλιά μου στην Λάρισα!

Με το καλό ζαμπελα μου!!!!να έχεις μια τελειομηνη κύηση..... Υπομονή..... Πρέπει να κάνουμε θυσίες για τα μωράκια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!Βρηκα ιντερνετ!!!???

Λιγες μερες ελλειψα κ γινανε πραματα κ θαματα ειδα!Καταρχας περαστικα ρακουν!Σε καταλαβαινω γι αυτο με τη μεση γτ λογω μετακομισης κουραστηκα λιγο παραπανω κ εμεινα απο μεση...Αλλα οταν λεμε εμεινα δεν μπορουσα ουτε ενα βημα να κανω μεχρι κ τουαλετα ο αντρας μου με πηγε σχεδον σηκωτη??Ευτυχως με λιγη ξεκουραση συνηλθα..Εφερα βολτα κ το δπιτι κ ολα καλα!????

Μαρακι τι ωραια νεα!Οτι θα ναι μοντελα τα μικρουλια μας δεν το συζηταω!Αχχ κοριτσια πηραμε κ μερικα μωρουδιακα κ εχω τρελαθειιι ειδικα τα καλτσακια καθομαι κ τα χαζευω με τις ωωωωωρες!❤❤❤❤

Ζαμπελα υπομονη ευχομαι συντομα να ξεμπερδεψειςμε ολα αυτα...

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο -κ αν ξεχασα καμια δεν ειναι εκ προθεσεως-αλλα εχω να μπω μερες κ τα λεω μαζεμενα...Φιλια σε ολες τις μανουλες!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine μου ειχες δίκιο για το μάζεμα!!!! Θα με σώσει αυτο!! Το εχω σχεδον τελειοποιήσει ηδη! Χαχαχ

Τονια λαουρα αμα στο κανει ο γιατρός ακομα καλυτερα να εχεις κ το κεφαλι σου ήσυχο!! 

Ιζαμπέλα!!!! Ετσι θα πω την κόρη μου!! Τι σύμπτωση! Εσεις κοριτσια έχετε σκεφτεί ονομα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τκ σε σκεφτόμουν κ  ειχα το άγχος σου! Μπράβο σου (μπραβο κ τηε κορης!)!

Χριστίνα καλορίζικο!  Ξεκούρασου τώρα!!

Ρακουν τι μπορείς να κάνεις; τι προτεινε ο δοκτωρ;

Εγω σκέφτομαι να παρω καθίσματακι αυτ/του με isofix. Έχετε καμιά ιδέα; από τιμές θα μας γδυσουν;

Φιλιά σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...

να σας ρωτήσω...τα μωράκια σας τα ακούσατε? και αν ναι σε ποιά εβδομάδα?

εγω ειμαι στις 18 εβδομάδες στο πρώτο μας μπεμπάκι και δεν το εχω νιώσει ακόμα... Δεν εχω καταλάβει κατι....

και σαν τι πρεπει να καταλάβω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

να σας ρωτήσω...τα μωράκια σας τα ακούσατε? και αν ναι σε ποιά εβδομάδα?

εγω ειμαι στις 18 εβδομάδες στο πρώτο μας μπεμπάκι και δεν το εχω νιώσει ακόμα... Δεν εχω καταλάβει κατι....

και σαν τι πρεπει να καταλάβω?

Καλησπέρα Νινα!! 

Εγω το καταλαβα ξεκάθαρα πια στις 20 έβδ. Αλλα απο τις 18 κάτι ψιλοενιωθα.. Καμια σχέση με μπουρμπουλήθρες η αγωνία η οτι αλλο λενε! Πρακτικά ηταν σαν τις κινήσεις που κανει το έντερο και για καιρο τις μπέρδευα με αυτο.. Δεν ειναι ουτε πολυ συχνό ουτε πολυ ξεκαθαρο! 

Με το καλο να αρχίσεις να το νιωθεις και θα τρελαθείς! Αλλα μην αγχωνεσαι! Θα γίνει και αυτο!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν πήραμε την βάση.  Γιατι το αυτοκίνητο έχει βαση isofix μόνο του.  Ανάλογα τι αμάξι έχεις .Δες αν έχει.  Αν δεν έχει είναι υποχρεωτικό και κάνει το περισσότερο 200.καο μπορεί να σου λέω πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θελω τη γνώμη σας για κατι.... Εκνευριστηκα πολύ με τον γυναικολόγο μου σημερα. Η ιστορία έχει ως εξής. Στις 11 Μαρτίου που τον είχα επίσκεφθεί τελευταία φορα τον ρώτησα αν θα μπορούσα να ταξιδεψω αεροπορικώς για εξωτερικό στην εβδομάδα κύησης που είμαι τώρα γιατί παντρευεται ο αδερφός μου. Μου απάντησε πώς εννοείται, πώς είναι τελείως ακίνδυνο και μαλιστα είπε και στη γραμματέα να συνταγογραφησει περισσότερο ασβεστιο, σιδηρο και μαγνησιο γιατί θα είχα και το ταξίδι.

Πηρα στην Aegean προχθες τηλέφωνο και μου είπαν ότι καλό θα ήταν να έχω μια απλή βεββαιωση για το σε ποια εβδομάδα είμαι και ότι η εγκυμοσυνη βαίνει καλώς σε περίπτωση που μου τη ζητησουν. Εκτυπωσα και εγω μια έτοιμη φορμα της Aegean και πήγα να μου την υπογραψει. Μου είπε δεν μπορεί να βάλει την σφραγιδα και την υπογραφή του και να πάρει τέτοια ευθυνη χωρίς να εξετασει. Και ότι αφού με εξετασει θα μπορέσει να μου δώσει βεβαίωση μόνο για να πάω και όχι και για την επιστροφή μου (φευγώ Πέμπτη και γυρίζω Κυριακή) και ότι θα πρέπει να ψάξω γιατρό εκεί για να μου δωσει βεβαιώση για να επιστρεψω. Και μου είπε να πάω αυριο για εξέταση.

Ολά αυτά δεν θα έπρεπε να μου τα ει από την πρώτη φορά που τον ρώτησα;;;; Ζορίστηκε τώρα μονο και μόνο γιατί ζήτησα την υπογραφή του... δεν είναι λίγο κάπως; δεν έπρεπε να μου τα πει αυτά νωρίτερα; Νιώθω ότι κλονιστηκε η εμπιστοσυνή μου και τον εμπιστευομουν με κλειστα μάτια.

Eπισης να προσθέσω ότι μετά απο αυτό πήγα καπάκι για τον μεγάλο υπέρηχο (ο γυναικολόγος μου φυσικά δεν ήξερε ότι τον έχω κλεισει για σημερα) και εκει η εμβρυολογος μου εδωσε τη  βεβαίωση και για να πάω αλλά και να επιστρεψω από Γερμανία...

Εσεις πώς θα νιώθατε; Ειμαι υπερβολική; Μήπως φταίνε οι ορμόνες μου;

**** Υστερόγραφο1: Η μπεμπουλά μου είναι μια χαρά και ζυγίζει 526gr

**** Υστερόγραφο2: Sorry για το ατελείωτο κείμενο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

να σας ρωτήσω...τα μωράκια σας τα ακούσατε? και αν ναι σε ποιά εβδομάδα?

εγω ειμαι στις 18 εβδομάδες στο πρώτο μας μπεμπάκι και δεν το εχω νιώσει ακόμα... Δεν εχω καταλάβει κατι....

και σαν τι πρεπει να καταλάβω?

Γεια σου Νινα... εγώ το ένιωσα στις 19 και κάτι... μην αγχωνεσαι.... Θα γίνει και αυτό όπου να 'ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αελια οντως επρεπε να σ ειχε πει καποια πραγματα απ πριν..γτ δν του το συζητας οτι αλλα  ειχε πει κ αλλα κανει τωρα.;;;τουλαχιστν η μπεμπουλα ειναι καλα ποσων εβδομαδων εισαι τωρα κ ειναι τοσα ραμμαρια η μπεμπιτσα σ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gwgw02 είπε:

Αελια οντως επρεπε να σ ειχε πει καποια πραγματα απ πριν..γτ δν του το συζητας οτι αλλα  ειχε πει κ αλλα κανει τωρα.;;;τουλαχιστν η μπεμπουλα ειναι καλα ποσων εβδομαδων εισαι τωρα κ ειναι τοσα ραμμαρια η μπεμπιτσα σ;

Δεν του είπα κάτι εκεινη τη στιγμή Γωγώ μου γιατί εκνευριστηκα και δεν ήξερα πώς ακριβώς θα του μιλούσα.... 

Ευτυχως η μπεμπουλα είναι καλά!!! Σημερα είμαι ακριβώς 22 εβδομάδων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η renaki rena είπε:

Τελικά υπέγραψε; 

Ο γιατρός μου; Όχι... Με περιμένει να πάω αυριο στο ιατρεειο να μ' εξετασει (και απ ότι μου είπε σημερα θα μου δώσει βεβαιώση μόνο για να πάω και όχι για να γυρισω). Η εμβρυολογος υπέγραψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

να σας ρωτήσω...τα μωράκια σας τα ακούσατε? και αν ναι σε ποιά εβδομάδα?

εγω ειμαι στις 18 εβδομάδες στο πρώτο μας μπεμπάκι και δεν το εχω νιώσει ακόμα... Δεν εχω καταλάβει κατι....

και σαν τι πρεπει να καταλάβω?

Θα συμφωνήσω με την μαγκι..... Δεν είναι σαν πεταλούδες που λένε η ότι κάνει σαν μπουρμπουληθρες..... Είναι σαν να κινείται το έντερο..... Ένιωθα σαν να θέλω να αεριστω σαν να έχω σφιξιμο στο έντερο και να κρατιέμαι ενώ αυτή ήταν η κίνηση του μπεμπη μου..... Μην αγχώνεσαι.... Κινείται σίγουρα απλά δεν ξέρεις ακόμα πως θα το καταλάβεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η fine είπε:

 

Εγω σκέφτομαι να παρω καθίσματακι αυτ/του με isofix. Έχετε καμιά ιδέα; από τιμές θα μας γδυσουν;

Φιλιά σε ολες!

Κι εγώ όταν πρωτοπηρα κάθισμα έλεγα να πάρω isofix αλλά κάνοντας γκάλοπ εμαθα οτι δεν είχε πάρει κανένας από τον περίγυρο μου.Τελικά προτίμησα συμβατικό και δεν το έχω μετανιωσει.Δένει μια χαρά και ειναι εξίσου ασφαλές!Και είναι και σε προσιτοτερες τιμές.

Aelia, σύμφωνω μαζί σου.Φυσικά και δε φταίνε οι ορμόνες σου!Απλά λίγο μπερδεύτηκα.Οταν πηγες το χαρτι γιατί δε μπορούσε να σε εξετάσει δεν έχει μηχάνημα δικό του;Έχει περάσει ένας μήνας από την τελευταία φορά που σε είδε, μήπως φοβόταν ότι είχε αλλάξει κάτι;Η εμβρυολογος που σου εγραψε και για την επιστροφή όμως αποδεικνύει ότι είναι υπερβολικός και ολιγον ευθυνοφοβος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αελια τωραπηγες στις 22 ;;τ σ ειπε ο γιατρος σ;;εμενα ακριβως 22 εβδομαδων π πηγα γ υπερηχο ηταν 488 γραμμαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...