Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gwgw02 είπε:

Kaλησπερα κοριτσια...τι κανετε;;;καλο μηνα σ ολες κ προσοχη σημερα!!!!εγω εχω παρει 6 κιλα ειμαι στην 22 η εβδομαδα κ εχω στο σπιτι μου ενα  γλυκο με μπισκοτα κρεμα σοκολατα κ σαντυγη κ μια τουρτα κ δν ξερω πως να κρατηθω...anyway.κοριτσια ξερετε τι μπορει να προκαλεσουν οι συσπασεις στην μητρα;;ποτε μ δν κτλβα...κ εγω εχω συχνα αλλα το φτιαχνω με τ μαγνησιο.αννουλα περιμενουμε ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ νεα σου!!!

Anna and baby να σε καλως ορισω..ειμαι η γωγω ειμαι 22 εβδομαδων κ μαλλον περιμενω κοριτσακι!!!εγω στ πρωτο τριμηνο ημουν ξαπλα γτ ειχα αιμοραγιες...απο εμετους 7 -8  σ ολη την εγκυμοσυνη...οι εμετοι π κανεις συνεχως σιγουρα είναι πολυ κουραστικοι κ εξαντλητικοι αλλα σ βοηθανε να χασεις κιλα..σκεψου το μονο θετικο της υποθεσης...?γτ οταν φυγουν οι εμετοι μετα θα πρεπει να κανεις εγκρατια στ φαι γτ στην εγκυμοσυνη παιρνεις κιλα πολυ ευκολα.στ λεω εγω που ειμαι 1.70 υψως ετρωγα οοολη μ τη ζωη τον αγλεωρα (με αδυναμια στα τιγανιτα κ στα γλυκα )κ ημουν σταθερη στα 58-60 κιλα...κ τωρα εχω φτασει τα 66-67 θα σ γελασω...αποφευγω να ανεβω στην ζυγαρια...?αυτα απο μενα!

Ειναι καλό από αυτή την άποψη απλά σκέφτομαι πως έχω πολύ δρόμο μπροστά μου!!! Κάποιες φορές μου κόβουν την ανάσα!!! Εγώ έχω ύψος 1.74 και κιλά 62!!! Τώρα έχω πάει στα 59! Με το καλο το μωράκι σου... Βασικά με το καλο τα μωράκια σε όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Fine οντως μαλλον εχουμε το ιδιο σωματοτυπο..κ επισης ενα κοινο!!!πριν την εγκυμοσυνη ολως τυχαιος ειχαμε παχυνει και οι δυο..κ εγω μολις εμαθα γ την εγκυμοσυνη κ ζυγιστηκα ακουμπησα τα 61.?

 

Χριστινα εσυ κοπελα μ δν εισαι εγκυος!!!μοντελο εισαι!!πες μ το μυστικο σου κ εχεις παρει μονο 4 μιση κιλα...κοριτσια σοβαρα μιλαω.πρεπει να κανω διαιτα γτ δν με βλεπω καλα.

Χαχαχαχαχαχα πρωταπριλια ε;! μακαρι να χα παρει μονο τοσα γωγω!!!Ειμαι +10 οποτε μαλλον μοντελο για μεγαλο μεγεθος εχω γινει!ελπιζω να χω μεινει σταθερη μονο μεχρι το επομενο ραντεβου με το γιατρο! Ελα να ξεκινησουμε μαζι διαιτα, γτ μονη μου δεν μπορω να το παρω αποφαση!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Anna and baby είπε:

Ο γιατρός είπε πως έχω μια μικρή αποκόλληση πράγμα που σημαίνει πως συνεχίζω τα utrogestan μόνο που τώρα τα βάζω κολπικά γιατί έχω συνεχείς εμετούς και τα αποβάλλω!!! Ο γιατρός είπε ότι ειναι καλο σημάδι οι εμετοί απλά επειδή διαρκούν από το πρωί μέχρι αργά το βράδυ με έχουν εξαντλήσει!!! Τώρα έχουμε ραντεβού το άλλο Σάββατο! Ελπίζω όλα να πάνε καλα!!! 

Είναι αλήθεια ότι οι εμετοί είναι καλό σημάδι. Μου το έλεγε κι εμένα συνεχώς. Το διαπιστωσα και μονη μου γιατί στη (ατυχη) δεύτερη εγκυμοσύνη μου όταν σταμάτησε το μωρακι να αναπτύσσεται σταμάτησαν και οι εμετοί.Οπότε τώρα στην τρίτη εγκυμοσύνη χαιρομουν γιατί ήξερα ότι το μικρουλι μου ήταν καλά!

ΥΓ Το ότι οι εμετοί είναι καλό σημάδι δεν σημαίνει ότι η απουσία τους είναι κακό.Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.Τυχερουλες όσες τους αποφύγατε!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα γυρισα φαγαμε εξω αφου τα νεα ηταν καλα!!!! Δεν ειναι κατι κακο ..απλα τ μωρο ειναι ισχιακο κατι τετοιο ,εχει δηλ τα ποδαρακια κατω κατω και τ κεφαλι ψηλαα!! Και βαραει χαμηλα για να γυρισει και αυτο με ποναγε πολυ!!! Ολα καλα με τ νινι μου !!! :* 

700γρ τ μωρακι μ καλα παμε πιστευω. . και εχω μυκητες πηραμε υποθετα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Τωρα γυρισα φαγαμε εξω αφου τα νεα ηταν καλα!!!! Δεν ειναι κατι κακο ..απλα τ μωρο ειναι ισχιακο κατι τετοιο ,εχει δηλ τα ποδαρακια κατω κατω και τ κεφαλι ψηλαα!! Και βαραει χαμηλα για να γυρισει και αυτο με ποναγε πολυ!!! Ολα καλα με τ νινι μου !!! :* 

700γρ τ μωρακι μ καλα παμε πιστευω. . και εχω μυκητες πηραμε υποθετα!!! 

Μπραβο Αννα!Το μικρουλι λοιπόν θέλει να γυρίσει να κάτσει σωστά! Περαστικουλια με τους μύκητες!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Τωρα γυρισα φαγαμε εξω αφου τα νεα ηταν καλα!!!! Δεν ειναι κατι κακο ..απλα τ μωρο ειναι ισχιακο κατι τετοιο ,εχει δηλ τα ποδαρακια κατω κατω και τ κεφαλι ψηλαα!! Και βαραει χαμηλα για να γυρισει και αυτο με ποναγε πολυ!!! Ολα καλα με τ νινι μου !!! :* 

700γρ τ μωρακι μ καλα παμε πιστευω. . και εχω μυκητες πηραμε υποθετα!!! 

Ευχαριστα τα τα νεα!!!! Μπραβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Πηγα κ στη 2η υπερηχογραφιστρια τελικα κ ενω στην αρχη ελεγε σιγουρα πλακουντιακη ανεπαρκεια εν τελει με μπερδεψε τελειως! Ολα λεει ειναι φυσιολογικα κ φαινεται να τρεφετε σωστα! Τωρα γιατι συμβαινει αυτο ουτε αυτη μου εδωσε ξεκαθαρη απαντηση... Με εχουν τρελανει!!! Δεν μπορω αλλο!

Δεν γινεται ολα να ηταν φυσιολογικοτατα μεχρι τωρα κ ξαφνικα να υπαρχει τετοιο προβλημα...Αυτο βεβαια που λενε ολοι κ με διαβεβαιωνουν ειναι οτι δεν τιθεται θεμα κληρονομικοτητας,συνδρομου νταουν κ χρωμοσωματικης ανωμαλιας... Με τρελενει ομως που κανεις δεν δινει μια ξεκαθαρη απαντηση τι εχει το μωρο!

Θα κανω ενεσεις κορτιζονης κ μου ειπαν να ειμαι προετοιμασμενη για προωρο τοκετο!

Απλα οσο μπορω σκεφτομαι αισιοδοξα,κανω το σταυρο μου κ λεω ολα θα πανε καλα!!! Γιατι αν συνεχισω κ αλλο να στεναχωριεμε θα τρελαθω στο τελος κ κανω κ κακο στο μωρο μου, παρα καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα κ απο μενα. 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Πηγα κ στη 2η υπερηχογραφιστρια τελικα κ ενω στην αρχη ελεγε σιγουρα πλακουντιακη ανεπαρκεια εν τελει με μπερδεψε τελειως! Ολα λεει ειναι φυσιολογικα κ φαινεται να τρεφετε σωστα! Τωρα γιατι συμβαινει αυτο ουτε αυτη μου εδωσε ξεκαθαρη απαντηση... Με εχουν τρελανει!!! Δεν μπορω αλλο!

Δεν γινεται ολα να ηταν φυσιολογικοτατα μεχρι τωρα κ ξαφνικα να υπαρχει τετοιο προβλημα...Αυτο βεβαια που λενε ολοι κ με διαβεβαιωνουν ειναι οτι δεν τιθεται θεμα κληρονομικοτητας,συνδρομου νταουν κ χρωμοσωματικης ανωμαλιας... Με τρελενει ομως που κανεις δεν δινει μια ξεκαθαρη απαντηση τι εχει το μωρο!

Θα κανω ενεσεις κορτιζονης κ μου ειπαν να ειμαι προετοιμασμενη για προωρο τοκετο!

Απλα οσο μπορω σκεφτομαι αισιοδοξα,κανω το σταυρο μου κ λεω ολα θα πανε καλα!!! Γιατι αν συνεχισω κ αλλο να στεναχωριεμε θα τρελαθω στο τελος κ κανω κ κακο στο μωρο μου, παρα καλο!

Μηπως πρεπει να το ψαξεις κ αλλο;;; σε διαβεβαιωνουν οτι το μωρακι ειναι καλα;;; οτι αναπτύσσεται σωστα;;; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Τωρα γυρισα φαγαμε εξω αφου τα νεα ηταν καλα!!!! Δεν ειναι κατι κακο ..απλα τ μωρο ειναι ισχιακο κατι τετοιο ,εχει δηλ τα ποδαρακια κατω κατω και τ κεφαλι ψηλαα!! Και βαραει χαμηλα για να γυρισει και αυτο με ποναγε πολυ!!! Ολα καλα με τ νινι μου !!! :* 

700γρ τ μωρακι μ καλα παμε πιστευω. . και εχω μυκητες πηραμε υποθετα!!! 

Μπράβο για τα ωραια νεα!!! Αντε να παμε κ εμεις για τη β επιπεδου την τριτη!!

Κοριτσια σας εχω κ ενα ευχαριστο νεο!!! Πηγα στο διατροφολογο σημερα κ εχασα μισο κιλο! Απιστευτο;;;;; μεσα σε 15μερες!! Μακαριβνα συνεχισω ετσι αν κ μου τονισε πως δν θελει να χασω αλλα να συντηρηθω εδω που ειμαι!! Δν με νοιαζει το μισο κιλο.. ισως ειναι υγρα! Με νοιάζει που δν πηρα γραμμαριο!! Μακαρι να το δειξει κ η ζυγαρια του γιατρού την τριτη! Παντως απιστευτο μου φαινεται.. να τρωω περισσοτερο κ να μενω σταθερή ή να χανω! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Κοριτσια καλησπερα κ απο μενα. 

Μηπως πρεπει να το ψαξεις κ αλλο;;; σε διαβεβαιωνουν οτι το μωρακι ειναι καλα;;; οτι αναπτύσσεται σωστα;;; 

Μπράβο για τα ωραια νεα!!! Αντε να παμε κ εμεις για τη β επιπεδου την τριτη!!

Κοριτσια σας εχω κ ενα ευχαριστο νεο!!! Πηγα στο διατροφολογο σημερα κ εχασα μισο κιλο! Απιστευτο;;;;; μεσα σε 15μερες!! Μακαριβνα συνεχισω ετσι αν κ μου τονισε πως δν θελει να χασω αλλα να συντηρηθω εδω που ειμαι!! Δν με νοιαζει το μισο κιλο.. ισως ειναι υγρα! Με νοιάζει που δν πηρα γραμμαριο!! Μακαρι να το δειξει κ η ζυγαρια του γιατρού την τριτη! Παντως απιστευτο μου φαινεται.. να τρωω περισσοτερο κ να μενω σταθερή ή να χανω! ? 

Τι αλλο να κανω βρε Κυριακη μου? Πηγα σε 2 γιατρους κ μου ειπαν το ιδιο πραμα... Δε θελω να παρω κ πολλες γνωμες γιατι θα μπερδευτουμε τελειως... Κ κακο μας κανει! Ηδη εγινα χειροτερα προχθες! Απλα θα με παρακολουθουνε συχνοτερα απο'δω κ περα! Δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα... Σε 2 εβδομαδες παω για επανεξεταση! Αν παρει εστω κ λιγο βαρος καλα παμε... Απλα αν δουνε οτι απο καπου δεν τρεφεται σωστα το μωρο θα πρεπει να γεννησω προωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι εισαι 29 εβδομαδων τωρα?ενεσεις κορτιζονης εμενα μ ειπαν θα κανω στις 28

εβδομαδες.απο προχθες ως σημερα ειχε μεγαλωσει καθολου? βεβαια ξαναλεω οι μετρησεις δεν ειναι παντα ακριβεις.

εγω πιστευω ολα καλα θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Πηγα κ στη 2η υπερηχογραφιστρια τελικα κ ενω στην αρχη ελεγε σιγουρα πλακουντιακη ανεπαρκεια εν τελει με μπερδεψε τελειως! Ολα λεει ειναι φυσιολογικα κ φαινεται να τρεφετε σωστα! Τωρα γιατι συμβαινει αυτο ουτε αυτη μου εδωσε ξεκαθαρη απαντηση... Με εχουν τρελανει!!! Δεν μπορω αλλο!

Δεν γινεται ολα να ηταν φυσιολογικοτατα μεχρι τωρα κ ξαφνικα να υπαρχει τετοιο προβλημα...Αυτο βεβαια που λενε ολοι κ με διαβεβαιωνουν ειναι οτι δεν τιθεται θεμα κληρονομικοτητας,συνδρομου νταουν κ χρωμοσωματικης ανωμαλιας... Με τρελενει ομως που κανεις δεν δινει μια ξεκαθαρη απαντηση τι εχει το μωρο!

Θα κανω ενεσεις κορτιζονης κ μου ειπαν να ειμαι προετοιμασμενη για προωρο τοκετο!

Απλα οσο μπορω σκεφτομαι αισιοδοξα,κανω το σταυρο μου κ λεω ολα θα πανε καλα!!! Γιατι αν συνεχισω κ αλλο να στεναχωριεμε θα τρελαθω στο τελος κ κανω κ κακο στο μωρο μου, παρα καλο!

Αυτο να κανεις κοριτσακι! Να σκεφτεσαι αισιοδοξα! Αλλωστε τα νεα δεν ειναι ασχημα, απλα απ´ οτι καταλαβα θελουν να ειναι λιγο επιφυλακτικοι....  Γνωμη μου ειναι οσο μπορεις να αντιμετωπιζεις καθε εμποδιο τη φορα (το ξερω οτι ειναι δυσκολο) Ηδη το πρωτο το ξεπερασες....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia thelw tin voitheia sas.eimai 5mera apo emvruometafora.exthes eixa ponakia sto upsos tis mitra k twra apo pereriergia evala thermometro k eixa 37.2.tis proigoumenes meres mexri k exthes 36.6.lete na einai kati kalo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα λιλα μπραβο ευχαριστα νεα κοριτσακι μου!!!Καλα κανατε κ βγηκατε κ βολτουλα!

Μαρακι ευτυχως δεν ειναι κατι ανησυχητικο.Σπαστικο να μην ξερεις τι γινεται αλλα τουλαχιστον δεν βρηκαν κατι σοβαρο.Υπομονη κ ευχομαι με πολυ ευυχαριστα σε 2 βδομαδες να ξεαγχωθεις τελειως!

στις πριν 7 λεπτά, ο/η katerina2015 είπε:

kalispera koritsia thelw tin voitheia sas.eimai 5mera apo emvruometafora.exthes eixa ponakia sto upsos tis mitra k twra apo pereriergia evala thermometro k eixa 37.2.tis proigoumenes meres mexri k exthes 36.6.lete na einai kati kalo?

Κατερινα κ γω δεν ξερω κατι για εμβρυομεταφορα. Με τη θερμοκρασια αυτο που χα παρατηρησει σε μενα μετα την ωορηξια μου εμενε στο 37-37.2 για 3-4 μερες κ μετα επεφτε, εκτος απο οταν εμεινα εγκυος που εμεινε σταθερα ψηλα. Δοκιμασε ξανα κ συ σε μερικες μερες κ ευχομαι να μας ξαναγραψεις συντομα με τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που ξερω ειναι οτι με την ωορηξια εχεις δεκατα τα οποια αν  συνεχιζονται κ με καθυστερηση εισαι εγκυος.

τωρα δεν εχεις ακομα καθυστερηση σωστα?

οπως κ να εχει ευχομαι να φτασει η πολυποθητη ωρα της καθυστερησης,της θετικης χοριακης,του πρωτου ακουσματος καρδιας αλλα και κλαμματος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια :* :* ειπε οτι επειδη θελει να γυρβαει να κανρι κολοτουμπες και δε τα καταφερνει .. Βαραει κατω με τα ποδια κ πανω ταυτοχρονα με τ κεφαλι και αυτο τα κανει οολα! 

Μαρακι δε ξερω τι να πω!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα με τ μωρακι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα υπερκινητικο το νινι σου!!!μπραβο.δοξα το θεο ειναι οοολα καλα!!!κυριακη μ δωσε κ κατα δω καμια συμβουλι γτ εγω εχω παρει κιλα με φαι.κ δν μπορω ν κτλβω ενα πραγμα.αφου πριν την εγκυμοσυνη ετρωγα τα ιδια και δν επερνα.τωρα γτ παιρνω τοσο ευκολα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχχαχ πολυυυ ζωηρουλης!!!!! Ετσι τον θελω!!! Οταν δεν κανει παρτυ τρομαζω χαχαχ!!!!!! Ειδα τις πατουσιτσες του :') τι γλυκουλια χαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τις ειχες ξαναδεις! !;εμενα ολο τ χερακια της μας δειχνει απ την αυχενικη...ανυπομονω κοριτσια κ εγω μεχρι την δευτερα!!!β επιπεδοθ εχω γω την δευτερα κ η κυριακη την τριτη..κοντα κοντα..ελπιζω να εχουμε κ οι δυο ευχαριστα νεα...

Ασχετο.φαιν εσυ γτπρωορο τοκετο;;;

Χριστινα εγω πιστευω πως ειναιολα τελεια με το μωρο κ απλα επειδη ισως βγει μικροσκοπικουλικο οι γιατροι τ εχουν κανει θεμα.στ κατω κατω δν γεννιουνται ολα μεγαλα μωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η εδω 'η ανοιγεις νεο θεμα

γωγω μακαρι να ηξερα...ο τραχηλος ειναι στα φυσιολογικα, οι συσπασεις ως 5 τη μερα,πονακια εχω κατα καιρους, μαλλον φοβαται γιατι οτι προβλημα αντιμετωπιζω τον παιρνω κ τον ρωτω κ σου λεει αυτη κατι εχει κατσε να ειμαστε σιγουροι κ να της κανουμε στις 28 εβδ κορτιζονες. απ την αλλη ισως θελει να με σηκωσει κ σου λεει ασ της κανω τις κορτιζονες μη τυχον κ κατσει τπτ στο νωριτερο...

αχ δεν ξερω.δεν ξερω γιατι το ζω ολο αυτο με την ξαπλα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...