Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

Κυριακή μου ξεκουράσου, και φάε κάτι ελαφρύ και στεγνό.

Χρύσα μου και εγώ έχω εν πόνο κάτω δεξιά σήμερα. Αλλά νομίζω ότι είναι απο το έντερο μου.

Πάω και εγώ να ξαπλώσω....νύσταξα πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρυσα Ο γιατρός σου τι λέει;  είναι ετοιμο το μωρο να γεννηθεί απο εδω κ στο εξής ή θα ήθελε να πάρεις κι αλλες μέρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια νιωθω εδω κ 2' ενα τι τικ τικ τικ τικ στη κοιλιτσα!!!!! Λοξιγκα εχει τ νινι;;; Η ειοα βλακεια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Κοριτσια νιωθω εδω κ 2' ενα τι τικ τικ τικ τικ στη κοιλιτσα!!!!! Λοξιγκα εχει τ νινι;;; Η ειοα βλακεια;;;

 

Αν ειΝαι ρυθμικο σιγουρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οι αναγουλες καλα κρατουν σημερα. Ουτε η ξαπλα βοηθησε.. πηρα κ το ασβεστιο τωρα.. οποτε θα δειξει! Με υπομονη σημερα...! Περασμενη τεταρτη εμετος.. μην ξεχνιομαστε! Ας ειναι καλα ο μπεμπης μου κ δν πειραζει! Καμια αλλη με αναγουλες σημερα;;;; μαλλον με πειραξε η ζεστη.. τι να πω..! Ξινος μου βγηκε ο καφές αλλα δν πειραζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η fine είπε:

 

Αν ειΝαι ρυθμικο σιγουρα!

 

Ναιιιι ανα δευτερολεπτο !!!!! Κρατησε σχεδον 3-4 λεπτακια..... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η fine είπε:

Χρυσα Ο γιατρός σου τι λέει;  είναι ετοιμο το μωρο να γεννηθεί απο εδω κ στο εξής ή θα ήθελε να πάρεις κι αλλες μέρες; 

 Το μωρό Fine είναι έτοιμο για αυτό άρχισα και το περπάτημα. Φοβάμαι βέβαια ελαφρώς γιατί ο άντρας μου είναι μακριά και θα παίρνω τηλέφωνο όποιον βρω να με πάει στο μαιευτήριο! Πρέπει να μείνει και η πεθερα με την κορούλα μου.Ουφ!

Εσύ Κυριακη με αναγουλες και πήρες το ασβέστιο! Χαρά στο κουράγιο σου!Εγώ όταν είμαι χάλια τα χάπια δε μπορώ ούτε να τα βλέπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα κ εγω χαλια ήμουν. ...το απόγευμα ακομα πιο πολυ αναγουλα....ουτε ασβέστιο ουτς σιδηρο δεν αντεξα να παρω...

Χρύσα έχεις δίκιο. Ειναι αγχωτικό αλλα μη ξεχνας  παντα έχεις χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από τη Τρίτη ειμαι πολύ Χαλια!!! Έχω εμετούς από το πρωί μέχρι το βράδυ!!! Ακόμα και το νερό θελω να το αποβάλλω αμέσως!!! Εσείς πως το αντιμετωπίσατε; Εγώ νιώθω ένα σφίξιμο στο στήθος και όλοι αυτοί οι εμετοί με έχουν εξαντλήσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Anna and baby είπε:

Εγώ από τη Τρίτη ειμαι πολύ Χαλια!!! Έχω εμετούς από το πρωί μέχρι το βράδυ!!! Ακόμα και το νερό θελω να το αποβάλλω αμέσως!!! Εσείς πως το αντιμετωπίσατε; Εγώ νιώθω ένα σφίξιμο στο στήθος και όλοι αυτοί οι εμετοί με έχουν εξαντλήσει!!! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Εγω έχασα 4 κιλά και ημουν μονίμως αφυδατωμένη!Με βοήθησαν πολυ καραμελες λεμόνι και πορτοκάλι και αργότερα κατι τσιχλες.Κατά καιρούς μου έρχονταν φλασιες πατατακια, κριτσινακια κτλ. Και οι εμετοι καθημερινη κατασταση. Άσε δραμα!Θα περασει ομως, ακόμα κι αν σου μείνει λίγο μετα τον τριτο τέταρτο μηνα δεν θα είναι το ίδιο χαλι.Θα περάσει ο καιρός...:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα με το καλο το νινι σου!!!!!!

Εγω δε ειχα εμετους αλλα φρυγανιες εχω ακουσει κανκυν καλο!!! Να μαζεψει οτι υγρα εχεις στο στομαχακι σ!!

Ποσων βδ εισαι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Στις 12 θα παω στ γιατρο! Για τα πετρωματα!!! Χθες εφτασαν τς 21 φορες... Πφφφφ!!!!!!

:( :/

Δεν θα πρεπε να το δεις νωριτερα;Πολλα δεν ειναι για μια μερα;Δεν θελω να σε αγχωσω απλα μου φαινεται περιεργο να περιμενεις τοσο? Ο γιατρος τι σου ειπε οτι μπορει να ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Δεν θα πρεπε να το δεις νωριτερα;Πολλα δεν ειναι για μια μερα;Δεν θελω να σε αγχωσω απλα μου φαινεται περιεργο να περιμενεις τοσο? Ο γιατρος τι σου ειπε οτι μπορει να ειναι;

Χθες ηταν να παω αλλα δε μπορουσα μονη μου! :/

Και θα παω τωρα 12 η ωρα θα ξεκινσμ....μαγνησιο αρχισα κανονικα!!! Οποτε περιμενω να δω τι θ πει!!!! Ο μπεμπης κλωτσαει στρυφογυρναει αυτο με ηρεμη πολυ!!!!μ ειπε αυτο π μου ειχε πει και τοτε...συσπασεις της μητρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Αννα με το καλο το νινι σου!!!!!!

Εγω δε ειχα εμετους αλλα φρυγανιες εχω ακουσει κανκυν καλο!!! Να μαζεψει οτι υγρα εχεις στο στομαχακι σ!!

Ποσων βδ εισαι ;;

Αυριο μπαίνω στην 7η!!! Ειμαι στην αρχή!!! Έχω ήδη χάσει 3 κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Chrysa 79 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Εγω έχασα 4 κιλά και ημουν μονίμως αφυδατωμένη!Με βοήθησαν πολυ καραμελες λεμόνι και πορτοκάλι και αργότερα κατι τσιχλες.Κατά καιρούς μου έρχονταν φλασιες πατατακια, κριτσινακια κτλ. Και οι εμετοι καθημερινη κατασταση. Άσε δραμα!Θα περασει ομως, ακόμα κι αν σου μείνει λίγο μετα τον τριτο τέταρτο μηνα δεν θα είναι το ίδιο χαλι.Θα περάσει ο καιρός...:):):)

Μακάρι να περάσει!! Δεν αντέχω άλλο!!! Ειμαι στην αρχή έχω πολύ δρόμο μπροστά μου! Έχω χάσει ήδη 3 κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλησπερα κοριτσια...τι κανετε;;;καλο μηνα σ ολες κ προσοχη σημερα!!!!εγω εχω παρει 6 κιλα ειμαι στην 22 η εβδομαδα κ εχω στο σπιτι μου ενα  γλυκο με μπισκοτα κρεμα σοκολατα κ σαντυγη κ μια τουρτα κ δν ξερω πως να κρατηθω...anyway.κοριτσια ξερετε τι μπορει να προκαλεσουν οι συσπασεις στην μητρα;;ποτε μ δν κτλβα...κ εγω εχω συχνα αλλα το φτιαχνω με τ μαγνησιο.αννουλα περιμενουμε ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ νεα σου!!!

Anna and baby να σε καλως ορισω..ειμαι η γωγω ειμαι 22 εβδομαδων κ μαλλον περιμενω κοριτσακι!!!εγω στ πρωτο τριμηνο ημουν ξαπλα γτ ειχα αιμοραγιες...απο εμετους 7 -8  σ ολη την εγκυμοσυνη...οι εμετοι π κανεις συνεχως σιγουρα είναι πολυ κουραστικοι κ εξαντλητικοι αλλα σ βοηθανε να χασεις κιλα..σκεψου το μονο θετικο της υποθεσης...?γτ οταν φυγουν οι εμετοι μετα θα πρεπει να κανεις εγκρατια στ φαι γτ στην εγκυμοσυνη παιρνεις κιλα πολυ ευκολα.στ λεω εγω που ειμαι 1.70 υψως ετρωγα οοολη μ τη ζωη τον αγλεωρα (με αδυναμια στα τιγανιτα κ στα γλυκα )κ ημουν σταθερη στα 58-60 κιλα...κ τωρα εχω φτασει τα 66-67 θα σ γελασω...αποφευγω να ανεβω στην ζυγαρια...?αυτα απο μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα με το καλό το μωράκι σου και υπομονή με τους εμετούς. Ούτε εγώ είχα εμετούς στην εγκυμοσύνη, αλλά φαντάζομαι ότι είναι πολύ ζόρι!!! Εγώ είμαι στην 29 εβδομάδα, περιμένω κοριτσάκι και έχω πάρει 4,5 κιλά και έχουμε ακόμα να παίρνουμε!

Άννα Λίλα αφού κινείτε το μωρό είναι θετικό. Περιμένουμε νέα μόλις γυρίσεις από τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.

εμεις γωγω πρεπει να εχουμε ιδιο σωματοτυπο!169 υψος 58 κιλα σε φυσιολογ κατασταση(πρωτη φορα ειχα παχυνει στη ζωη μου πριν την εγκυμοσυνη κ ημουν 62).βεβαια ειχα κμια βιοχημικη τοτε οποτε ισως να επαιξε ρολο...

αννα με το καλο.κανε υπομονη.τσιχλες λεμονι μου εκαναν καλο εμενα.κατα τ'αλλα δεν εβρισκα ηρεμια πουθενα.ευτυχως τοτε δεν ημουν ξαπλα κ περασαν οι βδομαδες

αννουλα απ τα παλια πες μας τι σου ειπε ο γιατρος σου.πηγες?γυρισες?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Χθες ηταν να παω αλλα δε μπορουσα μονη μου! :/

Και θα παω τωρα 12 η ωρα θα ξεκινσμ....μαγνησιο αρχισα κανονικα!!! Οποτε περιμενω να δω τι θ πει!!!! Ο μπεμπης κλωτσαει στρυφογυρναει αυτο με ηρεμη πολυ!!!!μ ειπε αυτο π μου ειχε πει και τοτε...συσπασεις της μητρας

Καλα α σ πω τι καταλαβα...αστο? Καλα αποτελεσματα εριμενουμε νεα σ!!!

Anna and baby υπομονη... εγω ειχα εμετους στην αρχη αλλα εναν τη μερα κ συνηθως βραυ οποτε δεν με εμποδιζε να φαω μεχρι το μεσημερι... Δες το θετικο που λεει κ η γωγω οτι εχασες κιλα..Καλωσορισες κ απο μενα ξεχασα να το πω πριν!!? Να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα γερο μωρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine οντως μαλλον εχουμε το ιδιο σωματοτυπο..κ επισης ενα κοινο!!!πριν την εγκυμοσυνη ολως τυχαιος ειχαμε παχυνει και οι δυο..κ εγω μολις εμαθα γ την εγκυμοσυνη κ ζυγιστηκα ακουμπησα τα 61.?

 

Χριστινα εσυ κοπελα μ δν εισαι εγκυος!!!μοντελο εισαι!!πες μ το μυστικο σου κ εχεις παρει μονο 4 μιση κιλα...κοριτσια σοβαρα μιλαω.πρεπει να κανω διαιτα γτ δν με βλεπω καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η fine είπε:

καλημερα κοριτσια.

εμεις γωγω πρεπει να εχουμε ιδιο σωματοτυπο!169 υψος 58 κιλα σε φυσιολογ κατασταση(πρωτη φορα ειχα παχυνει στη ζωη μου πριν την εγκυμοσυνη κ ημουν 62).βεβαια ειχα κμια βιοχημικη τοτε οποτε ισως να επαιξε ρολο...

αννα με το καλο.κανε υπομονη.τσιχλες λεμονι μου εκαναν καλο εμενα.κατα τ'αλλα δεν εβρισκα ηρεμια πουθενα.ευτυχως τοτε δεν ημουν ξαπλα κ περασαν οι βδομαδες

αννουλα απ τα παλια πες μας τι σου ειπε ο γιατρος σου.πηγες?γυρισες?

 

Ο γιατρός είπε πως έχω μια μικρή αποκόλληση πράγμα που σημαίνει πως συνεχίζω τα utrogestan μόνο που τώρα τα βάζω κολπικά γιατί έχω συνεχείς εμετούς και τα αποβάλλω!!! Ο γιατρός είπε ότι ειναι καλο σημάδι οι εμετοί απλά επειδή διαρκούν από το πρωί μέχρι αργά το βράδυ με έχουν εξαντλήσει!!! Τώρα έχουμε ραντεβού το άλλο Σάββατο! Ελπίζω όλα να πάνε καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...