Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημεραααααα?????Ηλιο εχει κ εδω υπεροχη μερα!!! Εγω εχω λιγο σιδερο κ μετα ειμαι ελευθερη για βολτες!!!

Γωγω μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι με το καλο κιολας!!

Αννα μου πως εισαι σημερα;;Μ αρεσει πολυ ο μπομπιρακος που εβαλες στη φωτο πολυ yo!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia.tha ithena tin voitheia sas.einai i tetarti mera emvruometaforas.apo exthes exw kata diasthmata ponous san na perimenw periodo.xamila stin koilia.afou pigainw na dw an exw aima.afiste pou apo  ekei pou den eixa pote spurakia exei gemisei to sterno mou.alla pio polu me anusixoun oi ponoi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου γτ σκεφτεσαι τοοοοσο το θεμα τραχηλου;;; το ότι μια ή δυο κοπελες εχουν θεμα με τον τραχηλο δν σημαίνει πως θα εχεις κ εσυ.. 

Δν υπαρχει λογος αγχους κ φοβου οτι κατι που έχει μια κοπελα θα το εχουμε κ εμεις. Αν υπηρχε καποιο θεμα θα σε ειχε ενημερωσει ο γιατρος σου. Κ εγω που αγχωθηκα.. τελικα τσαμπα ηταν. Οι συσπασεις ο τραχηλος κ γενικά οποιοδηποτε προβλημα προκύψει σε καποια κοπελα δν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι δεδομενα σε ολες. Αν φοβάσαι τοοοοσο πολυ μην πλένεις στο χερι πχ κ προσπαθησε να ελαττωσεις στο ελαχιστο οσα κανεις. Στο λεω γτ κ εγω ετσι αγχωθηκα προχτες κ περασα 2 μερες στο κρεβατι τσαμπα. Κ οχι μονο ο τραχηλος ειναι κλειστος κ καλα αλλα κ το μπεμπε μια χαρα ειναι κ υπερκινητικο. Μη βαζεις κοριτσακι μου κακες σκεψεις στο μυαλο σου.

Καποιος καποτε ειπε οτι οι ανθρωποι αρρωσταινουν πρωτα στο μυαλο κ μετα στο σωμα.. μην αρρωσταινετε τα σωματα σας λοιπον με κακες σκεψεις κοριτσακια μου. Μια καλη εγκυμοσύνη απαιτει καλη κ θετικη σκεψη. Κ δν μιλαω για τους εμετους ή τις ζαλαδες αλλα για τις συσπασεις κ ολα αυτα ππυ λετε. Ειμαστε εδω να μοιραζόμαστε τις καταστασεις που βιωνουμε αλλα ας μην αγχωνομαστε άδικα κ βλαπτουμε τα μωράκια μας. Το λεω με θετικη διαθεση κ πολυ αγαπη προς ολες σας.. 

Κ εδω ηλιο κ ζεστη εχουμε! Κ ετοιμαζομαι για ενα ομορφο μπανακι!!! Ισως κ βολτουλα...! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μ ακομα πετρωνει η κοιλια ! Σημερα ειπα να τα μετρησω 8 π ξυπνησα μεχρι τωρα 6 πετρωματα...

Κυριακη μου θετικη σκεψει εχουμε οοολες μας ???????! Αλλα οσο ναναι ενας φοβος ενα αγχος δε γινεται να μην υπαρχει !!!!! Για ολοτς υπαρχει μια περιοδος περισ αγχους!!! Πχ εγω δε ειχα ποτε εμετους λυποθς και τετοια(εχω μια τελεια εγκυμοσυνη χωρις θεματα)!αλλα τωρα αρχισαν αυτα ξανα και νιωθω καπως!!! :/

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη μ εισαι πολυ καλη κε γεμιζεις θετικες σκεψεις κ σ ευχαριστω πολυ γ αυτο...αλλα παντα δυστηχως εβλεπα μονο την αρνητικη πλευρα των πραγματων..ειδα κ μια φορα π την ειδα θετικα..οταν εμαθ γ την εγκυμοσυνη ελεγα σιγα μην εχω αιμοραγιες κ τετοια εγω...δν νομιζω ..κ εκανα κανονικα τις δουλειες μ αλλα με προσοχη...κ 6 εβφομαδων νααααα οι αιμοραγιες....μεχρι κ οταν εκλεισα τον τριτο μηνα κ λιγο παραπανω...γ αυτο σ λεω φοβαμαι...δν θα αντεξω κ αλλους μηνες ξαπλα...ημουν ξαπλα 3 μηνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να ξαμοληθουμε ολες στους δρομους σημερα!!

Γωγω μου μην αγχωνεσαι..αν οντως εχεις κατι,που εσυ τελευταια δεν εχεις τετοια σημδια αν θυμαμαι καλα, θα κατσεις στο κρεβατι για το παιδακι σου κ μεις απο δω θα σ κανουμε παρεουλα?..μην αγχωνεσαι λοιπον κ απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!

Αννα μου μιλησες με το γιατρο σου;Τι σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια.

κατερινα μου, δε ξερω σχεδον τιποτα για συμπτωματα επιτυχους εμβρυομεταφορας , μακαρι ολα να ειναι καλα!

χτες ξανανιωσα κλωτσιες και το πρωι και το μεσημερι και το βραδυ(που χλαπακωσα μια κρεπα μερεντα-μπισκοτο)
ζυγιστηκα κιολας σημερα.
ειμαι 60! εχει καμια σας προχειρο το πινακακι με ποσο βαρος ειναι καλο να παιρνει η εγκυος ανα βδομαδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρακουν τωρα που αρχισε δεν θα σταταει!!?? 

http://www.paidorama.com/ipologismos-barous-egkimosinis.html

Στο link μπορεις να μπεις κ να συμπληρωσεις τα στοιχεια σ (βαρος υψος εβδ κυησης κλπ) κ σου βγαζει αμεσως ποσα κιλα θα πρεπε να εισαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ!!
 

Το ιδανικό βάρος για την εβδομάδα σας είναι: 61.5 - 63.6 kg Το μέγιστο βάρος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης: 70.3 - 74.9 kg

ουαου!!!
εχω και περιθωριο να παρω :P
σε γενικες γραμμες παντως αν δεν ξεπερασω τα 70 θα ειμαι ευχαριστημενη!υπερευχαριστημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ξεκινησα 61  (αν κ συνηθως ημουν 58 ειχα παρει τοτε)και τωρα ειμαι 67.ο γυναικολογος μ εβαλε χερι!!!!!δν φαινεται βεβαια μονο ποπο εχω κανει..απο κοιλια τπτ η κακομοιρα ???μετα συνγχωρησεως πιο πολυ φαινεται ο κ@@@ παρα η κοιλια μ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχιχι!
δεν πειραζει, θα περιορισεις λιγο το φαγακι, και οταν με το καλο γεννησεις θα τα χασεις!
εγω εχω πεταξει μια μικρη κοιλιτσα,αλλα μονο εγω τη βλεπω και ο αντρας μου.
ουτε καν η μαμα μου η οποια για να μου κανει το κεφι μου λεει ποτε ποτε "ααα να τωρα που καθεσαι, σα να ασχοφαινεται κατι"

ουτε στο ιατρειο καποιος ασθενης μου εχει πει "ααα εισαι εγκυος", ουτε στη σχολη με ρωτησε κανενας. μονο μια φοιτητρια μου με ειχε ρωτησει σε ενα διαλειμμα, στις αρχες κιολας ακομα!!! φυσικα δεν απαντησα, και αυτη επεμεινε κανα δυο φορες ακομα. που το μαντεψε ακομα δε καταλαβα!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχ ρακουν μ..ακριβως τα ιδια περναμε...μονο εγω κ ο αμτρας μ την βλεπουμε...και ειμαι στην 22ή εβδομαδα..παιζει ρολο ποσο φτιχτη ηταν πριν η κοιλια σου μ ειπε ο γιατρος...γ αυτο κ συνηθως στ δευτερο π ειναι πιο χαλαρη η κοιλιά κανεις κ πιο μεγαλη! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με τα κιλα νομιζω καλα παω αν κ τρωω σαν γουρουνα!! 50 ξεκινησα και τωρα 24 εβ ειμαι 56....

Πηρα τηλΓιατρο  και μ λεει να παω αυρίο να με δει!! Να πω τν αμαρτια μ εχω αγχος αλλα προσπαθω ν ειμαι ηρεμη!!!!!

 

Ρακουν πλακα εχει η μαμα σου..η δικια μ οταν πηγα να με δει ημουν τοτε 18 εβ κ μου λεει εισαι εγκυος τωρα;;; Χαχαχαχαχαχα... Πλακα η κοιλιιτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Τι ειναι καρδιοτοκογραφος;;

Εννοειται θα τον παρω!!! Ευχαριστω πολυ;* :* και εγω αυτο ευχομαι!!!! .

καποιοι γιατροι εχουν το μηχανημα κ στο ιατρειο αλλα οι περισσοτεροι οχι.οποτε σε στελνουν στα μαιευτηρια κ σου μετρανε χτυπους μωρου, νομιζω κοιτανε κ την οξυγωνωση του εμβρυου,αν ειναι σε στρες καθως κ το αν και ποσες συσπασεις κανεις.δεν ειναι καθολου κουραστικο.εσυ απλα ακους τους παλμους του μωρου σου.αφου θ σε δει αυριο θα σου πει 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Chrysa 79 είπε:

Η δικια μου θα γίνει 3 τον Ιουνιο.Και το δεύτερο εμένα θα είναι κοριτσάκι.Εσένα;

χρυσα μου εμενα το πρωτο αγορακι - το δευτερο to come  αγορακι.

 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Καλημερα κοριτσια...εγω στ κρεβατι ειμαι κ σκεφτομαι πως πρεπει να σηκοθω να κανω δουλιτσες...κελλυ μου πως ειναι οταν νιωθεις τ μωρο να γυρναει^^^;;;γτ εγω τ νιωθω μονο να χτυπαει κ μαλιστα οσο παει κ πιο δυνατες ..μια μερα κιολας απ τη δεξια πλευρα ειχε εξογκοθει η κοιλια μ.πρεπει να ειναι υπερχο συνασθημα...εγω αναμενω γ την β επιπεδου οπου την εχψ την δευτερα..κ στεναχωριεμαι γτ δν θελω να εχει τπτ ο τραχηλος..δν θα τ αντεξω...???

Εσυ γιατι αγχωνεσαι τωρα για τραχηλο ρε γωγουλι?δεν ειναι ολα για ολους...ανετη να πας.ανετη και ωραια!!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xristina_ είπε:

Καλημεραααααα?????Ηλιο εχει κ εδω υπεροχη μερα!!! Εγω εχω λιγο σιδερο κ μετα ειμαι ελευθερη για βολτες!!!

Γωγω μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι με το καλο κιολας!!

Αννα μου πως εισαι σημερα;;Μ αρεσει πολυ ο μπομπιρακος που εβαλες στη φωτο πολυ yo!!

χριστινα κανε κ για εμας μια βολτα.βγαλε την κοιλιτσα για τσαρκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Καλημερα κοριτσια...εγω στ κρεβατι ειμαι κ σκεφτομαι πως πρεπει να σηκοθω να κανω δουλιτσες...κελλυ μου πως ειναι οταν νιωθεις τ μωρο να γυρναει^^^;;;γτ εγω τ νιωθω μονο να χτυπαει κ μαλιστα οσο παει κ πιο δυνατες ..μια μερα κιολας απ τη δεξια πλευρα ειχε εξογκοθει η κοιλια μ.πρεπει να ειναι υπερχο συνασθημα...εγω αναμενω γ την β επιπεδου οπου την εχψ την δευτερα..κ στεναχωριεμαι γτ δν θελω να εχει τπτ ο τραχηλος..δν θα τ αντεξω...???

Γωγώ be positive my dear!

Να σου πω, ξαφνικά εκεί που ήμουν ξαπλωμένη και ήταν ήρεμη, νοιώθω κάτι σαν μετατόπιση βάρους μέσα στην κοιλιά μου. Τώρα λογικά καμιά τούμπα θα έκανε...θα δείξει την Τρίτη στον υπέρηχο.

Βολτάρετε κορίτσια...πήγα και εγώ βόλτα μέχρι την τράπεζα! Πήρα την βιταμίνη D για σήμερα....το μεσημέρι πάλι μαζί με το σκυλάκι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rakoun είπε:

ευχαριστω πολυ!!
 

Το ιδανικό βάρος για την εβδομάδα σας είναι: 61.5 - 63.6 kg Το μέγιστο βάρος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης: 70.3 - 74.9 kg

ουαου!!!
εχω και περιθωριο να παρω :P
σε γενικες γραμμες παντως αν δεν ξεπερασω τα 70 θα ειμαι ευχαριστημενη!υπερευχαριστημενη!

Εμενα δν μου το βγαζει... μαλλον επειδη ειμαι απο κινητο. Μπορεις να το κανεις κ για μενα κ να μου πεις;; βαρος προ εγκυμοσυνης 50 κιλά. Υψος 1.58 διανυω την 22 βδομ κ μεχρι τωρα ειμαι συν 7 κιλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ! τι κανετε? μόλις 
εκανα και εγω τον υπολογισμό... μα δεν υπάρχει περιπτωση ... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! 
χααχχααχαχχαχααχαχχααχ

Χωρίς τίτλο.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχα παει βόλτα κ τελικα εκανα εμετο στο αμαξι.στην επιστροφη για το σπιτι. Ευτυχως ειχα σακουλάκι στην τσαντα μου. Χαχαχαχα κ τωρα ζαλιζομαι.. ο μικρος κοπαναει φουλ.. οποτε παω να ξαπλωσω την κοιλουμπα μου μπας κ συνελθω γτ δν νιωθω κ πολυ καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια πολυ αδυνατες ξεκινησατε ολες!!Next top model το κανατε το φορουμ... 

Οριστε κ το δικο μου ειμαι +2 ηδη απο το οριο.δεν θελω να ξερω που θα φταασω.... ?

Μπραβο σε ολες σας παντως!

Screenshot_2016-03-31-15-01-03-2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η fine είπε:

 

χρυσα μου εμενα το πρωτο αγορακι - το δευτερο to come  αγορακι.

Αγορομανα εσύ κοριτσομανα εγώ!

Βρε Gwgw  μου μη το βάζεις στο νου σου επειδή συνέβη σε μας. Δεν είναι δα και τόσο συχνό πρόβλημα!

Κυριακη τα ίδια έκανα κι εγώ στην αρχή και σε μικροτερο βαθμο ακόμα και τώρα!

Βγήκα κι εγω βόλτα σήμερα με τον πεθερο μου και την κορούλα μου στις κούνιες!Ωραία ήταν μετά τόσον καιρό εσωκλειστη!Τώρα που μπήκα 37η βδομάδα πρέπει να αρχίσω λίγο το περπάτημα.

Γυρνώντας όμως με έπιασε ένας πολύ συνηθισμένος οξυς πόνος κάτω δεξιά σαν να πιάνονται νευρα. Μετά από κάνα δεκάλεπτο μου περνάει, το χα και στην άλλη εγκυμοσύνη.Ο γιατρός λέει είναι η μητρα που μεγαλώνει. Είναι καμια σας ομοιοπαθουσα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...