Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

Γωγώ κουράγιο, όλα μαζί δεν γίνονται, αλλά και ως πόσο θα πλένεις στο χέρι. Είναι μεγάλη κούραση αυτό. Δεν είναι σιδέρωμα, που κάνεις όσα μπορείς και κάνεις διάλειμμα. 

Χριστινάκι τι είπες τώρα....πεθαίνω για σπανακόρυζο...αλλά μου ανεβάζει το ζάχαρο το άτιμο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα.
νομιζω πως χτες εφαγα την πρωτη κλωτσια.
ηταν ενα ΠΟΠ στη μεση της κοιλιας ακριβως, λιγο πιο κατω απο τον αφαλο.
ηταν αραγε κλωτσια ή τα εντερα μου γουργουρισανε διαφορετικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρακουυννν τι ωραιαααα μπραβοοοοο!!!????Εγω ψηφιζω κλωτσια τα εντερα δεν κανουνε ποπ χεχε?

Κελλυ μ ηξερα οτι το σπανακι ειναι η καλυτερη πηγη σιδηρου απκ τα συναφη φαγητα αλλα δεν ειχα ξανακουσει οτι ανεβαζει το ζαχαρο..Κριμα κ ειναι οντως πολυ ωραιο!

Μιας κ κολαστηκα εγω πρωι πρωι στελνω ενα βιντεακι να παθαιτε κ σεις τα ιδια ? Μιλαμε για θερμιδικη βομβα αλλα πρεπει να ναι πεντανοστιμο!!!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1254934534519770&id=491452930867938

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιααα ?κ γω κλωτσια ψηφιζω χαχα!! Σημερα εχει υπεροχη μερα εξω!!!!!! Φουυυλ ????

Παει κ ο μαρτης !!!!! ⏳✅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ki edv λιακαδα!
Αλλα δε το χαιρομαι :(
ειμαι ιατρειο οπου αποφασισα να βαζω λιγοτερα ραντεβου. ετσι εχω 2 το πρωι και 3 το απογευμα.
αυριο εχω και διάλεξη στη σχολη, οποτε με περιμενει δυσκολο απογευμα.
ευτυχως εχω μαγειρεψει απο εχτες(φασολαδα εχω σημερα) και αυριο λεω να κανω καλαμαρακια με πατατες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! Σημερα το απογευμα ειναι να παω για να με δει η υπερηχογραφιστρια!

Εχω πολυ αγχος και ανυπομονω να φτασει η ωρα κ να μου πει οτι ολα ειναι καλα! Απο προχθες δεν μπορω να ηρεμησω.... Προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα ολη την ωρα εκει παει το μυαλο μου κ με περνουν τα ζουμια!

Διαβαζω τα δικα σας νεα κ χαιρομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρακούν κλωτσιά...σιγουράκι!

Παρακαλείτε το μέλος Χριστίνα να μην κολάζει τις εγκυμονούσες!!! Έχω να φάω γλυκό από τον Οκτώβριο...Αααααχχχ!!!

Μαράκι θετικές σκέψεις μέχρι το απόγευμα, που όλα θα ξεκαθαριστούν! Ξέρω ότι και εγώ στη θέση σου έτσι θα ήμουν αλλά σκέψου ότι το μεταφέρεις στο μωρό όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η livel είπε:

Ιασω εγω στις 23/4!!!  Μαζι θα γραφουμε την εμπειρια μας μετα!! Δες τι ωρα στα γραφω.. εχω ξυπνησει απο το αγριο χαραμα απο πονους περιοδου κ τωρα σφου ηρεμησα με κλωτσαει ο μπεμπακος οποτε που υπνος???

Ωχ αντάρτης σου βγηκε ο μπεμπουλης σου! Εγώ εριξα κάτι υπνους! Αφού ήρθε να μου πάρει αίμα κι ακόμα κοιμομασταν! Ώστε πονάς αρκετά ε;Ο γιατρός τελευταία φορά τι σου είπε; Το βλέπει να έρχεται ή θα εξαντλήσει τις 40 βδομάδες ;

Εγώ λόγω της ξαπλας με το θέμα του τραχήλου έχω την πεθερά μου που μένει μαζί μας και τα κάνει όλα εκείνη.Από τη μία απαραίτητη γιατί αλλιώς δε θα είχα πια το μωράκι μου στην κοιλιτσα (ο άντρας μου δουλεύει στο Σιδηροκαστρο!) από την άλλη ήταν που ήταν παρεμβατική τώρα έγινε ο απόλυτος άρχοντας του σπιτιού!Πως και πως περιμένω να γέννησω και να είμαι πάλι ανεξάρτητη!

Εμείς εδώ από φαγητό κοτοσουπα γιατί εχω και τη μικρή μου συναχωμενη...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Koritsia moy thelw na thesaw mia erwtisoula!!!!

-tha agorasete atmomageira gia meta gia t mwraki;; 

I petamena lefta einai;

Ατμομαγειρα δεν πηρα εγώ προσωπικά. Το φαγητό του μωρού το εφτιαχνα στο κατσαρόλακι με νεράκι και λίγο λαδακι. Δε νομιζω να είναι τόσο σημαντική αγορά.Εκτός κι αν είσαι της υγιεινής οπότε σας βλέπω όλους κορμαρες στο σπίτι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μουυυ κ εγω ψηφιζω κλωτσουλα ...ποσων εβδομαδων ειπαμε οτι εισαι;;γτ ειμαστε κ τοσε εχω ψηλομπερδευτει..κ εγω εχω τη πεθερα μ π μενει στ πανω σπιτι αλλα δν θελω ναπολυ υποχρεωνομαι γτ παιρνει αερα κ στ τελος νιωθω φιλοξενουμενη στ σπιτι μου...κατι θα κανει ο αντρουλης μ δν νομιζω να με αφησει ετσι..αν δν τ σκουρα θα υποχρεωθω τι να κανω,;;ολες τις δουλειες μονη μ τις κανω.τωρα θελω να καθαρισω την κουζινα απ απο πισω κ περιμενω τν αντρα μ να ερθει απ την δουλεια γ να μ την μετακινησει..

Μαρακι ευχομαι  να πανε ολα καλα σ μιλαω μεσα απ την καρδια μου..κ σιγουρα ολες οι κοπελες σ στελνουμε την θετικη μας ενεργεια !!!!

Κοριτσια ασχετο. Κοιταγα κατι συνταγες και πετυχα σ φωτο μια καρμποναρα ...αυτο ηταν την θελω δικη μου!!!!αλλα υπομονη κανω..εγω εφτιαξα φασολαδα σημερα κοριτσια.

Ασχετο εσεις ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι στιγμη στην εγκυμοσυνη σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εχω παρει μονο 1 κιλο

ρε κοριτσια ως τη 17 εβδ ειχα αναγουλες.τωρα στις 25 ξαναρχισαν.οχι με την εννοια οτι ολα μ βρωμανε κ δε θελω ν φαω αλλα με την εννοια οτι δε χωνευω κ αισθανομαι το στομαχι ανακατωμενο. επισης εχω πολυ κακη διαθεσ.αισθανομαι οτι η μερα δεν περναει στο κρεβατι {ναι ογιατρος αν δεν σας το ειπα μου ειπε ως 28 εβδ τουλ να μεινω στο κεββατι οπου κ θα κανω ενεσεισ κορτιζονης,για μετα βλεπουμε}, και εχω στεναχωρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki!tk perimenoume nea meta!!!!:* exeis oli mas tin thetiki skepsi opws leei i gwgoula :* 

Chrysa opote den tha parw..afou pernei k ta threptika sistatika na ta aksiopoihsw allou ta xrimata!!!!

Ax vre fine upomoni ti allo na pw!!!oi eneseis aytes ti einai;; :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα. Εγω εφτιαξα μοσχαρακι κοκκινιστο με μελιτζανες κ πουρε σπιτικο πατατας. Μμμ.. τελειο βγηκε!! 

Ο μικρος πολυ κλωτσια σημερα.. απο τις 8 το πρωι δν σταματαει παρα ελαχιστα!!! :-) τα πιατα επλενα κ κλωτσαγε!! Αχαχαχ πλακα εχει αλλα νιωθω οτι η κοιλια μου θα εκραγει.. τεντώνει μαλλον κ με ψιλοτραβαει.. βουρ στις αλοιφες!! Αν κ εβαζα ετσι κ αλλιως τωρα θα βαζω πρωι βράδυ κ ο Θεός βοηθος. Τωρα θα σιδερωσω κ δν θα κανω κατι αλλο σημερα. Μαγειρεμα κ σιδερο για σημερα. Ηρθαν κ τα πλακακια. Μολις τελειωσει απο αυριο κ ο μαστορας θα φερω κοπελα. Δν θα τα κανω εγω. Τελος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Chrysa 79 είπε:

Ωχ αντάρτης σου βγηκε ο μπεμπουλης σου! Εγώ εριξα κάτι υπνους! Αφού ήρθε να μου πάρει αίμα κι ακόμα κοιμομασταν! Ώστε πονάς αρκετά ε;Ο γιατρός τελευταία φορά τι σου είπε; Το βλέπει να έρχεται ή θα εξαντλήσει τις 40 βδομάδες ;

Εγώ λόγω της ξαπλας με το θέμα του τραχήλου έχω την πεθερά μου που μένει μαζί μας και τα κάνει όλα εκείνη.Από τη μία απαραίτητη γιατί αλλιώς δε θα είχα πια το μωράκι μου στην κοιλιτσα (ο άντρας μου δουλεύει στο Σιδηροκαστρο!) από την άλλη ήταν που ήταν παρεμβατική τώρα έγινε ο απόλυτος άρχοντας του σπιτιού!Πως και πως περιμένω να γέννησω και να είμαι πάλι ανεξάρτητη!

Εμείς εδώ από φαγητό κοτοσουπα γιατί εχω και τη μικρή μου συναχωμενη...

 

 

Οι πονοι ειπε ειναι προπαρασκευαστικες συσπασεις κ δε μου εχει δωσει ποτε μαγνησιο! Αν ολα πανε καλα ως τελος θα φτασουμε.. θα με ξαναδει στις 38 εβδομαδες..την αλλη παρασκευη!

Εγω εχω γονεις απο κατω οποτε η μαμα που ναι κ ψειρας με δουλειες τα εχει ολα στην εντελεια.. βοηθαει κ ο αντρουλης.. χθες ειχε ερθει για σιδερο πεθερα ..μας εφερε κ φαγητο.. οποτε δε κανω τπτ...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μετά την 2η αποκόλληση δεν με αφήνει ο άντρας μου να πολύ κάνω δουλειές. Μόνο πλυντήριο, ξεσκόνισμα και μαγείρεμα αν δεν μαγειρέψει η μαμά μου που μένει κοντά. Όλα τα άλλα αυτός και ας δουλεύει όλη μέρα. Αλλά πάντα βοηθούσε γιατί δουλεύω και γω πολλές ώρες.

Fine γιατί κορτιζόνη???? Εγώ στην 29 Εβδομάδα Έχω πάρει 5 κιλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα πνευμονια γίνεται αν φοβονται για προωρο τοκετο..

Τον ρώτησα δεν τη γλιτώνουμε; 

Μου απάντησε οχι για να είμαστε σίγουροι. 

Ξερω κ γω.ο τραχηλις 26 λεει φυσιολογθκος πανω απο 25 αλλά πάλι ξαπλα με έχει. Δε ρισκάρει. Εγω κοντευω να λαλησω. Κελλυ εσύ εκατσες αρκετά ξαπλα;  Εγω είμαι 2 μήνες τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fine είπε:

καλημερα

εχω παρει μονο 1 κιλο

ρε κοριτσια ως τη 17 εβδ ειχα αναγουλες.τωρα στις 25 ξαναρχισαν.οχι με την εννοια οτι ολα μ βρωμανε κ δε θελω ν φαω αλλα με την εννοια οτι δε χωνευω κ αισθανομαι το στομαχι ανακατωμενο. επισης εχω πολυ κακη διαθεσ.αισθανομαι οτι η μερα δεν περναει στο κρεβατι {ναι ογιατρος αν δεν σας το ειπα μου ειπε ως 28 εβδ τουλ να μεινω στο κεββατι οπου κ θα κανω ενεσεισ κορτιζονης,για μετα βλεπουμε}, και εχω στεναχωρια...

Εμείς fine έχουμε παρόμοια εγκυμοσύνη.Και με την ξάπλα λόγω κοντού τραχήλου και με τις αναγουλες!Φαντασου εγώ στο μήνα μου κι ακόμα το στομάχι μου δεν είναι καλά, δεν χωνευω και συχνά να σου πάλι εμετός!Γενικά πήρα μόνο 7 κιλά γιατί στην αρχη έχασα 4!

Κορτιζόνη έκανα κι εγώ δύο φορές. Χρειάζεται όπως προειπες για τα πνευμονακια τους αν βγουν νωρίτερα!

Το άλλο σου παιδάκι πως το πήρε που είσαι ξάπλα;Η δικιά μου ήταν μέσα στα νεύρα δε μπορούσε να καταλάβει γιατί η μαμα ήταν στο κρεβάτι συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου το ευχάριστο κ το θετικό μήνυμα που μου δίνεις είναι πως έφθασες στο τέλος! 

Κ εγω 4 κιλα ειχα χάσει από αναγουλες κ εμετούς. Καπακι μετα τους εμετους αρχισαν οι ξαπλες.απο 17 εβδομαδων....

τωρα παλι αναγουλες, ε τι να σου κάνει και η ψυχολογία μου...τα έφτυσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ο μικρός οντως δεν είναι και στα καλύτερα του απο νευρα.

Ειναι κ η μαμα μου με πιεση αυτες τις μερες κ δεν μπορεί να τον πάει μια βολτούλα. Επληξε στην τηλεόραση και αυτός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fine είπε:

Για τα πνευμονια γίνεται αν φοβονται για προωρο τοκετο..

Τον ρώτησα δεν τη γλιτώνουμε; 

Μου απάντησε οχι για να είμαστε σίγουροι. 

Ξερω κ γω.ο τραχηλις 26 λεει φυσιολογθκος πανω απο 25 αλλά πάλι ξαπλα με έχει. Δε ρισκάρει. Εγω κοντευω να λαλησω. Κελλυ εσύ εκατσες αρκετά ξαπλα;  Εγω είμαι 2 μήνες τώρα.

Δεν το ήξερα αυτό με την κορτιζόνη. Αφού στο είπε αυτό να κάνεις. 

Εγώ έκατσα 15 μέρες στον 2ο και άλλες 15 στον 4ο. Από τότε και μετά όλα καλά.  Προσέχω και πιο πολύ και στο γραφείο δεν με κουράζουν τόσο όσο πριν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κουκλα μουυυ κ εγω ψηφιζω κλωτσουλα ...ποσων εβδομαδων ειπαμε οτι εισαι;;γτ ειμαστε κ τοσε εχω ψηλομπερδευτει..κ

Ασχετο εσεις ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι στιγμη στην εγκυμοσυνη σας;;

18 εβδομαδων εγινα σημερα!
την ιδια ακριβως αισθηση ειχα και το μεσημερι που ξαπλωσα αφου εφαγα τη φασολαδα μου.δε μπορει, κλωτσιες θα ειναι!!
κιλα δεν εχω παρει.
τοσους εμετους που εκανα στην αρχη, ειχα χασει κιολας. τωρα ειμαι στα κανονικα μου, δλδ οσα ημουν πριν μεινω εγκυος. βεβαια τις τελευταιες μερες εκανα 2-3 φορς εμετο, αλλα οχι τα χαλια του 1ου τριμηνου!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου απο Θεσσαλονικη, ενδιαφερεται καμια σας να παμε σε εκδηλωση για εγκυμονουσες μαζι?να μη παω μοναχουλα μου..
Θα εχει τα εξής θεματα:

  Ποιά είναι τα νεότερα δεδομένα για τοκετό με ασφάλεια?

·       Τι πρέπει να προσέξω στη φροντίδα του νεογέννητου τις πρώτες ημέρες στο σπίτι?

·       Θα μπορέσω να θηλάσω εύκολα? Υπάρχει τεχνική?

·       Ποιά είναι η ενδεδειγμένη διατροφή της μητέρας, για τις περιόδους της εγκυμοσύνης και του θηλασμού?

·       Θα καταφέρω να διαχειριστώ το άγχος του τοκετού και την προσαρμογή στις νέες συνθήκες μετά την άφιξη του μωρού μου?

·       Πώς να διαλέξω τη σωστή babysitter για το μωρό μου?

 

θα εχει και δωρακια!δωραν συμμετοχη.
στις 15 μαιου ειναι.
ψηνετε καμια σας?

υγ. το νινι μου κλωτσαει τωρα που σας τα γραφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sas rwtisw kati!!!!! Simera exei petrwsei h koilia panw apo 10fores kai me ponage... Kai oi klwtsies tou mwrou einai pio apales edw kai meres...na parw til t giatro ;; i einai fisiologiko p petrwnei... Na thimisw eimai ayrio kleinw 24w kai mpanw 25w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...