Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Ελευθερία φυτική κρέμα εδώ δεν υπάρχει αν βάλω ξενική κρέμα γάλακτος λες να βγει;;;

Παντως και εγώ κορίτσια δεν θα σταματούσα την κύηση ακόμα και αν ήξερα πως κάτι έχει απλά θα ήθελα να το ξέρω ώστε να είμαι προετοιμασμένη και εγώ και οι γιατροί κυρίως μήπως και χρειαζόταν να γίνει κάτι αμέσως μετά τη γεννά.

Μα γι αυτο ο γιατρος το αφηνει στην δικη μας την κρίση. .

Εγω δεν θα αντεχα να βλεπω το παιδι μου να το τυραννιέται και αυτο και εμεις σαν γονεις και σαν ζευγαρι!! Γι αυτο και εκανα κι αυτη την εξεταση ..

Προσωπική αποψη δικη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανάλογα τι θα είχε Μινακι.Γιατι πχ τα παιδιά με σύνδρομο Down αν μεγαλώσουν μέσα σε αγάπη και ωραίο οικογενειακό περιβάλλον δεν ταλαιπωρούνται καθόλου.Ισα ίσα που πολλά από αυτά έχουν ταλέντα και ικανότητες.Αν θα διάλεγα διακοπή κύησης επειδή θα είχε αυτό το σύνδρομο συγνώμη αλλά θα σκεφτόμουν μόνο τη δίκη μου ταλαιπωρία και όχι του παιδιού και αυτό είναι και άδικο και κυρίως εγωιστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ξερω κοπελα που στην αυχενικη ειδαν κατι στην καρδουλα του μωρου τους ειπε κατι δυσαρεστο για συνδρομο down (αλλα δεν το εβαλαν κατω φυσικα ) μετα στους επομενους υπερηχους δεν ειπε κατι και οταν γεννησε ειδε οτι  βγηκε ενα υγιεστατο αγορακι !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κανεις εκτρωση βασιζομενη στην αυχενικη διαφάνεια! !!!!!

Μονο αανννν η αμνιοπαρακεντηση δειξει κατι γιατι εκει δεν ειναι με ποσοστα ειναι αρνητικο ή θετικο!!!!

Και παλι τονιζω οτι ειναι προσωπικη αποψη του καθε ζευγαριου το τι θα κανει με το παιδι του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annita2010 είπε:

Mommy morfat εχετε? Δε ξερω εαν κανει η αλλη που λες.

Δοκιμασε το με ενα απο τα δυο ,μπας και πετυχει :)

Κανονική κρέμα γάλακτος ήθελα να γράψω βρε και έγραψε ξενική χαχα.Μονο την κανονική έχουμε εδω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Κανονική κρέμα γάλακτος ήθελα να γράψω βρε και έγραψε ξενική χαχα.Μονο την κανονική έχουμε εδω???

μμμμ δεν ξερω λες? Morfat δεν εχει ε ...Ειναι πιο ρευστη η κρεμα γαλακτος γι αυτο δεν ξερω.

 

Καλα εσυ mommy Αγγλια εχεις αλλους ωραιους πειρασμους απο γλυκα και φαγητα...αμα ημουν κ γω εκει θα ετρωγα τα παντα..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τ καλοκαιριιι ειπα να φτιαξω παγωτο..γιαουρτοπαγωτο γ την ακριβια...

Και βγηκε σουπερ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν μωρε.Τι με ξεσηκώνετε έτσι όλες σας;Δεν θέλω και πολύ όπως καταλάβατε.Χαχα Για πες Άννα....Τι γεύση το παγωτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξερω αν σαρεσει ειναι ελαυρη παγωτο...

Γιαουρτι

Κρεμα γαλακτος

Ζαχαρη

Δυο ασπραδια αυγου (εγω δε τα εβαλα)

Βανιλια

Καρυδια

Και μελιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα μαζί ανακάτεμα φανταζομαι ε;Ωραίο φαίνεται και το κυριότερο εύκολο.Εγω τελικά πήρα απόφαση για σήμερα.Στο Bannoffee κατέληξα.Τωρα το κάνω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι για φαγητο μιλατε;;;αλοιμονο σε μενα... που δν τρωω... τπτ.. οσο περναει ο καιρος... το στομάχι μου μαλωνει με το φαγητο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!κυριακη μ γτ δν τρως;;;;τοση ωρα π σας διαβασα μ ανοιξατε την ορεξη...πηγαν ολα τελεια σημερα αν εξαιρεσεις τα τρεξιματα κ οτι τ μωρο ειχε κουλουριαστει κ δν μας ανοιγε τ ποδια τ με τπτ να δουμε τ φυλο!!!μετα αρχισε να πιπιλαει το δαχτυλο τ...κοριτσια το ειδα κ τρελαθηκα!!!!!!!!!!!ειλικρινα!!!!αν κ ο γυναικολογος εχτος απ τν εμβρυολογο μ εδωσε περισσοτερες πιθανοτιτες για κοριτσι...τωρα θα περιμενουμε την β επιπεδου...οπου μιλησα με τν εμβρυολογο κ τν εκλεισα..ασε π ειχε γινει λαθος οταν ειχα παει γ την αυχενικη κ δν ειχα δειξει τ παραπεμπτικο τ εμβρυολογου κ ο γυναικολογος μ εκει μ χε γραψει μια επιπλεον εξαιταση γ την κυστικη ινωση....η οποια γινεται με εξεταση αιματος.εε κ μ ξαναπηρε αιμαηια να την κανουμε...επισης εμαθα πως ο πλακουντας μου ειναι οπισθιος!!!υστερα πηγα να κλεισω ταντεβου στ δερματολογο γ λειζερ μετα γ ψωνια κ τωρα μολιιιςςς ξαπλωσα...γτ μολις ηρθα σπιτι μαγειρεψα τ αντρα μου!!!κ σαν να μην φτανει αυτο απ την αρχη της εγκυμοσυνης τελικα εχω φτασει 3 κιλα παραπανω.επαθα σοκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολο κοιμαται ρε γαμωτο...επισης σταματησε να ειναι σαν εξωγηινακι...αρχισει κ μιαζει πιο πολυ με μωρο..μακαρι αυτες τις ντροπες να τις εχει κ σ λιγα χρονια.οχι γ μενα...αλλα γ τ καλο τ δικο της..γτ ο μελλοντικος μπαμπαε θα την φαει ζωντανη!!!εγω δν θα βγαλω μωρο...τν στρουμφοκοιμηση θ βγαλω κ δν τ ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου πως ειναι στο τρισδιαστατο ισχυει οτι μπορεις να καταλαβεις και ποιον μοιάζει;;

Ποσο χαμηλα ειναι ακομα;;

Ποτε έκλεισες για β επιπεδου;

Φφφφ εγω σε 1 εβδομαδα θα παω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα...λιγο κουνηθηκε αν κ μ ειπε ο γιατρος πως αν πηγαινω χωρις να εχω φαει δν θα κουνιεται γτ δ θα εχει ενεργεια...ενω αν εχω φαει θα κουνιεται γτ θα εχει ενεργεια.κ εγω τις περισσοτερες φορες εχω παει αφαγωτη....η επομενη φορα π θα παω στν εμβρυολογο θα ειναι κ γ την β επιπεδου οπου την εκλεισα 4 απριλιου...ο γιατρος μ  μ εβαλε οριο να την κανω απο 27 ματτιου μεχρι 12 απριλιου..αχχ κουριτσακια μ πως περναει ο καιρος..σημερα μπαινω κ εγω στην 18 εβδομαδα....σαν νερο...πιο ποσο χαμηλα ειναι ακομα μινακι μ,;;;το σιγουρο ειναι οτι δν κτλβα σ ποιον μοιαζει απο τοσο νωρις....γτ ακομα δ εχουν διαμορφωθει πληρως τ χαρακτηριστικα τ...εγω πιστευω απ τν 6ο με εβδομο μηνα κ μετα!!!!

εγω δν θελω ουτε να κοιμαται πολλες ωρες τ μωρο μ αννουλα μ αλλα ουτε να ειναι ζιζανιο.κατι ενδιαμεσο δν υπαρχει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια  !!! Γωγω πολυ ωραια τα νεα σου !!!

Εγω χθες ειχα μια δυσκολη μερα εφτασα σπιτι 5και μιση και μετα απο9ωρες δουλειας εφτασα σπιτι και με πηρε ο υπνος απο τις 7 το απογευμα μεχρι τις 6 σημερα το πρωι .Ουτε το ασβεστιο δεν ξυπνησα να παρω...ημουν πολυ κουρασμενη..

Ελπιζω σημερα να εχω κουραγιο το απογευμα να παω σουπερ μαρκετ και να σιδερωσω λιγο.

 

Παράθεση
  1.  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τ παρακανεις με τις δουλειες γενικοτερα...εγω π πηγα στν γιατρο μ τ χωσε...τ πα οτι περπαταω κ μ ειπε οχι ακομα....θα κινησαι αλλα με πολυ προσοχη αλλα δ θα πηγαινεις ακομα περπατημα κ οχι πολλα σκιψηματα.δν στ εχει εξηγησει αυτα ο γιατρος σ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και μου τα ειπε αν κ εμενα με αφηνει να παω για 30λεπτο περπατημα παω οποτε μπορω.

Μα δουλευα 9 ωρες δεν γινοταν αλλιως ...μακαρι να ημουν σπιτι αλλα δεν γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...