Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ???


sousou

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλές γιορτές!

Ψάχνοντας τις γόνιμες μέρες κ επειδή έχω ψιλοναυτία, πονάει λίγο η κοιλίτσα μου κ νιώθω όπως όταν είναι να μου ρθει περίοδος ( δεν περιμένω ακόμα, είναι η 16η μέρα του κύκλου μου), μου δημιουργήθηκε η εξής απορία:blink: :

Εκτός από τον υπολογισμό της ωορηξίας με τις ειδικές συσκευές μέτρησης, υπάρχουν σημάδια - ενδείξεις, που να υποδεικνύουν ότι βρισκόμαστε σε φάση ωορηξίας? Δηλαδή νιώθουμε τίποτα ή μπααααααα, δεν παίρνουμε είδηση? Εγώ πάντως εκεί το αποδίδω. Συμφωνείτε?

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Εγω το καταλαβαινα γιατι ενιωθα κατι σουβλιτσες στις ωοθηκες ειτε δεξια ειτε αριστερα.Επισης σε εκεινη τη φαση ειχα και περισσοτερα υγρα σε σχεση με τις προηγουμενες μερες.Ομως αυτο δε συνεβαινε παντα.Υπηρχαν φορες που δεν το καταλαβαινα γιατι δεν ειχα κανενα συμπτωμα απο τα παραπανω!Ισως εφταιγε και το γεγονος οτι ο κυκλος μου ηταν σχετικα αστατος μεταξυ 28 και 36 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥΣΟΥ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ..ΠΟΝΑΩ.. ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ..ΒΟΥΡΡ!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh έγραψε:

ΣΟΥΣΟΥ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ..ΠΟΝΑΩ.. ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ..ΒΟΥΡΡ!!!! ;)
ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ 16Η ΜΕΡΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 9 ΔΕΚΕΜΡΙΟΥ?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα γλυκεια μου δεν ειναι σιγουρο πως καθε μηνα κανουμε ωορρηξια.....παντως εγω στις γονιμες ειχα πονακια στην κοιλια μου σαναυτα της περιοδου...και εβγαζα και κατι υγρα .....οπως και να χει ομως γιατροι δεν ειμαστε ,την εμπειρια μας καταθετουμε....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΤΕ ΑΝ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 28 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 5 ΓΕΝΑΡΗ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΙΣ 7 ΔΕΚΕΜΒΡΗ..ΜΑΖΙ ΕΙΜΑΣΤΕ..ΜΕΧΡΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΟΥ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...!!!!! ΑΑΑΧΧΧ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ..ΜΑΖΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ αυτά τα σημάδια έχω (πονάκια στις ωοθήκες- πολλά ρευστά υγρά- πρησμένη κοιλίτσα. Και μάλιστα τα έχω τώρα.... βλέπεις αδιαθέτησα 1/12 τώρα είναι η 24η μέρα αλλά εγω έχω κύκλο 40 με 42 ημερών... Οπότε σε 2 ημέρες (26η) θα κάνει πάρτυ το ωάριο μου. χαχαχα ελπίζω και τα σπερματοζωάρια του άντρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τους τελευταιους 2 μηνες νιωθω πονακια ειτε απο τη δεξια πλευρα κατω στη κοιλια ειτε απο αριστερα στη μεση του κυκλου μου και τσιμπηματακια...οποτε λεω μαλλον απο εδω και περα θα καταλαβαινω μονη ποτε εχω ωορρηξια:P ενω παλαιοτερα δε γινοταν κατι τετοιο σε μενα...κοριτσια αν εχεις κυκλο 30-32 ημερων ποια μερα γινεται η ωορρηξια περιπου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

και εγω τους τελευταιους 2 μηνες νιωθω πονακια ειτε απο τη δεξια πλευρα κατω στη κοιλια ειτε απο αριστερα στη μεση του κυκλου μου και τσιμπηματακια...οποτε λεω μαλλον απο εδω και περα θα καταλαβαινω μονη ποτε εχω ωορρηξια:P ενω παλαιοτερα δε γινοταν κατι τετοιο σε μενα...κοριτσια αν εχεις κυκλο 30-32 ημερων ποια μερα γινεται η ωορρηξια περιπου???[/quot

Με κύκλοο 28 ημερών κάνεις την 14η. Για κύκλο 29 ημερών κάνεις την 15η. για 30 ημερών την 16η για 31 ημερών την 17η αρα για 32 ημερών την 18η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...