Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

μπραβο στη δασκαλα!!!!

δε νομιζω να γκρινιαξει κανενας γονιος... αν και εδω καμια ντοπια μανα σιγουρα θα το σχολιαζε. αρνητικα...

 

Μαρκερ στο σχολειο ειναι ολα στρατιωτακια! σε μας βγαζουν ολες τις παραξενιες!

και εμεις με μυξες ειμαστε... οχι κατι αμαν ομως... αυτα να ειναι μονο!

 

εγω σημερα πηρα τη μαμα μου και πηγαμε βολτα εξπρες στα εμπορικα...

ηθελε πολυφωτο για το καθηστικο γιατι ειναι παλιο και καιγονται τα ντουι, πηγαμε Λιροι Μερλιν δεν ειχε με 3 φωτα και οχι μαυρο, τελικα βρηκαμε στο Πρακτικερ ματ μεταλιζε καλσσικο με 50Ε

λιγο χοντος λιγο κοσμος... σε 2 ωρες εδωσε 100Ε! ακριβη βολτα!

στο τσακ προλαβα να τους παρω απο το σχολειο. παλι!

 

αλλαξε ο καιρος παντως... παγωνιες παλι... σ/κ λεεει θα χιονισει και σε μας!  ου χου... βαρεθηκα... θελω καλοκαιρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

 

χθες είχαμε συνάντηση με σύνδεσμο κ έμαθα ότι ακόμη μία μαμά δεν μπορούσε...

θα έκανε κάποια επέμβαση...

 

αλλά όντως... η δασκάλα μας είναι σπουδαία...

 

προσχθές έρχετεαι και μου λέει: "μαμά, το σπίτι έχει 2 λέξεις"

και ποιες είναι αγάπη μου;

ΣΠΙ- ΤΙ

δηλαδή, έχουν κάνει συλλαβισμό...

 

μάρκερ μου, ο Μ δεν έπιασε ποτέ του πιπίλα!!!

τλαιπωρηθήκαμε τότε, αλλά τώρα δεν έχουμε το άγχος του κοψίματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα τα πατε στο σχολειο σας....

σε μας η ταξη της ΜΑριαννας ειναι θα ελεγα πιο προχωρημενη. ο Σπυρος σπανια μου λεει οταν συζηταμε τι κανανε στο σχολειο οτι κανανε καποιο γραμμα ή αριθμο...

εγω βεβαια τους κανω παλι μερικες φορες στο σπιτι ασκησουλες... μην ξεχνιωμαστε...

 

καλα εχουμε ενα κρυο!!!! δεν το πιστευω!!!!!

βρεχει απο το πρωι και φυσαει και εχει παγωνια!

το μετεο λεει οτι απο τη νυχτα αποψε μεχρι αυριο τη νυχτα θα εχει χιονι και χιονονερο!

δε θα πιασει φυσικα γιατι ολα ειναι μουσκεμα... αλλα χιονι;;;; καλα ελεγε η θεια μου απο την Ορεστιαδα οτι οι παππουδες εκει ελεγαν οτι θα ειναι κρυος ο Μαρτιος....

 

αυριο δουλεια.... φακ....

4-5 σκακι και αμεσως θα φυγουμε για παιδικο παρτυ!

Κυριακη παλι δουλεια το πρωι και μετα λεω να τους παω σινεμα να δουμε τη Μπαρμπυ σουπερ ηρωιδα... θα ειναι απογευμα ο αντρας οποτε να τους παω καπου να μην ειναι ολο μεσα στο σπιτι...

 

Καλο σ/κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε Ελλαδα και Τσυπρον!

Εδω αργια σημερα ενσωματωση των Δωδεκανησων! Παρελαση μετα κουνιες.ωραιος καιρος μονο φυσαει πολυ.

Τωρα φαγαμε και ηρθαμε για ποδηλαταδα!

Ειχαμε τη τιμητικη μας ηρθε Καμμενος με Κωνσταντοπουλου!

Vag ωραια η αδεια για ψωνια ε; εγω το εκανα πρωτη φορα το περασμενο μηνα εννοω να παρω αδεια οχι για δουλειες για αναψυχη και μιλαμε ενιωσα αλλος ανθρωπος.Αφου σκεφτομαι την αλλη βδομαδα να παρω μια μερα γονικη να παω να βαψω το μαλλι με ησυχια το πρωι που ολο ψαχνω πιο απογευμα βολευει και σε ποιον θα τις αφησω για να παω.

Πασχα θα λειπουν και τις 2 βδομαδες οι δικοι μου να δω τι θα κανουμε...μαλλον καποιες μερες θα παρω αδεια και καποιες μερες θα κλεισει ο αντρας το μαγαζι....και καπακι μετα τη Λαμπροβδομαδα εχω δηλωσει συμμετοχη σε σεμιναριο του κεντρου δημοσιας διοικησης που με ενδιαφερει να παω.

Οποτε 3 βδομαδες σερι αποχη απο τη δουλεια δε γινεται...θα μαζευτουν ενα σωρο...να δουμε ισως πηγαινω μεσημερια οσο ειναι ο αντρας σπιτι.

Και πεθερικα ερχονται μαντεψτε ποτε...Μ.Παρασκευη με Λαμπρη Δευτερα!!! Τις αργιες....

Τελος παντων ας μη μουρμουραω καλα να ναι να πανε να ρθουν ολοι και θα τη βγαλουμε...

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα και το κοπανησα το κρασακι μου αποψε !

εκανα μυδοπιλαφο το μεσημερι,οποτε ανοιξα ενα ωραιο λευκο κρασι Τυρναβου και το τιμησα!

 

Χρονια πολλα στη Ροδο!  εμ, θελατε προσαρτηση και σεις με τη Μαμα Ελλαδα!!!!

αχ..... που να ηξεραν οι ηρωες τοοοτε... πως θα ξεφτιλισουμε την πατριδα!!!

οσο για τις διακοπες του Πασχα.... και μεις θα εχουμε θεμα... θα παρω 3μ αδεια Μ.Δευτερα-Μ.Τεταρτη και μετα .... ενας Θεος ξερει....

καλα να ειμαστε!

 

πολυ τρεξιμο σημερα... πρωι δουλεια... μαγειρεμα φαγητο μπανιο σκακι παιδικο παρτυ μπανιο τα παιδια.... κλπ κλπ...

αρα το κρασακι το αξιζα νομιζω!

ωραια περασαμε ομως...να'ναι καλα το παιδακι που ειχε γενεθλια και οι γονεις του να ειναι καλα να το καμαρωνουν... ιδιως η μαμα του που εχει δωσει αγωνα τα τελευταια χρονια με τον καρκινο και φυσικα δεν εχει σκοπο να τα παρατησει γιατι θελει να τον καμαρωσει παλικαρι!!! πρινο το Πασχα θα κανει την επιδιορθωτικη επεμβαση και ευχομαι ολοψυχα ξανα ουτε απέξω να μη χρειαστει να περασει απο νοσοκομειο!!!!

 

αυριο δουλεια το πρωι και το μεσημερι λεω να τα παω σινεμα, Μπαρμπυ, αλλα το προγνωστικο λεει ολη μερα χιονι αυριο!!! τι αλλο θα δουμε!

θα δειξει!!!!

καλα να ειμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

καλέ χαθήκαμε χαχαχα

τι να πρωτοπω

γενικως καλα

ο αγγελος ακομα,βήχα με,βρασιμο

λέω να τον πάω γιατρο αλλα,δεν ούτε δεκατα

τι να,πω με,αυτο,το,παιδί δεν έχει περάσει μια μέρα χωρίς να είναι αρρωστο

το σκ ηρεμία

σπίτι

Κυριακή ξρθε το βαφτιστήρι

καλά περασαμε

σήμερα μιλήσαμε για το αλμπουμ της βάφτισης

πρασε χρόνος και ακόμα να αξιωθώ να το τελειωσω

καλά και εδώ ψόφος

πωπω πρέπει να είμαι η μόνη που βαριέμαι τα μποτε χαχα

έρχονται αργίες μαρντ για να μην κρατήσουν τα παιδιά;

όσο για τους δικούς σου

εαν είναι για λίγες μέρες όπως λες θα βολευτείτε μωρε

λίγο έτσι λίγο αλλιως.

έλα βρε βαγκ

πωπω πρέπει να είναι πολύ νέα γυναικα

υγεία να έχουμε

όλα τα αλλα να πανε ...

και εγώ κραδοκατασταση σήμερα

θα είμαι μόνη

ο κωε βγει με,φιλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε ΜΑρκερ ο αντρας... τσαρκα με φιλο;

εσυ δολια ποτε βγηκες βραδυ μονη τελευταια φορα;

οταν ηρθες Θεσσαλονικη;

 

στον Αγγελο δινει ο γιατρος καμια μασκα; εμεις με αυτες τη βγαζουμε καθαρη απο την αρχη.

 

μη λες για αλπουμ βαφτησης.... οσο κι αν ντρεπομαι... ακομα δεν εχω κανει των δικων μου παιδιων!!! εχω αγορασμενα τα αλμπουμ, χωρισμενες τις φωτο... αλλα... ευτυχως των νονων το εκανα αμεσως και ηταν και πολυ ωραιο...

 

εδω το κρυο συνεχιζεται... ευτυχως σταματησε η βροχη που επεφτε 3 μερες!

κλασσικα και φυσιολογικα ξεκινησε η βδομαδα... κουραστηκα λιγο γιατι εφτιαξα δυο πυρεξ με γεμιστα... το ενα χωρις κιμα για μας και το αλλο με κιμα για τα παιδια και τα πεθερια.... αυριο κανει η πεθερα την πρωτη χημειοθεραπεια.

 

αντε καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλόχα!

με το καλό Vag η πεθερά! όσο πιο ανώδυνα γίνεται να τα περνάει όλα..τι άλλο να ευχηθώ....

Σπίτι δεν έχω ιντερνετ αλλάξαμε πάροχο και το παλιό ρούτερ δε καταφέραμε να το συγχρονίσουμε με τους νέους κωδικούς. Μας είπαν αύριο Τετάρτη θα ρθει ο νέος εξοπλισμός.

Φαγώθηκε ο άντρας να βάλει OTE tv που θα χει το championleague λέει.ιδέα δεν έχω...δε βλέπω καθόλου τηλεόραση το πολύ κανά Λαζόπουλο και καμιά μουρμούρα στο ξώφαλτσο.

Μου πήρε και καινούριο κινητό μεγάλο να μη βγάζω τα μάτια με το μικρό china...και προσπαθώ να το συνηθίσω κι αυτό. Αλλαξε και τη καρτοσύνδεση σε καρτοσυμβόλαιο δε κατάλαβε καλά τους όρους και για πρώτο μήνα έφαγα τα δωρεαν μου MB κατά λάθος με το καλημέρα σας. Πήγα με ενημέρωσαν πως γίνεται η διαδικασία... Δε ξέρω τι τον έπιασε με τις τηλεφωνοιντερνετικές αλλαγές...φαγώθηκε!

Κατά τα άλλα εδώ καλοκαιράκι εμφανήστηκαν και οι πρώτες 5ήμερες! Ετοιμάζονται όλοι για σαιζόν!

Τα πεθερικά έρχονται αργίες γιατί δουλεύει και καλά ο πεθερός. Σε μια δουλειά που πάει 2-3 φορές την εβδομάδα λίγες ώρες και τον έχουν 3 μήνες απλήρωτο....πάει καθαρά για ψυχολογικούς λόγους να μην είναι ΄μέσα στο σπίτι ή όλη μέρα προ-πό και καφενείο.

Και δω που έρχονται σας έχω πει τους λέω μη στείλω τα παιδιά όσο είναι εδώ σχολείο να τα χορτάσουν και μου χουν πει όχι να τα στέλνω κανονικά και όταν σχολάμε όλοι να έρχονται σπίτι να μαι και γω εκεί να τα βλέπουν και το πρωί να μη νοιάζομαι για εκείνους θα πάνε το καφεδάκι τους τη βόλτίτσα τους...λες και ο καημός μου είναι πως θα γεμίσουν το πρωινό τους!!

Και τρέχει ο Βέγγος μόλις σχολάσει να πάρει παιδιά να ρθει να μαζέψει σπίτι να ετοιμάσει κάνα κέρασμα για να δεχθεί επισκέψεις!!Και να ρθει και το βράδι να κοιμήσει παιδιά να ετοιμάσει τραπέζωμα γιατί ξεσηκωμό δεν έχουν!!

Τέλος πάντων καλά να μαστε ...δεν έρχονται και συχνά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!

 

Βαγκ, εύχομαι να τα πάει καλά η πεθερά σου!

να έχει μια καλή ποιότητα ζωής!

 

Μαρντ, θέλεις να πεις ότι τα πεθερικά σου δε μένουν στο σπίτι σας όταν έρχονται;

μένουν σε ξενοδοχείο;

 

λοιπόν... ε΄γω τι να σας πρωτοπώ;

πήγαμε Αθήνα και περάσαμε τέλεια!!!

για το μόνο που στενοχωρήθηκε ήταν ότι δεν είδα την Μάρκερ και έφταιγα εγώ γι' αυτό...

 

το πρόγραμμά αμς ήταν πολύ γεμάτο...

το Σαβ φθάσαμε καατά τις 10 το βράδυ στο σπίτι του αδερφού μου.

Την Κυρ πήγαμε Σύνταγμα και είδαμε την παρέλαση με τους τσολιάδες.

πήγαμε μουσείο Ακρόπολης και μετ'ά για φαγητό στον Τζίτζικα και Μέρμυγκα.

στον Παρθενώνα δεν πήγαμε γιατί δεν μπορούσαμε να πάρουμε τα καρότσια.

 

το απόγευμα πήγα θέατρο με τη νύμφ μου και την φίλη μου.

μετά για σουβλάκια στο γκάζι!!!

 

Τη Δευτέρα πήγαμε ζωολογικό κήπο.

είδαμε και την παράσταση με τα δελφίνια!

τα παιδιά ενθουσιάστηκαν!!!

το ίδιο κι εμείς φυσικά...

μετά πήγαμε στο εκπτωτικό χωριό και χρεοκοπήθηκα!!!

 

μπήκα μέσα στο Ralph Lauren...

αγοράσαμε πράγματα που έπρεπε να δώσουμε 600 ευρώ και εμείς δώσαμε 194!!!

πρώτη φορά αγοράζω ρούχα μάρκας... χαχαχα!!!

 

αγόρασα και τσάντα, μετά από 2,5 χρόνια!!!

ελπίζω να μην πεινάσουν τα παιδάκια μου μέχρι τέλος του μήνα... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωσ'του να καταλαβει βρε ΝΑνα!!! που και που χρειαζονται τα καλα ψωνια... αλλα καλα που το ειπες οποτε αν βρεθουμε καααποτε Αθηνα να μην αφησω τον αντρα να πεμε εκπτωτικο χωριο.... τοτε θα δεις τι σημαινει τιναζω τη μπανκα στον αερα!!! δωσ'του ψωνια και παρ'του την ψυχη που λεει ο λογος!

ποιο θεατρο ειδατε;

ποσο παει η τιμη στο Αττικο παρκο; ετσι εγκυκλοπαιδικα...

 

ΜΑρντιο θυμαμαι και απο την προηγουμενη επισκεψη τους οτι τα πεθερικα ερχονται για διακοπες στη Ροδο και με την ευκαιρια να σας δουνε και λιγο....

και φυσικα εσυ σαν καλη νυφη πρεπει να τα εχεις ολα ετοιμα!

τι να κανουμε... να ακουγαμε κανενα ευχαριστω μονο....

 

εγω χθες εκανα κουλουρια Θεσ/νικης και σημερα τυροπιτακια και ελιοπιτακια για να εχω στην καταψυξη για τα παιδια για το σχολειο... με την ευκαιρια να στειλω και στα πεθερια... ευτυχως ειχα φαγητο για αυτες τις μερες. αυριο θα κανω αρακα ή φασολακια, θα ρωτησω την πεθερα τι προτιμαει για να τους στειλω ταπερ.

τι να γινει... αυτα να ειναι μονο... 

η θεια μου οταν το συζητουσαμε φρικαρε που μαγειρευω εγω και οχι η κορη της που δε δουλευει.... λες και δε θα το εκανες και εσυ... την ειπα... αφου τετοιο σοι εχουμε...

 

αντε καλο βραδυ να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

 τι κάνετε;

 

Βαγκ μου, πήγαμε στο "οι Φόνισσες της Παπαδιαμάντη".

σαν ιστορία δε μου άρεσε και πάρα πολύ αλλά έπαιζαν πολύ ωραίοι ηθοποιοί και είχε πολύ ωραίες ατάκες...

απλά απογοητεύτηκα πολύ με το θέατρο.

ήταν πολύ παρακμιακό...

φανταζόμουν κάτι πολύ πιο ουάου στην Αθήνα...

 

στο ζωολογικό δώσαμε 35 η κάθε οικογένεια και περιελάμβανε είσοδο και την παράσταση με τα δελφίνια.

αλλά έκλεισε, η νύφη μου, τα εισιτήρια μέσω γουατς απ, αν δεν κάνω λάθος...

 

Βαγκάκι μου, καλά κάνεις και περιποιήσε την πεθερά σου.

όταν κάνεις κάτι καλό, έρχεται και σε βρίσκει.

να μη σε νοιάζει τι κάνει κουνιάδα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

βαγκ το κανει που και που να βολταρει το βραδυ

μια χαρα μου καθεται βλεπω μα την υσηχια μου καμια ταινια

μακαρι η πεθερα να το περασει οσο πιο καλα γινεται

συζητουσαμε με τον γραμματεα της ενοργανης και μου ειπε οτι ο αδερφος του με 2 παιδακια μικρα 4 χρονων και του βρηκαν καρκινο στην κοιλιακη χωρα -λεμφαδενες και παει λεγεται - κανα 6μηνο του διναμε μεχρι τον προηγουμενο μηνα αλλα τον ταραξανε στα χειρουργεια , χημειο και οτι υπαρχει μου ειπε εχθες και αυτο το μηνα φαινεται καθαρος - μακαρι οι ανθρωποι τι να πω μακαρι

 

μαρντ 

μακαρι τουλαχιστον να βοηθησουν και να μην κανουν χαμο

εγω μονο αυτο δε θελω

να ερχονται και να εχω σαματα για οσο καθονται

γιατι δεν ξερω βρε παιδι μου τ απιτσιρικια σεληνιαζονται απο χαρα οταν ερχονται ανθρωποι 

νομιζω ειπες οτι δεν κοιμουνται σε εσας ε;

 

νανα μου δεν πειραζει

αφου ειμαστε κοντα καποια στιγμη που θα ξανερθεται θα τα πουμε

η αθηνα δεν γυριζεται ετσι

την αλλαγη φρουρας ειδατε λογικα γιατι παρελαση δεν ειχε

το μ ουσειο ειναι στολιδι - για τα παιδια οκ βαρετα αλλα γενικως πολυ καλο

την δευτερα απορω που δεν κρυωσατε εκει περα καλε ειχε πολυ ψωφο

το εκπτωτικο οντως ειναι πολυ καλο

και εαν εχεις ολοκληρη μερα ειναι ακομα καλυτερο - ειμαι σιγουρη οτι δεν μπηκατε ουτρε στα μισα

εγω νιωθω τυψεις οταν αγοραζω κατι για μενα παλι

 

εμεις ακομα πολυ βηχα 

σημερα μετα απο 2 χρονια θα παω γυναικολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρκερ, μπήκαμε σε μετρημένα καταστήματα...

10 το πολύ.

όντως, ειναι τεράστιο.

 

μας έκανε καλές μέρες κι επειδή περπατούσαμε, είμασταν καλά.

μόνο στην παράσταση με τα δελφίνια παγώσαμε.

αλλά τα μωρά ήταν τόσο ενθουσιασμένα που δε διαμαρτυτήθηκαν καθόλου...

 

δεν είδαμε αλλαγή φρουράς.

είδαμε βηματισμό από τους τσολιάδες, στο σημείο που στέκονται.

αυτό γίνεται κάθε Κυριακή στις 10:30.

και ναι... είδαμε την παρέλαση των τσολιάδων!

στις 11, κάθε Κυριακή, έχει παρέλαση από όλο το κλιμάκιο των ευζώνων.

 

το μουσείο είναι υπέροχο!

κι επειδή τα έχουν ελεύθερα, τα εκθέματα, νιώθεις δέος...

τα μωρά δε βαρέθηκαν.

ο δικός μου, πρώτη φορά τα έβλεπε και του έκαναν τρομερή εντύπωση!

συνέχεια μου έλεγε "μαμά, πώς τα έφτιαξαν όλα αυτά οι αρχαίοι Έλληνες;"

 

αν δε φύγουν του χρόνου, ο αδερφός μου, σίγουρα θα σας ξανάρθουμε του χρόνου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε ΜΑρκε εχεις 2 χρονια να πας γυναικολογο;;;; παραμελησες τον εαυτο σου παλι... δεν ειναι να τα αφηνουμε αυτα...

 

Νανα 35Ε η οικογενεια με το εκπτωτικο πολυ καλα ειναι για αττικο...

οσο για το θεατρο... που λεφτα για ανακαινηση μαλλον!  και τοσες παραστασεις που εχει η Αθηνα δε νομιζω να εχουν κοσμο... σε αυτο που πηγατε ειχε κοσμο;

καλα που υπαρχουν και τα εκπτωτικα φυσικα...

 

εμεις τα κλασσικα...

σημερα στο σχολειο ειπαν οτι απο την ταξη του Σπυρου, ο κανακαρης μου με εναν συμμαθητη και 2 συμμαθητριες θα κρατανε το στεφανι που θα καταθεσουν στην πλατεια μετα την παρελαση και η ΜΑριαννα εχει ποιημα. αυριο πρεπει ο αντρας να ρωτησει αν το ποιημα τα το πει στη γιορτη του σχολειου ή στην πλατεια οπως την 28η ειπαν 2 παιδακια απο το αλλο νηπιαγωγειο.

να δω πως θα τα καταφερω εκεινη τη μερα... γιατι κατα 90% ο Χρηστος θα ειναι μετρα στην παρελαση, εκτος και αν ο Αλεξης δε θελει αστυνομια. θα εχω να κουβαλαω τα μπουφαν τους για να ειναι με τις στολες στην παρελαση και στην καταθεση κλπ, να τραβαω βιντεο και φωτο!!! να'ναι καλα οι γειτονες παλι.... ετσι και αλλιως ο δασκαλος ο γειτονας που ειναι υποδ/ντης στο δημοτικο, εχει το γενικο προσταγμα των εκδηλωσεων , τελεταρχης. αντε να δουμε...

το ποιημα παντως δε μου πολυαρεσε... 3 στροφες που καθε στοιχος ειναι μακριναρι... λιγο δυσκολο για νηπιο

το αρχισαμε να το μαθαινουμε... ειναι δυσκολο και γι αμενα να το μαθω απ'εξω.

 

καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα φιλιναδες!

Μπηκα επιτελους ιντερνετ με καινουριο κινητο και καινουριο παροχο ιντερνετ...

Αμα το κανεις το ιντερνετ απο το τηλεφωνο συνηθεια η ελλειψη καταντα στερηση!χα χα

Τα πεθερικα δεν ερχονται για βοηθεια καλε προς Θεου για διακοπες καθαρα.εκεινοι θελουν ξενοδοχειο με πρωινο περιποιηση κοκ οχι τριημερο στο καναπε με τα μικρα να τους πρηζουν και τσιγαρο στο μπαλκονι!

Εξαλλου η πεθερα μου δεν ειναι η κλασικη πεθερα κουζινα πλυσιματα κλπ...νυχι τσιγαρο λουσο μεχρι εκει.

Μαρκερ τι εκανες στο γυναικολογο παπ και γενικο τσεκ;

Πηρες αποτελεσματα;

Εγω μονο παπ κανω μια φορα το χρονο.

Μαστογραφια δε ξεκινησα ακομα οταν γεννησα εκανα υπερηχο στηθους μονο.

Βρε τον Σπυρετο με την ποιηματαρα!

Βοηθεια σας!

Πηρα και γω υλικα να φτιαξω τα κουλουρια τα Σαλονικιωτικα αυριο να τους βαζω σχολειο δεκατιανο.

Τωρα παμε στη νονα τους να φτιαξουμε τη κυρα Σαρακοστη σε baked version!

Ζεστανε ο καιρος εδω αν και βροχερος σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με γεια το ιντερνετικα!

τυχερουλα σας μπηκε η ανοιξη εκει...

εδω ειδαμε ηλιο σημερα, αλλα ξαναχαλαει λιγο, συννεφιες, λιγο βροχη και πτωση παλι της θερμοκρασιας, μιλαμε θα φτασει 4ο! απο Παρασκευη ξαναφτιαχνει...

 

καλε ποιημα η ΜΑριαννα εχει... ο ΣΠυρος θα κανει την καταθεση στεφανου.

τελικα στο παιδικο παρτυ που ειμασταν την Κυριακη εμαθα πολλα κοτσομπολια...

μονο η ταξη της ΜΑριαννας θα κανει γιορτη στο σχολειο την παραμονη που θα παρουν μερος ολα τα παιδια, ενω μονο τα 10 μεγαλα νηπια απο την ταξη του Σπυρου θα ειναι στα επισημα την 25η. 4 θα καταθεσουν το στεφανι και τα υπολοιπα 6 θα πουν με τη σειρα απο μια στροφη ποιημα.  ετσι οπως πλακωνουν ολοι στην πλατεια λες και θα σκαρφαλωσουν στο μνημειο, προβλεπω χαμος να γινεται!

επισης εμαθα οτι οταν τα Χριστουγεννα μας ειπαν οι δασκαλες οτι και καλα η συμβουλος δεν τους αφησε να κανουν τη γιορτη στο γυμναστηριο του δημοικου, οπως καθε χρονο, ηταν παπαντζα!

το 1ο νηπιαγωγειο την εκανε κανονικα εκει αλλα ειπαν ηταν χαλια το κονσεπτ. αντι να βαλουν κατι γιορτινο, κανανε σκετσ ενα τραγουδι του Βασ.Παπακων/νου για χαμογελαστα, κλαμμενα, θλημμενα κλπ προσωπα και κρατουσαν τα παιδια την αντιστοιχη μασκα και ελεγαν ποιημα... εσχετο!

το θεμα ηταν τελικα οτι ο Δημος, ακουσον ακουσον! ηθελε τα νηπιαγωγεια να πληρωσουν το πετρελαιο για τη θερμανση στη γιορτη! επιδη θα αναβε εξτρα το απογευμα!!!!

προφανως οι αλλες το δεχτηκαν αλλα οι διθκες μας πιο τσαμπουκαλουδες, μπορει και να πλακωθηκαν και γει ασας.....

αλλα κακως που δε μας ειπαν την αληθεια!

 

αυριο παμε τελευταια φορα λογοθεραπεια!!!!

θα παμε οικογενειακως να τους χαιρετισουμε κιολας, τους εκανα και απο ενα γλαστρακι με κασπω και διακοσμητικα καρφωμενα που το τζαμπο τα ειχε για λαμπαδες, πρεπει ομως να τα τυλιξω μια που το θυμηθηκα.... κοστολογιο, στα 3Εεκαστο. και ο Λουμιδης στους καφεδες! ασχετο!!

α

ς παω να φτιξω γιατι θα με πιασει χαραμα παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

 

μαρντ, μεγεια το κινητό!

ποιο πήρες;

θέλω κι εγώ καινούριο αλλά πού λεφτά...

 

βαγκ, το θέατρο ήταν γεμάτο αν και δεν ήταν μεγάλο.

 

Βαγκ, δεν παραπονιέστε οι γονείς για την τάξη του Σπύρου;

κι εμάς είχαν τεράστια διαφορά οι δύο τάξεις.

τα Χριστούγεννα πήγανε σπίτι με 10 ζωγραφιές.

οι γονείς έκαναν συνέχεια παράπονα στον Σύνδεσμο.

κι εμείς το θίξαμε στη διευθύντρια.

το πρόβλημα λύθηκε γιατί η πρώτη δασκάλα έφυγε με άδεια ασθενείας (ήταν έγκυος) και η αντικαταστάτρια είναι πολλή καλή!

συνεργάζεται άψογα με τη δική μας!

 

χθες τους πήγανε στο σούπερ μάρκετ για να αγοράσουν λαχανικά και να φτιάξουν σαλάτα.

αντί για φρούτο φάγανε σαλάτα.

έχουν σα θέμα την υγιεινή διατροφή.

 

την Παρασεκυή πήγαμε στο σχολείο και συμμετέχαμε στις ελεύθυερες δραστηριότητες των παιδιών.

το μυαλό του δικού μου ήταν στο παιχνίδι...

ήθελε να παίξει με τα λεγκο και τα ζώα.

η δασκάλα του μου είπε ότι τον αφήνει να παίξει αφού κάνει, τουλάχιστον, 2 εργασίες.

και μαζί κάναμε, αλλά ο νους του ήταν εκεί... χαχαχα!!!

αγόρι βρε παιδί μου...

 

το καλό του είναι ότι όταν έχει κάποια εργασία από το σχολείο, νιώθει υπεύθυνος και θέλει να τις κάνει...

 

και νομίζω ότι έχει κλήση στα θεωρητικά μαθήματα.

έχει ωραία έκφραση του λόγου αλλά νομίζω ότι δεν του αρέσουν τα μαθηματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηello!

Το κινητο ειναι china..170 ευρουλακια...αλλα ειναι σουπερ.και το προηγουμενο που ειχα τετοιο ηταν μια χαρα την εβγαλε.

Μπηκα αργα και τα ματια κλεινουν...σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

τι κανετε;

ετοιμαζεστε για τη γιορτη;

καλα εμεις κλασικα τιποτα 

οθτε ποιημα δεν εχει δωσει

κατι τραγουδια του νταλαρα ακουνε και μεχρι εκει χαχαχα

 

μπραβο βρε βαγκ μιλαμε υπερπαραγωγη το σχολειο σας

καλα και εγω θα εκανα παραπονα εαν το ενα παιδι εκανε τα απειρα και το αλλο τιποτα

 

θεμα διατροφη εχουν ολα τα σχολεια - εχει ερθει υπουργικη διαταξη

μας εδειξε εχθες το νομο 

ξεκινησε το νοεμβρη και λιγει μετα το πασχα

και γιορτη με θεμα τη διατροφη πρεπει να κανουν 

 

μεγεια το τηλεφωνο

εγω ενα HTC αθανατο

το οποιο εχει τα θεματακια του αλλα για μενα ειναι οκ

 

για τα θεατρα της αθηνας σας τα ειπα

πολλα χρηματα και γενικως λιγες παραστασεις ειναι αυτες που αξιζουν τα λεφτα τους

 

εμεις εχθες ειχαμε ενημερωση για τη διατροφη - οι γονεις στο σχολειο με μια διαιτολογα

10 ανθρωποι πηγαμε απο τους 50

καλα διαφωνω σε παρα πολλα που ειπε 

αλλα οκ γνωμες ειναι αυτες

λυσεις δεν εδωσε 

κατα τα αλλα ολους τους γονεις μας εβλαλε με ψυχολογικα

για αυτα που τρωνε πολυ απλως να τρωνε υγιεινα αλλα φταινε οι γονεις που τους δινουν- η αλλη εδινε 1 σακουλα πατατακια να φαει και οκ δεν πειραζει πατατακια ειναι - ε δεν ειναι και δρακουλινια

και για μενα που ρωτησα οτι τα δικα μου δεν τρωνε

μου ειπε οτι μαλλον τους εχω δημιουργησει ψυχολογικο -ναι απο 2 μηνων 

ενι γουει - να μην τα ταιζουμε , να τα ρωταμε τι θελουν να φανε - δλδ 5 ανθρωποι εμεις να φτιαχνω 5 φαγια

και αυτα που δεν τρωμε εμεις να τα φτιαχνουμε και ας τα πεταμε - δλδ δεν τρωμε μπροκολα κανεις - ε δεν πειραζει φτιαχτω και ας το πεταξεις 

γαλα να πινουν 0% λενε οι ειδικοι

γιαουρτια να μην τρωνε - παρα μονο τυπου τοταλ

σοκολατες να μην τρωνε αλλα και να μην τις στερουμε

να τους φτιαχουμε το φαι -ουαου

να αλλαξουμε τα σεβιτσια μας- να παρουμε τεραστεια πιατα ωστε να φενεται το φαι λιγο μεσα και να το τρωνε

να μην τρωνε δεν πειραζει

αλλα μιανης που ειπε οτι το αφησε 4 μερες νηστικο γιατι δεν ετρωγε και επαθε αφυδατωση - παλι λαθος εκανε της ειπε - επρεπε να το ταισει 

και πολλα την ρωτησαμε 

γαλα οκ και το κουτι - τυπου εβαπορε - το οποιο διαφωνω τρελλα -αλλα δεν ανοιξα κουβεντα για θα μιλουσαμε κανα μηνα

να τρωνε 6 γευματα μες την ημερα - δλδ ανα 2 ωρες περιπου λεω εγω ;

να τρωνε πρωινο -δεκατιανο-μεσημεριανο-απογευματινο - κατι λιγο μετα και βραδυνο

οταν λες πρωινο τι εννοεις της λεω -γιατι εμεις δεν προλαβαινουμε ουτε να ετοιμαστουμε 

εστω γαλα λεει -οκ λεω

και βραδυνο πχ δεν τρωμε εμεις κανεις -τι εννοεις παλι της λεω -φαι; 

ε οτι τρωνε μου λεει

τοστ - φαι αυγο -κλπ

 

γενικως ευτυχως που τρωνε υγιεινα τα παιδια μου για θα εφερνε ολες την προνοια χαχαχα

 

σημερα πηρα τις εξετασεις και φυσικα φεριτινη ειναι στα ταρταρα -θελουν συμπληρωμα σιδηρου ειπε ο ντοκ

αμ ας μην τα ταισω κιολας με το ζορι για να μην παθουν ψυχολογικα τα μικρουλια μου και δεν πειραζει μωρε το πολυ πολυ να πανε σε κανα νοσοκομειο για μεταγγιση

 

εξω απο το χορο πολλα λενε παντως και κρινουν ευκολα ολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα Μαρκερ πέθανα με τις περιγραφές σου....όντως έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε οι ειδικοί....όλα θεωρητικώς ωραία και χρήσιμα αλλά στη πράξη κολλάει κάπου το θέμα.

Κάθε μάνα πιστεύω βρίσκει τα κουμπιά του δικού της παιδιού  είτε στη διατροφή είτε στη συμπεριφορά καλές και οι συμβουλές των ειδικών αλλά δε μπορούν να τηρηθούν κατά γράμμα.

Σε κάθε επάγγελμα έτσι συμβαίνει .Οφείλω να σε συμβουλέψω τι είναι το σωστό στα φορολογικά σου επειδή το σπούδασα το δουλεύω το αντικείμενο αλλά άμα θες να παρανομήσεις δεν είμαι εγώ αυτή που θα σε εμποδίσω. Οφείλεις να μου πεις τι να τρώω για να τρέφομαι σωστά αλλά άμα παρεκλίνω κακό του κεφαλιού μου δεν έχεις δικαίωμα να με κρίνεις.

όλα θέλουν μέτρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, ρε μαρκερ... νομιζω εχεις χασει τη φορμα σου.... επρεπε να της τα πεις της διαιτολογας... μπας και ηταν μικρη και δεν ειχε παιδια ακομα και ζουσε σε εναν ιδεατο κοσμο;;;

 

παντως φυσικα και εμας κανουν μαθηματα διατροφης και υγειας στο σχολειο... αλλα μονο η ταξη της ΜΑριαννας... μαλιστα σημερα τους ειχε πει και κουβαλησαν στο σχολειο οδοντοβουρτσα και οδοντοκρεμα και θα πλενουν τα δοντια τους.

αλλα σε ποιον να πεις κατι για την αλλη ταξη αφου η δασκαλα ειναι η διευθυντρια!

ας περασει και αυτη η χρονια και ας ελπιζουμε για καλυτερα του χρονου!

ειναι ενας αλλος λογος που τους βαζω στο σπιτι φωτοτυπιες....

η Μαριαννα αρχισε να γραφει μονη της λεξεις απο το μυαλο της. τωρα το βραδυ επιδη ειχε δειξει διαφημηση με το μαγαζι που πουλαει λουλουμαδες  και ρωτησαν που ειναι και τους ειπα στην Αθηνα (κλασσικα ο Σπυρος μονολογουσε οτι ολα τα καλα εκει στην Αθηνα εινα...) πηγε και εγραψε μονη της τη λεξη ΑΘΗΝΑ και μαλιστα με σωστο Η !! τη ρωτησα γιατι δε διαλεξε το Ι ή το Υ και ειπε οτι αυτο της ταιριαζε καλυτερα!!! και μετα εγραψε θεατρο αλλα ειχε ξεχασει το Ρ.

κουκουβαου! κουκουβαου!

και ο Σπυρος εχει αρχισει να γραφει αλλα πετυχαινει τη μιση λεξη... δεν πειραζει, κατι ειναι και αυτο.. και παλι κουκουβαου!

 

το απογευμα πηγα με τη ΜΑριαννα, αφου πρωτα πηγαμε να ψωνισουμε δωρα, στη μαμα μου που ηταν η αδερφη της απο το Τυμπακι με τον αντρα της. ελπιζω να μην προλαβαν να κολησουν γαστρεντεριτιδα απο τον εγγονο τους τις λιγες ωρες που ηταν στην ξαδερφη μου... αλλιως... ποιος ακουει τον αντρα!!!

 

να δουμε τι καιρο θα κανει την 25η... μη βρεχει ρε γμτ... παντως κρυο θα εχουμε εδω πανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

συμφωνώ μαρντ

βρε κοπελιά να βας,βοηθήσεις ήρθες

εαν ήθελες να κανειςβδιαλεξηβεπρεπε να πεις πρωτα

ενι,γουει

βαγκωμπραβοβστονσχολειο σας

κάνουν υπερπαραγωγή 25η

εμείς ούτε ποίημα φαντασου

είδες η Μαριάννα;

απο ότι κάθε καταλαβα η τάξη της είναι γενικως πιο προχωρημενη

η Μαριαννα είναι στο σωστό επίπεδο για που πρωτη δημοτικού

δε μιλάς στη δασκάλα του σπυρετουωνα του δινει έστω καμια ασκηση στο σπιτι

κρίμα να μένει πισω

εκτός,εαν είναι το στιλ του και δεν παίζει ρόλο η τάξη που είναι ,

δλδ γενικως βαριέται;

Μπράβο στο Μαριαννακι πάντως τα πιάνει εύκολα , μακάρι να είναι τσιωκαι στο σχολείο και να μην ταλαιπωρεί τη μαμά και τον μπαμπά.

εσείς τι θα κάνετε 25η μαρντ και νανα;

δε,σας είπα η χαρά μετακομοιζει πολυ κοντ μας

θα,έχει και ίντερνετ , θα μιλάμε πιο συχνά.

εμείς τι να πω

σήμερα τρεξιδι πολυ

πήγαμε πηραμε

ρούχα παπούτσια για βαφτιστηρια

έχω παραγγείλει τις λαμπάδες τελικά σε μια ξεδερφη

και μένει αυγο και τσουρέκι για τελευταία στιγμη

το πρωί σούπερ μαρκετ

κι δεν προλάβαμε να πάμε για κρέατα

ο αγγελος ενώ πίνει αντιβίωση για 3η φορά,σε,2 μήνες και ήταν σήμερα να σταματήσει έκανε 38 και είχε όλη μέρα γυαλάδα,στα ματια

τα πεθερια με πυρετό και τα 2

ο πατερας μου με πνευμονια

γω αντιβίωση για ιγμοριτιδα

εμ λίγο θέλει να ξανακολλησει κάτι

αύριο ήταν να πάμε σε συναυλία

εαν έχει πυρετό εγώ δε θα πάω , λλιως να δω ποιος άρρωστος θα τα κρατήσει.

φιλιά βρε κορισια

εύχομαι να ξημερωσει μια υγιής μέρα αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2η φορά ε.μετο ο λουκος μου

νυστάζει θέλει γαλα και ότι πίνει το βγαζει

ρε γμτ το μωρο

αλλάζουμε τα σεντόνια,δικα μας και δικα του σαν χαρτοπετσέτες,σημερα

τον έχει οκωστας,στο σαλονι

και εγώ δω χαζεύω στον γκοτζιλα και περιμένω να δω τι θα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε μαρκερ το αστερι σου...το πηρε και το σηκωσε.απο το παιδικο τα κουβαλησε πυρετους εμετους η τα χαν πρωτα τα παππουδια;περαστικα σας!

Εμας 25η θα τα σχολασουν στις 11:00 θα τις παω και θα τις παρει η μαμα μου μετα λιγο στις κουνιες.

Δεν κανουν γιορτη..νησιωτικα τα βαζουν στη διαπασων και χορευουν φτιαχνουν σημαιακια τετοια.ετσι τουλαχιστον καναν 7 Μαρτιου που ηταν τοπικη εορτη.

Σημερα ειχε ωραια μερα τις πηραμε με τα ποδηλατακια βολτα φαγαμε εξω καφεδακι ωραια ηταν...να ταν οι Κυριακες δυο φορες την εβδομαδα που λεει και το ασμα.

Χαζευουμε voice τωρα.

Καλη εβδομαδα να χουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εμείς εδώ προσπαθούμε να συνειδητοποιήσουμε και να μάθουμε να ζούμε την τριτεκνική ζωή! χαχα! Πολλές δουλειές βρε κορίτσια.... από την μια πιάνω από την άλλη μαζεύω και φτου και από την αρχή! 

Τα αγόρια μου τώρα είναι καλά..... ο Γιάννης όλη την περασμένη εβδομάδα αρρωστούλης...... ο μεγάλος φτου φτου μια χαρά! 

Ο άντρας το Σ/Κ με πυρετό και η μπουμπού με έχει ξεκάνει με την παλινδρόμηση.... πολύ ξερατό μιλάμε.... 

Σε γενικές γραμμές όλη μέρα καθαρίζω και συμμαζεύω. Έχω καταντήσει το δουλικό όλων..... πως στα κομμάτια προλαβαίνετε εσείς που δουλεύετε κιόλας μου λέτε; Εγώ το πρωί μέχρι να κάνω τα κρεβάτια, ξεσκόνισμα - σκούπισμα - σφουγγάρισμα όλο το σπίτι, τουαλέτες και το φαγητό έχει φτάσει μεσημέρι.... θα πάρω τα παιδιά από το σχολείο, θα φάνε, θα παίξουμε κάτι καμιά ώρα και μετά όλο και κάποιο σίδερο θα έχω ή κανένα πλύσιμο.... έχουμε και όλη μέρα τα ενδιάμεσα τουλάχιστον μισάωρα διαλείμματα για την μπουμπού (άλλαγμα - τάισμα - όρθια στον ώμο για 15' για ρέψιμο και να μειώσουμε τις γουλιές), πάει η μέρα.

Αν δούλευα θα είχαμε σκουληκιάσει. Ο άντρας δεν βοηθάει εννοείται καθόλου στις δουλειές του σπιτιού, ίσα ίσα που βάζει στην μέση κι άλλες. Θα μπει με λερωμένα παπούτσια μέσα και θα αφήνει χάλια μέχρι τον καναπέ που θα κάτσει να τα βγάλει, θα βγάλει τα ρούχα της δουλειάς στο σαλόνι και θα τα στολίσει σε όλο το χώρο, θα βγάλει τις μύξες του και την χαρτοπετσέτα θα την αφήσει πάνω στον πάγκο ενώ ακριβώς από κάτω είναι ο κουβάς, κλπ. Για πολύ ξύλο είναι μιλάμε..... έχω σπαστεί πάρα πολύ μαζί του.... εκείνος γελάει γιατί το βρίσκει αστείο αλλά νιώθω οτι με μειώνει πάρα πολύ με την συμπεριφορά του..... όποτε του λέω κάτι εκείνος λέει  "οκ, πήγαινε αύριο στο χωράφι και θα κάτσω εγώ σπίτι να κοιμάμαι"  Έχει την εντύπωση πως κάθε πρωί που φεύγουν πάω και ξανακοιμάμαι..... τα νεύρα μου!

Ενώ είναι πολύ καλός και ήρεμος και τον αγαπάω και με αγαπάει πάρα πολύ, γελάμε πολύ μαζί και περνάμε καλά, σε αυτό το κομμάτι υστερούμε.... τεσπα..... 

 

Στις 12/3 ήταν τα γενέθλια του Γιάννη μου! Κλείσαμε τα 3! Την Κυριακή του έκανα τραπέζι στο σπίτι εντελώς οικογενειακά ίσα να σβήσει τα κεράκια! Έκανα πάλι τα φαγητά μου, τα γλυκά μου, ξέρετε εσείς! χαχα! 

 

Η κόρη μου (ακόμα παράξενο μου φαίνεται που το λέω χαχα! ) είναι σκέτη τρέλα!!!! Εννοείται θηλάζουμε αποκλειστικά, έχει φτιάξει ήδη πρόγραμμα και θηλάζει κάθε 2 - 2,5 ώρες (οκ, καμιά φορά και πάνω στην ώρα τρώει τα κομμάτια της από την πείνα). Από βάρος μια χαρά, σε 1 μήνα πήρε 1.150γρ από την έξοδο από την κλινική! Το Σάββατο σαραντίσαμε κιόλας! Πέρασε ο καιρός.... έχει αρχίσει και χαμογελάει συνειδητά και έχουμε ξετρελαθεί! Της φοράω φορεματάκια με κάθε ευκαιρία και τώρα που θα ανοίξει και ο καιρός και θα βολτάρουμε θα τα φοράμε σε καθημερινή βάση! 

 

Αύριο θα πάω να ψωνίζω παπούτσια και λαμπάδες για τα βαφτιστήρια και το επόμενο Σ/Κ θα πάω να τους τα δώσω.... το μεθεπόμενο Σ/Κ θα έρθουν οι νονές των αγοριών. 

Φέτος θα κάνω τσουρέκια και λαμπροκούλουρα αλλά καλιτσούνια δεν κάνω.... τα παιδιά δεν τα τρώνε και δεν μπαίνω στην διαδικασία. Θα αγοράσουμε 1 κιλό ίσα ίσα για το καλό. Μ. Πέμπτη θα πάμε το πρωί να κοινωνίσουμε και μετά θα βάψουμε τα αυγά μας!

Ανάσταση και Πάσχα δεν ξέρουμε ακόμα τί θα κάνουμε.

 

Μάρκερ μου περαστικά σας..... πολύ ύπουλος ο Μάρτιος..... υπομονή μα φτιάχνει ο καιρός. 

 

Βαγκάκι μου πως πάει η πεθερά με τις θεραπείες; Τα παιδάκια σου μια χαρά! Κατάθεση στεφάνου και ποίημα! Τέλεια! Εμείς ούτε το ένα ούτε το άλλο..... τους μιλάνε βέβαια μέρες τώρα για την 25η Μαρτίου. Ο Χριστόφορος ξέρει ακριβώς και με ονόματα το τί είχε γίνει  και ακόμα και ο Γιάννης που ποτέ δεν μου λέει τί έκαναν σχολείο, ήρθε και από μόνος του μου έλεγε τα σχετικά της επανάστασης! 

 

Νανά μου μπράβο που περάσατε ωραία στην Αθήνα! Λίγες μέρες κάτσατε όμως..... είχα την εντύπωση πως θα μένατε καμιά βδομάδα και όχι 3 μέρες.... άντε και στην επόμενη βόλτα με το καλό! 

 

Μάρντιο μου ανήμερα της 25ης θα είναι τα παιδιά στο σχολείο έστω και για λίγο; Και εσύ δουλεύεις; Δεν κατάλαβα....

Όσο για τις κορδέλες που θέλεις να μου στείλεις..... θέλω να μου τις δώσεις η ίδια! Δεν είχαμε πει πως αυτό το καλοκαίρι οι διακοπές σας θα είναι στην Κρήτη;;;;;; Νομίζεις οτι το ξέχασα; Άντε για κανονίστε άδειες και ημερομηνίες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...