Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Καλησπερα

έλα βρε Μαριλού

και λέω αντε να μπω να ευχυθω

κάτι ξέρει το μωρο

αστο εκεί να κατσει

σου λέει μια χαρά ειμαι που να πάω στο τρελοκομείο χαχα.

με ένα πόνο βρε μαρουλάκι , να,έρθει γρήγορα το μικρακι.

περιμένουμε νεα

μάνα περαστικα

έφτασε κυπρο το ρημάδι;

εύχομαι να,περάσει γρηγορα

πως πήγε η συνάντηση βαγκ;

τι καλι ςφτιαξες;

τι λες τώρα ζήλεψε;

ε τι να κανεις καλή η ιδέα σου. Αμα τα τρωει φτιάξε θα σε βολέψει πιο πολύ μου φαίνεται η λύση αυτη.

μαρντ έχεις δικο για τη χαρτουρα,ζει το δημόσιο.

κρίμα ρε,γμτ,να μην περνάς καλά,στη δουλεια.

αμα κανεις αυτο που λες μια μέρα να,δεις πόσο θα ανανεωθεις.

όταν δε δουλεύω προτείνω να κάθομαι σπίτι με ένα καδφε,έτοιμο , όχι να τον φτιάξω και να κοιτάω τα ταβάνια στην κυριολεξία. Φαΐ πάντα απο το βραδυ οπότε το πρωί καθισιό. Δεν θέλω ούτε στο Τηλ να μιλάω.

σπαστικές οι μαμάδες αυτες, ακριβως τα ίδια περνάμε στα παρτυ στο σπίτι και εμεις

αφου στην κουμπάρα μου την είχα πει μια φορά. Ε έλεος,όλες,να,κάθονται και ένας να κάνει τον καραγκιζη. Αφου πήγα για κατούρημα και τα αφησαν να πλακωθουν

σήμερα έχουμε,2 παρτυ

είχαμε ένα το πρωί και ένα σε λιγο

ο αγγελος απεργια πεινας

τι να πω βαρεθηκα και με αυτο το θέμα

αφου είχα πάρει ένα γιαουρτάκι για μεσημεριανό φανταστείτε και δε με,πίστευαν ότι μου βγαζει την πίστη. Οσπου το είδαν

καλά ούτε το μισό δεν έφαγε

και φαΐ το μισό στο σπίτι

εγώ εχθές ήμουν χάλια με,το αυχενικο

ημικρανία με,επιααε

ανέβηκε,η πίεση στο μάτι και πονούσε και αυτο

με περιέλαβε ο Κώστας ευτυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τυχερη να χεις τον μασερ απικο!! Εγω τιποτα δεν εκανα με το θεμα.πηγα θεωρησα τις επισκεψεις και τις εβαλα στο συρταρι....γκρρρ...μια μουτζα μου φαινεται θα τους ριξω στη δουλεια και θα χτυπαω ετσι μονοημερες ανα βδομαδα να στρωσουν χαρακτηρα...με εχουν μαθει καθε μερα εκει...Μαρια πανω Μαρια κατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τζαναμπετω η κρητικοπουλα!!!!!

θα σας χορεψει στο ταψι να μου το θυμηθεις!

ουτε προγραμματα μασαει ουτε τιποτα!

ειληκρινα δεν εχω ξανακουσει να βαζεις τεχνιτους πονους και το μωρο.. αλλου φαν παρκ!

 

ρε συ μαρντιο... σαν και μενα τρελαινεσαι με τη δουλεια ε;;;

εμενα ολο μανα του λοχου με λενε... και φυσικα οπως ακουω υπαρχουν και οι ανικανοποιητοι που μου τη λενε, απο πισω βεβαια.... ε, ρε να γινοταν να πηγαιναν σε αλλο τμημα να εβλεπαν τη γλυκα..... ξες ποσο το παρακαλαω για 2-3;;;;

και εγω που εχω αδεια για 1 βδομαδα, αν δε με παρουν παλι τηλ..... θα αποτοξινοθω!

 

καλα ΜΑρκερ δεν το πιστευω παλι με τα παρτυ σας!!!

και κουραση αλλα και ποσα λεφτα σε δωρα συνεχεια!

 

Νανα ακομα αρρωστουλια;;;

περαστηκα..

 

α! μαρντιο για το βηχα που ειχε πριν 10 μερες η ΜΑριαννα πολυ, με μασκες και σολντεσανιλ και λιγο αλγκοφρεν την περασαμε σχετικα γρηγορα. και ανωδινα...

 

εγω εκανα χθες τα κουλουρια της ασωτης Σωσως (ειναι και του Ασωτου σημερα!)

9 κομματια μου βγηκαν, ισα ισα στη λαμαρινα του φουρνου.

αλλα επιδη δεν εχω συνηθισει... αλλη φορα αντι ελειολαδο θα βαζω καλαμποκελαιο. μου μυριζε... και μην πειτε οτι δεν ηταν καλο το λαδι.... απο την πεδιαδα της Μεσσαρας ο αντρας της ξαδερφης μου το κανει...

 

σημερα που ηρθαν η οικογενεια του συναδελφου εκανα απο το πρωι μετα την εκκλησια, απο μια μικρη δοση κεκακια μερεντας  (απο τα 12 που βγηκαν εμεινε 1!!!!) και μικρη δοση τυροπητακια και μερικα με τυρι-ελια και εκανα και 2 δοκιμαστικα με ζαμπιν κασερι πιπερια γιατι ο αντρας θελει να του ετοιμασω διαφορα πιτοειδη για να παρει μαζι του το ΜΑρτιο στην Ορεστιαδα. αχχχχ.... παλι μονη θα ειμαι.....

εκτος απο αυτα λεω να του στειλω μαζι κανενα ταψι γεμιστα, να κανω κοκκινιστο μοσχαρι να το βαλω σε σακουλακια οποτε μολις παει να τα βαλει καταψυξη και να φιαχνει ενα ρυζι, ενα μακαρονι να τρωει... κανενα κέικ... η μαμα μου καμια πιτα.... για 10 μερες θα εχει σιγουρα... ε, θα βγουν και καμια φορα εξω, θα ψησουν καμια μπριζολα με σαλατα να φανε...

αυτοι σιγουρα καλα θα περασουν... αλι σε μας....

 

εγκυουλα..... με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά βρε κοπελιά

ακομα να γεννήσεις;

μπαίνω βγαίνω και ακονα ενημερωση

μαρντ είσαι νέα ακομα στη δουλεια και θες να δείξεις χαρακτηρα

πάρε την αδεια σου , δεν θα σου πει κανένας τίποτα

και να σου πει γραψ.

εμείς εδώ μια χαρά άρρωστοι

αγγελος και Κώστας δεκατα

αυριο θα τον πάω παιδιατρο , λογικά δεν την γλυτώνουμε την αντιβιωση

ε δέκα μέρες βήχα έχει το κακόμοιρο και ανέβασε και δεκατα

αφου δεν περνάει με αντιφλεγμονώδη και μάσκες.

δεν τον πήρα στα γενέθλια, τον κράτησε η μάνα μου. , πως το έπαθε δεν ξέρω. Η μάνα μου εννοώ.

αυριο δεν πάει σχολείο και μάλλον ούτε τριτη θα τον στείλω

ο κως δεν την χάνει τη δουλεια με τιποτα

είναι σαν να του κόβεις την εκδρομή , θα βαλει τα κλάματα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ εγώ βαζω μισό μισό με σκέτο λάδι όντως βγαινουν βαρια

μα καλά πάλι θα ξενυτευτει ο αντρας;

αλλοι δεν υπάρχουν ; ή κάνει κύκλο το θέμα;

εμ,αφου είσαι χρυσοχέρα πως να μείνει τίποτα, στείλε και απο εδώ. Τίποτα γιατί εμείς το έχουμε ρίξει στα γλυκά

καλά πολυ γενέθλιο και έχουμε και τέλος του μήνα και αλλο και ο κως ένα σεμινάριο 250 € τραλαλά

θα βγω στη Συγγρού σε λίγο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

τι κάνετε;

 

πού είσαι βρε μαρουλάκι να μας πεις τα νέα σου;

θα σκάσω λέμε!!!

χαχαχα!!!

 

αμυγδαλίτιδα ο μικρός.

ξεκινήσαμε αντιβίωση.

νομίζω ότι είναι η πρώτη μας...

 

το ΣΚ δούλευε απόγευμα ο Π.

τους κοίμησα στο κρεβάτι μου.

σε κάποια φάση ξεκινάει βήχα ο μικρός...

ώσπου έκανε εμετό και έβγαλε όλο το γάλα... και να μου λέει "κοίτα" και να μου δείχνει τον εμετό που πήγε πάνω του...

το βλέπω πουλάκι μου... το βλέπω...

να καθαρίζω στρώμα, να αναποδογυρίζω στρώμα, να αλλάζω σεντόνια και στο τέλος να έχω 2 σκατουλάκια, να χοροπηδάνε πάνω στο κρεβάτι... χαχαχα!!!

 

μάρκερ, εγώ το πήρα απόφαση για την απεργία πείνας...

το Σαβ έπινε μόνο γάλα.

την Κυρ έφαγε και ένα γιαουρτάκι...

 

μαρντ, εγώ το πήρα απόφαση με τη δουλειά.

λέω μακάρι να έχω δουλειά κι ας με εκμεταλλεύονται στον όγκο εργασιών.

οι υπόλοιποι ας κάνουν ό,τι θέλουν...

 

εν τω μεταξύ, διάβασα ένα άρθρο που λέει ότι η συντεχνία ζητά να μονιμοποιηθούν όλοι οι έκτακτοι.

για να δούμε αν θα καταφέρουν κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ογκος δουλειας δε με ενοχλει καθολου ποτε δε φοβηθηκα τη δουλεια.να πρεπει να καλυπτω την ανοργανωσια των ασχετων με ενοχλει να βλεπω συμφωνιες κατω απο το τραπεζι με ενοχλει να αναλωνομαι με χαρτουρα αχρηστη και να χανω την ουσια με ενοχλει να ανακαλυπτω συναδελφους φιδια με ενοχλει να βλεπω προισταμενους αχρηστους να δινουν εντολες και να φευγουν με ενοχλει κλπ κλπ κλπ..

Εχω μαθει να δουλευω με πιεση εξω αλλα λογω φορτου οχι λογω ανοργανωσιας.

Αυτο ειναι που με ενοχλει.και ο σκοπος μου δεν ειναι ουτε να φανω η εξυπνη ουτε σε υψηλοβαθμη θεση να κατσικωθω για το επιδομα του προισταμενου μου αρκει να υπηρετω τον ορκο που εδωσα για τη διασφαλιση του δημοσιου χρηματος με ευσυνειδησια και ας ακουγεται ρομαντικο.

Αλλα αυτοι ψαχνουν γραφιαδες να βλεπεις να μη μιλας και γι αυτο ολοι καταντουν βαρεμενοι μουγγοθοδωροι και τους κακολογει ο πολιτης για απραξια και μουτρα.

Τα πα και ξεθυμανα....το ζω καθε μερα το τελευταιο καιρο και εχω φορτιστει πολυ.

Καθε μερα ειμαι εκει και βζιν βζιν μου ρχονται δαπανες απο δω δαπανες απο εκει σκεφτειτε να λειψω μερες τι θα αντικρυσω...τον πατο του πηγαδιου.

Το κακο ειναι οσο και να μιλαει ο υπαλληλος αμα μπαινουν τα πολιτικα συμφεροντα στη μεση οι αποφαςεις εχουν ηδη παρθει.και αυριο μεθαυριο να δω ποιον θα κυνηγανε το λαμογιο αιρετο η τον ευσυνειδητο υπαλληλο...συνηθως το δευτερο συμβαινει.

Vag ολο το Μαρτη θα μεινεις μονη με τα παιδια;;;;;

Εγω εκανα τυροπιτακια χωρις φυλλο που ειδα εδω ιντερνετ για να παιρνουν δεκατιανο στο σχολειο αλλα σαν τυροψωμακια μου βγηκαν ισως το τυρι μου ηταν πατατε.

Οποτε μπορεις στειλε συνταγη για κεκακια μερεντας.Τις Κυριακες τους φτιαχνω διαφορα να χουν για κολατσιο μες τη βδομαδα.

Μαρκερ περαστικα στον Αγγελουκο Νανα και στο Μαριο επισης!

Αποδεκατισμενα και δω τα παιδακια στο σχολειο.Απο 23 παιδακια στη ταξη σημερα ηταν εννεα! Θεε μου φυλαγε!

Καλο βραδι!

Μαριλου;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω.... Ελλαδα - Κυπρος μεσα στην αρρωστια, Ροδιτισσα που θα σκασει με αυτα που γινονται (συμφωνω απολυτα!) και μια κρητικια που δε λεει να γεννησει!!!!!

τουλαχιστο πες κανενα γιατρο που σε κανει υπερηχο να μας πει το φυλο ρε κοπελια!!!!!

 

εμεις ειδαμε ασπρη μερα!!!!!

χιονισε!

αρχισε κατα τις 9 το πρωι, το εστρωσε μεχρι κατα τις 1 που σταματησε και μετα ελιωσε......

ισα που το χαρηκαμε... αλλα ευτυχως με τον αερα που επιασε στεγνωσαν οι περισσοτεροι δρομοι, γιατι με την παγωνια που εχει... ειμαστε ηδη στο 0, και θα εχει ακομα πιο κατω, οι δρομοι θα παγωναν και θα ηταν παγιδες.

τα παιδια ηταν τα πιο τυχερα τηςημερας. ισα την ωρα που σχολασαν ηταν το καλυτερο χιονι!  παιξαμε χιονοπολεμο απο το σχολειο με την κυρια τους μεχρι το σπιτι... καθησαμε στην αυλη, βγηκαμε φωτο, μεχρι που τελειωσαμε το χιονι της αυλης και πηγαμε  πανω.... φυσικα μπουφαν, ρουχα μουσκεμα... αμεσως πλυντηριο...

αλλα το φχαρηστηθικαν!

 

εγω.... ταχα θα ειχα αδεια αυτη τη βδομαδα....

στις 9 με πηρε τηλ ο συναδελφος που ελειπε 2 βδομαδες επιδη ολοι στην οικογενεια ειχαν γαστρεντεριτιδες ενω αυτος την περασε πολυ ελαφρια.... και βρηκε σημερα που γυρισε στη δουλεια να τον πιασει κανονικα!

εκανε 3 φορες στο τμημα... τον λεω σηκω και φυγε τωρα πριν παω!

πηγα, ανοιξα πορτες παραθυρα, πηρα το στεριλιουμ και καθαρισα... υπολογιστη, πληκτρολογιο, ποντικι, στυλους και μολυβια, τηλεφωνα και οτι υπηρχε πανω στο γραφρειο, οπως και πομολα.  στην τουαλετα ψεκασα παντου με ενα αλλο πιο ισχυρο απολυμαντικο που εχουμε παει εμεις στο τμημα για ωρα αναγκης....

ελπιζω να μην κολησε κανενας....

 

αλλα παει η αδεια... την αλλη βδομαδα....

 

ΜΑρντιο για κεκακια μερεντας: 1 κουτι (400γρ) μερεντα-νουτελα κλπ, 2-3 αυγα, 15 κουταλιες  σουπας κοφτες αλευρι που φουσκωνει, και λιγο γαλα οσο δεις να θελει για να γινει σωστο το μειγμα. η δοση ειναι για 20 χαρτακια. ψησιμο προθερμ. περιπου 20΄ 160ο αερα. πριν ατα βαλω φουρνο ριχνω απο πανω χρωματιστη τρουφα για πιο ελκυστικα στα παιδια.

 

το ζυμαρι που κανω για τα τυροπιτακια: 1 αυγο (θερμ.δωματιου), 1 ποτηρι χλιαρο γαλα, μισο ποτηρι καλαμποκελαιο, 1 φακελακι μαγια, 1 κοφτη κουτ σουπας ζαχαρη, 1  κουτ. κοφτο τσαγιου αλατι και αλευρι οσο σηκωσει.

το ζυμαρι λεπτο φυλλο σχετικα, το κοβω με κουπα που τρωνε δημητριακα για να γινονται μεγαλα και να τρωνε ενα αλλα ΕΝΑ, και μεσα βαζω ή τυρι φετα με αυγο, ή τυρι-αυγο-ριγανη και ελιες. απο πανω αλοιφω με αυγο και ψηνω προθερμ 180ο για 20-25΄ αναλογα με το μεγεθος.

 

αρχιζει αρβυλα... σας πουλαω...

κρητικια..... φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

κανένα νέο από την εγκυούλα;

 

μαρντ, ευτυχώς αυτό που περιγράφεις δεν το έχουμε εδώ.

τουλάχιστον, στη δική μου υπηρεσία.

τα κονδύλια έρχονται από την Ευρωοαϊκή Ένωση, οπότε ούτε να φας μπορείς αλλά ούτε και να κάνεις μαφίες.

μας ελέγχουν συνέχεια και πολύ καλά κάνον φυσικά.

 

εδώ έχουμε το άλλο.

οι μόνιμοι υποτιμούν πολύ τους έκτακτους και ειδικά αν είναι και ψηλότερη η κλίμακά τους...

αλλά όταν πρόκειται για καθήκοντα... είμαστε όλοι όμοιοι...

 

αυτό που λέω εγώ είναι μακάρι να έχω δουλειά και όλα αυτά τα παιχνίδια δε με αφορούν...

 

τα κεκάκια της Βαγκ είναι τέλεια!

 

Βαγκ, πολλή καλή η δέα σου με τις κούπες των δημητριακών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ!!!

υψος 54 εκ. και βαρος 4.210γρ!

νιωθω πλεον ολοκληρωμενη!

ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ αλλα αξιζε τον κοπο!

το σαββατο πρωι καναμε την προκληση και τα μεσανυχτα την σταματησαμε γιατι δεν πετυχε. την κυριακη το βραδυ με επιασαν φυσιολογικα οι πονοι κ γεννησα την δευτερα το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Μαριλού

Μπράβο

καλή λοχία σε σένα αρχικα

και η μικρή πάντα υγιής και καλότυχη

φιλιά στα ποδαρινια.

καλέ θεριοβτο παιδί μιλάμε 2 μηνων μωρο εκανες

Μπράβο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

YES !!!!  YES !!!!!!

το'ξερα!!!!!

να σας ζησει η κοπελια!!!!

δυο μετρα κοπελαρα!!!!

πως την εβγαλες βρε κρητικια;;;;;;

θηριο εισαι!

να ειστε ολοι καλα και να σας εχουν βασιλισσες τα σερνικα του σπιτιου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ.... ωραια... ολα καλα λοιπον....

εσεις κοριτσια με τα αρρωστουλικα;;;

που εισαι βρε καλοκαιρακι!!!

 

εμεις εδω οκ... τελικα την Τσικνοπεμπτη δε θα ερθουν αυτοι που ειχαμε κανονισει γιατι η γυναικα του δουλευει ως τις 9 και η αφεντικινα δεν την αφηνει να φυγει νωριτερα...

δεν πειραζει... ειπαμε με τον αντρα ετσι για να κανουμε κατι απλο, να παμε εδω 100μ πιο διπλα στο σαντουιτσαδικο που παιρνουμε και πακετο, φερνει και στο τμημα στους κρατουμενους και τον ξερουμε καλα, ετσι να φαμε με τα παιδια κανενα κοψιδακι, ρετσινουλα και τελος.... απλα πραγματα...

 

εσεις τι σκοπο εχετε;

φετος ειναι και νωρις ολα, τυχαινει και Καθ.Δευτερα να ειναι απογευμα ο αντρας, εγω θα παω λιγες ωρες το πρωι, ισα θα φαμε μαζι και τελος παλι....

αν εχει καλο καιρο μπορει μεχρι να γυρισω να παει με τα παιδια να προσπαθησουν να πεταξουν αετο....

 

σας φιλω κοριτσια...

ΜΑριλου..... να σας ζησει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια!!!!!!!! Να σας ζησει ο κοριτσαρος!!!! Αχ βρε μανουλα καταλαβαινω και τη κουραση και τη χαρα και την ανακουφιση σου!!!!

Με το καλο σπιτακι σας να βρειτε ρυθμο!

Περιμενουμε φωτο απο το γιγαντακι!!

Φιλιαααααααα

...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΕΘ!!!!!!!!!!!!

όπως θα έλεγε και ο Μάριος!

χαχαχα!!!

 

άξιζε τον κόπο η αγωνία!!!

χαχαχα!!!

 

να σας ζήσει βρε Μαρουλάκι μου!!!

καλέ, τι κοράκλα είναι αυτή;

φτου φτου φτου!!!

 

πες μας αντιδράσεις των αγοριών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε κοριτσια;;; ολα καλα;; ετοιμες να το τσικνισετε αυριο;

στο σχολειο μας εδωσαν σημειωμα να μην τα βαλουμε δεκατιανο αυριο αλλα μονο νερο γιατι θα το τσικνισουν τα μικρουλια! θα ψσουνε σουτζουκακια!

καλο!

και εμεις στη δουλεια ολο και κατι θα κανουμε....

 

η νεα τριτεκνη της παρεας γυρισε σπιτι;

να δουμε τι εγινε με τα αντρακια της...

 

περιμενουμε ολες τις λεπτομεριες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και του χρονου!

Και μας 11.00 θα τους πανε ετοιμα ψημενα σουβλακια σχολειο λεει αλλα ειπε να στειλουμε κανονικα και δεκατιανο και μεσημεριανο.

Εκανα τα κεκακια μερεντας και απογοητευτηκα,αγευστα και κολλωδη στο στομα...κριμα τοση νουτελα.

Εγω κανω τη κλασικη συνταγη κεηκ με βουτυρο ζαχαρη κακαο και μοιραζω σε φορμακια.Δε συγκρινεται...απο μυρωδια τιποτα ετσι χωρις βανιλια χωρις πορτοκαλι....

Τερμα οι πειραματισμοι μου φαινεται...ειμαι του κλασικου...

Καλα να περασετε σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

έλα ρε μαρντ... κάτι δε θα έκανες καλά...

εγώ που τα είχα κάνει βγήκαν πολύ καλά...

 

κι εγώ θα πάω στο σχολείο, σε λίγο, να βοηθήσω στα σουβλάκια.

ψήνει το δημοτικό και κερνάει τα παιδάκια του νηπιαγωγείου.

έχει πόσες μέρες που μου το λέει και περιμένει να φάει σουβλάκια... χαχαχα!!!

 

στη δουλειά τους ξεσήκωσα πάλι και θα παραγγείλουμε έτοιμα να φάμε...

 

από σήμερα θα ξεκινήσω τον Α θεατρικό παιχνίδι.

ελπίζω να του αρέσει.

είναι €30 το μήνα.

 

πήγα να γράψω "εγκυούλα"...

φρεσκομανούλα ήθελα να πω...

τα νέα σου!

 

δεν το είχα στείλει κατά λάθος...

 

πήγα στο σχολείο κ επέστρεψα...

περάσαμε τέλεια!

οι δασκάλες μας βάλανε να παίξουμε σακουλοδρομίες...

ρεζιλευτήκαμε!!!

χαχαχαχα!

ο δικός μου στενοχωρήθηκε που ήρθα τελαυταία...

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

και εμες τα ιδα,, ψησανε

εγώ πήγα πατάτες τηγανητες

όλο και κάτι έφερε καμιμαμα

δεν εκτσα γιατί μαζευόμασταν πολλοι

ένας μαυροπαππους ψηνε όλη την ώρα , πέθανε ο ανθρωπος

καλά α τα αλλα πάλι ο Στέλιος παρεξηγηηκε,με κατι

δεν ξέρω τι

ούτε η δασκάλα ήθελε να μου πει ούτε ο στελιος

υποψιάζομαι ότι κάτι ο Στέλιο ς σε κάποιο παιδάκι αλλα είχε δίκιο οπότε δεν μου έλεγε η δασκαλα

τι να πω

κλασικά πράγματα χαχα

ο αγγελος τωμαναρι μου άγιο

χαζοτρωει πιο καλά

σήμερα πήγα για καφέ σε μια μαμά συμαθητριας στη συμπεθέρα δλδ

καλά ηταν

τώρα θα ψήσω

έφτιαξα και α τνωστρζατζικια κλπ

καλειναι

φιλιά πάω στις πατατες

τιωκανει το μπεμπέ μριλου μας

πως σου φαίνεται το πιπι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντ μιλάω φουμουκκα με,μια ροδίτισσα και ρωτάει εαν ξέρουμε καμια που να κάνει,ιδιαίτερα αγγλικών,στο,σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαρεις ρε Μαρκερ.... πες μου τι σημαινει αυτο που εφτιαξες

"τώρα θα ψήσω 

έφτιαξα και α τνωστρζατζικια κλπ
καλειναι"

που ειναι και καλα!

η Σωσω μπορει να μη μπαινει... αλλα το φαντασμα της ειναι εδω!

 

Μαρντιο κριμα που δε σ'αρεσανε τα κεκακια... εδω κανουν θραυση!

υγρα μενουν γιατι γινινται σαν μπραουνις

 

σε ολα τα σχολεια το τσικνισαν τελικα!

αντε και του χρονου!

εμας ειχαν φτιαξει απο χθες μονα τους και απλες στολες με ευτελη υλικα, σακουλες πολυχρωμες που κολησαν ρομβους απο εφημεριδα που τους ειχαν βαψει, καπελο κωνο παλι απο βαμμενη εφημεριδα με κορδελες απο γκοφρε και γιακας σαν πιερωτου απο γκοφρε.

 

εμεις σκασαμε στο φαγητο! η Μαριαννα ακομα δε μπορει να κοιμηθει.... και δεν τους εδωσα και γαλα γιατι εφαγαν καλα...

 

στις 3 τη νυχτα γεννησε η κουμπαρα μου το 3ο! κοριτσι μετα απο 2 αγορια και αυτη σαν το κοριτσι μας εδω!

ο αντρας της, πυροσβεστης, ηταν νυχτα καπου στον Πειραια. αυτη πηρε ταξι και πηγε μονη νοσοκομειο! τα παιδια τα αφησε στη μαμα της που ειχε κατεβει εδω και 2 βδομαδες για βοηθεια.

τι σου κανει η εμπειρια!!

 

αυριο εχουμε το μασκε παρτυ του φιλου του Σπυρου!

ακομα δεν τους ειπα τιποτα γιατι απο τη μια θα με πριξουν με το ποτε θα παμε και απο την αλλη επιδη δε θα καλεσει ολα τα παιδακια απο την ταξη δεν ηθελα να το συζηταει ο δικος μου και να ζηλευουν τα αλλα...

 

αυριο Παρασκευη και 13 και η χριστιανικη γιορτη των ερωτευμενων "¨Ακκυλα και Πρισκιλης".

χρονια μας πολλα!!!

 

Μαριλου οποτε μπορεσεις.... αλλα πριν παει σχολειο!!!!.... θελουμε φωτο της πριγκιπεσσας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορασίδες

χαχα χαχάνιζα βαγκ με Τα αλαμπουρνέζικα

γράφω από το κινητό και πατάω ότι να ναι

βαζει και τ9 από μόνο του

έφτιαξα τζατζίκι με το φιλαδελφια σκόρδο μυρωδικά και βγηκε πολυ ωραίο

δοκιμάστε το. 1 κεσεδάκι Φιλαδέλφεια. , 1κεσεδακι γιαούρτι, λίγο λάδι , αγγούρι και ετοιμο

πωπω ευτυχώς που είχε άνθρωπο η γυναίκα αλλιως ως και αυτα μαζί θα τα έπαιρνε. Ε ρε τι θα άκουγε το στεφάνι μου.

να της ζήσει της γυναίκας γερο

εγώ αυτά τα κεκακια δεν τα έχω φτιάξει. Θα τα τιμήσω κάποια στιγμή

όχι να το πενευτω αλλα τα αγόρια έχουν πολυ ρεντα

σήμερα και αλλη μαμά μας κάλεσε να βγούμε γιατι ο,γιος της λέει ότι είναι οι καλύτεροι του φιλοι

το απογευμα πήγαμε στη γιορτή του δήμου

φτωχή και κράτησε μόνο 2 ωρες

ήταν 5 η έναρξη

πήγαμε. 6 και 7τελειωσε

Μπράβο στις δασκάλες σας

εμάς,τίποτα δεν έφτιαξαν απολυτως

μαρμτ Μαριλού γουερ αρ γιου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το οτι αυτο που εγραφες ηταν τζατζικι με φιλαδελφια με μυρωδικα και σκορδο.... με την καμια!!! ουτε με την πιο τρελη φαντασια!

οντως ομως καλη ιδεα....

 

και εμεις χθες ειχαμε παιδικο μασκε παρτυ. ειχε γεννεθλια ο κολητς του Σπυρου...

δεν ηταν πολλοι καλεσμενοι οποτε και μπορεουσαμε να μιλησουμε και τα παιδια παιξανε ανετα. ηταν και Παρασκευη οποτε δεν ειχε και ασχετο κοσμο...

ο ΣΠυρος ντυθηκε πειρατης αλλα σιγα σιγα τα εβγαζε...

η ΜΑριαννα τιγρη. την εβαψα και το προσωπο με τις μπογες για προσωπο που ειχε βγαλει την προηγουμενη βδομαδα το Λιντλ... πολυ ωραια βγηκε! εχω τελεντο τελικα!

τωρα θελει την Παρασκευη που θα ντυθουν στο σχολειο και θα ακνουν γαϊτανακι και θα ντυθει βασιλισσα της νυχτας να τη ζωγραφισω τον ουρανο με τ'αστρα και φεγγαρια!

ουαου! που λεει και ο μινιστερ οφ φάινανσ......

 

σημερα καλε να χαιρομαστε τους ερωτες μας!

εγω τον πηρα μια κουπα για γαλα-καφε απο τζαμπο και αυτος οταν γυρισε απο τη δουλεια μου εφερε μια συσκευασια με ορχιδεες..... τ'αγορι μου!

 

εγω πηγα με τα παιδια στη μαμα μου και πηραμε για φαγητο στιφαδο!!!! μιαμ!

και κολυβα μιας και ειναι ψυχοσαββατο.. πηγαμε και αναψαμε και κερακια στα μνηματα....

το απογευμα πηγαμε οικογενειακως στην κλινικη που νοσηλευεται η πεθερα μου γιατι τελικα απο τον Οκτωβριο που ειχε ιωση και ο βηχας δε σταματουσε και αρχισε να ποναει παντου και νομιζαν ειναι απο τη μεση και ο ορθοπεδικος την εδωσε αντιφλεγνωνωδη.... ηταν 1.5λιτρο υγρο στους πνευμονες!!!! το βρκε ενας χειρουργος που πηγαν.  το πιο πιθανο ειναι οτι η πνευμονολογος που την παρακολουθουσε να μην την εδωσε καταλληλη αγωγη και η ιωση να εγινε πνευμονια που δεν αντιμετωπιστηκε.... 

ε, λοιπον ο Σπυρος την ωρα που πηγαιναμε....

τωρα παμε στο νοσοκομειο;;;;

ναι.

μετα θα παμε στο νεκροταφειο;;;; !!!!!!

κατω εμεις!!!!

 

αυριο λιγο στη δουλεια και μετα... ελπιζω αδεια!!!!

 

καλη αποκρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ο Σπυρετος...ευτυχως που δε το ξεφουρνισε μπροστα στη γιαγια αυτο!!!

Περαστικα της τη γυναικα...τι μπορει να παθεις στα καλα καθουμενα...ελεος η γιατρεσα!

Γιατι η φουμουκκα που μιλας μαρκερ με τη Ροδιτισσα ποια ειναι;;;

Εχω γνωστη με οικοδιδασκαλειο αγγλικων της κανω τα φορολογικα.Θα σου στειλω τηλεφωνο με πμ.

Και μεις πηγαμε σε αποκριατικο παρτυ το κανε ο συλλογος γονεων και κηδεμονων του νηπιαγωγειου που ειναι δασκαλα η νονα μας.Μιλαμε για πολυ οργανωση...φυσαγαν οι κοπελες...

Αλμυρα γλυκα να σκασεις καφε χυμο dj κλοουν μπαλονια λαχειαγορα που ολοι κερδιζαν δωρο ολα αυτα με 6€ το ατομο.πολυ καλα μου φανηκε.

Κερδισαμε ενα αρωμα και ενα σαμπουαν με μια λακ loreal.

Σκεφτειτε ειχε δωρο tablet απο Γερμανο.

Και μεις οχι συλλογο δεν εχουμε ουτε γνωριζομαστε που λει ο λογος.

Αυτες γνωριζονταν απο πριν λεει 3-4 και με το που πηγαν τα παιδια τους νηπιο δικτυωθηκαν εκαναν το συλλογο.

Τα Χριστουγεννα στο bazar του σχολειου ειχαν φτιαξει παππαδες.

Καλο βραδι Βαλεντινες...βλεπουμε σερι στο mega ρομαντικα...μπας και μας ερθει το νιατο μας αλλα ο αντρας μου ολα τα σατυριζει...ελεος για μια μερα μονο να μην ειναι ρομαντικος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...