Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙ ΘΕΛΩ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.....ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΗ ΑΓΩΝΙΑ!!


Foulinaki

Recommended Posts

κοριτσαρες μου καλημερα...

Μου σταθηκατε τρελλα όταν ήαταν να κανω το τεστ οπου και βγηκε θετικο.

την Παρασκευή έκανα τη χοριακη όπου εγραψε 545 μοναδες (?) θετικο αλλα καλό? Και αμεσως πήρα τη γιατρο οπου μου ε΄κλεισε ραντεβου για σημερα...

Από τη Κυριακη όμως το βραδυ το στηθος μου δεν το νιώθω τόσο πρησμένο όυτε και ποναει..ειναι απλα πιο φουσκκωμενο απο τα παλια του.

Και με εχει πιασ ει μια φοβία μεχρι να με δει η γιατρος νομιζω θα πάθω ασφυξία..Βαζω με το νου μου ξερετε...οχι καλες σκέψεις.Γιατι σταματησε να πονάει όπως πονουσε και δεν ειναι τοσο πρησμένο?

Αχ σορυ ρε κοριτσια ειμαι για γελια και για κλαμματα.Απλα όσες ειναι στην αρχη ολο ακουω για φοβερους πονοθς στο στηθος (τους οποιους και ει χα μεχρι το Σαββατο).Με το ζορυ κρατιεμαι να μην πα΄ρω τη γιατρο..και τι να της πω?ετσι ζαλίζω εσας.

Ευχαριστω για το χρονο σας...

:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!:cheer:

Μην ανησυχείς για το στήθος, ούτε πονάει τρελά, μια ενόχληση συνήθως νιώθουμε! Και αυτό όχι συνέχεια! Την μια μέρα θα το νιώθεις πρησμένο, την άλλη κάπως διαφορετικά, δεν μπορείς να το πάρεις σαν βάση για το αν προχωράει η εγκυμοσύνη καλά ή όχι...

Πιστεύω οι περισσότερες απο εμάς έχουμε τέτοιους φόβους, αλλά μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε;)

Περιμένουμε τα νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foulinaki συγχαρητήρια!!!

η eleni_dms με κάλυψε πλήρως!!!

Εγώ προσωπικά δεν ένιωσα πόνους στο στήθος ούτε είχε πρηστεί...και διανύω ήδη τον 5ο μήνα...;) ;) ;)

οπότε όντως δεν είναι αυτό κριτήριο για να καταλάβεις αν όλα πάνε καλά ή όχι...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foulinaki....με το καλο να ρθει το μωρακι σου...θελω να σου πω και εγω οπως και οι αλλες κοπελες να μην εχεις αγχος...ολα καλα θα πανε....το στηθος καλη μου δεν ειναι σημαδι αν μια εγκυμοσυνη παει καλα....εμενα το< στηθος στην αρχη δεν ηταν πρησμενο....στον 3 πρηστηκε....πηγαινε στο γιατρο σου και ολα καλα θα πανε....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου όπως το περιμενα..

με εχετε ήδη κάνει να νιώσω καλυτερα και να σκέφτομαι θετικα...

Σας ευχαριστω για μια ακόμη φορα για τις απόψεις και εμπειρίες και κυριώς για τη θετικη ενεγεια που μου δίνετε.

Σημερα λοιπόν θα εχω τα πρώτα νεα και αυριο θα σας πω (τα ευχαριστα ευχομαι) νεα για να χαρειτε μαζι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOPELA MOU EGO KATHE LIGO KAI LIGAKI EIXA ALLAGES SE AUTA POU ENOIOTHA THN MIA MERA PONAGE META APO LIGES MERES MOU PAIRNAGE META MPOREI NA ME EPIANE H KOILIA MOY META PAIRNAGE

MHN DINEIS TOSH SHMASIA

META APO TOUS 3 MHNES PAIRNANE POLLES ENOXLHSEIS

ALLA AN NOIOTHEIS ANASFALEIA APO TO NA AGXONESAI TOSO POLU NA PAIRNEIS TON GIATRO SOU NA SE HREMEI DEN XREIAZETAI NTROPH SE AUTA;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foulinaki xalarose k apolayse tin egkimosini sou..de tha geyteis k polles fores sti zoi sou..

to stithos mia einai prismeno k mia oxi...

i ksaderfi mou an thes na matheis oute prismeno eixe oute kan allakse noumro soutien...eno ego antithetos anebika ena noumero..

ola kala na sou pane:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foylinaki μην ανησυχεις καθολου ολα καλα θα πανε...η ξαδερφη μου οταν ηταν εγγυος στην αρχη την πομαγε το στηθος και μετα απο το τεστ που εκανε σταματησε νατην ποναει.απο τι ακους να λενε,ολα ειναι σχετικα...δεν εχουν ολα τα κοριτσια τα ιδια συπτωματα.ολα καλα θα πανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ :woohoo: ΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΕΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ!!!!!!

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΕΚΔΗΛΩΝΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕΤΟ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΩΡΑ :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ

ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ:

ΡΕ ΣΥ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ..ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ

ΕΓΚΥΟΣ!!!!

ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΤΙ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΑΚΟΥΓΑ..

ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ...!!!!!!!!!

Λοιπόν εχθες το βραδυ εκανα το πρωτο υπερηχο είδα την κουκιδιτσα που εχω στη κοιλιτσα μου...και ηταν πολυ ομορφο το συναισθημα.Μου είπε ότι το μόνο που μπορεί προς το παρόν να μου πει είναι ότι το σπορακι είναι πολυ καλά φυτεμενο και αρκετα ψηλα και ολα καλα. Σε τρεις εβδομαδες θα παω για να ακουσουμε με το καλό τη καρδούλα του. Από υη χαρά μου ξεχασα και το στηθος μου και ότι δε πονάει και όλα αυτα που σας ελεγα δεν τα ρώτησα.Αποφασησα να μην ξανασκεφτω τουλαχιστο όσο γίνεται ασχημα και να σκέφτομαι όμορφα και θετικα πραγματακια για να πάνε όλα καλα.Θα προσέχω και θα τρωω καλα γιατι ήμουν πολυ του φαστ-φουντ,και ολα καλα.

σας ευχαριστω για τα ομορφα σας λόγια και τη θετικη σας ενεργεια..ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ...ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΥΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ.ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foulinaki...

Den einai fantastiko to sporaki sou???

Den einai oti pio omorfo exeis dei pote???

Den einai magiko???

K'gw to eida to fasolaki mou

prin 1 evdomada ,,

kai se 1 evdomada tha paw gia na akousw

kai KARDOULA!!!

Oneiro zw,, eimai toso eytyxismeni

OSO K ESY!!!

Mono thetikes skepseis...

Mono na xamogelame prepei

an theloume na ektimisoume to dwro

tou Kuriou!!!

Kalimeeeeeeeeeera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foulinaki μην ανχωνεσαι για το αν ειναι πρησμενο το στηθος σου η οχι απο τη στιγμη που η χοριακη σου ειναι ανεβασβενη,σου το λεω απο πρωσοπικη εμπειρια γιατι κ εγω νομισα πως θα πρηστω αμεσως κ εκανα τρελες σκεψεις:unsure: τωρα που μπηκα στον τριτο αρχιζω να το νιωθω λιγακι πρησμενο κ αν θες τη γνωμη μου εχω κ μερικα πονακια οπως οταν περιμενουμε περιοδο,το συζητησα με το γιατρο μου κ ειπε οτι ειναι επειδη μεγαλωνουν οι ωοθηκες κ να δωσω σημασια μονο οταν ειναι κατι πολυ εντονο....κ αν θες τη γνωμη μου οτι αποριες εχεις κουβεντιασετες με το γιατρος σου αντε με το καλο το νινι στην αγκαλια σου...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Foulinaki...

Den einai fantastiko to sporaki sou???

Den einai oti pio omorfo exeis dei pote???

Den einai magiko???

K'gw to eida to fasolaki mou

prin 1 evdomada ,,

kai se 1 evdomada tha paw gia na akousw

kai KARDOULA!!!

Oneiro zw,, eimai toso eytyxismeni

OSO K ESY!!!

Mono thetikes skepseis...

Mono na xamogelame prepei

an theloume na ektimisoume to dwro

tou Kuriou!!!

Kalimeeeeeeeeeera

Ασε marimari τα συναισθηματα μου ειναι πρωτογνωρα και γεματα αγωνία.Ειναι πολυ πραξαενο να ξερεις μεν ότι κάτι μεγαλώνει και θα ζει μέσα σου και καποια στιγμη θα είναι στη αγκαλιά και θα το ζουλας,...αλλα αυτή τη στιγμή να μην αισθανεσαι τιποτα από αυτο και να λες μα τι να γινεται εκει μέσα?Η σκέψη μου είανι θετική και η χαρά μου μεγάλη...αλλα η αγωνία μου μεχρι να σκούσω τη καρδιά του και να ξαναπαω στη γιατρό...δεν μπορόυσα νατ ο πιστεψω..οτι θα ενιωθα ετσι.

Με το καλό λοιπόν και σε μας αλλα και σε οσες αλλες αγωνιούν περιμενωντας είτε να συλλαβουν είτε νατ ο φέρουν στο κόσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera...

Exthes akousa kai egw tin kardoula tou sporakou...!!!

O pio glykos ixos pou exei ftasei pote

sta autia mou...

boom boom boom ! ! ! ! !

Min agxwnesai

se parakalw.. Kanei kako sto bebe...

Ola tha pane kala...

Tha deis!!!

Xamogela giati mono i thetiki energeia

mas voithaei na pane ola kala!

Ta ypoloipa einai stin pisti mas!!!

Ps: eimai 6 evd. kai 5 imerwn!

U???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Kalimera...

Exthes akousa kai egw tin kardoula tou sporakou...!!!

O pio glykos ixos pou exei ftasei pote

sta autia mou...

boom boom boom ! ! ! ! !

Min agxwnesai

se parakalw.. Kanei kako sto bebe...

Ola tha pane kala...

Tha deis!!!

Xamogela giati mono i thetiki energeia

mas voithaei na pane ola kala!

Ta ypoloipa einai stin pisti mas!!!

Ps: eimai 6 evd. kai 5 imerwn!

U???[/quo

εχιε δικιο, δεν αγχωνομαι απλα το μυαλό μου ίσως επειδη είναι ακόμη πολύ νωρίς όλο ε΄κει γυρναει τι κανει πως είναι ποτε θα το ξαναδω πότε θα το ακούσω πότε θα γίνει ανθρώπακι..και αλλα τετοια.

Εισαι 6 ε?Βασικα πως το λες ότι είσαι εξι με το μετρημα που κάνουν οι γιατροι?από τη τελευταίοά περιοδο (17/11/08) και εγώ είμαι τώρα στην 6η εβδομαδα αλλα λένε πλιν 2 αρα είμαι στη τεταρτη?

ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ!!!ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari KAI foulinaki πολύ ευχαριστα τα νέα σας !!!!!!!!Καλη εγκυμοσύνη να έχετε.. κ δεν θέλει άγχος !!!!!!!!

Εχετε μπροστά σας 8 γεμάτους μήνες με άπειρα συναισθήματα....

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ κ να προσέχετε !!!!!!!!:P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ !!!ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΟΛΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΑ..ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ..ΘΑ ΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...