Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Σας ευχαριστω για τις ευχες !!!!!!!

Θα ξαναμπω καποια στιγμη γιατι παω για υπνο και χθες κοιμηθηκα 3-4 ωρες, κοιμηθηκα κατα τις 2,5 γιατι διορθωνα αφου εγραψαν και προοδο τα καμαρια μου και στις 5 ξυπνησαν και ο Γιωργης και ο Νικολας, ο Νικολας ξανακοιμηθηκε ο Γιωργης ειχε αλλα σχεδια....

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚαλησπερΑ ειπα να δωσω ενα γρηγορο παρον κ εγω!!

Καγκουρακι βαστα γερα!!!

Αννα μαρια μπραβο τη ζουζουνα βιαζεται!!! μου φαινεται θα την κυνηγας απο νωρις δαυτην

Αναλαμπη κανα νεο απο ανθη εχουμε;;;

Κανα κντ;;

Που εχει χαθει τοσο καιρο;;;;;

Εγω ησυχα χτες ηρθε η αδερφουλα μου για καφε κ βραδινο γευμα σπιτι μου ομορφα ηταν αν κ ψοφησα στην κουραση

Η που χω συνηθισει με πολυ βολικο παιδακι η που ειναι πολυ ατακτη κ ανυπακουη η μικρη

Δε ξερω τι φταιει κ η αδερφη μου ειναι αρκετα αυστηρη να πεις ειναι κακομαθημενη

Αλλα λεπτο δε σταματαγε επιμονη ατακτη κ ζημιαρα εριξε ενα πιατο με γλυκο μαζευα ποση ωρα εδωσε κανα δυο φαπες στο βασιλη

Οταν ηταν να φυγουν δε ηθελε κ εκανε λες κ την εσφαζαν..

Δεν ξερω αν ειμαι ετοιμη για δευτερο χαχα αν μου βγει τετοιο θα το δωσω πισω χαχα

Κατα τα αλλα ειναι η κορακλα μου ειναι πανεμορφη κ την λατρευω

Αλλα νεα πηγα δουλεια ειδα το παρεακι μου ...!που μου λειψε κ μου φτιαξε η μερα

Αυτα τα ολιγα

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πτώμα είμαι! Κλείνουν τα μάτια μου κι ούτε δέκα δεν είναι η ώρα...

Μου σπάσανε τα νεύρα σήμερα στο σχολείο. Όλες οι τάξεις μουρμούριζαν συνέχεια. Στους περισσότερους έδειξα κάποιες παρουσιάσεις σε power point και μάλλον θεώρησαν ότι, αφού βλέπουμε εικόνες δεν είναι κανονικό μάθημα, άρα είναι το ευχάριστο διάλειμμα της μέρας. Πόσες παρατηρήσεις να κάνω, πόσο να τους φωνάζω, αμάν πια. 

Είχα και εφημέρευση, μετά έκανα διάφορες δουλειές στο σπίτι, είχα και ρώσικα, εκεί σε κάποιες φάσεις έσβηνε το μυαλό μου, δε λειτουργούσα. Ευτυχώς στο διαγώνισμα πήρα 99.5 από τα 100! Την Τρίτη δηλαδή το κάναμε το διαγώνισμα, όχι σήμερα.

Μάγδα την Ανθή τη βλέπω που κάνει δημοσιεύσεις στο φέισμπουκ. Από εδώ δεν ξέρω γιατί χάθηκε. Πάντως, καλά πρέπει να είναι!

Κι ο Αντρέας όπως την ανηψιά σου είναι. Μόνο που δε σφαλιαρίζει τα άλλα παιδάκια και δεν είναι και πολύ ζημιάρης. Γενικώς, όμως, είναι πάρα πολύ άτακτος και ανυπάκουος. 

Σας φιλώ γιατί γκρινιάζει η κοράσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια να σου ζησει ο Ανρεας! Να τον χαιρεσαι! ζορικα σου βγηκαν τα τμηματα του σχολειου!

Μαγδουλα μου ο Βασιλακος σου ειναι καλοβολο μωρο και εχεισ συνηθισει μαζι του! Σιγουρα υπαρχουν και μωρα πιο ατακτα και πιο πεισματαρικα κι ανυπακουα! Παιζει ρολο και η ανατροφη αλλα εχει παιδια που το φερνουν μαζι τους στο χαρακτηρα τους πιστευω!

Χριστινακι και Καγκουρακι φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Βάσω ευχαριστώ για τις ευχές για τον Αντρέα!

Συμφωνώ ότι τα παιδιά φέρνουν το χαρακτήρα τους μαζί τους. Άλλωστε, το βλέπουμε και στα αδέλφια. Ίδια ανατροφή τους δίνουν οι γονείς, και βγαίνουν τελείως διαφορετικά. 

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουμφ, τα νεύρα μου σήμερα πάλι στο σχολείο.

Δεν ξέρω αν φταίει που συνήθισα με τους μεγάλους στο εσπερινό και μου φαίνονται οι μαθητές πολύ ανώριμοι, ή αν είναι όντως υπερβολικά ανώριμοι, πάντως νομίζω ότι είμαι σε νηπιαγωγείο.

Αφήστε που ζοριζόμαστε πάρα πολύ ως οικογένεια, με τα ωράρια κι όλα αυτά. Κάθε μέρα τρομερή κούραση, νεύρα, ένταση, άγχος. Έχει χαλάσει το στομάχι μου με όλα αυτά.

Τη μεγαλύτερη βλακεία της ζωής μου έκανα που έφυγα απ' το εσπερινό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα λεω ελειψα κ θα χω χασει επεισοδια αλλα κλασικα σαχαρα εδω...

Αννα μαρια να χαιρεσαι τον αγοραρο σου

Μηπως μωρε στο σχολειο καθε αρχη κ δυσκολη;;σιγουρα βεβαια η διαφορα ηληκιας επηρεαζει τους μαθητες εγω βλεπω πως ημουν 16 πως 20 πως 30φευγα χαχα!!!

Βασουλα μου πως πας με το λεχουδι;;

Με τη βοηθο;;

Ασχολειτε με τα παιδια καθολου η οχι;;;

Εγω ησυχια ταξη κ ασφαλεια οι μερες στη δουλεια περνουν σφαιρα πλεον λες κ πηγαινω κ φευγω..!

Στο σπιτι ησυχα

Ο βασιλης συνηθισε τις προπονησεις κ τις ζητα εκανε φιλους κ εγινε ακομα πιο πειθαρχημενος.

Τη παρασκευη εχω ενημερωση να δω τι θα μου πουν στο σχολειο

Το αλλο σαββατο καλεσμενος σε παρτυ γενικα μου θυμιζει εμενα μικρη παντα στο σχολειο ειχα το στρατο μου ετσι ελεγε η δασκαλα η τρελη αρχηγος κ οι φιλες μου

Καπως ετσι κ ο β βλεπω τσακωνονται ποιος θα ναι το ταιρι του στη προπονηση κ στο σχολειο εχει ολο παιδακια γυρω του που τον φιλανε κ τον αγκαλιαζουν πριν φυγει..

Οντως παιζει ρολο η ανΑτροφη αλλα η πεθερα μου μεγαλωσε δυο γιους ο ενας μερα ο αλλος νυχτα ο ενας τσαπατσουλης ο αλλος κατακουζηνα ο ενας τρελαρας ο αλλος τερμα ησυχος ο ενας κοινωνικος ο αλλος αντικοινωνικος ειναι κ το γονιδιο τελικα..

Αλλα νεα το παρεακι μου στη δουλεια ταξιδι ιταλια κ τα χω βαψει μαυρα..

Σαββατο αυτο εχω απογραφη θα το φαω εκει το σπογευμα μου..γκρρρρρ

Σας αφηνω παω σουπ μαρκετ μετα θα κανω μπισκοτα κουκις κ ο θεος βοηθος

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα τσουπρες!

Αννα Μαρια μου να χαιρεσαι για χτες το αντρακι σου! Να ειναι γερο και τυχερο κι ευτυχισμενο!

Μην σκας θα συνηθισεις, καθε αρχη και δυσκολη...

Μαγδουλα ο Βασιλης δεν νομιζω να ξαναβγαινει σε δευτερη βερσιον! Χαχαχαχαχα!

Βασω μου πως πανε τα μωρα σου;

 

Εμεις ειμαστε αρρωστοι παλι! Εγω αρρωστησα, μαλλον απο εναν μαθητη σε ιδιαιτερο που ηταν αρρωστος, εκανα και πυρετο την Πεμπτη το βραδυ. Εστειλα την Πεμπτη το μικρο στη μανα μου μετα το σχολειο να κοιμηθει για να μην τον κολλησω, αλλα πολυ αργα, ειχε ηδη κολλησει και Παρασκευη ειχε πυρετο! Εγω δεν εχω κατσει απο τη δουλεια καθολου, την Παρασκευη ειχα και εκθεση αλλα πηγα απο το απογευμα οχι απο το πρωι, μαθηματα συνεχεια, δεν εχω παψψει να μιλαω, με εχει χτυπησει και στο ασθμα και ειμαι χαλια βηχω συνεχως! Ο μικρος πιο χαλια! Εκανε πυρετο μια μερα, δυο μερες λεω οκ. Την τριτη μερα το βραδυ κανει πυρετο κι αντι να πεφτει με το αλγκοφρεν να ανεβαινει! Τον βουταω και παω μετροπολιταν. Τελικα εχει ακροαστικα κι ειχε και λιγο χαμηλο οξυγονο κι ετσι παιρνει τωρα αντιβιωση για δεκα μερες και εισπνεομενα. Σημερα ειναι η πρωτη μερα που ως το απογευμα ειναι απυρετος... Κι εγω αντιβιωση παιρνω, αλλα χαλια ειμαι χειροτερευω και παω....

Στολισαμε το δεντρο την Κυριακη! Με εχει πιασει κι εμενα μια χαρα, σαν παιδι, να στολισω τα παντα!Αντε και του χρονου!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, εκτός από τις μυξούλες, και λίγο βήχα ο Αντρέας.

Ίσως να έχετε δίκιο για το σχολείο, μπορεί να μην έχω προσαρμοστεί ακόμα, αλλά ρε κορίτσια, μιλάμε, νομίζω είμαι σε νηπιαγωγείο. Ακούστε φάση σήμερα: χτες γράψαμε διαγώνισμα σε ένα από τα δύσκολα τμήματα, και έκανα και γραπτή καταγγελία σε ένα μαθητή, ο οποίος την ώρα του διαγωνίσματος είπε, χαμηλόφωνα, αλλά ευδιάκριτα "τι στον π...ο λέει εδώ;", κι όταν μας κάλεσε ο διευθυντής όλους στο γραφείο του, το αρνήθηκε. Φυσικά ο διευθυντής δεν τον πίστεψε, αλλά μόνο το υφάκι του να βλέπατε... Τέλος πάντων, μια κοπέλα έλειπε χτες, και είπαμε να το κάνει σήμερα την ώρα του μαθήματος. Έρχονται οι μαθητές, της δίνω το διαγώνισμα, αρχίζει να γράφει, οι άλλοι γύρω να μιλάνε. Εγώ να προσπαθώ να κάνω μάθημα, οι άλλοι να μη σταματάνε τη μουρμούρα, αυτή να διαμαρτύρεται ότι δεν μπορεί να γράψει, εγώ να τους κάνω άπειρες παρατηρήσεις, κι αυτοί να μη σταματάνε. Τελικά αυτή τα πήρε, μου άφησε το διαγώνισμα στην έδρα, κι έφυγε για να πάρει άδεια εξόδου, βροντώντας την πόρτα πίσω της. Με το που φεύγει, τους ρωτάω αν ήταν σωστή η στάση τους, και ρε κορίτσια, επέμεναν ότι έφταιγε αυτή που δεν ήρθε χτες να κάνει το διαγώνισμα, και ότι έπρεπε να το περιμένει ότι θα μιλάνε στο μάθημα, γιατί πάντα μιλάνε. Κάναμε μια πάρα πολύ μεγάλη συζήτηση, αλλά δεν κατάφερα να τους εξηγήσω ότι δε γίνεται να μιλάνε στο μάθημα. Είναι λες και μιλάω σε δίχρονα παιδιά. Τι να πω; 

Μπαίνω σε μια άλλη τάξη, έρχεται ο άλλος με το χυμό. Του λέω να τον αφήσει κάτω, και να τον πιεί στο διάλειμμα. Τίποτα αυτός, συνέχισε να τον πίνει. Του τον παίρνω, τον βάζω στην έδρα, και του λέω ότι θα τον πιεί στο διάλειμμα. Σηκώνεται και τον παίρνει, γιατί λέει έδωσε 80 λεπτά για το χυμό, και δεν τον χαραμίζει. Του λέω ότι δε γίνεται να πιεί το χυμό στο μάθημα, παίρνει τη τσάντα του και το χυμό και φεύγει απ' την τάξη.

Δεν μπορώ, νομίζω ότι είμαι σε νηπιαγωγείο.

Και για να καταλάβετε ΠΟΣΟ νηπιαγωγείο είναι, κάποιος με κόλλησε ΨΕΙΡΕΣ!!! Ναι ΨΕΙΡΕΣ!!!!!!!!! Χτες μια ώρα ξεψειριαζόμουν.

Μάγδα μια χαρά ο Βασιλάκης!

Χριστίνα περαστικά σας. Κι εγώ έχω πήξει με σχολείο, διόρθωση, δουλειές. Πρέπει να ετοιμάσω ένα σωρό πράγματα για τη βάφτιση και δεν έχω κάνει τίποτα. Άσε, έχω πελαγώσει.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να σας πω.

Χτες πήγαμε στον παιδίατρο. Η Γεωργία δεν παίρνει σχεδόν καθόλου βάρος. Τις τελευταίες έξι βδομάδες πήρε περίπου 100 γραμμάρια. Μας είπε να αρχίσουμε κρέμες, αρχικά ρυζάλευρο και μετά φρουτόκρεμα. Δεν είναι πολύ νωρίς ρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo

Κοριτσια σερνομαι ειναι μερες που δεν με φτανει το 24ωρο, τελοςπαντων

Αννα μαρια και μενα μια απο τα ιδια ολο μιλανε και ειναι και ενα τικ πανω απο το σχολειο, και πληρωνουν και διδακτρα που. Θα προσαρμοστεις και ειναι να τους παρεις τον αερα. Παντως αυτο που λες το ζω και εγω επειδη αφηνω πολλα πισω και τα κανω οταν ευκαιρισω γκρινιαζω και μου φταινε ολα συν την κουραση συν την αυπνοια

Πολυ νωρις ειναι απο τωρα για κρεμες θηλαζε οσο περισσοτερο μπορεις να σου αθξηση την παραγωγη, τις ωρες που λειπεις βγαζεις καθολου γαλα και η Γιωργια ποσα γευματα κανει οσο λειπεις

Ψειρες, ε οχι και ψειρες, ουτε η αγγελικη που ειναι νηπιαγωγειο δεν μου εχει φερει

χριστινα περαστικα

Μαγδα αστερι ο βασιλακος

Καληνυχτες σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ τα ίδια, μην τα ξαναγράφω. Με τους περισσότερους μαθητές χτίζουμε μια όμορφη σχέση, αλλά αυτό δεν τους εμποδίζει απ' το να μιλάνε ασταμάτητα την ώρα του μαθήματος... Δεν έχουμε, δηλαδή, κόντρα, και μου λένε συνέχεια ότι με νιώθουν κοντά τους, κ.λπ., αλλά η φασαρία, φασαρία. 

Σήμερα στο πιο δύσκολο τμήμα ήρθε ο διευθυντής με τη βοηθό διευθύντρια που είναι υπεύθυνη για το τμήμα, τους έκανε άπειρες παρατηρήσεις, είπε σε κάποιους που δημιουργούν πρόβλημα να πάνε μετά στο γραφείο του, αλλά όταν έφυγαν, η κατάσταση ήταν και πάλι η ίδια. 

Είναι πολύ ανώριμοι ρε κορίτσια, και πάρα πολύ ανεύθυνοι. Οι περισσότεροι είναι και εγωκεντρικοί, πιστεύουν ότι ο κόσμος γυρίζει γύρω απ' αυτούς.

Καγκουράκι, ίδια προβλήματα κι εσύ βλέπω με τους δικούς σου. Αμάν πια, τρόπους δεν τους έμαθαν στα σπίτια τους; Τους το λέω ακριβώς αυτό, και μου λένε "μας έμαθαν". Ναι, καλά, φαίνεται...

Τέλος πάντων, φέτος έχω και στο Κατηχητικό προβλήματα. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σας έλεγα πέρσι για την κόντρα ανάμεσα σε Κύπριες και Αιγύπτιες. Φέτος έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις. Είναι ένα κοριτσάκι που δημιουργεί όλο το πρόβλημα. Έχει πολύ άσχημο χαρακτήρα, μιλά πάρα πολύ άσχημα στις Αιγύπτιες, δημιουργεί κόντρες και κλίκες, κυρίως στα παιχνίδια, αλλά κάνει και άλλες αταξίες, ανεξάρτητες από τις Αιγύπτιες. Μια μέρα κάτι έπαθε την ώρα του παιχνιδιού, πήρε τη μικρότερη ξαδέλφη της και κλείστηκαν στην τουαλέτα. Πάμε ν' ανοίξουμε να δούμε τι γίνεται, και έσπρωχναν την πόρτα από μέσα για να μην ανοίξουμε, ενώ αυτή ούρλιαζε "είμαι τουαλέτα, αφήστε με ήσυχη". Τελικά σε κάποια φάση βγήκαν και κρύβονταν σε διάφορα σημεία της αίθουσας, ενώ στο τέλος έρχεται και μου λέει να μην πω στους δικούς της ότι ήταν άτακτη. Έχει δηλαδή συναίσθηση της συμπεριφοράς της. Της είπα ότι δεν έχω σκοπό να τους πω τίποτα, αλλά κι αυτή να υποσχεθεί ότι θα είναι φρόνιμη την επόμενη φορά. Στο τέλος αυτή γυρίζει και μου λέει "ε, αν τους το πεις, εγώ δεν ξανάρχομαι στο Κατηχητικό". Μιλάμε, οκτώ χρονών έτσι; Και ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΟ ρε παιδιά, δε γίνεται να έχουμε τέτοια πράγματα στο Κατηχητικό. Κάθε φορά που θα παίξουν, θα τσακωθούν. Η μία από τις Αιγύπτιες μου λέει τις προάλλες "κυρία, με τις φίλες μου στο σχολείο παίζουμε τα ίδια παιχνίδια, και δε τσακωνόμαστε ποτέ". Είμαι πολύ προβληματισμένη μ' αυτό το θέμα... Δεν ξέρω αν πρέπει να ενημερώσω τη μητέρα. Και τι να της πω; Η κόρη σου έχει πρόβλημα;

Καγκουράκι, κι εγώ σέρνομαι, έχουν μαζευτεί όλα τα της βάπτισης και δεν έχω κάνει τίποτα. Είναι σε 25 μέρες και δεν έχω ετοιμάσει ακόμα τις προσκλήσεις. Δεν έχω βρει φόρεμα. Δεν έχω κάνει τίποτα βασικά.

Γάλα βγάζω, αλλά τις τελευταίες μέρες, ενώ ξανάρχισα τη μαγιά μπίρας, βλέπω ότι έχει μειωθεί. Η Γεωργία τρώει στις εξήμιση, μετά στις εννιάμιση-δέκα, ανάλογα με το πότε θα ξυπνήσει, και μετά ξανά στη μία-μιάμιση που επιστρέφω εγώ. Θηλάζει περίπου 6-8 φορές τη μέρα, το βλέπω, όμως, το μωρό ότι δεν πεινάει. Κάποιες φορές που είναι να πάω Ρωσικά, π.χ., και την έχω θηλάσει στις τεσσεράμιση, την ξαναβάζω στις πεντέμιση, για να μην πεινάσει μέχρι να γυρίσω, και τη βλέπω ότι πιπιλίζει λίγο και μετά αφήνει το στήθος και κάνει χαρούλες, οπότε δε νομίζω ότι πεινάει. Αν πεινούσε, αλλά άφηνε το στήθος επειδή δεν έβρισκε γάλα, θα έκλαιγε, δε θα χαριεντιζόταν. Το είπα αυτό στο γιατρό, αλλά επέμενε ότι δε γίνεται να βάζει το μωρό τόσο λίγο βάρος. Με τον Αντρέα είχαμε αρχίσει τις κρέμες πέντε μηνών, με τη Γεωργία άντε ν' αρχίσουμε λίγο νωρίτερα, τεσσάρων μηνών και τριών εβδομάδων. Δε θέλω πιο νωρίς.

Εν τω μεταξύ, και ο Αντρέας δεν τρώει αυτόν τον καιρό. Τη Δευτέρα έκανε ο άντρας μου κριθαράκι με καρότο και βραστά αβγά. Ο Αντρέας έφαγε πολύ λίγο κριθαράκι. Χτες είχε πατάτες τηγανιτές και πούλες (μικρό κολοκάσι=βολβός σαν πατάτα), και τριμμένο καρότο, κι έφαγε μόνο πατάτες. Σήμερα είχε γίγαντες, κι έφαγε μόνο ελάχιστη φέτα, κι ένα κομμάτι που περίσσεψε απ' το τοστ που είχε πάρει στο σχολείο. Το φρούτο στο σχολείο δεν το τρώει, αφήστε, έχω αρχίσει ν' αγχώνομαι... 

Οι υπόλοιπες πού είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια σου επεσαν ολα μαζεμενα...οι μαθητες στο σχολειο που δεν σε αφηνουν σε ησυχια, το κοριτσι στο κατηχητικο που δημιουργει προβληματα...ηρεμησε και πιστευω θα προσαρμοστεις στο σχολειο και οι μαθητες θα αρχισουν να συμμορφωνονται!οσο για το κοριτσι στο κατηχητικο καλυτερα να μιλησεις για τη συμπεριφορα της στη μητερα της για να την συμμορφωσει!ουτε και η Ιωαννα μου εβαζε βαρος αρκετο οταν ηταν βρεφος, βεβαια εγω δε θηλαζα αλλα παλι και με το ξενο με το σταγονομετρο εβαζε...!και το εχει ως σημερα να ειναι μικροσκοπικη...!και η Ιωαννα εχει γινει επιλεκτικη στο τι θα φαει...ευτυχως τρωει στο σχολειο και δεν εχω και το αγχος του μεσημεριανου!το βραδυ της φτιαχνω ειτε μακαρονια ειτε πουργουρι κατι πιο ευκολο!

Καγκουρακι και συ τα ιδια με τους μαθητες σου...αμαν...οντως λεει και η Αννα Μαρια τι ανατροφη τους δινουν οι γονεις τους?φανταζομαι ποση κουραση εχεις κοριτσι μου!3 παιδια και δυσκολη και ζορικη δουλεια σιγουρα εγω θα κατερρεα!χεχε

Χριστινακι μου πως ειστε?ειναι καλυτερα ο Δημητρακης?περαστικα να ειναι!

Μαγδουλα πως πηγε η αδειουλα?πως περασες?ο Βασιλακης εγινε και μετα εσπασε το καλουπι!δεν βγαινει 2ο το ιδιο!χαχα!Αν κανεις και 2ο μωρο τοσο καλοβολο σε ολα εχεις δυνατα γονιδια!χαχα

Εγω καλα ειμαι...αρκετα αυπνη γιατι ο μικρος τα βραδια καθε 2 ωρες ειναι ξυπνιος και δε καταφερνω να ξεκουραστω!θα δειξει ποτε θα σταματησει το βραδινο ξυπνημα!η Ιωαννουλα ηταν αρρωστη με βηχα εντονο,αρκετα ακροαστικα για μερες και ετσι την πηρε ο αντρας μου γιατρο και τελικα χρειαστηκε αντιβιωση!τωρα ειναι καλυτερα!με το μωρο δεν δειχνει ιδιαιτερα σημαδια ζηλιας....οταν τον πιασουμε απ το κρεβατακι θελει να της τον δωσουμε να τον κρατησει, τρεχει καθεται στον καναπε, ανοιγει τα χερακια της και λεει με ενα ναζιαρικο υφο 'μπορεις να δωσεις μου τον λιγο?'!της τον δινουμε αλλα τον κραταμε κι εμεις και μας λεει μονη μου μονη μου!θελει να μπαινει στο καθισμα αυτοκινητου που εχουμε για τον μικρο, στο ριλαξ του, ευτυχως που τα εχω διπλα γιατι θα ειχα προβλημα!επισης καιρο τωρα ηθελε να της αγορασουμε πιπιλα!3 χρονια δεν επιαασε ποτε και οταν πηγε ενα βρεφος στο σχολειο της και τον ειδε θελει κι αυτη!δεν της πηραμε ποτε αλλα προχθες που πηγαν με τον αντρα μου μετα τον γιατρο στο φαρμακειο, ηταν και αρρωστη εκλαιγε και χτυπιοταν και ηθελε πιπιλα και ο αντρας μου ο εξυπνος της αγορασε!οταν την ειδα με την πιπιλα στο στομα με επιασε υστερια, της θυμωσα πολυ, ξερω δεν επρεπε αλλα το εκανα!τελικα την επιασε τη μικρη ο πατερας μου και την πηρε κατω, της εξηγησε οτι θα την αφησουν σε ενα συρταρι και δεχτηκε!τωρα θελει να πηγαινει κατω να την πιανει...παλιμπαιδισμος!σωστα το εγραψα Αννα Μαρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Εμας ο βηχας καλα κρατει! Πηγαμε παλι εχτες γιατρο, εχει γυρισει σε αλλεργικο βηχα και παιρνουμε και οι δυο και αταραξ και αντιβιωση. Καπως καλυτερα, αλλα ακομα εχουμε δρομο!

Εγω πρεπει να το παρω αποφαση και να παιρνω τα φαρμακα για το ασθμα μονιμα και οχι μονο οταν ειμαι αρρωστη, αλλιως δεν θα τη βγαλω καθαρη... Αλλα δεν μπορω ρε κοριτσια στην ιδεα να ειμαι μια ζωη με σπρευ και χαπια! Σκεφτομαι και την ομοιοπαθητικη...θα δουμε...

Αννα Μαρια φυσικα και να ενημερωσεις τη μητερα για τη συμπεριφορα της μικρης. Επισης, να πιασεις τη μικρη χωριστα και να της εξηγησεις οτι ερχομαστε κατηχητικο για να διδαχτουμε μια θρησκεια αγαπης και ανεκτικοτητας, οχι ρατσισμου και οτι -ορθα κοφτα- δεν θα ανεχτεις τετοια συμπεριφορα ξανα!

Οσο για τους μαθητες σου, οκ οι εφηβοι, επειδη εχω εφηβους, ειναι απελπισια σε θεμα φασαριας! Μην περιμενεις να το κοψουν τελειως, μονο να το μειωσουν... Εγω στη θεση σου θα τους ξεκαθαριζα οτι εχουν επιλογη, η να κατσουμε σαν ανθρωποι να συνεργαστουμε και να παρουν ο,τι περισσοτερο μπορουν απο οσα εχω να τους δωσω η να μη συνεργαστουμε και να αλλαξω τακτικη. Και μετα στην πρωτη φαση που θα ξεπερνουσαν τα ορια θα τους εβαζα ενα τεστ! Στη δευτερη αλλο, απροειδοποιητο εννοειται. Στην τριτη μια εργασια! Μεχρι να μαθουν καπως να χαλιναγωγουνται...Αυτα για αρχη, γιατι πιστευω πως αν τους κοπει η φορα, στη συνεχεια θα μπορεσεις κι εσυ να τους εμπνευσεις να τα δουν λιγο αλλιως τα πραγματα...

Για τις κρεμες δεν ειναι νωρις. Ο λογος που δεν τις δινουν νωριτερα ειναι για να μην παιρνουν αχρηστες θερμιδες τα παιδια, αφου η Γεωργια δεν παιρνει βαρος δεν της ειναι αχρηστες οι θερμιδες... Οσο για την ορεξη του Αντρεα, εγω θα ελεγα να δεις μηπως τον τριγυριζει κατι, καμια ιωσουλα η αν επιμεινει να πας για καμια αιματος...

Καλα με τα προσκλητηρια δεν μπορει να σε βοηθησει καποιος;

 

Κατερινακι εννοειται πως εισαι πτωμα!Τρια παιδια και δουλεια εγω απορω! Δεν υπηρχε περιπτωση!

 

Βασουλα μου κουραγιο! Θα περασει η φαση με το ξενυχτι που θα παει!!!!!Οσο για την Ιωαννα, ειναι πολυ λογικος ο παλιμπαιδισμος, συμβαινει και σε μεγαλυτερα παιδια οταν ερχεται αδερφακι. Εδω ο Δημητρακης που ειναι κοντα 4, οταν παιζει με τα ξαδερφακια του που ειναι 2μιση, θελει να πινει κι αυτος απο μωρουδιακο ποτηρακι, να παιζει με τα πρωτα εκπαιδευτικα παιχνιδακια που οταν τα ειχε σπιτι ουτε να τα φτυσει!

 

Φιλακια τσουπρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ τα ίδια, συνεχίζω να πιστεύω ότι κάποιος μου είπε ψέματα ότι το σχολείο μου είναι Λύκειο, ενώ στην πραγματικότητα είναι νηπιαγωγείο.

Άρχισα να φτιάχνω και τις προσκλήσεις, έκανα δύο, γουάου!

Βάσω κουράγιο με τα ξενύχτια, έτσι είναι στην αρχή. Δηλαδή, η Γεωργία δεν ήταν έτσι, αλλά ήμουν απλά τυχερή!!!

Κι ο Αντρέας κάπως έτσι με τη Γεωργία, ήθελε να καθίσει στο ριλάξ της, και, ενώ είχαμε και το δικό του, δεν το ήθελε. Μακάρι αυτή να είναι η ζήλεια τους.

Περαστικά στην Ιωαννούλα!

Κι ο άντρας μου κάνει τέτοιες βλακείες, όπως αυτή με την πιπίλα πολλές φορές... Σίγουρα δεν έπρεπε να της φωνάξεις, αλλά νομίζω κι εγώ το ίδιο θα έκανα! :)

Χριστίνα περαστικά εύχομαι. 

Κι η κοπέλα του αδελφού μου είχε άσθμα, και τη βοήθησε ο βελονισμός.

Για το σχολείο που λέτε ρε κορίτσια, είναι απελπισία, ώρες ώρες.

Χριστίνα τα έχω κάνει αυτά που λες. Δεν έπιασαν. Επειδή σε κάποια τμήματα το πρόβλημα είναι γενικότερο, και όχι μόνο μαζί μου, ανέλαβαν δράση ο διευθυντής και η υπεύθνη βοηθός διευθύντρια, και τους έπιασαν πάρα πολύ αυστηρά. Μου είπαν όποτε ενοχλεί κάποιος, να γράφω το όνομά του σε ένα χαρτάκι, να το δίνω στη βοηθό, και θα του βάζει αποβολή, γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσουν.

Κλαίει η μικρή, επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έβαλα να θηλάσει, και γράφω με το ένα χέρι.

Το κορίτσι στο Κατηχητικό πιστεύω ότι έχει προβληματικό χαρακτήρα. Δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει η μητέρα αν της πω τι συμβαίνει. Την ξέρω από πολύ παλιά, απ' όταν πηγαίναμε μαζί στο Κατηχητικό. Αν συυνεχιστεί η κατάσταση, θα την ενημερώσω πάντως...

Από πέρσι φάνηκε ο χαρακτήρας της μικρής, αλλά φέτος, ίσως επειδή μεγαλώνει, ίσως επειδή εξοικειώθηκε καλύτερα με το χώρο και τους ανθρώπους, βγήκε πιο πολύ στην επιφάνεια.

Όσο για τις κρέμες, δεν ξέρω ρε κορίτσια, προβληματίζομαι... Θα περιμένω μάλλον καμιά βδομάδα-δέκα μέρες και θα τις αρχίσουμε...

Βάσω, σιγά καλέ μην έπαθε παλιμπαιδισμό η Ιωάννα! Παλιμπαιδισμός σημαίνει "γίνομαι πάλι παιδί". Μάλλον παλινβρεφισμό έπαθε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας βάλω και δείγμα από τις προσκλήσεις να δείτε και να μου πείτε.

Χριστίνα, είπα στην κουμπάρα μου να έρθει να τις φτιάξουμε μαζί, αλλά μόνο σαββατοκύριακα ταιριάζουν οι ώρες μας, γιατί εγώ δουλεύω πρωί κι αυτή απόγευμα. Αλλά δεν ξέρω αν θέλω τελικά να έρθει. Κατ' αρχήν, μου το χτύπησε ότι τη θυμάμαι όποτε τη χρειάζομαι (επειδή πήγα μια μέρα σπίτι της και της ζήτησα να μου τυπώσει κάτι εικόνες για το Κατηχητικό, αφού μου είχε τελειώσει το μελάνι, και τις προάλλες την πήρα τηλέφωνο για να της πω για τις προσκλήσεις). Έχει αποκτήσει τη συνήθεια να σου λέει κατάμουτρα, και συνήθως και με ξινισμένο ύφος, ό,τι την ενοχλεί πάνω σου, μια συνήθεια που έχουν οι άνθρωποι που νομίζουν ότι τα δικά τους βάσανα είναι μεγαλύτερα απ' όλων των άλλων. Και όταν λέω πράγματα που την ενοχλούν, εννοώ και απλά πράγματα, π.χ. μια μέρα ήρθε σπίτι μας, της έκανε ο άντρας μου καφέ, και του είπε ότι τον έκανε χάλια... 

Έπειτα, είναι η μιζέρια προσωποποιημένη πλέον, δεν μπορώ όλη αυτήν την κλάψα.

Τέλος πάντων, δεν ξέρω για την όρεξη του Αντρέα, ήταν άρρωστος εδώ και λίγο καιρό και τώρα του περνάει. Την περασμένη βδομάδα έτρωγε, τώρα όχι. Σήμερα πήγαμε για σουβλάκια το μεσημέρι, κι έφαγε μόνο πατάτες, λίγη πίτα, κι ένα μικροσκοπικό κομμάτι από σουβλάκι κοτόπουλο. Για βράδι πήραμε σπανακόρυζο από τη μάνα μου για τον Αντρέα, και ήθελε ψωμί με μαρμελάδα... Τις σοκολάτες, τα μπισκότα και τα κέικ πάντως, μια χαρά τα κατεβάζει... Ευτυχώς το μεσημέρι πριν τα σουβλάκια ζήτησε χυμό, του έστιψα δύο πορτοκάλια και τα ήπιε σχεδόν μονορούφι.

Εν τω μεταξύ, του είπαμε ότι, αν αρχίσει να κάνει κακά και τσίσα στο γιογιό, θα του φέρει ένα πολύ μεγάλο δώρο ο άγιος Βασίλης. Χτες βράδι τον έβαλα και κάθισε στο γιογιό, αλλά τον είδα ότι δεν ήθελε να βγάλει την πάνα. Ένιωθε ανασφάλεια χωρίς την πάνα. Κάθισε λίγα δευτερόλεπτα, πολύ αμήχανος, και τελικά σηκώθηκε. Τους το είπα και στο σχολείο, και μου είπαν ότι θα τον βάζουν κι αυτοί, απλά αυτές τις μέρες κάνουν πρόβες για τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή και είναι πιεσμένοι. 

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια Χρονια Πολλα και καλα και ευτυχισμεναααααααααα!!!!!!!

 

Τα νεα σας;

Εγω κοριτισα την πατησα για καλα! Αφησα αφησα το βηχα και την ιωση κι ετσι την Παρασκευη, αφου ηδη απο την Πεμπτη ενιωθα απαισια, εβηχα σαν φυματικη, πονουσα παντου κι ειχα δυσπνοια, πηγα στη δουλεια -σιγα που δε θα πηγαινα!- κι εφυγα μια ωρα νωριτερα και πηγα τελικα νοσοκομειο με 39 πυρετο και ζαλαδα! Εκει μου εκαναν εξετασεις (μεταξυ των οποιων και τεστ κυησεως για να κανω ακτινογραφια. βρε δεν ειμαι εγκυος να λεω εγω και που το ξερω εγω να με ρωταει η γιατρος! το θεατρο του παραλογου!) και ευτυχως δεν ειχα πνευμονια αλλα μια γερη λοιμωξη αναπνευστικου! Εστειλα το μικρο στη μανα μου 2 μερες-νυχτες κι εκατσα κρεβατι. Μου εδωσαν ενα καρο φαρμακα που εκαναν 50 ευρω. Η αντιβιωση ειναι τοσο δυνατη που παιρνω χαπι για το στομαχι πριν την πιω, την πρωτη μερα δεν το ηξερα και δεν πηρα και διπλωθηκα στον πονο. Με εχει πειραξει στο στομα, μου εχει κανει κολπιτιδα... αει σιχτιρ δηλαδη!!!!!

Εν τω μεταξυ, μαλλον κι ο μικρος δε γλιτωσε, γιατι εχει παλι δεκατα, παρολο που δεν εχει παει σχολειο και παιρνει και αντιβιωση ακομα...

Παντως γενικα εχω ανησυχησει με το Δημητρακη, ολο δεκατα κανει που πεφτουν μονα τους, αλλα συνεχεια... Η γιατρος μου ειπε οτι μαλλον δεν ειναι κατι αλλα μου εγραψε εξετασεις πολλες καλου κακου και αντισωματα μεσα σε αυτες...Αντε ν δουμε....

Κατα τα αλλα ολα ιδια... Ο αντρας μου δουλεια δε βρισκει κι οσο περναει ο καιρος τοσο δυσκολευουν τα πραγματα και οικονομικα και ψυχολογικα και γενικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια (Βάσω και Χριστίνα)! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Χριστίνα περαστικά σου εύχομαι! Πού θα πάει θα σου περάσει! Πολύ χάλια η αντιβίωση...

Κάτι αντίστοιχο με τα δέκατα του Δημήτρη είναι ο διάρροιες του Αντρέα. Τώρα έχουν ψιλοσταματήσει... 

Εμείς καλά είμαστε, η μικρή έκανε σήμερα εμβόλιο, και οι νοσοκόμες στο νοσοκομείο μου είπαν ότι η ανάπτυξή της, μαζί και το βάρος, είναι φυσιολογικά. Τους είπα για τις κρέμες που μας είπε ο γιατρός και μου είπαν κι αυτές ότι είναι πολύ νωρίς. Θα περιμένω λίγο ακόμα, αλλά όχι και πάρα πολύ. 

Κατά τα άλλα, ξεπετάχτηκε, όταν κάθεται στο ριλάξ κάνει το κεφάλι μπροστά και μισοσηκώνεται. Όταν την κρατάω αγκαλιά, κάνει το σώμα της τόξο προς τα πίσω, και κρεμάει το κεφάλι της πίσω, αν έχει κάτι που θέλει να δει, και μετά, το φέρνει μόνη της μπροστά και σχεδόν μισοσηκώνεται όπως την έχω αγκαλιά! Λέει κάτι συλλαβούλες, ασυναίσθητα, εννοείται! 

Ο Αντρέας προχτές τη Δευτέρα είχε τη γιορτή του σχολείου. Η τάξη του έκαναν τους χιονάνθρωπους τα αγόρια και τις χιονόμπαλες τα κορίτσια. Το απόγευμα που ήταν η γιορτή, ο Αντρέας κοιμήθηκε, αναγκαστήκαμε να τον ξυπνήσουμε, ήταν πάρα πολύ ιδιότροπος και δεν ήθελε να βάλει τη στολή. Έγινε μάχη, τσίριζα εγώ, τσίριζε η μάνα μου, τελικά τον έπιασε ο άντρας μου πολλή ώρα με το καλό, τον ηρέμησε και τον έπεισε και φόρεσε τη στολή. Όπως πήγαμε να φύγουμε απ' το σπίτι, ήθελε να τη βγάλει, αλλά ευτυχώς όταν πήγαμε στο θέατρο και είδε το χώρο, στον οποίο είχαν πάει και το πρωί για πρόβα, ενθουσιάστηκε και δεν ήθελε να φύγει! Βγήκε στη σκηνή, έκαναν ένα χορευτικό και είπε το ποιηματάκι και το τραγουδάκι με όλα τα παιδάκια! Ήταν λίγο τρακαρισμένος, όμως. 

Την επομένη πήγαν εκδρομή με το σχολείο, αλλά γύρισαν νωρίς γιατί χάλασε ο καιρός. Πήγαν για εκκλησιασμό στην εκκλησία ενός χωριού, στην οποία είναι εφημέριος ο ιερέας που είναι διευθυντής του σχολείου, μετά έφαγαν εκεί και έπαιξαν και τέλος, τους πήγαν στη λίμνη του χωριού εκείνου (μη φανταστείτε καμιά Βαϊκάλη, ένας βάλτος είναι ουσιαστικά, αλλά είναι πολύ όμορφα) και είδαν τη θέα με τα κυάλια.

Κατά τα άλλα, δεν πολυτρώει αυτές τις μέρες. Το φρούτο ούτε να το δει, από φαγητό πολύ λίγα πράγματα. Μόνο σήμερα έφαγε, που είχαμε μακαρόνια. Έχει γίνει πάρα πολύ ιδιότροπος. Όλο μπισκότα, κέικ και σοκολάτες ζητά...

Αύριο είπαμε ν' αρχίσουν στον παιδικό σταθμό να τον βάζουν στην τουαλέτα, και θα φοράει βρακάκι. Για να δούμε... Δε νομίζω να πετύχουμε τίποτα πάλι... Τις προάλλες δέχτηκε να βγάλει την πάνα και να καθίσει στο γιογιό. Εγώ εκείνη την ώρα θήλαζα το μωρό, έτσι φώναζα τον άντρα μου για να βοηθά τον Αντρέα. Αυτός ο ηλίθιος φώναζε, ότι μπορώ να το κάνω εγώ (που θήλαζα το μωρό), και τι τον φωνάζω αυτόν και κουράζεται, ε, άκουσε ο Αντρέας τις φωνές, και δε θέλησε να ξανακαθίσει... Κι όταν το λέω στον πανήβλακα, θεωρεί ότι δε φταίει αυτός, αλλά εγώ, που τον ανάγκασα να φωνάξει. Μιλάμε για θέατρο του παραλόγου... 

Εγώ τα έχω παίξει αυτές τις μέρες, έπηξα, έχω ένα κάρο εκθέσεις να διορθώσω, οι οποίες δεν τελειώνουν με τίποτα, έχω κι άλλα διαγωνίσματα, είχα τις προσκλήσεις της βάφτισης, από τις οποίες έκανα τις μισές, και τις άλλες μισές τις έκοψε και τις κόλλησε η μάνα μου, έχω το σπίτι, τα μωρά, κ.λπ., κ.λπ., κ.λπ. Ευτυχώς από σήμερα και μέχρι την Παρασκευή η Α' Λυκείου έχει τριήμερο εργασίας, δηλαδή παρακολουθούν διαλέξεις για διάφορα επαγγέλματα, και την τελευταία μέρα θα πάνε επισκέψεις σε κάποια ΙΕΚ και πανεπιστήμια, οπότε το πρόγραμμά μου ξαλάφρωσε πάρα πολύ. Πηγαίνω, βέβαια, μαζί τους σε κάποιες από τις διαλέξεις, αλλά τουλάχιστον, δεν πρέπει να μιλάω εγώ και να πρέπει να τσιρίζω όλη την ώρα.

Σας αφήνω κόρες, ελπίζω να μπει καμία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

τρεις και ο κουκος απομειναμε!

Αννα Μαρια τι ωραια εκανε και την γιορτουλα του ο Αντρεας!φανταζομαι εδωσε ρεσιταλ!οσο για το φαγητο κι εμας η Ιωαννα αυτο δεν θελει, εκεινο δεν θελει, πολυ επιλεκτικη εχει γινει!ελεος!δεν μου ειπες φετος θα γραψεις τον Αντρεα στο δημοσιο?εγω θα την αφησω και φετος στην Ποπη γιατι θα παει και ο μικρος απο Σεπτεμβρη εκει για να μην της ερθουν πολλες αλλαγες μαζεμενες!και εκτος αυτου δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για το δημοσιο περιφερειακο εδω στην περιοχη!θα την στειλω μονο προδημοτικη δημοσιο που ειναι και υποχρεωτικη!λογικο ειναι να εχεις κουραστει, αλλα και ο αντρας σου ας γινει λιγο πιο συνεργασιμος!δεν βλεπει οτι ζοριζεσαι?οσο για τη Γεωργια και εγω νομιζω ειναι λιγακι νωρις για κρεμες...ασε να κλεισει 5 μιση μηνων και βλεποντας και κανοντας!

Χριστινακι ακομα ψαχνει ο συζυγος?πολυ δυσκολα τα πραγματα οταν δουλευει μονο ο ενας!σκεψου ομως οταν ειναι και οι 2 ανεργοι!που καταντησαμε....να χαιρομαστε εστω κι αν εργαζεται μονο ο ενας!μη χειροτερα πλεον!περαστικα, την εχεις αρπαξει για τα καλα,να πινεις την αγωγη σου και ευχομαι να αναρρωσεις το συντομοτερο!ευχομαι ο Δημητρακης να μην ειναι τιποτα τα δεκατα και απλα να ναι καμια ιωσουλα που τον τριγυρνα, αν και αυτο πιστευω!

Πηγαμε κι εμεις για επισκεψη στον παιδιατρο την Δευτερα...εγινε 4300κιλα και 55 ποντους!γεννηθηκαμε 3060 και 52 ποντους!εγινε ενα αντρακι ομορφο...τον λατρευω αν και με ζοριζει αρκετα τα βραδια...υγεια να χει και πιστευω θα αλλαξει!ολη τη μερα τρωει και κοιμαται η ειναι ξυπνιος και ειναι ησυχος!τα βραδια οταν τον βαλω στο κρεβατακι συνεχως μουγκριζει οταν τον πιασω αποκοιμιεται!και σιγουρα αν φαει η ωρα 9 το βραδυ και κοιμηθει, θα ξυπνησει η ωρα 1 και μεχρι να τον ταισω να τον αλλαξω γινεται 2 και 4 ειναι παλι επανω και δυσκολα κοιμαται μεχρι το πρωι ειναι ξυπνιος καποτε μεχρι τις 7-8 το πρωι!και δεν κλαιει να πω εχει κολικους...απλα θελει να ναι ξυπνιος και οχι στο κρεβατακι του...ειτε στο ριλαξ ειτε να τον κρατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε?? εγω εδω..εχω να μπω καιρο η αληθεια ειναι αλλα στα κλεφτα μπαινω..δεν μαφηνει ο Αντωνακης...θελει να ακουει ολο τραγουδια στο youtube...και επισηςς ξεκουραζομαι οσο μπορω μετα τις δουλειες γιατι βαρυνα πλεον και δεν ειμαι για πολλα πολλα...την αλλη εβδομαδα μπαινω στο μηνα μου!!!1 μηνας και κατι μερουλες εμειναν για να κρατησω και το δευτερο αγορακι μου στην αγκαλια μου!!!ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ !

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ χρονια πολλα να χαιρεσε και τον Αντρικο σου!!να ειναι γερος!!!

Βασω μου να σου ζησει ο μικρος σου~!!!πες μου ποτε γεννησες... ??? εχω να μπω καιρο και δεν ειδα...ποσο ειναι τωρα??πως το πηρε η μικρουλα??απο οτι ειδα θελει να τον παιρνει αγκαλιτσα ε??

βλεπω γενικα ερημιες φετος....

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ... θα ξαναμπω και για τοτε !!!

φιλια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το Μαρινακι...που χαθηκες ρε κοριτσι:) μπαινεις στον μηνα σου κιολας...? Περασε και για σενα ο καιρος! Με το καλο ...Ο Θεός και Η Παναγία να σε βοηθησουν να κρατησεις αγκαλιτσα και το 2ο μωρακι σου!

Εγω γεννησα 6 του Νοεμβρη...στις 16 κλεινω σαραντα μερες:) η μικρη το πηρε θετικα μπορω να πω αλλα πιστευω οτι ακομα ειναι νωρίς! Βεβαια μπορουσε να δειξει δειγματα ζηλιας απο οταν γεννήθηκε ο μικρος! Αντιθετως δειχνει οτι τον αγαπαει θελει να τον κρατα! Ζηλια δειχνει με το να θελει να μπαινει σρο παρκο του στο ριλαξ του στο καθισμα αυτοκινητου! Αυτα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα....Τι κάνετε;;;; Χάθηκα και ντρέπομαι πολύ γι' αυτό..Σας σκέφτομαι όμως πολύ.

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου μένει πολύς χρόνος από τότε που δουλεύω και σε δεύτερο φροντιστήριο. Τα βράδια διορθώνω ως αργά και τις ώρες που είμαι σπίτι με τρέχουν τα παιδιά. Είμαστε καλά, περάσαμε την πρώτη μας ιωσούλα, ελαφρά ευτυχώς. Ο Πάνος είναι σωστό αντράκι. Του αρέσει πολύ το σχολείο και ξεκίνησε και μαθήματα κιθάρας. Είναι κατενθουσιασμένος. Η Αλεξάνδρα έχει γίνει αρκετά αντιδραστική αλλά εξακολουθεί να είναι αξιαγάπητη και να μας τρελαίνει! Ο Πάνος πλέον δεν ζηλεύει σχεδόν καθόλου. Η φυσιολογική ζήλια που υπάρχει μεταξύ αδερφών.

Δυστυχώς είναι αδύνατον να διαβάσω όοοοολα αυτά που έχετε γράψει όλον αυτό τον καιρό που απουσίασα.Θα τους βρω όμως σύντομα τους ρυθμούς μου!

Βασουλάκι μου γλυκό, να σου ζήσει το αγορακι σου το μικρό!!!!! Πάντα ευτυχία να υπάρχει στη ζωούλα του!!!Πότε γέννησες, Βάσω μου;; Πήγαν όλα καλά;; Το θηλάζεις το νινί;; Η Ιωαννούλα πώς το πήρε;;;

Άννα Μαρία, χρόνια πολλά για τη γιορτούλα σου! Λίγο καθυστερημένα, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. Τα ζουζούνια τι κάνουν;

Σας φιλώ όλες πολύ πολύ γλυκά!

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...