Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Αχ αννα μαρια ειναι οι ορμονες σου εχεις κ το μουρμουρη σου

Εγω τωρα ετσι κ τολμησει να γκρινιαξει τον αφηνω συξηλλο κ παω σε αλλο δωματιο γενικα νομιζω οτι παλια ημουν πιο ελαστικη τωρα δε σηκωνω κ πολλα κ παρατηρω οσο πιο απαιτητικη ειμαι τοσο καλυτερα περναω γιατι τουλαχιστον κανω αυτο που θελω

Τωρα ο μικρος παιζει ο αντρας μου ηλεκτρικη σκουπα κ εγω ξεκουραζομαι λιγακι εχω πολλη ροη κ νιωθω καταβεβλημενη μαλλον θα πεσε ο αιματοκριτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Η Αλεξανδρούλα μου είναι ευδιάθετη αλλά πρησμένη ακόμα. Αποφεύγω να της ανοίγω το στοματάκι γιατί δεν αντέχω να βλέπω τα δοντάκια της και τα πληγωμένα ούλα της. Σήμερα ξύπνησε με ξεραμένα αιματάκια στο στόμα..Ευτυχώς δεν έγινε τίποτα χειρότερο.

Το βράδυ πήγα με τον άντρα μου στο θέατρο BADMINTON και παρακολουθήσαμε μια ωραία μουσική παράσταση. Ξεφύγαμε λίγο, είδα και μια αγαπημένη φίλη που λόγω απόστασης δεν την βλέπω συχνά.

Το μεσημέρι πήγα κομμωτήριο και αμέσως μετά στο mall και οφείλω να ομολογήσω ότι το σήκωσα.. Πήρα αρκετά ρουχαλάκια και 2 ζευγάρια παπούτσια. Ουφ..Καταναλωτικό γουρούνι είμαι. Πάντως το χάρηκα μέσα από την ψυχή μου. Shopping therapy. Η καλύτερη θεραπεία ever!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, γιατί δημοσιεύτηκαν αυτά που έγραψα; Αφού δεν τελείωσα ακόμα..Κάτι θα πάτησα φαίνεται. Λοιπόν, συνεχίζω.

Κατ' αρχάς σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια για τις φωτό που έβαλα στην ομάδα.

Επίσης, σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείξατε για την Αλεξάνδρα και για τα λόγια παρηγοριάς που μου είπατε.

 

Άννα Μαρία, μπράβο στον Αντρίκο που έκανε κακάκια στην λεκάνη! Είδες; Κάθε αρχή και δύσκολη.

Αν ο δικός μου άντρας έκανε όσα ο δικός σου, δεν θα του μιλούσα ποτέ και για τίποτα..Παραπονιάρα! Εντάξει, είναι κάπως αναβλητικός, αλλά σημασία έχει που τα κάνει. Πίστεψέ με.

Πότε έχεις ΠΗΤ;; Έχω ρωτήσει και άλλες φορές αλλά ξεχνάω.

 

Μαγδούλα, απίστευτος αγαπησιάρης ο Βασιλάκης σου και πολύ ετοιμόλογος! Ακούς εκεί σε αγαπάω και μου αρέσει η μυρωδιά σου..

Πολύ χάρηκα που ήταν καλά τα αποτελέσματα της εξέτασης! Μπράβο στην πεθερά σου που το κανόνισε τσακ μπαμ και έτσι τώρα δεν έχεις πια άγχος.

 

Βασούλα, βγήκαν οι εξετάσεις σου; Εμένα τα πόδια είχαν πρηστεί πολύ και στις 2 εγκυμοσύνες αλλά προς το τέλος. Δεν άντεχα να τα βλέπω. Αφού μόλις γέννησα το πρώτο πράγμα που κοίταξα ήταν το μωρό και το δεύτερο τα πόδια μου. Ήθελα να δω αν ξεπρήστηκαν.Χαχαχαχαχα.Εξετάσεις ειδικές γι'αυτό το θέμα δεν έκανα.

Έπεσες μέσα με την ανιψιά μου. Είναι 12 χρονών.

 

Κατερινάκι, σου λείπει ήδη ο γιόκας σου; Οι δέκα μέρες περνούν γρήγορα. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θα είχα πρόβλημα αν τα παιδιά πήγαιναν κάπου για καμιά εβδομάδα. Ευκαιρία για χαλάρωση και ξεκούραση. Βέβαια εσύ έχεις και τα άλλα δύο, οπότε δεν είναι εύκολο να ξεκουραστείς.

Τελικά τί σκέφτεστε για τις διακοπές; Για ποιο μέρος λέτε;

 

Χριστινάκι, τι κάνεις; Συνήλθατε από τις ιώσεις; Πότε σταματάς τη δουλειά; Πολυλογάς ο Δημητράκης ε;  Πρέπει να κάνει παρέα με τον Αντρέα της Άννας Μαρίας.

 

Κατερινάκι μου, κουράζεσαι πολύ με τα 3 σκαθαράκια σου. Σε σκέφτομαι πολύ συχνά. Λογικό που δεν προλαβαίνεις να μας γράφεις καθημερινά. Δεν έχουμε καταφέρει να πιούμε ακόμα και καφεδάκι. Μου έλειψε το κους κους μας!

 

Αυτά φιλενάδες μου. Σε λίγο θα πάω να κοιμηθώ. Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα και τις φωτό στην ομάδα.

Κατερίνα μου, μεγάλωσαν πάρα πολύ τα αντράκια σου! Είναι κουκλιά και τα τρία. Ο Νίκος νομίζω σου μοιάζει. Τα πλεκτά σου είναι υπέροχα κι εσύ μια κούκλα κοκέτα!

Κατερινάκι, πώς μπορείς να θηλάζεις 2 παιδιά ταυτόχρονα;;; ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ!! Δεν έχω λόγια για την υπομονή σου! Τα αντράκια σου κουκλάκια ζωγραφιστά και η Αγγελικούλα σωστή πριγκίπισσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμένα ακόμα μου σπάει τα νεύρα ο ηλίθιος. 

Όλη μέρα φωνάζει, κυρίως με το μωρό. Πετάει πράγματα ο Αντρέας κάτω; Ουρλιάζει. Του ανακατεύει τον καφέ; Ουρλιάζει. Ό,τι κι αν κάνει το μωρό, ουρλιάζει. Και όσο ουρλιάζει, τόσες περισσότερες αταξίες κάνει ο Αντρέας από αντίδραση. Να του λέω εγώ να σταματήσει, γιατί όσο του φωνάζει, τόσο θα τα κάνει από αντίδραση, εκεί αυτός. Να του λέω "μωρό είναι, τι θέλεις δηλαδή να κάνει;" "κι εμείς ήμασταν μωρά" μου λέει "δεν κάναμε έτσι". "Καλά" του λέω "και πού το ξέρεις;". Αφήστε που του δίνει πού και πού κανένα μπατσάκι, χωρίς δύναμη, βέβαια, αλλά ο μικρός άρχισε και σηκώνει χέρι πάνω του. Μόνο σ' αυτόν και σε κανέναν άλλο. Του λέω "ορίστε, αυτά είναι τ' αποτελέσματα. Ό,τι του κάνεις, σου κάνει". Εκεί αυτός. "Αν δε φοβηθεί, δε θα μάθει". Να του εξηγώ ότι με το παράδειγμα μεγαλώνεις τα παιδιά, όχι με τις φωνές και το ξύλο. Επειδή ο πατέρας του, ένας άνθρωπος εντελώς αγράμματος και με iq υπό του μηδενός όλη μέρα τους ούρλιαζε και τους σκότωνε στο ξύλο, θα κάνει κι αυτός τα ίδια; Αφού όλα τα αδέλφια προβληματικά βγήκαν. Ο δικός είναι είναι ο πιο νορμάλ από τους τρεις, για φανταστείτε πώς είναι οι άλλοι δύο! Του λέω "εντάξει, μωρί είναι, θα πετάξει και πράγματα κάτω" και μου λέει "εμένα όμως πιάστηκε η μέση μου να τα μαζεύω χτες, κι άμα θες να τα πετάει, σκύψε εσύ να τα μαζέψεις". Λες και δεν έσκυβα εγώ τόσο καιρό. Τώρα πώς να σκύψω με την κοιλιά; Και μου λέει μετά το κορυφαίο "να δούμε όταν γεννήσεις. Εγώ δε θα κάνω τίποτα", λες και κάνει και τίποτα όλη μέρα. 

Δεν μπορώ, όλη μέρα με κατασυγχύζει, σε δέκα μέρες γεννάω, και είμαι όλη μέρα μες στα νεύρα και τη σύγχυση. 

Ανθή, ο Αντρέας έκανε μια φορά κακά στη λεκάνη κι αυτό ήταν. Δεν ξανάκανε. Ούτε και τον πολυβάζω εγώ στην τουαλέτα, γιατί δεν έχω αντοχές. Τον έβαλα χτες το βράδι που το ζήτησε μόνος του, και τον έβαλε κι ο άντρας μου σήμερα το πρωί. Κάθεται λίγη ώρα και μετά λέει "τελείωσα", κατεβαίνει και τραβάει το καζανάκι.

Δεν ξέρω αν θα προτιμούσα να μην έκανε δουλειές ο άντρας μου και να ήταν τουλάχιστον λίγο νορμάλ στη συμπεριφορά του, κι ας πλήρωνα πιο συχνά γυναίκα να τις κάνει. 

ΠΗΤ έχω σε δέκα μέρες.

Μια χαρά που πήγατε θέατρο, ουφ, εγώ έχω κανένα χρόνο να πάω... 

Σας αφήνω, τα λέμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε αν τον βιντεογραφήσω όταν φωνάζει και μετά του βάλω το βιντεάκι να το δει, να συνέλθει κάπως;

Α, να σας ρωτήσω: σουντοκρέμ μπορούμε να βάλουμε σε νεογέννητο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρρ, τα νεύρα μουυυυ.... Κρέμασε επιτέλους τις κουρτίνες, κι ειδικά αυτές του παιδικού, έγιναν σαν κουρέλια τόσες μέρες στη σακούλα. Αφήστε που είμαι σίγουρη ότι όπως τις έπιανε, τις έκανε κουβάρι για να τις βάλει.

Ούτε να τις βλέπω δεν μπορώ, τζάμπα τα λεφτά που έδωσα στη γυναίκα να τις σιδερώσει, αφήστε που για να σιδερώσει τις κουρτίνες δεν πρόλαβε να σιδερώσει όλα τ' άλλα, και τα έκανα εγώ τελικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη συγχύζεσαι Άννα Μαρία μου. Δίκιο έχεις, αλλά δεν πρέπει να συγχύζεσαι.

Είναι γεγονός πως τα παιδιά μάς μιμούνται. Σκέψου, όμως, ότι ίσως να του έχουν σπάσει τα νεύρα που είναι όοολη μέρα μέσα στο σπίτι. Θεωρώ ότι για κανέναν άντρα δεν είναι εύκολο αυτό.Όταν βρε δουλειά, θα βρει τις ισορροπίες του.

Σουντοκρέμ καλύτερα να μη βάλεις στο νεογέννητο εκτός αν συγκαεί. Μόνο σε ειδικές περιπτώσεις. Μου έχει πει φραμακοποιός ότι δεν είναι πολύ αγνά τα υλικά της συγκεκριμένης κρέμας. Προτίμησε κάτι πιο αγνό, όπως την κρέμα της frezydem, της mustela ή της προδερμ ή κεραλοιφή (ό,τι πιο αγνό). Εγώ βέβαια δεν έβαλα ποτέ κεραλοιφή στα παιδιά μου, γιατί σιχαίνομαι και την υφή της και το χρώμα της.

 

Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο νέο να σας πω. Η παράσταση στην οποία πήγαμε το Σάββατο ήταν αρκετά καλή. Τραγουδούσε και η Ελένη Δήμου. Είπαν παλιά τραγούδια. Ξεσκάσαμε και είδα και μια αγαπημένη φίλη που λόγω απόστασης δεν βλέπω συχνά. Η Κυριακή κύλησε ήρεμα. Σχεδόν ξενέρωτα θα έλεγα. Δεν κάναμε τίποτα. Σπίτι.

 

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου χτυπησε το κοριτσακι σας...μην κατηγορεις τον εαυτο σου κοριτσι μου!αν ειναι να γινει κατι, θα γινει ο κοσμος να χαλασει!και τα δοντακια θα τα αλλαξει σε λιγο καιρο!ολα θα ειναι μια χαρα!εμας τον Σεπτεμβρη που κτυπησε η μικρη, μετα την επεμβαση η δεξια πλευρα του προσωπου της αρχισε να μελανιαζει, να μαυριζει, απ το κτυπημα!σιγα σιγα περασε και ειχαμε την τεραστια τομη στο κεφαλακι της και της ειχαν κουρεψει και το μισο κεφαλι για να γινει η επεμβαση!οσο ηταν δεμενο το κεφαλακι δεν με πολυενοχλουσε!οταν μας ειπε ο νευροχειρουργος οτι θα μεινει χωρις επιδεσμο για να δεσει η τομη νωριτερα,δεν μπορουσα να τη βλεπω μια σταλια να χει ενα τοσο μεγαλο τραυμα στο κεφαλι!εκανα την καρδια μου πετρα ομως και ελεγα ηταν το λιγοτερο που ειχε παθει!γι αυτο σου λεω λιγες μερες και θα ξεπρηστει το προσωπακι της και θα επουλωσουν  και τα ουλη!τα δοντακια θα τα αλλαξει και ετσι ολα θα ναι μια χαρα!

Αννα Μαρια και γω πιστευω οτι ο αντρας σου νιωθει ετσι επειδη ολη τη μερα ειναι σπιτι!δεν εργαζεται και σιγουρα νιωθει μειονεκτικα!τωρα ομως σε αυτη τη φαση θα επρεπε να ηταν κατανοητικος με εσενα γιατι οπου να σαι γεννας και σιγουρα εχεις και συ το δικαιο σου!ποτε θα πας γιατρο?οι κουρτινες θα φτιαξουν δεν θα μεινουν ετσι τσαλακωμενες!απλα θελουν 1-2 μερες μεχρι να πεσουν!εμενα παντως ετσι εγινε οταν τις εστειλα στο καθαριστηριο για πλυσιμο!τις κρεμασα και ηταν πολυ σουρωμενες αλλα σε 1-2 μερες επεσαν και δεν φαινονταν ετσι!

Κατερινακι θα μπω να δω τις φωτο σας δεν μπηκα ακομα και θα σας σχολιασω!

Μαγδουλα ερωτας ο γιος με τη μαμα ... αυτα θα χω και γω με το γιο μου λες?χαχα!βρε εγω γι αυτο ηθελα ακομα μια κορη γιατι σιγουρα του γιοκα θα του εχω ξεχωριστη αδυναμια!το νιωθω!χαχα

Οι αναλυσεις μου βγηκαν και ειναι ολα καθαρα...!ευτυχως!ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!αλλα τα ποδια μου εξακολουθουν να ειναι πρησμενα αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως την Πεμπτη!μαλλον με ενοχλησαν και τα τακουνια!τωρα ειναι και η ζεστη!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι τι τελεια μωρα εχεις...!και μοιαζουν και τα 3 μεταξυ τους νομιζω!ο Νικολας ειναι λατρεια αληθεια!και η Αγγελικουλα πως μεγαλωσε!σου μοιαζει νομιζω:)ο Γιωργακης μοιαζει στα αλλα 2 σου παιδακια!

Κατερινα μεγαλωσαν απιστευτα τα αντρακια σου!παντως δεν φαινεσαι για μαμα τους...!εισαι νεοτατη, δεν σου μεινε και κιλο απ τις εγκυμοσυνες και τις γεννες!οντως σαν μεγαλη αδερφη τους φαινεσαι!ο Νικος και ο Γιωργος σου μοιαζουν πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ χτες ψόφησα. Πήγαμε για φαγητό στους γονείς μου, και μετά όταν γυρίσαμε, ο μικρός ευτυχώς κοιμήθηκε, κι εγώ σιδέρωσα κάτι ρούχα της Γεωργίας. Δεν ήταν πολλά, αλλά στην αρχή το σίδερο αντί να βγάζει ατμό, πετούσε άλατα, έτσι αναγκαστικά τα σιδέρωνα χωρίς ατμό. Είχα και το ένα απ' τα σλινγκ, που είναι αρκετά μεγάλο κομμάτι. Μετά έπλυνα στο χέρι το άλλο σλινγκ που ξεβάφει (γκρρρ, δε θυμόμουν ότι ξέβαφε, γκρρρ), και τη θήκη απ' το στρωματάκι του πορτ μπεμπέ, έβαλα και τη τσάντα του Αντρέα να μουλιάζει για να την πλύνει ο άντρας μου. 

Το απόγευμα πήγαμε βόλτα στην παραλία, και καλά για να περπατήσω και να κατέβει το μωρό. Μιλάμε, κάναμε πάνω-κάτω τη μισή παραλία και πέθανα... Ο Αντρέας έτρεχε από δω κι από κει ασταμάτητα! Σαν τρελός έκανε! Σε κάποια φάση είδαμε κάτι παιδιά να κάνουν πατίνι και λέει ο Αντρέας "α, πατίνι. Όταν μεγαλώσουμε, θα κάνω κι εγώ πατίνι". Και μετά γυρίζει και τους λέει (δεν τον άκουσαν βέβαια) "να ποσέχετε μην πέσετε"!

Κατά μήκος της παραλίας έβαλαν κάτι σαν ταμπέλες, που ήταν ζωγραφιές με θέμα το "Ζηνοβία", ένα ναυάγιο που βρίσκεται στον κόλπο της Λάρνακας, και τις έφτιαξαν τα παιδιά από τα δημοτικά σχολεία και μερικά γυμνάσια της πόλης. Το κάνουν συχνά αυτό, βάζουν αυτά τα πλακάτ με κάποιο συγκεκριμένο θέμα, π.χ. την Κύπρο, τα Χριστούγεννα, το ρατσισμό, και είναι πάρα πολύ ωραία. Ο Αντρέας ξετρελλάθηκε να τα παρατηρεί! Μετά ανέβηκε και σε κάτι παιχνίδια, αλλά νομίζω τα έπαιξε λίγο, γιατί πρώτη φορά ανέβαινε και καθόταν κάπως μουδιασμένος.

Μετά πήγαμε σε σουβλατζίδικο και φάαααγαμε σουβλάκια! Ο Αντρέας δεν ήταν και τόσο άτακτος, απλά πήγαινε και κοιτούσε τα ψάρια σ' ένα ενυδρείο που είχαν. Έφαγε αρκετά, κι είχε πολλή πλάκα, έτρωγε μόνος του, με μεγάλο πιρούνι, σουβλάκι, πατάτα, αγγούρι, έκοβε πίτα και τη βουτούσε στο τζατζίκι! Μέχρι να μας φέρουν το φαγητό όλο έλεγε "μα πού είναι το φαγητό μας;". Του λέω "έλα κάτσε να ζωγραφίσεις το φαγητό μας" και μου λέει "όχι", αλλά παρ' όλα αυτά κάθισε κι άρχισε να ζωγραφίζει κάτι κυκλάκια το ένα πάνω στο άλλο. Τον ρωτάω τι ζωγραφίζει και μου λέει "σουβλάκια"!

Ευτυχώς τώρα είναι ήρεμα τα πράγματα, δεν έχουμε φωνές και γκρίνια προς το παρόν.

Ανθή ωχ, σοβαρά για τη σουντοκρέμ;;; Στον Αντρέα βάζουμε συνέχεια, ειδικά τώρα που συγκαίεται συνέχεια λόγω της ζέστης... Αυτήν της μουστέλλα τη βάζαμε στην αρχή όταν ήταν νεογέννητο, αλλά δεν έκανε δουλειά, μόνο ωραία μυρωδιά είχε. Κεραλοιφή θα βάζω, αφού έχουμε και απόθεμα! Και στον Αντρέα βάζαμε, και στη μούρη μου βάζω πριν το μέικ απ, και στα χείλη μου αν σκάσουν, γενικώς είναι ό,τι καλύτερο! 

Βάσω άντε, μια χαρά ευτυχώς, δεν είναι τίποτα το πρήξιμο! 

Λέτε να φταίει ο εγκλεισμός στο σπίτι οπυ έχει νεύρα ο άντρας μου; Τότε γιατί, όποτε του λέω να πάμε κάπου δε θέλει; Πρέπει να τον παρακαλάς εκατό χρόνια για να πάμε κάπου. Γκρρρ... Λέτε να έχει πάθει καμιά κατάθλιψη;

Ουφ, σας αφήνω, πάμε για διάφορα ψώνια, και μετά θα πάμε στους γονείς μου, μια που ήρθε ο αδελφός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες

σταματημο δεν εχω παλι αυτες τις μερες ουφφφφ,χθες σιδερωσα το πρωι και μετα εφτιαξα δυο σπανακοπιτες τη μια την εψησα και την αλλη την εβαλα καταψυξη εγινε τελεια το φυλλο τραγανο τελειο!!! σημερα εκανα δουλειες κατω,επλυνα  μπαλκονια συν ολη την ωρα ποτισματα ,πλυντηρια,μαγειρεματα κτλ πολυ θα το ηθελα το αυτοκαθαριζομενο σπιτι.....ο Νικος περναει μια χαρα κι ευτυχως τα βρηκε και με την τουαλετα ,χθες πηγανε οι γονεις απο εναν φιλο του και μου ειπαν τα καλυτερα για την κατασκηνωση και για το ποσο οργανωμενα και καθαρα ηταν ολα ....

 

σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια,καλε εγω δεν μεγαλωνω μονο τα παιδια γιαυτο φαινομαι σας αδερφη τους που λετε χαχα τρομαρα μου

 

Αννα Μαρια κι εγω αυτο ξερω για τη sudocream ειναι δυνατη για βρεφακι,ισως να φταιει το οτι δεν δουλευει και αντιδρα ετσι ο αντρας σου δεν μπορει να βρει κατι εστω και περιστασιακα;μια χαρα η βολτα σας ξεσκασατε λιγο,λογικο ειναι να τσαλακωθουν οι κουρτινες αφου ηταν μεσα σε σακουλα  επρεπε να τις κρεμασετε νωριτερα ισως πεσουν απο μονες τους αναλογα το υφασμα

 

Βασουλα τα ποδια σου μαλλον ειναι καθαρα απο την εγκυμοσυνη και απο τη ζεστη μην αγχωνεσαι θα περασει το καλοκαιρι και δεν θα ειναι ετσι ,ολοι λενε οτι ο Γιωργος και ο Δημητρης μοιαζουν περισσοτερο το μπαμπα τους ο Νικος μαλλον ειναι αναμεικτος και μου φερνει περισσοτερο

 

Ανθη μεγεια τα ψωνια σου!!την καλυτερη θεραπεια εκανες βλεπω,πως ειναι η Αλεξανδρα ,για διακοπες που λες θελω να βρω ξενοδοχειο με φαγητο αλλα δεν θελω να ξεφευγει πολυ στην τιμη αν δεν βρω θα ψαξω παλι χωρις φαγητο που βρισκω σιγουρα απο 35-40 ε την ημερα και θα μαγειρευω παλι,αυτο που δεν θελω τελοσπαντων ειναι κουραστικο αλλα η τσεπη μας δεν αντεχει να δωσει τοσα πολλα λεφτα για διακοπες ζηταω πολλα; θελω ενα ξενοδοχειο με φαγητο για 5 μερες γυρω στα 400ε περιπου να βγαινει αντε να δουμε αν δεν βρω θα κοιταξω εκει που παμε τα τελευταια χρονια Αμμουδια Πρεβεζης

 

Μαγδα τι γλυκος που ειναι ο Βασιλης!!!εγω λεω στους δικους μου οταν μεγαλωσετε θα με αγκαλιαζεται και θα με φιλατε οπως τωρα ή καθολου σημασια στη μαμα ;φυσικα λενε οτι θα με αγκαλιαζουν αντε να δουμε !!!τη μπλε μπλουζα που φοραω στα γενεθλια την εφιταξα κι αυτη εγω εχω κι αλλα πλεκτα να σας δειξω αλλα δεν τα φωτογραφισα ακομα,για να ανεβασεις φωτο πανε στην ομαδα και κανε νεο θεμα καπου θα δεις εχει επιλογη για να ανεβασεις φωτο ανεβαινουν πολυ γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααα

Γυρησα δουλεια επιασα καναπε κ απολαμβανω απραξια τι τελεια αισθηση...

Σαββατο ησυχια κ χτες ψοφησα στις δουλειες το πρωι κλασικα αλλα εγινε το σπιτακι μου κουκλα το μεσημερι επεσα ξερη τρεις ωρες κοιμηθηκα..

Κ πηγαμε στο παρτυ της ανιψιας μου η αλλιως κορης μου αυτο το παιδι το αγαπω οσο τιποτα στον κοσμο εγινε δυο σα χθες θυμαμαι που πλανταζα στο κλαμμα οταν την πρωτοαντικρισα που με κοιταγε με τα ματια ορθανοιχτα γεματα απορια..

Περασαμε φανταστικα ειχε καμια 50αρια καλεσμενους με πολλα παιδια κ ολο νεα ζευγαρια ηταν πολυ ωραια βεβαια κουραστηκα τρελα πρωτον περναγαν ολα κ απο μενα δευτερον φοραγα ψιλο παππουτσι το οποιο κατα της 12 βεβαια εβγαλα χαχα κ το γυρησα σε τσιγγανα τουρκογυφτησα αλλα δε τη παλευα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες κΑτερινακι μου μια χαρα κ με τη τουαλετα το γιοκακι σου

Λες κ μεγαλοι θα μας φιλανε;;

Ο αντρας μου παντως δε φιλα τη μαμα του ενω σαν παιδι ηταν τρελα χαδιαρης να μου πεις κοτζαμ γαιδαρος σιγα τωρα αλλα νομιζω παντα θα θελω μια αγκαλιτσα απο το βασιλακο μου κ σκεψου εγω δεν ειμαι κ καθολου διαχυτικη σε χαδια γενικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ολα τα πλεχτα σου ειναι πανεμορφα εχεις πολυ ταλεντο για ξενοδοχειο οντως οι τιμες ειναι τσιμπημενες εγω βαριεμαι τρελα να ψαξω κ η αποστολη μου ειναι να χω βρει νησι κ ξενοδοχειο για τον αυγουστο πριν φυγουμε για κερκυρα

Γιατι ο αντρας μου βρηκε λεει για κερκυρα αρα σειρα μου γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! 

Ουφ, ψόφησα πάλι σήμερα. 

Πήγαμε Δημοτική Βιβλιοθήκη και άλλαξα βιβλία, σε ένα κατάστημα και πήραμε πετσετούλες για τη Γεωργία, και κοιτάξαμε για μαξιλαράκια για τις καρέκλες της βεράντας, αλλά δυστυχώς ήταν μεγαλύτερα από τις καρέκλες μας, κλαψ. Ήταν ακριβώς στο χρώμα που έχει το τραπεζάκι της βεράντας και θα ήταν πολύ όμορφα, αν ταίριαζαν. Μετά πήγαμε σε κατάστημα παιχνιδιών και αγοράσαμε το δώρο της Γεωργίας για τον Αντρέα. Χτες όπως "διάβαζε" ένα βιβλίο, είδε ένα ηλεκτρικό τρενάκι με ράγες, και μου λέει "μμμ, μου α-έσει αυτό το παιχνίδι" και τον ρώτησα αν θέλει να του το φέρει η Γεωργία όταν έρθει. Μου λέει αμέσως ναι, γυρίζει στην πόρτα και λέει "άντε, έλα Γιωγία να μου φέ-εις αυτό το παιχνίδι". Ευτυχώς βρήκαμε ένα με τον Τόμας το τρενάκι και του το πήραμε! Μετά απ' αυτό πήγαμε στο κατάστημα του νονού μου και πήρε ο άντρας μου πέδιλα, ενώ εγώ πήγα δίπλα στο βιβλιοπωλείο και πήρα ένα ωραίο λεύκωμα δώρο για το γυναικολόγο. Είναι ένα πάρα πολύ ωραίο βιβλίο, με φωτογραφίες από την Κύπρο της δεκαετίας του '50, από έναν φωτογράφο από τη Λάρνακα. Πιστεύω θα του αρέσει.

Μετά κι απ' αυτό πήγαμε και πήραμε τον Αντρέα απ' το σχολείο. Ρώτησα τη δασκάλα για την τουαλέτα, και μου είπε άμα είναι να της βάλω βρακάκια να του φοράει βρακάκι στο σχολείο και βλέπουμε... Χμ... Δε νομίζω να λειτουργήσει, γιατί θα τους κατουράει και θα τους χέζει παντού, για να δούμε... 

Το μεσημέρι, όπως σας είπα, πήγαμε στους γονείς μου, φάγαμε, (μου έσπασε τα νεύρα η μάνα μου), και μετά ήρθαμε σπίτι με τον αδελφό μου μαζί.

Τελικά τις κουρτίνες μου τις κατέβασε ο άντρας μου και τις σιδέρωσα, γιατί είναι βαμβακερές και δεν υπήρχε περίπτωση να στρώσουν, στον αιώνα τον άπαντα. Μόνο οι κουρτίνες του παιδικού ήταν, δύο μικρές κουρτίνες που η καθεμία καλύπτει το μισό παράθυρο, κοντές, στο μήκος του παραθύρου που δε φτάνουν μέχρι το πάτωμα, έτσι δεν ήταν δύσκολο. Οι κουρτίνες του καθιστικού είναι από άλλο ύφασμα που δε τσαλακώνεται εύκολα, άλλωστε δεν έχει και νόημα να τις σιδερώνουμε και πολύ, γιατί τυλίγεται ο Αντρέας και τις κάνει χάλια. Του υπνοδωματίου μας ευτυχώς τσαλακώθηκε ελάχιστα, είναι και βαρύ το ύφασμα, και πιστεύω θα στρώσει.

Μετά το σιδέρωμα ξύπνησε ο Αντρέας, εγώ μάζεψα τα ξερά φύλλα απ' τα φυτά μας, για να φαίνονται όμορφα και τώρα τους έβαλα και φτιάχνουν ένα κέικ με ροδάκινα, τον αδελφό μου και τον Αντρέα. Έχουν πολλή πλάκα! Ο αδελφός μου ρωτάει τον Αντρέα πού είναι το ένα και πού το άλλο, και ο Αντρέας του τα δείχνει όλα! 

Κατερίνα σπανακόπιτα, μιάμ!!! Στείλε λίγη κι από δω!

Μια χαρά ο Νίκος στην κατασκήνωση, και με την τουαλέτα! Νομίζω οι τούρκικες τουαλέτες έχουν λιγότερες πιθανότητες να κολλήσει κάποιος μικρόβια, επειδή δεν κάθεσαι πάνω, ούτε υπάρχει φόβος να ακουμπήσεις, απλά είναι πολύ άβολες.

Την μπλούζα την είδα και το κατάλαβα ότι εσύ την έφτιαξες! Πολύ όμορφη! Φαντάζομαι και τα σκουλαρίκια είναι κι αυτά δικό σου δημιούργημα!

Μάγδα τέλεια κι εσείς με το πάρτι! 

Ουφ, είναι λίγο κρυωμένος ο μικρός και όλο βήχει... Μάλλον απ' τα κλιματιστικά και τους ανεμιστήρες κρύωσε. Ελπίζω να του περάσει μέχρι να γεννήσω, γκρρρ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι κ ο δικος μου βηχει σνιφφφ

Αννα μαρια το λευκωμα ακουγεται πολυ ωραια γενικα τα βιβλια για μενα ειναι απο τα καλυτερα δωρα

Ανθουλι shoping therapy δεν εχω καλυτερο δωσε μου ψωνια κ παρε μου την ψυχη

Ολα τα θελω χαχα

Επιασα κατι μπονους κ απο τωρα φτιαχνω λιστα πως θα τα ξοδεψω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου ολα μια χαρα κ με τις εξετασεις ειδες.. Μαλλον τα τακουνακια σε κουρασανε

Κ εγω τα χα καταργησει στην εγκυμοσυνη δεν την παλευα με τιποτα

Ο μικρος ακομα κοιμαται θα βρυκολακιασει το βραδυ ως να κοιμηθει

Αννα μαρια οκ ως ενα σημειο καταννοω το συζηγο που δεν εχει ορεξη λογω ανεργιας αλλα στην κατασταση σου θεωρω απαραδεκτες τις φωνες γενικοτερα δλδ

Δεν ανεχομαι απο κανεναν να μου φωναζει η να φωναξει στο γιο μου ουτε καν στον πατερα του εχουμε νοημοσυνη για να καταλαβουμε δεν αλλαζει κατι με φωνες νομιζω η συζητηση ειναι το παν

καλα για ξυλο σας το χω ξαναπει μια φορα του χε δωσει μια στο παμπερ μαλακια κ του χα πει πως θα παρω την προνοια προφανως το χα πει τοσο πειστηκα που μου λεγε μετα καλα μαγκυ ειχε γυαλισει το ματι σου χαχα

Εγω ουτε στη πλακα θελω σαν κινηση χερι να σηκωνεται σε παιδι τρελαινομαι..

Ειναι μιμητικΑ τα ιδια θα κανουν κ με το δικιο τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα, άσε, δυστυχώς ο σύζυγος σε τέτοιο άσχημο περιβάλλον μεγάλωσε, και δεν μπορεί να αποβάλει πλήρως τα παιδικά του βιώματα και την λάθος ανατροφή που έλαβε. Μια ζωή μες στις φωνές και τις βρισιές ήταν.

Ευτυχώς το καλό είναι ότι δεν είναι πάντα νευρικός. Τώρα, δεν ξέρω, ίσως επειδή αγχώνεται για τον ερχομό της Γεωργίας, αντιδρά έτσι. Ευτυχώς τώρα ηρέμησε και δεν είχαμε άλλα προβλήματα. Και με τον Αντρέα είναι πιο ήρεμος.

Πάντως κι εγώ φωνάζω στον Αντρέα, είναι τόσο ζωηρός που είναι φάσεις που δε γίνεται τίποτε άλλο... Όχι ότι είμαι περήφανη γι' αυτό, αλλά άνθρωπος είμαι κι εγώ... 

Όσο για το ξύλο, συμφωνώ μαζί σου. Δεν καταφέρνεις τίποτα. Ευτυχώς του δίνει απλά μπατσάκια στην πάνα, όχι κανονικές ξυλιές. Ελπίζω να τα καταφέρω να τον πείσω ότι δεν οδηγεί πουθενά. Αυτός έφαγε βρωμόξυλο απ' τον πατέρα του, με ξύλα, κ.λπ.., κρύβονταν με τα αδέλφια του κάτω απ' το κρεβάτι για να μην τα βρει, κι άλλα τέτοια. Τι κατάλαβαν, όλοι προβληματικοί βγήκαν. 

Τέλος πάντων, ελπίζω να ηρεμήσει, πάντως την προηγούμενη φορά που γέννησα, ήμασταν και οι δύο μες στα νεύρα κι όλο φωνάζαμε.

Το βιβλίο που αγόρασα είναι αυτό, και μάλιστα ο συγγραφέας του άρθρου είναι το παιδί που έχει το βιβλιοπωλείο: http://www.skalatimes.com/2012/06/28/book-for-thought-cyprus-remembered/

Έγινε και το κέικ, τέλειο έγινε, αλλά φυσικά, για μια ακόμη φορά, κάηκε από πάνω. Έχω δοκιμάσει τα πάντα: αερόθερμο, αντιστάσεις, 150 βαθμούς, 160, 180, τίποτα... Πάντα τα καίει από πάνω. Είναι αυτή η συνταγή: https://www.sintagespareas.gr/sintages/keik-me-rodakina-kai-stafides.html Τα ροδάκινα είναι λίγο ξινούτσικα και έχουν υπέροχη γεύση, έτσι δένουν τέλεια με το κέικ! Τώρα που φάγαμε, δεν είχε κρυώσει τελείως, έτσι τα ροδάκινα ήταν ακόμα πολύ μαλακά. Όταν κρυώσει θα είναι ακόμα καλύτερο!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας μολις τελειωσα ενα βουνο σιδερο και εχω αλλο ενα για αυριο γιατι δεν αντεχω.

Κυριακη πρωι ειμασταν σε παιδικο παρτυ και το απογευμα ξεκινησαμε για μπανιο πηγαμε προς Κινετα, Αγ. Θεοδωρους αλλα δεν βουτηξαμε τελικα γιατι ηταν ηδη αρκετα αργα.

Σημερα ειχαμε και επετειο 7 χρονια γαμου, δεν καναμε ομως τιποτα το ιδιαιτερο, ξεκινησαμε να παμε τα παιδια για ποδηλατο στην πλατεια της Ν. Σμυρνης και να τρωγαμε παγωτο αλλα δεν μας ηθελε, 1ον την ωρα που ηταν να φυγουμε δεν κλειδωνε η πορτα δεν γυριζε το κλειδι μου, φωναζω τον αντρα μου που ειχε ηδη κατεβει στο γκαραζ, ουτε το δικο του κλειδωνε, τελικα κλειδωσαμε με το βοηθητικο που γυρναει 2 φορες αντι για 4. Ξεκιναμε μπερδευεται στον δρομο γιατι νομιζε οτι θα πηγαιναμε αλλου και μεχρι να γυρισουμε πισω φαγαμε τοση ωρα και 3ον με το που φτανουμε στην πλατεια και ανεβαζουμε τα ποδηλατα και το καροτσι ειχε ενα σιντριβανι εκει και επεσε η Αγγελικη μεσα, χωρις το ποδηλατο απλα ηθελε να πιασει το νερο, την πηρα οπως ηταν και φυγαμε, την κατσαδιασα και στο δρομο σαν βρεγμενη γατα καθοταν στο αυτοκινητο.

Αυτα κλεινουν ματια θα σας διαβασω αυριο φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Κατερινακι χρυσοχερα εισαι εεε..στειλε λιγη σπανακοπιττα κι απο δω!χαχα!μου αρεσει πολυ να φτιαχνω γλυκα περισσοτερο παρα φαγητα!την Κυριακη θα ερχονταν ο κουνιαδος μου με τη συννυφαδα και το βρεφος να δουν τη μαμα μου και τους καλεσαμε και για φαγητο!εκανε ο αντρας μου σουβλακια, εγω εφτιαξα μακαρονια με μπεσαμελ και ηταν τελεια, εφτιαξα κοτοπουλο με γλυκοξινη σαλτσα, εκανε η μαμα μου τη σαλατα κι εφτιαξα και ινδοκαρυδο το οποιο πετυχα, ηρθε πολυ ωραιο και γευσατο!χαχα!αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει!χαχα

Μαγδουλα καθαρισες και το σπιτακι...μια χαρα!εγω δεν ξαναφοραω ψηλο παπουτσι τουλαχιστον τωρα στην εγκυμοσυνη!ουτε και ο αντρας μου φιλαει τη μαμα του, ουτε και την αγκαλιαζει ιδιαιτερα!ελπιζω εμας τα παιδακια μας να μας δινουν καμια αγκαλια!

Αννα Μαρια αγορασατε το παιχνιδι που θα φερει δωρο η Γεωργια στον αδελφουλη της?πως τον βλεπεις τον Αντρεα?θα ζηλεψει ή ειναι προετοιμασμενος να δεχτει το βρεφος?

Καγκουρακι να ζησετε...παντα ευτυχισμενοι και χαρουμενοι να ειστε!να χαιρεστε την ομορφη οικογενεια σας!δεν σας βγηκε η εξοδος?δεν πειραζει θα το γιορτασετε αλλη μερα!το χει και μενα η Ιωαννα αυτο με τα συντριβανια!οπου δει συντριβανι θελει να σκυψει να βαλει τα χερια της μεσα στο νερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;

Δε γεννάω, απ' ό,τι βλέπετε, χαχα! 

Σήμερα το πρωί ξύπνησε ο Αντρέας και έβηχε πάαααρα πολύ, έτσι δεν τον πήγαμε νηπιαγωγείο. Πήγαμε στον παιδίατρο, και μας είπε ότι χρειάζεται μασκούλες. Ουφ, μ' αρέσει που χαιρόμουν που θα γεννήσω καλοκαίρι και δε θα έχουμε αρρώστιες. Το είπα και στον παιδίατρο και γελούσε. Μου είπε ότι ειδικά αυτόν τον μήνα έχουν έξαρση οι ιώσεις, και καλύτερα ο Αντρέας να σταματήσει τον παιδικό μόλις έρθει το νεογέννητο σπίτι.

Μετά ήρθαμε σπίτι, εγώ έβαλα να μαγειρέψω τσιπούρες με πατατοσαλάτα (που μετατατράπηκε σε πατατοκολοκυθοσαλάτα, αφού είχαν χαλάσει οι περισσότερες πατάτες ή ήταν πράσινες), σιδέρωσα κάτι λίγα ρουχαλάκια, και είχα και τον Αντρέα μες στα πόδια μου. Ο άντρας μου πήγε για κάτι ψώνια, και γύρισε μες στα νεύρα. Άρχισε πάλι να φωνάζει, του φώναζα κι εγώ. Μιλάμε, χωρίς κανένα απολύτως λόγο. Τον ρώτησα αν πήρε άνηθο και άρχισε να φωνάζει ότι πήρε, και τον έπρηξα και να τον παρατήσω και άλλα τέτοια. Ίδιος ο πατέρας του έχει καταντήσει, που δεν μπορεί να μιλήσει ποτέ του φυσιολογικά. Τον ρωτάει η γυναίκα του κάτι,π.χ. "πού είναι το μπουκάλι;" κι αυτός θ' απαντήσει "άντε παράτα με, που δε βρίσκεις τίποτα, και δεν ξέρεις τίποτα, εκεί πέρα είναι, δεν το βλέπεις, στραβή είσαι;". Κάπως έτσι... Τώρα πήγε και κλείστηκε στο γραφείο και είπε ότι θα φάει μόνος του, λες και είχαμε καμιά όρεξη να βλέπουμε τα μούτρα του. 

Επειδή κουράστηκε λίγο στη ζέστη, πιστεύει ότι έχει δικαίωμα να φέρεται έτσι. Λες κι εγώ δεν πέθανα μες στο σπίτι με τις δουλειές.

Καγκουράκι, βλέπω κι εσύ είσαι μες στην τύχη! Κι ο Αντρέας τρέχει στα σιντριβάνια, αλλά ευτυχώς δε θέλησε καμιά φορά να μπει μέσα! Στην παραλία έχει ένα μεγάλο, με ένα νερό χάλιαααααα, μες στη μούχλα, μπλιάχ!

Βάσω το ινδοκάρυδο που λες τι είναι; Το σιροπιαστό κέικ; Εγώ προτιμώ τη μαγειρική απ' τη ζαχαροπλαστική.

Δεν ξέρω αν θα ζηλέψει ο Αντρέας, θα δείξει! 

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ο γιατρός τον μέτρησε κιόλας τον Αντρέα. Είναι 13.5 κιλά και 96 εκατοστά! Μας είπε ότι είναι στην κορυφή της καμπύλης στο ύψος, και πολύ κοντά στον μέσο όρο στο βάρος. Μια χαρά!

Μου έδωσε κι ένα ειδικό υποαλλεργικό γάλα, για να το πιεί το νεογέννητο σε περίπτωση που χρειαστεί να πιεί ξένο γάλα, γιατί ο Αντρέας έχει ιστορικό με βρογχικά. Ελπίζω να μη χρειαστεί να το πάρει, αλλά αν π.χ. χρειαστεί τελικά καισαρική, δε θα είναι τόσο εύκολο να θηλάσω την πρώτη μέρα, αφού κάνω οκτακόσιες ώρες να συνέλθω από τη νάρκωση, γκρρρ... Ας ελπίσουμε ότι δε θα χρειαστεί ούτε η καισαρική, ούτε το ξένο γάλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...