Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!!!!!!τι μου κάνετε? πως ειστε σήμερα? εγω δεν κοιμηθηκα καθολου καλα ειχα εντονη δυσπνοια δεν μπορουσα να παρω ανασα...το εχει παθει καμια αυτο...?το ειχα σχεδόν απο την αρχή της εγκυμοσύνης αλλα τωρα εχει γίνει πιο έντονο σε σημέιο που να μην μπορώ να κοιμηθώ...γιατι οταν ξαπλώνω χειροτερεύει..πρέπει να σηκωθώ όρθια για να καταφέρω να παρω ανάσα... [smilie=sad7.gif] ....Ευτυχως ναι εχουμε βοηθεια..μας εφεραν και κουνια εχθες,και βραστηρα και καθισματακι relax και μπολικα ρουχαλακια χαζεψα να τα κοιταω....τα κρατουσα στα χερια μου τα μικροσκοπικα φορμακια και φανταζομουν το κοριτσακι μου εκει μεσα που ανυπομωνω να το παρω αγκαλιτσα.... :) ο συντροφός μου ειναι 25...απολυθηκε προσφατα απο φανταρος γιατι ειχε παρει αναβολη λογο σπουδων και ετσι μεχρι να βρει δουλεια καθυστερησαμε λιγο τον γαμο...αλλα τωρα που σταθεροποιηθηκαμε καπως ειπαμε να βαλουμε μπρος για τον πολιτικο...και εμεις ετσι σκεφτομαστε να κανουμε μετα γαμο και βαφτιση μαζι....!!!!!!!! οσο για το  facebook...πως λεγετε η ομάδα να μπω και εγω να τα λέμε απο εκεί...γιατι ολη μέρα σπίτι δεν περνανε οι ωρες.................... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Goooooooooooodmorning [smilie=sunny.gif]
Τι κανετε? εγω κοιμαμαι σαν βοδι, τρωω σαν βοδιι! δεν περιμενω παιδι εγω μουλαρακι περιμενωωω  [smilie=tongue1.gif]
Ειχα πει να παω για καφε με μια φιλη μου και δεν ξυπνησα με 3 ξυπνητηρια στην σειρα [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy1.gif]

 

Μαρια εγω ειμαι ολη μα ολη την μερα σπιτι , μονο για βολτες βγαινωω! εσυ δουλευεις?

 

Γενικα κοριτσια εργαζεστεε;;

Ναντιακι , με γεια τα πραγματακια σας, την νιωθεις για τα καλα την εγκυμοσυνη ετσι?  εγω οταν πεφτω στο κρεβατι οταν ειμαι ανασκελα νιωθω παρα πολυ μεγαλο βαρος, δοκιμασε να κοιμηθεις στο πλαι!! εχεις παρει μαξιλαρι εγκυμοσυνης? ειναι πολυ βοηθητικο και μου ειαπν οτι θα μου χρησιμευσει και μετα με το μωρο.. θα το δουμε
Η ομαδουλα ειναι κλειστη, οποτε στειλε το ονομα σου σε μηνημα στην μαρια  (delphine ) και θα σε κανει αντ για να σε προσθεσει μετα:)

Σας φιλω προς το παρον.. εδω γυρω θα μαιιι [smilie=love1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Μαρακι.... :-h τυχερη εσυ μπορεις και κοιμασαι...εγω εχω να κοιμηθω σαν ανθρωπος και να πω οτι ναι ευχαριστήθηκα ύπνο πανω απο 2 μήνες...ολο θα με ποναει η μεση μου ολο δεν θα μπορω να βολευτω μια θα μου κοβετε η ανασα...ασε που κανω ακομα εμετους..οχι βεβαια οπως στην αρχη που ημουν ολη μερα με μια λεκανη αγκαλια...αλλα 3-4 εμετους την βδομαδα θα τους κανω...οπως εκανα και πριν λιγο...  [smilie=sad7.gif]  μαξιλαρι εγκυμοσυνης οχι δεν εχω παρει...σκεφτομαι να παρω μηπως και με βοηθησει να βρω τον υπνο μου...προσ το παρων κοιμαμαι με 5 μαξιλαρια...2 κατω απο το κεφάλι μου για να ειμαι ψηλα αλλιως ανακατευομαι κ μου ανεβαινει το φαγητο η το νερο στον λαιμο...και επειδη κοιμαμαι μονο  στα πλαγια παιρνω ενα μαξιλαρι αγκαλια γιατι με ποναει το στηθος μου και ενα μαξιλαρι αναμεσα απο τα ποδια..και ενα μαξιλαρι πισω στην πλατη μου για να στηριζετε και να μην με ποναει...αφηστε τα κοριτσια δραμα ο υπνος μου...στο τελος βεβαια καταληγω να μην κοιμαμαι και να παλευω ολο το βραδυ με τα μαξιλαρια  [smilie=laughing7.g: τι να κανω υπομονη για το παιδακι μου...παντως οντως την νιωθω για τα καλα την εγκυμοσυνη μου...τα παντα εχω...ζαλαδες(λογο χαμηλου αιματοκριτη και χαμηλης πιεσης),αναγουλες,εμετους,καουρες.....αληθεια εσεις κοριτσια ποσο αιματοκριτη εχετε?..

Την τεταρτη που ειχα παει στον γυναικολογο ειδαμε και την πριγκιπισουλα μας η οποια αισίως εφτασε τα 720 γραμμαριακια..απο την β επιπεδου που την καναμε πριν 2 βδομαδες μεχρι τωρα εχει παρει 310 γραμμαριακια το ζουζουνι μου... ο γιατρος μου εκανε προβλεψη και ειπε οτι αμα συνεχισει ετσι θα γεννηθει κοντα 4 κιλα παντως σιγουρα πανω απο 3μιση ειπε...  [smilie=toothy9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ναντιακιιιι [smilie=love2.gif]
5 μαξιλακριααααααα? ουαου ο αντρας σου που κοιματαιιιιι; αχαχαχα στο ιδιο κρεβατιι?
Παντως αν βολευεσαι καλα κανεις, παντως μαξιλαρι να το δοκιμασεις αν μπορεις εμενα με εχει καταβολεψει, να μας πουν και τα κοριτσια τις εμπειριες τους :)
Ποσων εβδομαδων εισαι τωραα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον αντρα μου τον εχω στειλει και κοιμαται στον καναπε τον καημενο...βασικα και απο μονος του το ηθελε γιατι καθε βραδυ εχει τον φοβο μην με χτυπησει στην κοιλια και δεν μπορει να κοιμηθει ανετα... :D σημερα μπηκα στην 25η εβδομάδα...εσυ απο οτι βλέπω κοντευεις ε?? με το καλο σου ευχομαι........!!!!!!!!!! ποτε εχεις πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχαχα τον καημενο, αλλα εχει και τον φοβο ετσι? αχαχαχαχαχαχαχα τι περνανε και εκεινοιιι
25 εβδομαδων εχεις νιωσει για τα καλα κλοτσιτσες ετσι? εγω στην 21 ενιωσα πρωτη φορα!!

Εγω πητ εχω 13 Οκτωβρη , εναμισης μηνας εμεινε δηλαδηηηηη, εχω φουσκωσει παντουυυ!! [smilie=snorting.gi: [smilie=snorting.gi: [smilie=snorting.gi:
Αν θες καναμε στο facebook φιλη , πριν 2-3 μερες το εφτιαξα και εχω ξετρελαθει αχαχαχαχαχαχα Μαρια Αλεβιζου , με μια φωτογραφια στο εξωφυλλο με μια κοιλισα και μια καρδουλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε τυχερηηηηη κοντευεις....και εγω ανυπομονώ να περασει ο καιρος αλλα μου φαινεται σαν να περναει πολυ αργα....απο τοτε που εκανα το τεστ μεχρι σημερα μου εχει φανει λες και εχει περασει ενας χρονος....  :lol:  και εχω ακομα δρομο μπροστα μου...  εγω τα πρωτα σκιρτήματα τα ενιωσα 18 εβδομάδων αλλα την πρώτη κλώτσια μου την εδωσε 2 εβδομαδες πιο μετα...απο τοτε μεχρι και σημερα δεν σταματαει νιωθω που στριφογυριζει...νιωθω την κοιλια μου να τρανταζετε τα παντα...υπεροχο συναίσθημα...  [smilie=love5.gif] μπαινω να σε κανω τωρα add  το προφιλ το εχω κοινο με τον δικο μου,αλλα πιο πολυ εγω το χειρίζομαι εκεινος δεν ασχολείται...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πηρα το αιτημα φιλιααας [smilie=thumbsup.gi:

Ειδικα εγω που δεν δουλευω κιολας και καθομουν τοσο καιρο, περναγε αργα.. εσυ δουλεευεις?
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ουτε εγω δουλευω...ημουν φοιτητρια..σπουδαζα βοηθος βρεφονηπειοκομου αλλα τωρα την σταματησα...και εγω ολη μερα σπιτι εχω τρελαθει...ο αντρασ μου δουλευει 10ωρο και ειμαι αρκετες ωρες μονη μου...ευτυχως εχω την μπεμπα με τις κλωτσιες της ολη μερα και νιωθω οτι μου κραταει παρεα...σαν να μου λεει μαμα μην στεναχωριεσε ειμαι και εγω εδω  :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχαχα ακριβως ετσι ειναι παρεα το μωρο δεν αισθανεσαι μοναξια!!

Αρχιζουν και γινονται δυσκολες και οι μετακινησεις.. τοσο βαρος που νιωθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ να σε ρωτησω κατι?παιδευομαι τοση ωρα και ακρη δεν εχω βγαλει....πως θα βαλω τικερακι στην υπογραφη απο κατω? αν μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι πρεπει να κανω....  :rolleyes:  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εγω το εφτιαξα σε αυτο εδω το σαιτ www.lilypie.com
θα διαλεξεις οποια κατηγορια θες και μετα θα πηγαινεις ενα ενα τα βηματα πατοντας το "next" και στο τελος που δεν θα υπαρχει αλλο next για να πατησεις θα σου εχει καποιες λεξεις απο κατω μωβ προς το τελος ειναι μια που λεει  "PseudoHTML, UBBCode and BB Code "
θα την πατησεις και θα σου βγαλει στο πλαισιο απο κατω εναν κωδικο , θα τον κανεις αντιγραφη και μετα επικολληση στην υπογραφη σου, απο το προφιλ σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντια αλλη ειχα κανει αιτημα..χιχι..σε βρηκα μεσω μαριας! Λοιπον ..εγω ειμαι Maraki Zoumpliout ..μηπως εκανα παλι λαθος..μενια σε εκανα σωστα?η αλλη εκανα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι παλι, για βραδινη εμφανιση αχαχαχαχαχ [smilie=smileinbox.:
Μπερδεψαμε τα μπουτια μας με το acebook ετσι? και εγω μαζι με το ονομα εκανα και περιγραφη της εικονας αχαχχαχαχα τοσες μαριες θα υπαρχουν

Ξυπνησα αργα και βρυκολακιαζω.. βασικα απο παντα το εχω αυτο , δεν παω νωρις για υπνο, τωρα θα διαβασω το βιβλιο μου.. τα πεντε κλειδια της Μαντα, το εχει διαβασει καμια? μου αρεσε παρα πολυυυυυυυυ [smilie=icon_study.:

Σας φιλωωωωω [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..πως είστε σήμερα...? Delphine ναι μου ήρθε το αίτημα σου....!!!!  [smilie=icon_thumle: Μαρακι σε ευχαριστω..καταφερα και το εβαλααα το τικερακιιιι μου....!!!!!!   :-bd το βιβλιο που λες δεν το εχω διαβασει... παντως καλα κανεις περναει και η ωρα σου σκεφτομουν και εγω να παρω ενα βιβλιαρακι να διαβαζω να περναει και η ωρα ειδικα το βραδυ που εχω και αυπνιες θα ηταν οτι πρεπει,,,,,!!!!!!!!!!  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμεναααα,

 

Ναντιακι πολυ χαιρομαι που το βρηκες.. πολυ ωραιο και ροζουλιιι [smilie=occasion5.g:

Τι εχει σημερα το προγραμμα σας; εμας ερχεται ενας φιλος μας οποτε θα εχουμε εξοδο το βραδακι :ympeace:

Ο γιατρος τι σας αφηνει να πινετε; μπυριτσα κρασακι ; αναψυκτικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Μαράκι....!!!!!! εμείς χθες είχαμε παει σε εναν γαμο ενος φίλου...ειχε τρομερη ζεστη μεσα στην εκκλησια δεν αντεχα..την εβγαλα ολη την ωρα στο προαύλιο καθισμένη σε ενα παγκάκι.... σημερα εχει ρεπο ο αντρας μου και λεμε να παμε μια βολτα απο τα πεθερικα μου να τους δούμε....!!!!!!!

Ο γιατρός μου,μου επιτρέπει ενα ποτηράκι κρασι μια στις τόσες...για τα αναψυκτικα μου εχει πει οσο μπορω να τα αποφευγω και αντι για αναψυκτικο να πινω μπολικο νερακι και χυμους....για μπυριτσα δεν μου εχει πει κατι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ....παρασκευη επιβεβεωσαμε οτι ειναι 100% κοριτσακι .....φυσικα για μενα δεν ηταν καθολου εκπληξη μιας και πριν ακομη μαθω οτι ειμαι εγκυος ειχα αγορασει εντελως αυθορμητα κλατσουλες για κοριτσακι .......μετα ητανε 99% οσπου και στον β επιπεδου το επιβαιβεωσαμε ..:)))))xxxxxxxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες εγκυουλες!! πλακα πλακα ολες ειστε πολυ ομορφες!! ελενα με το καλο!!!σιγα σιγα βλεπω μαζευοντε κοριτσακια κ στην λιστα μας!!ελενα εσυ λειπεις πλεον απο το facebook..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Βλέπω καινούριες παρουσίες...

Καλώς μας ήρθατε κοριτσάκια μου... εγώ δεν μπαίνω πολύ συχνά αλλά είμαι παρόν όλη μέρα στην ομαδούλα μας στο facebook...

Εγώ είμαι στην 17η εβδομάδα και την Πέμπτη έχω ραντεβού στο γιατρό να δούμε το μωράκι μας!!! Ανυπομονώ... ούτε στο πρώτο μου παιδί έκανα έτσι και ας έκανα πολλά χρόνια να κάνω παιδί... τώρα με τρώει η αγωνία!!! 

 

Φιλάκια στις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δικο μου facebook που μπορω να το στειλω κοριτσια????? τα γραφετε καπου συγκεκριμενα ??? ειμαι και νεα στο φορουμ και δεν πολυξερω ... :) διαφωτιστε με πλιζζζζζζζζ  [smilie=sunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δικο μου facebook που μπορω να το στειλω κοριτσια????? τα γραφετε καπου συγκεκριμενα ??? ειμαι και νεα στο φορουμ και δεν πολυξερω ... :) διαφωτιστε με πλιζζζζζζζζ  [smilie=sunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες μου, εχω και εγω πολύ καιρό να ΄μπω εδω......μπράβο χαιρομαι πάρα πολύ που με μεγάλωσε η παρέα μας......

εχει καμία πόνους  πολύ κατω από τον αφαλο, ο οποίος να χτυπάει στη μέση και στα πόδια????όλο το βράδυ δεν μπορεσα να κοιμηθώ...ευτυχως με έτριψε λίγο ο αντρούυλης μου και σαν να συνήλθα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...