Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

μολις τσακισα κορμο σοκολατας που εφτιαξα.... οκ γουρουνιασμα!!!αλλα για την υπολοιπη ημερα ραμμενο το στοματακι!!!!αχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω γεωργια μη δω κασερι και γαλοπουλα !!!μου ερχεται εμετοςςςς!!!!

εκει που ετρωγα καθημερινα τοστ μολις εμεινα εγκυος ουτε να το δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είμαστε καλά και να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα [smilie=love4.gif]

εγώ έχω ένα αγοράκι σχεδόν 3,5 χρόνων και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου με πητ 23/1. Ας μοιραστούμε λοιπόν τις αγωνίες και τις χαρές μας!

mwroudenia νομίζω σε θυμαμαι απο πιο παλιά! εγώ ήμουν στις φουσκοκοιλίτσες 2011, εσύ αργότερα σε αλλη ομάδα μάλλον (;)

 

φιλιά στις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είμαστε καλά και να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα [smilie=love4.gif]

εγώ έχω ένα αγοράκι σχεδόν 3,5 χρόνων και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου με πητ 23/1. Ας μοιραστούμε λοιπόν τις αγωνίες και τις χαρές μας!

mwroudenia νομίζω σε θυμαμαι απο πιο παλιά! εγώ ήμουν στις φουσκοκοιλίτσες 2011, εσύ αργότερα σε αλλη ομάδα μάλλον ( ;)

 

φιλιά στις κοιλίτσες!

γεια σου κοπελα μου!!!και εγω σε θυμαμαι!εγω ημουν στα Μωρακια Μαιου 2012!!!εμενα ειναι πιο μικρος ο γιοκας μου...25 μηνων

ειμαστε πολυυυυυυυυ κονταα...εγω εχω ΠΗΤ 22/1/15!!!!!

τελεια!!!

πως τα πας με αναγουλες??εμενα καλα κρατουνς!!!

Κατερινα  ακομη αναγουλες???ωχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες! Γεια σου κι εσένα Demie με το καλό το δευτερο μωράκι σου! κι εμένα η κορη μου ειναι 3,5 και ειναι πολυ πολυ ζωηρούλα! 

Πήρα και τα αποτελέσματα απο το Papp-A, καλά δειχνουν οι αναλογιες για τα συνδρομα. Αντε με το καλό να γεννηθουν τα νινάκια μας να πανε ολα καλά.. με βλεπω να μη τη βγαζω καθαρη μεχρι το τελος και  ενω γενικά ειμαι αισιοδοξη με πιανει ωρες ωρες μια αγωνια, ενας φοβος ουφφφφφ αντε να περιμενουμε και μεχρι το δευτερο συννεφακι τη β επιπεδου να ησυχασουμε καπως... 

Κι εγώ Κατερίνα εχω κατι ανακατοσουρες και καουρες οχι συνεχεια αλλά οταν με πιανει δε μ'αφήνει μετα..

Τώρα μαγειρευω φακές και ακουω κλασικη μουσικη!!! το σπορακι βεβαια δεν εχει ακομα αυτακια αλλα εμενα με ηρεμει λιγάκι οταν ανχωνομαι!

Να έχετε όλες μια ομορφη μέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα!!

Ας ελπίσουμε όλα να πηγαίνουν καλά, έχει ο Θεός! Κ εγώ αισθάνομαι διάφορες φοβίες, αλλά προσπαθώ να τις παρακάμπτω. Αυχενική διαφάνεια θα κλείσω περί τα μέσα του Ιουλίου κ φαντάζομαι πως όταν περάσει αυτό, θα είμαι λιγάκι πιο χαλαρή!

 

Από αναγούλες κ τέτοια συμπτώματα, ούτε και σε αυτή την εγκυμοσύνη παρατήρησα κάτι. Είμαι όπως συνήθως, αφού ώρες-ώρες ξεχνάω ότι έχω νινάκι στην κοιλίτσα....

 

mwroudenia να το χαίρεσαι το αγόρι σου, μεγαλώσατε!!

Joanna30 κ εμένα ο μικρός μου είναι πολύ πολύ πολύ ζωηρός, το πουλάκι μου! Βέβαια, τα πρωινά πάμε παιδικό, να εκτονώνεται και να έχει και ενδιαφέρον φυσικά.

Μπραβο για τα αποτελέσματα της αυχενικής σου! Με το καλό στη β-επ!

 

Πολλά φιλάκια στις κοιλίτσες, σας αφήνω προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κουκλες μου....

Demie με το καλό και το δευτερο μπεμπάκι σου....

μπράβο βρε ιωάννα, ωραια τα νέα σου με τις εξετάσεις σου....

και εμένα με πιάνει ώρες ώρες οι ανησυχίες....λες και ποτε δε θα καταφέρω να φτάσω σττο τέλος.....αλλα δεν μπορεί όλα θα πάνε καλά, μα όλα θα πάνε καλά....τη δυετέρα ξανα πάω να δω το μπεμπάκι μου, τον άντρακλά μου, τον δεύτερο έρωτα της ζωής μου.....

 

εμείς σήμερα θα φάμε κότα στη σουβλα, θα μας κρατήσει 2,5 μέρες  μιας που δεν τρώει κανένας μας πάρα πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Ιωαννα ωραια τα νεα σου!!!

και εγω μεσα Ιουλιου σαν την demie θα εχω αυχενικη!!!

και εμενα ειναι πολυ ζωηρος...η τρελλα των 2 βλεπετε...!

και εμεις φακες φαγαμε σημερα παρεα με το ζουζουνακι μου!!!

αλλα τωρα παλι με γυρισε...

αυτα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου μόλις γυρίσαμε από έναν ωραίο περίπατο με τον αντρούλη μου, κάτσαμε και σε μια καφετέρεια και βλέπαμε τον κόσμο να πηγαινοέρχεται, ήταν πολύ πολύ ωραία....σε λίγο θα κάνουμε και ένα κεικ για ένα υγιηνό πρωινό.....το θέλω σοκολατένιο σοκολατένιο....

σήμερα πρέπει να ένιωσα καλύτερα το μπεμπάκι να χτυπάει.....ανυπομωνω πως και πως να έρθεις ο νοέμβριος....καθόμασταν στην καφετέρεια και κοιτούσαμε το  ημερολόγιο και μου έλεγε ο αντρούλης μου "σιγά τι έμεινε??σε λίγο βγαίνει ο ιούνιος και τι έμεινε 4 μήνες" γιατί το νοέμβριο δε τον υπολογίζει, άσχετα που θα γεννήσουμε μάλλον προς το τέλος....ουφ άντε άντε άντε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!

Τι κάνετε? Εγώ καλά αν και με τη ζεστή δεν την παλεύω και πολύ.  

Πήγα για ψώνια στο Ηράκλειο και και βρήκα στο m-----care(Δεν γράφω ολόκληρο το όνομα γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπετε)  μαγιό εγκυμοσύνης με 9 ευρώ για οποία ψάχνει, δεν είναι σε όμορφα χρώματα άλλα είναι πολύ άνετα. 

Τα βρεφικά έπιπλα είναι πανάκριβα εδώ στην Κρήτη και λέω να τα πάρουμε από Θεσσαλονίκη, οι κοπέλες από Θεσσαλονίκη αν έχετε πληροφορίες στείλτε στο fb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Ναι, η ζέστη είναι ένα θέμα μεγάλο... Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μην κάνει καύσωνες κ να παλεύεται από το μεσημέρι κ μετά.

 

katerinaadra κι εγώ μερικές φορές αισθάνομαι όπως κι εσύ, αν κ δεν το περίμενα, μια κ είναι 2η εγκυμοσύνη. Τελικά οι ανησυχίες, από σποράκια μέχρι ολόκληρα παιδιά, δεν παύουν ποτέ! όλα όμως θα κυλήσουν καλά! Αντράκι περιμένετε; Ως αγορομαμά κ εγώ στο πρώτο μου, έχω να σου πω ότι όντως θα είναι ο έρωτάς σου! Μάλιστα, θα γίνει και πρώτος !! Με το καλό να τον ξαναθαυμάσετε τη Δευτέρα! Όντως, τίποτε δεν έμεινε μέχρι τον Νοέμβριο!

 

mwroudenia είστε πολύ εξελιγμένοι βλέπω! τρώει ο δικός σου φακές;; εγώ έχω τεράστιο θέμα με το φαγητό [smilie=sad7.gif] 

Άντε, μαζί θα την κανουμε την αυχενική, εύχομαι όλα καλά!

 

MARIA-KAP αν πας σε Λητώ που έχει στάνταρ τιμές; Η Θεσσαλονίκη είναι πρωτοπόρος βέβαια στα έπιπλα, αλλά θα πάτε εκεί ή απλώς θα παραγγείλετε διαδικτυακά; Εμάς το κρεβατάκι του ήταν NewBaby. Επίσης, ένα καλό site από το οποίο είχαμε παραγγείλει το καρότσι του και το κάθισμα αυτοκινήτου είναι το : http://www.ebaby.gr/

Είχε μεγάλη διαφορά τιμής σε σχέση με τα ελληνικά καταστήματα (μιλάω για εποχή 2011). Καλό επίσης το http://motherbaby.gr/

 

Σήμερα πήγα για κάτι συμπληρωματικές εξετάσεις που ζήτησε ο γιατρός και για να ελέγξω βέβαια ξανά τον θυρεοειδή μου... Απαράδεκτη παράλειψη του πρώτου τότε γιατρού μου ήταν μια εξέταση ρουτίνας θυρεοειδούς, με αποτέλεσμα να μη μάθω τότε ότι είχα hashimoto - αυτοάνοσο κ έτσι όταν γέννησα και μέσα σε δύο χρόνια πήρα 10+ κιλά  [smilie=sad5.gif]  Το ανακάλυψα μόνη μου, μόλις τον περασμένο χρόνο και τότε ξεκίνησα θεραπεία... Έκανα μάλιστα και δημοσίευση εδώ στο mammy, ώστε να το προσέξουν οι κοπέλες. έτσι, έβαλα ακόμη μία έννοια στο κεφάλι μου, αλλά δεν βαριέσαι. ας είναι μόνο αυτό!

 

Αυτά από εμένα, καλό υπόλοιπο σ/κ μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου demie ναι μάλλον αγοράκι θα έχουμε, τη δευτέρα θα το επιβεβαιώσουμε....δεν θέλω να τον κάνω μαμακια αλλα μάλλον θα γίνουμε αυτοκολλητοι, δε θα αφήνω κανέναν να τον πάρει αγκαλιά, μόνο εγω άντε λιγο και ο αντρουλης μου.....χιχιχι

και εγω εμφάνισα στην προηγούμενη θυροειδή και μετα όλα καλά....τώρα θα μου ξανα δώσει εξετασεις....

 

ευτυχώς ο καιρός δεν είναι καλός και φυσάει και έτσι δεν έχει πολύ ζέστη......

 

μαράκι σου έστειλα μήνυμα στο fb

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κορίτσια μου!™να καλοσορισω την demie με το καλό το μωρά κι σου!

Ιωάννα χαρηκα πολυ πολύ με τα καλά αποτελέσματα !

Εγώ έχω 1 κ 1 αγορι κορίτσι κ ή αδυναμία είναι το κορίτσι.....αναγουλες είχα χτες αλλά κ ζαλάδες..δεν ξέρω γιατί με έπιασε έτσι..ίσως να με έπεσε ο αιματοκρίτης..

Ή Γιώργια χάθηκε.. Ντέμι απο Θεσσαλονίκη είσαι?

Για τον φόβο που λέτε κορίτσια τον είχα μέχρι την αυχενική.. τώρα δεν έχω τόσο πλεον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! καλή μας εβδομάδα!

 

Delphine ευχαριστώ για την υποδοχή!! Όχι δεν είμαι από την όμορφη συμπρωτεύουσα, αλλά από την πρωτεύουσα..

Κ εμένα το μεγάλο μου άγχος είναι η αυχενική. Να πάνε όλα καλά, ώστε να μπορέσω να το πω και σε 2-3 ανθρώπους βρε παιδί μου..

 

τι κάνουν τα άλλα μας κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ομορφες μανουλίτσες, τι κάνετε????

δείτε τι σκέφτηκα.....http://www.youtube.com/watch?v=GYy6_UzdkGM ελετε να το ξεκινήσουμε μαζί....εγω δεν έχω ξαναπιάσει ποτέ βελονάκι στα χέρια μου αλλα μου φάνηκε εύκολο....τι λέτε δοκιμάζουμε??????????/ :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες καλημερες!! Τι κανετε ?κατερινα πολυ καλη ιδεα ..το προσπαθησα περυση κ το παρατησα ,δεν ειχα καθολου υπομονη!

Σημερα θα παμε πηλιο διακοπουλες!!!το ισχυο με πεθαινει στον πονο κουτσαινω..απο την ορθοστασια ειναι..τωρα ξεκουραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια!! τι κενετε πως ειστε? εγω πολυ πολυ κουρασμένη.. χτες πηγαμε θαλασσα ημασταν απο το πρωι μεχρι τις 6 το απογευμα και το βραδυ κατεβηκαμε στο κεντρο που ειχε μια συναυλια και γινοταν ο κακος χαμος! πριν λιγο ξυπνησα 

Κατερίνα πολυ δυσκολο μου φανηκε δε πιανουν τα χερια μου για τετοια πραγματα ασε που για μενα τα λεει πολυ γρηγορα και δεν εχω και υπομονη καθολου! 

Μαρια καλά να περασετε και κοιτα να ξεκουραστεις να σου περασει ο πονος

 σε 2 βδομαδες θα παρει αδεια ο αντρας μου και λεγαμε για Χαλκιδικη αλλα μου δωσες ωραια ιδεα δεν ειναι μακρια και το Πηλιο! 

φιλια σε ολες! Καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...τι κανετε???

και εμεις θα παμε για μπανακι κυριακη με το μικρο μου ψαρακι Χαλκιδικη!!!

και εμενα εχει ο αντρας μου αδεια απο εβδομαδα και θα πλατσουριζουμε...θα κατεβασω και τα ρουχα σουτιεν εγκυμοσυνης και το μαξιλαρι εγκυμοσυνης τα προηγουμενα απο την αποθηκη να τα φρεσκαρω και να τα ξαναχρησιμοποιησω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τα βρεφικα ρουχακια τα εχω ολα τακτοποιημενα αλλα εχουμε ακομη καιρο...οταν κοντευουμε να γεννησουμε με το καλο τοτε θα τα κατεβασω!!!

Επισης οι αναγουλες με ταραζουν ακομη!!!!!!!!!!!!!!!!

 

σημερα πηρα πεδιλακια ανετα για βολτες....και σαγιοναριτσες!!!

 

Μαρια καλα να περασετε!!!

Ιωαννα και εσυ Χαλκιδικη ε???τελεια!

 

αυτα κοριτσια φιλιααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα προσπαθήσω να το φτιάξω αν δω ότι δεν τα καταφέρνω θα τα παρατήσω, δε θα σκασω και για αυτό.........απλά για εμένα πενάει πολύ πολύ αργα ο χρόνος και πρέπει κα΄τι να κάνω.......

μπράβο βρε ιωαννα μου, χαρά στο κουράγιο σου πως τα καταφέρνεις??????δεν κουράζεσαι??????

μωρουδένια μου και εμένα οι  ανακατοσούρες δεν ΄λένε να φύγουν, σήμερα κι όλας τα έβγαλα.........είμαι 16 και και ακόμα να μου φύγουν......

 

και εγώ θέλω μπανάκι να κάνω, αλλα πολλοί λένε ότι η θάλασσα είναι κρύα άρα δε θέλω να μπω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν απαγορευεται η θαλασσα κατερινα!!!!να μπεις...σιγα!τωρα αν δεις και ειναι κρυα ουτως η αλλως δεν θα μπαινες!

αχ το θυμαμαι αυτο του δεν εχω τι να κανω στη πρωτη κυηση και το αναπολω....τωρα τρεχω τρεχω και δεν φτανω πισω απο τον Αντωνακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι είναι μωρουδένια μου, δεν δουλεύω κι όλας, φοβάμαι λόγο του ιστορικού να κάνω και πολλά μη τυχον και πάει κάτι στραβα άρα έχω ΄τόσο ελεύθερο χρόνο που βαριέεεεεεεεεεεεεεμαι πάρα πολύ.......σημερα θα πάω να πάρω κλωστή να το ξεκνήσω.....θέλω να απασχολήσω και το μυαλό μου γιατί οι ορμόνες μου μου άρχισαν τρελο παιχνίδι, τα χτυπήματα του μπμπέ μου έφεαν πολλές αναμνήσεις άρα ώρα για να απασχολήσω λίγο το μυαλουδάκι μου......εργασιοθεραπεία και χαρά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!σημερα μπηκα στη 10η εβδομαδα... [smilie=thumbsup.gi: αντε την αλλη εβδομαδα εχουμε γυναικολογο!δε περναει αυτος ο μηνας!

κοριτσια εχετε δυσκοιλιοτητα??εμενα με τρελαινει....τρωω δαμασκηνα και φρουτα με το κιλο και παλι αν δεν περασουν 2 ημερες δε γινεται τιποτα....

ουφ τι θα γινει αργοτερα???

αναγουλες καλα κρατουν φυσικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...