Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Χθες μεταφέρθηκαν 3 εμβρυάκια στην κοιλίτσα μου. Πρέπει να σας πω ότι είναι προσπάθεια νούμερο 2 1/2, διότι από τον πρώτο κύκλο είχα και κατεψυγμένα. Άρα 1 1/2 απότυχία και τώρα φτου ξανά αναμονή και αγωνία. Ξέρω σας ζάλισα, sorry, αλλά χρειάζομαι λίγη ενθάρρυνση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου μυρίζει θετικό αποτέλεσμα!!! Ναι-ναι-ναι-ναι!!!

Κάτι μου λέει ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά και θα φουσκώνεις-θα φουσκώνεις...

Μην αγχώνεσαι(δεν είναι κι εύκολο βέβαια)και να σκέφτεσαι θετικά!!!

Σε πόσες μέρες περιμένεις αποτέλεσμα;

Υ.Γ.: ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

s_sofia έγραψε:

Μου μυρίζει θετικό αποτέλεσμα!!! Ναι-ναι-ναι-ναι!!!

Κάτι μου λέει ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά και θα φουσκώνεις-θα φουσκώνεις...

Μην αγχώνεσαι(δεν είναι κι εύκολο βέβαια)και να σκέφτεσαι θετικά!!!

Σε πόσες μέρες περιμένεις αποτέλεσμα;

Υ.Γ.: ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ!!!!!!!!!!

Είσαι μία γλύκα, με έκανες και γέλασα μέσα στη βαρεμάρα μου. Το τεστ κύησης είναι στις 29/12 που είναι και τα γενέθλια της ανηψιάς μου! Έχω αρχίσει να γίνομαι προληπτική;:S Σαν το Σταυρίδη στην ελληνική ταινία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία, 29/12!!! Εγώ περιμένω περίοδο στις 30/12, οπότε 29/12 πρωί-πρωί κάνουμε κι οι δύο από ένα τεστ...

Εσύ προγραμματισμένο-εγώ για συμπαράσταση... χεχεχεχε

Και να που δε θα ξεχάσεις ΠΟΤΕ τα γενέθλια της ανηψιάς σου... Την ημέρα που θα μάθεις ότι είσαι εγκυούλα θα έχει τα γενέθλιά της!!!

Φοβερός συνδυασμός ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΝΗΨΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΑΝΙΨΙΑ ΜΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΓΟΥΡΛΟΥ..ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ filos`ifigen. Αν γίνει κάτι τέτοι θα καεί το πελεκούδι....that's a promise! Να χαίρεσαι το μωράκι σου και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για σένα sofia είσαι η προσωποίηση της χαράς και της αισιοδοξίας!!! Δεν ξέρω σε τη φάση βρίσκεσαι αλλά σου εύχομαι ειλικρινά τά καλύτερα και δεν το λέω εύκολα αυτό.

Να περάσεις υπέροχα Χριστούγεννα, ελπίζω να τα λέμε:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας.Νομιζω πως το 2008 δεν θα αφησει την πρωτια στο 2009.Θα φυγει αφηνοντας σου την μεγαλυτερη χαρα.θα σου στειλει ενα θετικοτατο μηνυμα....φιλια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MELISSA ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΙΣ 29 ΤΟΥ ΜΗΝΑ!!!!!!!!

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙΣ!!!!!!!!!;)

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss: ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΝΕΟ ΚΑΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ Η' ΔΥΟ Η' ΤΡΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία καλή μου!!!!!!

Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!!!!

Ο Αγιος Βασίλης θα κάνει πρώτα σε εσένα στάση φέτος!!!!!!! (το καλό που του θέλω!!!!!!:angry: ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χεχεχεχχεχε

Άγιε Βασίλη ακούς; Απειλητικό το ΜΑΡΑΚΙ... Γι'αυτό πρόσεξε καλά τί δώρο θα φέρεις φέτος στη melissa...

Εγώ πάντως ΔΕ θα τη συγκρατήσω να το ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελισσακι

τι ειναι αυτα που λες τωρα?Να μας ζαλισεις???

Αφου η καθεμια μας, ζαλιζει τις υπολοιπες για κατι!!!

Και μας αρεεεεεεεεεεσει.:P

Με ολη μου την καρδια σου ευχομαι καλη επιτυχια και μακαρι ο καινουριος χρονος να σου φερει το καλυτερο δωρο.:cheer:

Σε νιωθω απολυτα γιατι ημουν σε αυτη τη φαση(κατεψυγμενα κλπ...)πριν εναμισυ μηνα.Μακαρι να περασει οσο γινεται πιο γρηγορα αυτο το ψυχοβγαλτικο διαστημα.:silly:

Θα ηθελα παρα πολυ στο επομενο μηνυμα σου να μας αναγγειλεις τα ευχαριστα νεα σου.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελισσα 1973 ευχομαι τα καλυτερα για σεναααααααααααα

Και ακου αφου ο Αγιος Βασιλης τρομοκρατηθηκε μας εμεινε ο ρουντολφ.... αυτος ομως επειδη αγαπαει τα μωρακια.... τα εχει καθοδον ευχομαι τα καλυτερα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΙΣΣΑΚΙ 29/12 ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΧΩΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε όλες καταπληκτικές!!! Με τόση θετική ενέργεια αν τολμήσουν ας μην ανατυχθούν... τα άτιμα. Μου φτιάχνετε απίστευτα το κέφι και με κάνετε να ξεχνιέμαι..:laugh: :laugh: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΙΣΑ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΑΧΤΑΡΑΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΗΓΗΣΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΙ ΕΣΥ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία!!! Το 2009 θα είναι η χρονιά σου αφού θα ξεκινήσει τόοοοοσο γλυκά!!!!! Περιμένω με αγωνία μαζί σου!!! Καλή τύχη και μπόλικη θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ 2009 ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...